Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ametyst123
6. sep 2016

No tak, toto som už asi fakt kuštik prehnala... 😀 😀 ... Prepáčte že som tu zabrala tolko miesta... sorry... 😔 ...pokúsim sa trošku redukovať svoje príspevky... 😖 . Ale mám pocit, že v krátkych príspevkoch neviem vyjadriť všetko, čo chcem povedať... tak prepáčte... A dufam Simka, že sa tým prehryzieš... 😀 ... dufam, že áno... 😉

simka1454
6. sep 2016

@ametyst123 ďakujem veľa to pre mňa znamená keď ma niekto chápe,viem že aj ja musím pre seba vela spraviť aby som sa tolko netrápila. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.

apolka77
6. sep 2016

@simka1454

Ahoj Simka,
a preco nepovies psychologicke o svojom trapeni?
to, ze ta objednava iba raz mesacne som ti uz pisala popros ju, nech ti da dopredu aj 3ci 4 terminy... nedaj sa odbit..september prip. pol. oktobra uz moze mat rezervovanu pre inych pacientov, ale od pol.oktobra nech ti da aspon termin 3x do mesiaca...musis zacat rozpravat, simka, nikto to za teba nespravi.
Kolko mas moja rokov?
myslim ze si davnejsie pisala ze dcera promovala a mm ta podporuje..ci?

A prosim ta uz nikdy viac si nepis ze si na pritaz a vzdy mas smolu..pretoze ked si to budes mysliet, tak k sebe budes iba pritahovat takych ludi, co ta sklamu..oklamu...od dnesneho dna zmen negativne myslienky na pozitivne a uvidis ze sa ti zacne darit..ver, ze na svete je omnoho omnoho viac dobrych ludi ako tych zlych...ja som vyslovene zlych ludi este nestretla a to zijem uz skoro styri desatrocia 😀 ..ano, stretla som ludi, co nespravne hodnotili, stali sa obetami tiez boli raneni a preto ublizovali, ale zlych vyslovene no taky neexistuju bezne...to len v nasom mozgu si vela krat urobime scenar a dotvorime aj to, co povedane nebolo...ja netvrdim, ze ti nikto neublizil, asi ano, ale tym ze na to myslis, neustale obnovujes stare rany tak sa sama este bijes...prinasa ti tato bolest radost?? viem, sprosta otazka, ale prestan sa simka lutovat..naposledy som ti pisala aby si si precitala zopar knih..zohnala si ich? moja musis spravit aspon maly krocik sama, inak sa to neda...vsak si zober, ze len to, ze existuje toto forum tato diskusia je velke stastie...mas sa komu vyrozpravat..ak nechces detaily nepis...prip. si vytvor novy nick a pis akoby o inej osobe...len to nejak zo seba dostan, lebo tato neg. energia ta obera o silu...volakedy ti ludia ublizili, tiez to boli a su obete obeti...teraz svojim spravanim ublizujes sama sebe...preco to robis? som si ista ze stojis za to, aby si sa zacala na svojich blizkych usmievat...nepojde to zo dna na den, ale skus robit malicke kroky...
co sa tyka toho psychiatra tiez som ti davno pisala, aby si ho zmenila..neexistuje, aby s tebou nekomunikoval...toboz na psychiatrii..budem ti drzat palce a budem rada ak sa viac rozpises...

bambulka05
7. sep 2016

Dievcata dnes o tretej v noci som sa zobudila na strasne krce v bruchu. Uz som zaspat nemohla a teraz ked uz krce presli strasne mi je zle na zaludok az tak na vracanie. Myslite ze je to zo stresu?

ariadna08
7. sep 2016

@bambulka05 ahoj Bambulka, mne sa teraz v noci stalo to iste len sa k tomu pridala este aj uzkost. Cely den som stresovala, maly zacal chodit do skolky a vcera tam prvy krat plakal a doma zacal robit cirkus, ze tam uz nechce ist. No dost ma to vzalo. A po troch rokoch som bola pol dna sama doma a bola som strasne vykolajena z toho ticha, citila som sa strasne sama. Az sa mi zacali vracat moje zle myslienky, stale neviem ako ich pustit. Teoriu ovladam ako tym myslienkam neprepadnut len to este dat do praxe. Doktorka mi dala teraz 2 mesiace a ak mi tie myslienky celkom neprejdu chce zmenit lieky. Ja sa toho strasne bojim, citim, ze mi tieto lieky sadli uzivam teraz presne 6 mesiacov, a proti tym myslienkam uz musim sama popracovat, len to ide pomalicky.
Ako sa ti dari v praci, z toho si mala stres ?

