Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

timea179
19. aug 2016

@ametyst123 bola som davnejsie 3x u psychlogicky ale o nicom.Netusim co mi to moze vyvolavat.Som so svojim zivotom spokojna,deturence mam zdrave,viac k zivotu nepotrebujem,tak netusim v com to viazne.

domkaaaa
19. aug 2016

@timea179 neboj fevarin na uzkost zaberie 😊 Teda aspon mne zabral ale trvalo mu to teda hodne dlho a to mam davku az 2*100mg ty?

domkaaaa
19. aug 2016

@timea179 aj ked som odchadzala z nemocky som ju mala a to som ho uzivala uz vyse mesiaca az potom sa polepsilo... Ako sa ti ta uzkost prejavuje??

janka_banka
19. aug 2016

@mijo53 no presne ako si písala, museli by mi dať výpoveď ... tak som išla ešte raz za nim, lebo ma volal a nakoniec mi povedali, že momentálne nemajú voľné miesto pre mňa ... a veľmi ma prekvapil najvyšší šéf až z centrály ... chce aby som nastúpila späť, lebo on tam nechce nikoho iného ... cítim sa síce akoby rada,že aj keď som bola tri mesiace na PN ale mám neskutočný pocit zodpovednosti, že "nesmiem" sklamať :( ... to je hrúza pocit, lebo pri našich chorobách mu to neviem100% zaručiť ... tak som mu povedala, že to skúsim ... ale mám obavy, že to nezvládnem, keď prídem pracovať na to isté miesto,že mi to prinesie spomienky,že budem v strese ... a bla bla bla ... proste konšpirujem ... 😀 ... ale chcela som si dať šancu, lebo lekárka mi hovorila, že niekedy musí človek prekonať sám seba a ak by som odišla, mohla by som to brať ako nedoriešenú vec ... ale tak som sa zase rozrušila, že mi je z toho nanič ... ale už mi nič nezostáva, len prijať fakt, že nastúpim späť ... ale aj tak som chcela ísť na kozmetický kurz ... tak som taká z toho dezorientovaná, lebo sa necítim púšťať do nových vecí ... a kým sa nedám dokopy tak by som nerada nič menila a zase byť stále doma na PN to tiež nie je nič moc ... jáááj ja som taký polepetko a potom sa hnevám sama na seba 😕 ... ale ďakujeeem moc za pomoc a radu ... dúfam, že ma táto skúsenosť posunie dopredu a prekonám ten strach ...

timea179
19. aug 2016

@domkaaaa ja mam brat 2xpolku z 50,par dni som si navysila na celu rano a vecer a teda vobec neviem ci sa to tou davkou pokazilo alebo je to tym kym si telo zvykne,pockam este tyzden a navysim na celu 50 2x denne

timea179
19. aug 2016

@domkaaaa prejavuje sa tak ze behom sekundy mi pride nenormalne zle,pali ma horna cast tela a som tak a nejaka divna 😀 apredychavam akopri porode 😀 pred tym si co brala a ako dlho sa liecis na uzkost?aleboco ti tento stav vyvolalo?

mijo53
19. aug 2016

@janka_banka neboj sa, nástup, určite to zvládneš, to každý, či je zdravý, či má problémy zdravotné a má nastúpiť či na novú pozíciu, či do iného mesta v rámci firmy má triašku na žalúdku, slzičky v očiach, to je také normálne, zažila som to, viem o čom hovorím, išla som pracovať 40 km od bydliska a pôvodného miesta kde som pracovala, tak tiež mi nebolo do smiechu, aj som si poplakala, kým som si zvykla, určite to zvládneš, ber to pozitívne, že ťa chcú, držím palce

timea179
19. aug 2016

@domkaaaa a aj pracujes?ja teda este len kratko,praca ma bavi,ziadne natlaky,mam skor volnost ked si urobim co mam,celkovo som spokojna tak nechapem.Zahadne pre mna a aj pre lekarku je to ze pride to na mna bez akehokolvek stresu

