Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

apolka77
3. aug 2016

@simaminka sa mi to paci s tym vysavacom 😀 a vobec s tym pristupom..ano, nam panikarom sa to zda niekedy nemozne, ze nic nefunguje, ale kym nevyskusame aj nasilu tak nemozeme tvrdit ze to nefunguje.,ze? 😉

apolka77
3. aug 2016

@kutuska

ahoj,
ty si tu uz raz tento pribeh pisala, vsak?
no, podla mna ked ti vylucili ostatne choroby tak si mozes byt ista, ze je to "iba" psychika...z pohladu ze by to mohla byt rakovina, si na tom dobre a vlastne vsetky my, nie? treba to brat to z tejto stranky... 😉

ako si opisala co sa v tebe dialo, tak sme sa tu mnohe nasli, z pociatocneho strachu z odpadnutia si si v sebe vypestovala coraz vacsi strach a teraz ti staci tak malo a vtebe sa vsetko znova rozbehne..si v zacarovanom kruhu, dobra sprava da sa z toho dostat, pokial budes chciet..s pomocou dobreho odbornika, psychoterapiami a uvedomovanim, ze sa vlastne nic nedeje, len tvoje myslienky oklamali tvoje telo...o tom to cele je...ja som presne toto iste prekonala, mne sa to spustilo do atakov tiez ked som bola s detmi u dr..kym som cakala v cakarni som myslela ze umrem..obliaval ma pot, nevedela som obsediet na stolicke, lebo som cakala ze kazdu chvilu odpadnem, horeli mi lica a vedla mna chora 4 rocna dcera..strasneééé...ale s AD som to dala...ked som vysadila znova sa mi to vratilo..tak znova beriem AD ale tentoraz sa zameriavam aj na pricinu a to su nespracovane stresy z detstva, sklamania...ale aj sucastnost..proste citam vela o tom..a hlavne sa obklop pozitivne naladenymi ludmi...a ver, ze ti bude lepsie...

janka_banka
3. aug 2016

@apolka77 presne súhlasím...ja mám teraz úzkosti lebo mi vysadila lekárka benzace a je to ťažšie bez nich zvládať situácie,ale citim sa pocitovo lepšie,viac prežívam radosť...tie benzace berú city a prežívanie...ale casom1to prejde a dôležité sú psychoterapie a hľadať pricinu a nie riešiť vsetko liekmi...🙂

adrika19
3. aug 2016

@kutuska To, čo si opísala, prežívame alebo sme prežili asi všetky, čo navštevujeme toto fórum. U mna sa to rozbehlo tiež tak podobne ako u teba po narodení prvého dieťaťa a odlúčení od svojej rodiny a presťahovaní sa do rodiny manžela. Myslela som si vtedy, že mi už nikdy nebude dobre. Našťastie existujú AD. Tiež som na začiatku absolvovala všetky možné vyšetrenia, návšteva pohotovosti atď. Dokonca som ležala v nemocnici a nikto mi neodporučil psychiatra aj keď mi nič nezistili.

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lusinda28
3. aug 2016

@kutuska to chápem, ale skvelé, že si tie vyšetrenia absolvovala, ja som sa k lekárom nemohla dokopat, som mala panicky strach z výsledkov vyšetrení a lekárov, ktorí na mňa blbo pozerali, že prečo sa bojím a panikarim... drz sa..😉

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stela310
3. aug 2016

zienky beriete niektora fevarin?ste s nim spokojne?

lusinda28
3. aug 2016

@kutuska dakujem no ako kedy, snažím sa nie vždy to ide... ale určite to už nie je ako pred tým... Lieky som prestala užívať, keďže chceme babo.. snad to ustojim a bude fajn...😉

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dida232
4. aug 2016

Ahoj baby...ako sa dnes máte? ja 9-ty deň na AD a už tretí bez benzáčov 🙂 celkom sa mi darí to zvládať, tak hádam to dám. Mám stále všelijaké vtieravé myšlienky..teda strach ale zdarne ich zaháňam. Snažím sa vrátiť čo najskôr do normálu a fungovať zas na 100%. Vy ako?