1andrea111
7. sep 2016

@janka_banka ahoj, ako sa máš? Nastúpila si späť do práce? Voľno by sa zišlo aj mne, som unavená, len mám obavy ísť na PN.

janka_banka
7. sep 2016

@1andrea111 Ahoj Andrejka 🙂 ... no áno, už pracujem od minulého týždňa a veru sú dobré dni, keď som plná energie a aj horšie dni keď je ťažko a proste mozog nie a nie rozhýbať,resp. úzkosti mi robia tieto stavy, síce takto necítim,že sa bojím ale podvedomie funguje na 100% 🙂 ... tak ale verím, že keď prekonám toto počiatočné obdobie návratu do práce + decká sa zabehnú v škole/škôlke, tak už bude len a len dobre a uvidím opäť tie krásne slnečné lúče v plnej kráse 🙂 ... a Tebe sa ako darí???

ametyst123
7. sep 2016

@bambulka05 Bambulka, určtite si tie krče mala zo stresu, ja som toto mala už niekolkokrát a tiež mi to prišlo tak okolo tej tretej v noci.... ale na toto mi najviac pomohla No-spa, a ked nezabrala tak ešte Ibalgin... ale ked som to mala aj z uskostami , vtedy som si rovno dala benzáč, a nospu ani Ibalgin som už nedávala...... Inak , ked Ti to bude trvať dlhšie... to znamená, že sa Ti to opať zopakuje, a v noci okolo tej tretej, mohlo by sa jednať aj o žlčníkový záchvat, pretože ked si človek lahne spať, tak v noci okolo tej tretej hodiny, je človek v najväčšom klude, a v hlbokom spanku, a vtedy vylučuje žlč , aby strávila hlavne mastné jedlá, .... a ked sú tam zlčníkové kamene, tak tie sa práve v tom pokoji, ked ležiš, nahromadia, a tlačia...v žlčovode.... alebo v žlčníku ... to tak zase celkom presne neviem, ale práve vtedy sa začnú tie žlčníkové záchvaty..... Takže ak sa Ti to bude opakovať, nebolo by odveci ísť aj na sono žlčníka, pečene, atd.... proste na gastro... na ultrazvuk.... Ja som bola, ale mne tam nič nevidel, ale povedal mi, že môžem mať aj piesok, ktorý vraj na USG nie je vidno... a ten mi tiež môže spôsobovať tieto problémy.... Takže sa snažím jesť menej mastného, nevyprážam, iba málokedy.... proste obmedzujem trochu niektorú stravu.... Tak Ti držím palce Bambulka, aby sa to už neopakovalo... a hlavne sa z toho nestresuje, že "čo ked to znova príde".... lebo človek si to takým spôsobom aj sám vlastne navodí, a "privolá"....Tak sa drž... a fakt to môže byť aj zo stresu... že začal nový školský rok... a tiež začína pomaly jesen.... čo je obdobie nie priliš priaznivé pre psych. pohodu.... ale nevadí.... Ty to zvládneš, a zvládneme to všetky... Cauky... 😉

1andrea111
7. sep 2016

dievčatá, nechcel by niekto ísť do Brna na toto:

https://psychologie.cz/akce/zit-s-lehkosti-cest...

apolka77
7. sep 2016

@janka_banka

janka drzim palce v robote, nech ti vsetky predsavzatia vychadzaju..a ak by nahodou aj nie, kazdu minutu mame sancu to zmenit...ak nie situaciu aspon uhol pohladu. drz sa.