dida232
19. aug 2016

@ametyst123 ja by som mala mať tie moje zvláštne pocity v krku mať vraj z alergie. Bola som na ORL a ten mi povedal, ťe má chronický zápal mandlí a hrdla z toho, že som alergička o čom som teda netušila ☹ teraz som tiež objednaná na alergolog. vyšetrenie ale až o 2 mesiace ma zobrali tak čakám.
@lusinda28 veru pochoď si tie nejaké vyšetrenia, aj keď je to stresujúce. Ja som hneď na toho dr.ORL, keď ma vyšetril vybafla "nemám rakovinu"? kukal na mňa ako puk..že či mi nešibká...no od strachu už u tých doktorov trieskam ale tak treba sa dať doporiadku, aby sme mohli normálne fungovať a nie len sa umárať strachom....

ivka1302
19. aug 2016

Dievcata nechcem aby to vyzeralo ze tu mam odpoved na vsetko ale ako vas tak citam vela z vas mate uplne nespravny postoj k vasim problemom 🌺💞🌺❤️🍀🍀🤗🌺Najskor chcem povedat ze vsetkym co tu pisete som si sama presla takze viem o com to je a viem aj ze to nieje lahke zvladat ale cesta von existuje a je to prave v zmene vasho zivota a zivotneho rezimu. Janka banka ale aj ostatne dievcata ktore sa bojite zmeny 🤗😘❤️🌺😊🍀🤗Nebojte sa !!!!! Vzdy si hovorime ANO UROBIM TO ALE AZ KED MI BUDE LEPSIE. 🌸🌸🌸NIE dievcata necakajte ze to urobite ked vam bude lepsie pretoze to funguje prave naopak urobte zmenu a bude vam lepsie 😚😛❤️🌺🤗😘 Ja som sa tiez bala nastupit do novej prace bala som sa robit nove a nezname veci ale aj napriek tomu som sa takpovediac hodila do vody. Je to prave o tom ze vase vnutorne ja je stale neiste a nechavate sa klamat ze uz nezvladnete to co ste kedysi zvladali jednou rukou. 😊🍀❤️🌺😘🤗🌸Povedzte si STACI ,!!,!,🍀🌺😊❤️😘🤗🌸Strach a obavy vam nepatria. A tiez ziadne ine nemoci myslim tie fyzicke ako tu niektore spomynate. Je mi luto neviem meno tej dievcinky ktora tu pisala o tych zvacsenych mandliach a nemozem sa vratit o stranu skor pretoze by sa mi vymazala cela sprava ale urcite sa tu najde kazda ktora ma fyzicke prejavy a namysla si vseliake ine choroby POZOR na to POZOR vase myslienky lebo od negatyvnej myslienky je iba krok k tomu aby sa prejavila ako fyzicka slabost a neskor aj nieco horsie. 😂🍀🌺😊🌸🤗Jednoducho nedavajte tomu pozornost a ono to samo odijde Ja som mala ten isty problem a skor ako som podlahla dalsej panike tak som si cely den opakovala SOM UPLNE ZDRAVA A V PORIADKU NIC MI NECHYBA A BOH SA O MNA POSTARA 💞😘❤️🍀😊🌺🤗🌸Tak ako to funguje na negatyvne myslienky funguje to aj na toto a to vam zarucujem. Ziadne vysetrenia nemusite robit je to len a len vymyslena bolest. Ja som to casto volavala psychycka bolest a vobec som tomu neprikladala pozornost musite o tom presviedcat same seba a vasu mysel stale dokola a dokola az pride ulava a vasa mysel uz nebude krmena strachom a obavami 💞🍀😊❤️🍒🤗😘zite iba dneskom a nestarajte sa o zajtrajsok Dievcata aj v biblii je napisane ze zajtrajsok vam nepatri. A kedze vam nepatri preco sa strachovat dnes o to co bude zajtra. Zajtrajsok patri Bohu a ten sa o vas postara v kazdej situacii 😛🌸🌺❤️🍀🌺😘🤗😊zverte sa do Jeho ruk a nic sa vam nestane 💞😘🌺🌸🍀😊🤗🌺❤️Kazda bolest je zo sveta ale Boh je vacsi 🍀❤️🌺😘😘🤗😊Bolest nam nepatri 🤗😘💞🌺🌸❤️🍀 Nezite v strachu co bude lebo zivot si tvorime vlastnymi myslienkami a tym co hovorime tak pozor na to co hovorite aj na to co pisete. JA DAKUJEM ZA KAZDY NOVY DEN A POVIEM BOHU CO CHCEM ABY SOM V TEN DEN OD NEHO DOSTALA NA ZACIATKU TO BOLA ENERGIA A POKOJ DO SRDCA A VSETKO OSTATNE PRISLO SAMO ALE TREBA AJ DAKOVAT ZA TO CO MATE A NIE LEN ZIADAT. 😘🌺🌸😊❤️🌺❤️🤗Sila je vo vasej mysli je to len vasa mysel ktora vas obmedzuje a klame. 🍀🌺🌸❤️Klame az do takej miery ze mate fyzicke prejavy a bolesti ktore prakticky ani nemate ale vasa mysel je nastavena na strach a bolest takze tomu jednoducho uverite 😘💞😊🌺❤️🍀🌸zoberte si vas zivot znovu pod kontrolu mne velmi pomohla biblia a zalmy v nej ked som mala uzkosti po precitani vsetko odislo Bozie slovo ma neskutocnu silu. V Bozom slove je sila zivota nikdy by som tomu neverila ale je to tak je to presne tak ako je to vsetko v biblii napisane. 😘💞🍀❤️🌸🤗Ak mate pochybnosti tak si ju jednoducho otvorte a citajte vsak nemate co stratit. Dievcata myslim na vas a verim ze to kazda z vas zvladne a uz coskoro vam bude lepsie 💞😘🌺😊🌸🤗😘