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dida232
4. aug 2016

@kutuska tak tak...zbaviť sa toho hnusného strachu je základ...vonku krásne, leto v plnom prúde a my sa užierame...ach ☹ 😖

aronna
4. aug 2016

Ahojte žienky chcem sa len spýtať kto Vám miešal bachove kvapky?? vedeli by ste mi niekoho odporučiť??.🙂

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dida232
4. aug 2016

@aronna oslov @olivia77 ...ona je tu cez tieto veci aj aj mieša 🙂

labajka
4. aug 2016

Damy moje😊ja sa vam chcem pochvalit.v pondelok som nastupila do novej prace.zvladam ju faaaaaajn.sice sa len zaucam ake pohodka.bala som sa ze mi bude tazko v praci z toho ze som odlucena od maleho a ze nove pristredie a ludia ale ok.som rada.dufam ze to tak ostane i nadalej😘😘😘😘pozdravujem vaaas

aronna
4. aug 2016

@dida232 dakujeem ti..🙂

apolka77
4. aug 2016

@aronna

ahoj,
ja som dnes zasla do BIO obchodiku, kde predavaju rozne bylinky, tinktury,oleje, liecive kamene atd...a spytala som sa ci miesaju aj bachove kvapky..pani povedala ze ano, tak sme sa bavili, ze by som chcela zamiesat, dohodli sme stretnutie na utorok, lebo to sa neda hned zistit ze ake kvety, sama mi povedala ze je to hotova psychologia, tak bude mi klast otazky, zatial chcela vediet kedy som sa narodila, dokonca o ktorej hodine a kde...a asi aj podla tohoto..velmi sa tesim na utorok a verim ze zamiesame tie spravne kvety...

apolka77
4. aug 2016

@olivia77

ahoj Oli 😉

tak, ako som pisala vyssie v utorok idem k jednej pani nech mi zamiesa bachovky, tak som zvedava na to cele stretnutie, lebo hovorila, ze to nie je take jednoduche, ma prekvapilo ze sa ma pytala na datum narodenia a hodinu 😕 asi to s tym suvisi...tesim sa, lebo som sa na tie kvapky chystala uz dlhsie..dnes som tam do obchodku len tak zasla ze sa spytam a bola som prekvapena, ze ake jednoduche...ty si mi dodala novu vieru, dakujem. 🙂
Aj som sa jej pre istotu este raz spytala ze ci to mozem pit s AD, tak povedala ze ano...

Inak AD beriem skoro uz 3mesiace, dost sa mi polepsilo, ale uzkost alebo taky zvlastny pocit este stale mam...akoby v zaludku hrcu aj v hrdle...aj strach ma sem tam sprevadza resp. ta uzkost z noveho a nepoznaneho...tak verim ze tie bachovky mi toto mozu vyriesit..
ty sa ako mas?

ametyst123
4. aug 2016

@apolka77 Ahojky Apolka, ja som sa tiež rozhodla, že tie Bachove kvapky vyskúšam, môžu sa aj popri Adčkach a aj iných liekoch brať, čo je super... a toto je tiež skvelé, že nie sú ani návykové a nemajú žiadne vedlajšie účinky, len treba tie správne esencie namiešať, aby bol z toho výsledok. Minimálne by som asi počkala aspon taký mesiac, a ak nezaberú, bude treba niečo doplniť alebo prípadne zmeniť nejakú esenciu.... Ale najlepšie na tom je, že ked by aj nahodou nepomohli, tak neuškodia. A to je plus.... Takže ja som sa rozhodla a začala som tie kvapky brať.... aj môj manželik..... Zatial to neužívame dlho.... ale uvidíme... počkáme aspon ten mesiac ... a uvidíme... či nebude treba niečo zmeniť... ale rozhodne som za to, tie Bachove kvapky brať.... čítala som si o tom... a velmi ma to zaujalo....
Inak ja som si objednala tieto kvapky od Olivie, lebo aj ona sa rozhodla, že sa týmto bude zaoberať, a teda sa tým už aj zaoberá.... a tak som jej všetko popísala, čo mi treba pokryť, a poslala mi Bachove kvapky. Ja ich rozhodne budem skúšať, a dufam, že mi pomôžu, resp. chcem brať aj nadalej aj Adčka... aspon tých 6 mesiacov... kým mi tie moje zaberú.... a potom postupne vysadzať.. najprv Rivotril a potom aj Adčka... ale tie kvapky, ak mi budú pomáhať, tak ich budem brať aj potom....
Tak dufam, že Ti kvapky pomôžu, a ja tiež uvidím... a napíšem, ako zaberajú, ale to tak až o ten mesiac uvidím.. takže dovtedy budem čakať... a veriť, že mi pomôžu...