janka_banka
7. sep 2016

@apolka77 Ďakujeeeeeem 😵

tslobik
7. sep 2016

Ahojte, dlho som tu nebola, ale zase sa cítim strašne nešťastná. Neznášam dedinu (je to síce mestečko) v ktorom žijeme. Už 3 roky tu som a je to čím ďalej, tým horšie. Už mám pocit, že tu nevydržím ani mesiac. Len nemám kam ísť. A mám malého syna. S mužom sa o tom už ani nebavíme, lebo mu to omieľam dva roky, že to tu nenávidím a chcem sa vrátiť tam, kde som vyrastala, mám známych, chorých rodičov, atď, atď...... Všetko je to o peniazoch, proste nemáme na byt v meste, aj keby sme toto tu predali. Už aj rozvod ma napadol, a to len kvôli tomuto a že muž ignoruje tento môj stav (že sa musím dopovať liekmi, ktoré mi aj tak nepomáhajú....Vraj mám zmeniť myslenie, ale to v tejto diere nezmením, nedokážem, neviem.....Dokázali by ste odísť od partnera kvôli tomuto? Syn má otca veeeeľmi rád, radšej asi ako mňa, pretože ja už sa ani usmiať nedokážem, nieto ešte fungovať normálne a tešiť sa nebodaj z niečoho. Už ma ani žiť nebaví. Otec je onkolog. chorý, čiže rodičov s tým nechcem zaťažovať a môjho muža majú veľmi radi.

apolka77
7. sep 2016

@tslobik
ahoj,
a ako daleko ste z tej dediny do toho rodneho mesta?

tazko posudit ci by som sa rozvadzala kvoli tomuto. Zas ked stratis muza bude ti dobre v tom meste? si ochotna toto podstupit? muz okrem toho ze nechce pocut o stahovani ma urcite aj dobre stranky...
ja by som sa zamyslela ci tie depresie a nestastie odkial to prameni...mozno to nesuvisi ani tak s tym mesteckom ako s tym ze mas onkolicky choreho otca...

inak ta trochu chapem, ja som zdrhla zas zo svojho rodneho mesta ale u mna opak nevedela som si ani len predstavit tam zit dlhsie alebo naveky...ale zas ked je manzel zivitel rodiny tak keby on chcel tak tam zostaneme a skor by som sa snazila najst si tam kamaratov...urobit si zo svojho domu "oazu"..vsak kolko ludi tuzi po dome cely zivot...asi som ti velmi neporadila, ale aj tak je rozhodnutie na tebe...
este by som tieto depresivne stavy urcite konzultovala s dr alebo terapeutom...potrebujes spracovat svoje emocie...drzim palce.