bambulka05
19. aug 2016

@timea179 mna pali pri strese cela lava cast tela a este ma boli a tuhne mi cele svalstvo akokeby som isls dostat infarkt. Je to velmi neprijemne.

anina63
19. aug 2016

@ivka1302 Ivka,veľmi pekne si to napísala a musím s tebou len súhlasiť. Aj teraz počúvam kázne na youtube. Naozaj sa treba odovzdať,prosiť a ďakovať za každý deň,lebo bez Božieho požehnania márne naše namáhania.

apolka77
20. aug 2016

DIEVCATA AHOJTE,

bola som tyzden na dovolenke v Sturove 🙂 s rodinkou. Bolo super 😎
Idem si precitat ako ste sa mali... 😅

caterine
20. aug 2016

Ahojte baby zaujima ma ci ste pri uzivani AD pribrali. Od decembra uzivam Despru a stale len priberam pricom jem rovnako a pohybu mam dost. Uz mi ich chce lekarka od septembra vysadzat je mozne ze sa po vysadeni vratim na svoju povodnu hmotnost?

domkaaaa
20. aug 2016

Ahojte baby ako reagujete ked vam ini rozpravaju ako ste pribrali a bla bla ... Mne to robi hrozne uzkosti az ma prejde chut sa s tymi ludmi stretavat 😢

domkaaaa
20. aug 2016

@caterine kks sni mi nevrav aka som jak prasnica

junova
20. aug 2016

@domkaaaa a kolko ste pribrali?

evak12
20. aug 2016

ahojte dievcata,aj ja som pribrala,mala som 62kg,teraz pomaly 71kg,beriem alventu,aj vadoxan .....ale musimm podotknut,ze som zacala strasne vela jest,ale uz mi to prekaza a riadne .....