Inak dievčence, bola som opäť na ultrazvuku krku... lebo tú hrču v krku mám stále a tie uzliny mám stále také tvrdé... tak ma lekárka poslala.... a oni mi tam našli na štítnej zlaze malé nejaké echogenné ložiško...3 mm.... v strede š.ž., a tiež že mám pozápalové zväčšené lymfatické uzliny veľkosti 8 mm. Lekárka na USG mi povedala, že si mám dať urobiť krvné testy, ale ona to nevidí ako problém.... 😒 .... ale teraz aspon viem, že som si nenamyšlala, že tam niečo cítim.... ale na druhej strane dufam, že to nie je nič vážne... ale zase , čo ak toto mi môže spôsobovať tieto moje problémy... čo som mala na začiatku?..... Neviem, ale teraz ma to trošku, ale len trošku rozhodilo... a tak uvidím, čo nato moja lekárka.... a uvidíme..... 😉 . Na druhej strane viem, že som mala aj psychické problémy... a aj mám... že tú panickú poruchu mám... lebo fakt som mávala aj tie ataky, a tak... a tá hrča v krku, a bolesť zalúdka ma ešte stále neprešli, hoci to už nejako zvládam, ale viem, že som nebola na tom psychicky dobre... ked mi zomrela mamka... a u mna to bol očividne spúšťač toho všetkého.... Takže asi tolko... nepísala som dlhšie... lebo ma moja lekárka poposielala po kopci vyšetrení... a ešte mám aj na kopec vyš. ísť.... ale ako napísala Kutuška.... ju poposielala doktorka na kopec vyšetrení a trvalo to dlho,dlho.... a až nakoniec jej povedala že by to mohlo byť psychického pôvodu... a mna zase naopak dosť rýchlo lekárka zaškatulkovala ako psychiatrický prípad... lebo šak aha mama jej zomrela, tak to bude psychika... nevravím síce ,že nebola, alebo nie je to psychika, určite je... ale popritom mám aj iné zdravotné problémy, ktoré sa mi týmto trošku prekryli.... ale som rada, že si pochodím po vyšetreniach, a uvidím.... Najlepšie by však bolo, ako písala Kubimatej, ísť na celkové vyšetrenie celého tela, len neviem, kde by som tu na východe také niečo našla, a čo by mi aj možno preplatila poisťovna.... 🙂 asi by som chcela vela ,že?... 🙂 Napadajú ma akurát Košice.... ale ani tam neviem, kde by som asi tak, a ku komu vlastne, išla..... 😖
No uvidíme, do práce sa neponáhlam, je tam aj tak nafigu situácia... takže nechcem vpadnúť do stresu, a kriku, a hučania na ludí zo strany šéfa.... a ani sa na to momentálne ešte necitim... musím sa dať celkom dokopy... a potom uvidíme....
Držím vám všetkym dievčence, palce, a držte sa, a držme sa všetky.... a bude dobre.... ja tomu verím.... 😉