ametyst123
7. sep 2016

@tslobik Ahojky Tslobik, a nebolo by také riešenie, že by ste sa aspon na čas presťahovali k rodičom do mesta, ved myslím, že si spomínala, že majú 3-izbový byt, všakže?... Tak neviem, či je teraz otec doma, alebo v nemocnici, ale viem, že k nemu chodíš, takže je to pre Teba záťaž, takže čo Ty na takéto riešenie..? Ved skúste na istý čas ísť tam bývať, a možno si tam pohladáte niečo, čo by riešením mohlo byť, napríklad podnájom... a predali by ste ten starý byt, a niečo by ste mali na splacanie toho podnajmu... alebo na splacanie svojho bytu, a časom.... časom si aj manžel zvykne, ked Ty si si mala zvykať, Ty si ukazala vôlu a ochotu ísť s ním na dedinu, ale ak to nefunguje, a Tvoj manžel to vidí, tak nech prejaví teraz ochotu on, a príde bývať on do mesta.... Ja by som to zrejme riešila takto... prišla by si fakticky bývať k rodičom, a k tomu by si zároven pomohla svojej mamke v starostlivosti, zároven by si bola častejšie s otcom, a ked je doma, tak by si pomohla mamke v starostlivosti onho, a neboli by na to rodičia sami, a manžel si určite nájde prácu, ked si ju dokazal najsť na dedine, kde tej práce vela nie je, tak je určite šikovný, a dokáže sa postarať o rodinu.... Alebo druhá možnosť, povedz svojmu manželovi, že si vyslovene neštastná, nechceš žiť nadalej tam ,kde bývate, a odídeš aj s dcerkou k rodičom, a ked chce, nech príde za vami.... A ak mu na vás záleží, tak rozhodne príde.... Najprv si to ale prekonzultuj s rodičmi, a teda s mamkou, a vysvetli jej pozitíva, a tiež že nech to berú ako dočasné riešenie, kým si niečo nenájdete na bývanie iné.... Neboj sa zmeny... to je pozitívna zmena, kedze teraz si "v koncoch" , tak toto by mohlo byť riešenie, spracuj svojich rodičov a manžel , ak je správny chlap, tak pochopí .... a príde za vami.... Zároven vám možno aj mamka pomôže a aj vy jej, ked budete spoločne bývať, a možno to nebude také ťažké výjsť s peniažkami.. ked dáte hlavy dokopy... porad sa takto so svojim manželom.... uved mu výhody... a možno ho to bude hlodať.... a spracuješ ho... Lebo Ty vieš, že toto je vlastne Tvoj spusťač, nechceš tam proste bývať, kde bývate teraz, a to nevyriešiš zrejme inak ako zmenou bývania... Tak Ti prajem a silno držím palce, aby si to zvládla,... a neboj sa stahovania, nie je to až také hrozné... dá sa to zvládnuť... tak sa neboj, a ak chceš so sebou niečo urobiť a vyliečiť sa, musiš trošičku priložiť ruku k dielu... a postarať sa o to.... pomôž si človeče, aj Pán Boh Ti pomôže.... uvidíš.... Držím palceky... silno.... Papa.

ivka1302
8. sep 2016

@tslobik ahoj moja zlata casto na teba myslim 🤗🤗🤗😘❤️🌺Uz je to vecnost co sa stale trapis a si nestastna tam kde si a pritom odpoved mas rovno pred nosom. Vela dievcat v depresii nevie z coho alebo preco sa im vracaju stavy uzkosti a tvoje riesenie je zmena prostredia. Pamatam si este z predoslych prispevkov ako si hovorila ze si nestastna tam kde si. Ja neviem tslobik u kazdeho cloveka je spustacom nieco ine ale ked ty tak tuzis po zmene resp.po navrate do svojej rodnej dedinky neverim ze by nebolo nejake riesenie. Tvoj manzel musi byt ale velmy slepi ze nechce vidiet to co mu neustale hovoris. 🌺🌺🌺🍀🍀🍀🌸🌸🌸Ja si myslim ze by ti pomohlo oslobodit sa od prostredia kde si nestastna a ist tam kam ta srdce taha. Rozvod mozno riesenie nebude. Zaplatila by si velku cenu za to aby si dosiahla co chces a ublizila tym ostatnym a hlavne tvojmu syncekovi a mozno by si si tym padom prestala vazit samu seba😘😘❤️🌺Neuzatvaraj sa do ulity tvojho trapenia a lutovania sa. Ked vies co by ta urobilo stastnou tak o tom zacni hovorit. Hovor o tom tvojmu manzelovi kazdy den nedaj Mu vydychnut nedaj mu priestor na jeho argumenty preco to nejde hovor o tom preco to musi ist hovor o svojej tuzbe byt znovu stastna a obstastnovat aj ludi naokolo. Odpoved NIE TO NEJDE JEDNODUCHO NEAKCEPTUJ. Tsobik vsetko sa da ked jeden chce ale ked chcu dvaja tak to ide ovela rychlejsie. Aj tie najvacsie prekazky sa daju zdolat a problemy vyriesit. ❤️❤️🌺🌺🍀postav sa na svoje vlastne nohy. Ty si matka rodiny a tak ako ty potrebujes svojho manzela aj on potrebije teba ale potrebuje ta plnohodnotnu naplnenu radostou a stastnu. Toto mu jednoducho musis naservirovat ty sama. Spytaj sa ho ci je stastny vo vasom manzelstve som si ista ze nieje. Kazdy chlap chce usmiatu zienku ktora ho privita doma s usmevom a objatim. A toto ty nebudes vediet dat pokial nebudes sama stastna 🤗🤗😘❤️🌺Nemozme davat ked nemame odkial brat❤️❤️🌺🌸🌸🤗Nemozes zit v depresii po zvysok svojho zivota len preto ze niekto o tom takto rozhodne. Tvoj zivot ma ovela vacsiu cenu. Ty rozhodujes o tom ako chces zit svoj zivot nie tvoj manzel. Nie tvoji rodicia. Ty sama mas pravo rozhodovat o tom co chces a naplnat si srdce radostou. V biblii je napisane VSETKO JE MOZNE TOMU KTO VERI. Tslobik ak veris v Boha tak ver ze ak ho poprosis o to aby pomohol vyriesit tvoju situaciu tak ON to urobi😊❤️🌺🍀🤗😘 Vyjdi z tohto zacarovaneho kruhu a zacni si vazit samu seba bez toho aby si sa vecne divala na to ci o ostatnych je dostatocne postarane. Oni vsetko zvladnu neboj a bude im ovela lepsie ked teba uvidia zdravu a stastnu❤️🌺🍀😘🤗Tslobik ked v lietadle nastane problem a pasazieri si musia nasadit kislikove masky tak matka ktora cestuje s detmi si ju musi nasadit ako prva aby mala silu a cas nasadit ju svojim detom. Ak by zacala nasadzat najskor prvemu potom druhemu mohlo by sa stat ze uz nenasadi tretiemu a uz vobec nenasadi masku sebe samej. ❤️🌺🌸🌺🌺Dufam ze si tymto pochopila ake dolezite je aby si ty bola zachranena ako prva 😘😘😘💞😊🍀🌸🍒🌸🤗Tslobik sila je v tebe tak si zober zivot aky ti Boh ponuka a zacni si plnit ziadosti svojho srdca 🤗😘💞❤️🌺🍀Myslim na teba a pomodlim sa za to😘😘😘🌞🌞🌞🌞🌸🌺🌺🌺