ametyst123
20. aug 2016

@lusinda28 Ahojky Lusinda, tie uzliny si stále nestláčaj, potom si ich sama aj rozdráždiš, a to nie je dobré.... ale určite na vyšetrenie ORL chod, a ked Tvoja doktorka Ta nechcela poslať na vyšetrenie, a práve teraz má dovolenku, tak to využi, a chod k zastupujúcej lekárke, nech Ti dá lístok a chod na vyšetrenie,.... ked uzliny bolia, môže to byť zápalové, alebo pozápalové, príčina je skôr taká, že to spôsobili nejaké vírusy, bakterie, a blablabla.... ale ak nebolia uzliny, tak by som si ich dala určite vyšetriť, nemusí to znamenať nič, ale aj môže... takže rozhodne to rieš skôr, ako neskôr,.... a vôbec nemám v umysle Ta strašiť ani nič také, ale istota je gulomet,... Ja aspon viem, že mám nedovyvinuté dutiny, preto mám zhoršené dýchanie, a tiež viem, že stafylokoka a streptokoka, a aj candidy sa je ťažko zbaviť... je to dlhodobý boj..a tiež že mám alergie na niektoré veci, čo som ani netušila, že by som ja mohla byť alergická...... takže treba zmenu celého môjho životného štýlu a jedálnička... a hlavne zlepšiť imunitu.. ale tiež viem, že tú hrču si sama namýšlam, lebo tam nie je.... kedže to ani USG ani RTG ani nič nepotvrdilo.... takže je to v mojej hlave... Preto chod na vyšetrenie, daj si urobiť výtery z hrdla aj nosa, a tiež ultrazvuk krku a uzlin, a tiež RTG... to Ta na to posle ORL lekárka.... a tiež by som išla aj ku endokrinologovi, vyšetriť štítnu zlazu... A budeš vedieť na 100% či Ti niečo je, alebo nie je, a ked nie je , je to v Tvojom mozgu, je to psychika, a ak je to fyzického pôvodu, tak to treba riešiť hned, či už sú to vírusové ochorenia, alebo prípadne aj niečo iné.... treba to riešiť hned, radšej skôr, ako neskôr,....

Ja chápem aj to , že niektorí lekári proste nepoposielajú na vyšetrenia, a tak hned šupnú človeka a zaškatulkujú, že sme psych. prípad, ale ja som niektoré vyšetrenia ani nemala urobené, a teraz si ich chcem dať urobiť, a hotovo.... a budem vedieť, či mám len panickú poruchu, alebo aj niečo iné.... Ja viem isto, že mám psychický problém... to beriem ako fakt... ale popritom to neznamená, že ak máme len tento problém, že teraz už inak choré nemôžeme byť.... takže nemám zase rada, ked lekári hned to uzavrú, šak beriete lieky na ukludnenie.. antidepresíva.... tak je to jasné.... nič vám nie je.... To zase neuznávam.... Takže áno, viem, že problém a to panickú poruchu, mám, ale to nevylučuje, že nemôžem mať aj iné zdravotné problémy.... ktoré mám, ale nie sú až tak vážne, a dá sa s tým popasovať.... takže moje zhrnutie.... 🙂 ... pochodiť po vyšetreniach podla mna je potrebné, aby Ti neliečili niečo čo nemáš, ale liečili to, čo naozaj máš, a potom si budeš istá, čo a ako..... 😉
Držím palčeky, a neboj sa vyšetrení, je to vyšetrenie raz -dva... tak čoho sa bojíš... a zober so sebou aj svoju "barličku" = lieky v prípade potreby , a ideš.... Ja s mojou pp som velakrát u lekárov v čakárni predýchavala, a som si myslela, že to nedám... ale dokazala som sa ukludniť, a vydržala som.... dá sa to.... a je fakt, že som si predtým dala takmer vždy aj polku benzáču, aby som bola v pohode.... a aj som v pohode bola.... takže držím palceky.... 😉