olivia77
5. aug 2016

@apolka77, super, ze ides na bachovky, ale nech sa pani na mna nehneva, neuznavam vyber bachoviek s datumom narodenia ani hodiny, to nema s tym nic spolocne podla mna... ide o aktualne pocity cloveka, co preziva... to sa neda zovseobecnit podla toho, kedy sa narodil... ak su dvaja rovnako narodeni ludia a maju uplne ine psychicke problemy a dostanu rovnako namiesane bachovky(lebo datum je ten isty), je to podla mna hlupost... ja mam osobnu skusenost totiz, bola som u homeopatky este minuly rok, kde som spominala bachovky, vtedy som sa docitala, ktore esencie by boli pre mna vhodne, tak som jej ich povedala a ona ze urcite nie tieto, co som povedala, ze moj datum narodenia hovori uplne o inych... a tie esencie, ktore som jej vtedy spominala, su tie hlavne, co teraz beriem a dostali ma z najhorsieho... takze som sa dala viest mojou intuiciou... bohuzial, homeopatka bola tak naklonena k astrologii a horoskopom, az sa mi to nepacilo a to som nikdy nemala nic proti tomu, ale ide o cloveka, dokonca ked som jej spomenula, ze mam uzkosti a strachy, ale ona uplne nieco ine mi povedala, ze to nie je v tom... vobec sa jej nazor a moj nezhodoval a to si myslim zato, ze bola az ortodoxone zamerana na datumy narodenia a co hovori nejaka kniha o cislach... aj horoskopy su v niecom pravdive, su tam nejake vseobecne podobnosti ludi, ale hodit ich do jedneho vreca sa neda, aj ked su rovnake znamenie...
a inak, ja sa mam po bachovkach o 70%lepsie, musim zaklopkat!!! 🙂 zajtra budu rovne dva mesiace, co ich beriem a teraz uz zacinaju byt dni, kedy je fakt, ze dobre... v prvy mesiac sa to este dost striedalo, ale zlych dni zacalo ubudat...

lenieta25
5. aug 2016

@janka_banka chcem sa opýtať ako dlho ste uživala benzáče?

lenieta25
5. aug 2016

Keď ich už teraz vysadzujete

janka_banka
5. aug 2016

@lenieta25 ahoj lenieta, kľudne mi môžeš tykať 🙂 ... ja som brala benzáče cca 6 mesiacov, ale proste som cítila po tomto čase, že mi to nejako bráni prežívať emócie, utlmovalo ma to a riadne ... aj keď som ich brala v minim. dávkach ... a tak som sa rozhodla s lekárkou, že ich vysadím, radšej som si tie bolesti pretrpela, ten smútok, tie úzkosti ... a hlavne čo je nepríjemné po vysadení je to, že u človeka sa môže prejaviť úzkosť vo väčšej miere ... ja osobne som mala absťáky a to trasenie rúk,potenie a hlavne tá úzkosť prepukla do miery derelizácie a depersonalizácie, ale teraz po cca troch mesiacoch absťáky ustupujú, ale ide to pomaly a pravdupovediac už by som ich nebrala a ak áno, tak len min.dobu ... ale toto je moja skúsenosť,niektoré dievčatá nemajú tieto príznaky a naozaj niekedy pomôžu ... každý sme iný 🙂 ... držím palce ...

lenieta25
5. aug 2016

@janka_banka môj manžel užival rivotril cca mesiac - rano jednu na obed polku a vecer zas jednu. Na poslednej kontrole mu však psychyatrička kazala postupne vysadzat. Tak ubral na polku rano aj večer tak uvidime. Ale AD stale uživaš však?

danuska4883
5. aug 2016

@apolka77 ja ich tiez beriem ale nepytal sa ma ten pan co mi ich miesal na datum narodenia ja som mu napisala coho sa chcem zbavit co ma trapi a podla toho mi namiesal a som spokojna 🙂

kubimatej
5. aug 2016

Ach baby..fyzicky sa začínam dostávať konečne do formy, až na neustálu bolesť nôh a silnú alergiu..psychika furt na bode mrazu..stále je vo mne strach, strašný strach..celý deň len premýšľam a potom sa cítim ako vo sne a bojím sa..:(