1andrea111
8. sep 2016

@tslobik otázka je, či prostredie v ktorom si vyvoláva v Tebe depresiu alebo samotná choroba ovplyvňuje Tvoje myslenie a vyvoláva v Tebe negatívne pohľady ako napr. aj na prostredie v ktorom žiješ. Prežívam to podobne, len sa pýtam, či by som naozaj bola šťastná inde alebo či depresia ovplyvňuje moje myslenie, že zmýšľam negatívne.

anina63
8. sep 2016

@1andrea111 Ahoj moja,máš sa?

mia002
8. sep 2016

mám depresie ak mám nechuť žiť?mám stále zdravotné problémy,

umabell
8. sep 2016

Ahojte baby viem že alkohol a ad sa nesmú ale vlastne aké účinky alkoholu sú s ad? Znižujú účinok alebo co? Viem ze pečeň škodí. Moja známa ma schizofrénia a každý deň vypije 2 3 malé piva a nic jej nie je... Nechápem..

felicita2
8. sep 2016

Dievcata skusali ste guajacuran je to na uzkost aj na uvolnenie svalstva a na bolest hlavy sposobenu napatim, Je volnopredajny ....mam teraz v robote dost stres a vcera mi bolo strasne zle , tak som si naordinovala - sama tento guajacuran a magne B6. Mate s nim skusenosti?

tslobik
8. sep 2016

@1andrea111 To neviem povedať jednoznačne, len vychádzam z toho, že keď som v meste (snažím sa tam byť cez víkendy), tak som celkom iná osoba. Cítim sa oveľa lepšie než akože "doma" (domovom nenazývam to, kde bývam, preto v úvodzovkách).

tslobik
8. sep 2016

@apolka77 My bývame práve na činžiaku, aj rodičia v meste bývajú v 3-izb. byte ale len necelé 3 roky, Predtým som žila od malička v rodinnom dome ale v meste.

olivia77
8. sep 2016

@mia002, to vyzera na depresiu urcite, ale co je za tou nechutou zit? vzdy za tym je nejaka pricina... ake mas problemy, z coho to vyplyva...