domkaaaa
20. aug 2016

@junova v priebehu 3 rokov co beriem ad aj 20 kg

ametyst123
20. aug 2016

@timea179 Ahojky Timea, vieš, psychické problémy môže vyvolať čokolvek, napríklad zlé zážitky z detstva, alebo aj z dospelosti... 😔 , nejaké neriešené, alebo nedoriešené problémy, problémy v rodine, u najbližších, s partnerom, problémy v práci, stres, nedostatok spánku, príliš vela aktivít, ktoré človeka oberajú o energiu a nedostatočný prísun "spánku", ktorý by to vynahradil, umrtia v rodine, a z toho napr. aj strach zo smrti, alebo negatívne udalosti, alebo stačí, že je človek viac citlivejší, (ako si sám pripúšťa....Ja osobne som si myslela, že ma nemôže nič rozhodiť....a vidíš ...dopracovala som sa k tomu, že mám pp.... 😵 😔 ) a ani sa nenazdáš, a máš psychický problém, či už panickú poruchu, alebo uzkosti, alebo depresie, alebo hocijaký psych. problém. Takže tá pani psychologička si asi teda neurobila velmi dobrú prácu, ked ste nezistili, kde je problém... ale ak Ti nepomohla ona, môžno treba skúsiť inú,... alebo skús si sama rozobrať, a zistiť, ked Ti je zle, na čo si myslela, čím si sa v mysli zaoberala, a možno aj sama sa dopracuješ k tomu, čo je Tvojim spúšťačom.... Ja osobne som si sama "zistila" v sebe, aké problémy mám, resp. čo vždy riešim, čo ma trápi, a tak viem, že čo je mojim spušťačom uzkostí a atakov... a tak sa snažím, na to nemyslieť, resp. ked to príde, sa s tým popasovať.... Dá sa to, ver mi, ja som si tým prešla tiež, a ešte stále prechádzam, ale v podstatne menšej miere.... ako na začiatku, takže je to super.... myslím si, že by si si sama mala sadnúť, ked máš ticho... a porozmyslať nad zivotom, čo Ta môže trápiť vnútorne, čo Ti vadí, čo Ta stresuje, a možno zistíš príčinu.... Držím palceky.... Drž sa.

timea179
20. aug 2016

@ametyst123 suhlasim s Tebou

ivcam2
20. aug 2016

@ametyst123 ahoj prosim ta co moze sposobovat tlaky v hlave. Ako by migrena ale hlava neboli len v cele a nevladzem rozmyslat a keby som bola niekde kde je vela ludi a hluk utekam. Nebodaj nieco spadne a urobi buchot uplne privriem oci. Mala si nieco taketo ?

caterine
20. aug 2016

@junova
@domkaaaa ja som pribrala uz 8 kilov a ide mi to na nervy lebo mam len 160 cm. Vsetci sa ma pytaju ci som tehotna lebo brucho mi trci ako v stvrtom mesiaci😕

ivcam2
20. aug 2016

@ametyst123 ahoj prosim ta co moze sposobovat tlaky v hlave. Ako by migrena ale hlava neboli len v cele a nevladzem rozmyslat a keby som bola niekde kde je vela ludi a hluk utekam. Nebodaj nieco spadne a urobi buchot uplne privriem oci. Mala si nieco taketo ?

ivcam2
20. aug 2016

@caterine to aj mne 😠

junova
20. aug 2016

@caterine A to pribratie spôsobujú len tie lieky alebo viac jete.

janka_banka
20. aug 2016

@ivcam2 tak tieto isté pocity som mala aj ja ... presne ako to píšeš ... akoby mi tŕpla predná časť hlavy a aj vyrážky sa mi robili na čele ... ja som to mala asi 2-3 týždne po začatí užívania AD ale prešlo mi to a teraz už nič ... a tiež som mala pocit, že sa mi ťažko - preťažko premýšľa, uplne som sa musela nútiť ... a hlavne som sa nemohla na nič sústrediť, len by som čumela do blba ... takže žiadny strach, nie je to migréna ale podľa mňa nežiadúci účinok AD ... a teraz premýšľam už až moc moc moc 😀 😀 😀 ... držím palce ...

caterine
20. aug 2016

@junova ja si myslim ze z liekov lebo jem tak isto ako predtym dokonca teraz prerabame dom co sme kupili takze pohybu mam viacej ako inokedy tak mi z toho vychadzaju len tie Adcka

umabell
21. aug 2016

@caterine ahoj ja som pribrala z 57kg na 71kg! A pri tyvhto ad som schudla na 53.. To som bola akoby sama voda a jedavala som normalne.. ale ked ma okolo vianoc chytili uzkosti tak mi vôbec nechutilo jest a hrozne ma prehanalo takue som schudla.. Inac všetkym sa dokážem trapit a ked som vtedy tak pribrala vobec ma to natankovalo mne bolo dobre po psych.stranke a mala som na haku a vyzerala som ako tehotna to najvia brucho a ramena som mala ako zápasník 😉 uzivala som alventu predtym...aj som cvičila a nechudla som.. Zmenila mi lieky a bum a teraz som zase veľmi chuda