tslobik
8. sep 2016

@ametyst123 Ahoj, veľmi pekne si to napísala. Ďakujem. Tiež mám také myšlienkové pochody na moju situáciu ako si popísala. Len neviem, či by sa to dalo zrealizovať. Rodičia sa presťahovali z veľkého domu do troch izieb, mamina sa sťažuje že majú málo miesta (to preto, že majú veľa vecí, ktorých sa nevedia vzdať asi). Otec je doma z nemocnice a chce mať svoj kľud, treba ho ošetrovať a nemá hlasivky, čiže aj komunikácia s mojím synom je taká aká je len. Rodičia majú môjho muža radi, oni by mi to nikdy neodpustili, keby som odišla.....ani by s tým nesúhlasili a on mám v našom 3 a pol izb. byte pohodlie, určite by nešiel bývať k mojim rodičom. A najhoršie je oddeliť môjho muža a syna, to ani nechcem lebo sa majú radi navzájom. Mne by stačil kľudne aj dvojizbák, ale aj tak by sme sa zadlžili. Viem že naša situácia nie je neriešiteľná, že ostatí majú oveľa horšie problémy, ale aj pre túto chorobu moju to nesiem hrozne. Chodím ako bez duše. Môjmu to už hovoriť dookola nechcem, lebo som ho s tým neustále otravovala a on iba toľko, že to vie a to bolo všetko. Ale že teraz sa s tým nič nedá robiť, lebo máme byt vo vlastníctve len tri roky zatiaľ. Tak už som si povedala, že budem ticho. Aj tak už spolu tento týždeň nekomunikujem. A rodičov nechcem trápiť s týmto, keďže majú toho aj tak dosť sami so sebou. Len keď tu deň, čo deň nemám s kým ani slovka prehodiť, už sa rozprávam tuším len s malým.

tslobik
8. sep 2016

@ivka1302 ďakujem za milé slová a povzbudenie. Už si ani nie som istá, či ma má rád, keď sa dokáže pozerať na to, čo mu hovorím a ako sa cítim bez akejkoľvek odozvy. Len, že sa to teraz proste nedá. Možno cíti, že by to bolo celé zložité, že by sme šli do horšieho, zadlžili sa, tlačili sa v malom byte a pod. Keď teraz relat. všetko máme - teda odhliadnuc od mojich skľučujúcich pocitov. On tiež trpí tým aká som, ale o žiadnu zmenu sa nesnaží, resp. nesnažíme. Možno keby už nemám rodičov, tak nás zbalím, predám byt a s malým odídem, keďže byt je môj. Možno vtedy by sa veci pohli. Ale takto budeme stát na mieste, kým sa neocitnem na psychiatrii. Niekedy mám pocit, že by mi tam bolo lepšie.

bambulka05
8. sep 2016

@ariadna08 ahoj. Asi som to mala zo stresu. V praci je teraz toho vela ako vzdy ked rozbiehame skolsky rok. Dufam ze to zvladnem. A po tej noci to bolo tazsie. Nevyspats s bolestami zaludka som fungovala iba zo zotrvacnosti. Ani neviem ako som sa domov dovliekla. Poslednu noc som spala v pohode. Ale znova som sa vratila k magnezku. A ty ako?

bambulka05
8. sep 2016

@ametyst123 ahoj. BOLO to asi zo stresu. Poslednu noc sa to uz nezopakovalo. Rozbiehanie skolskeho roka je riadny frmol. Bude to skuska ohnom. Dufam ze to zvladnem. Na gastre som bola nedavno a vsetko je oki. A uz na hadicu ma nikto viac nedostane.☺

1andrea111
8. sep 2016

@felicita2 je slabý, to už voľnopredajný persen forte pomôže viac

felicita2
8. sep 2016

@1andrea111 a Destres Aktiv nemáš vyskusany? Ten som si kupila a beriem to k tomu. Ale dnes som si dala aj masaz tak je trochu lepšie.

mia002
8. sep 2016

@olivia77 máš aj ty depresiu?