Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

olivia77
8. sep 2016

@mia002 nie, depresiu nie...

ametyst123
8. sep 2016

@tslobik Ahojky Tslobik, ja neviem, ale ked tak píšeš, že byt v ktorom teraz bývate je Tvoj? Tak som to pochopila správne?.... Tak ked je Tvoj, ja neviem, čo váhaš..... Inak, kto povedal, že život je lahký, ale ked priložíme ruku k dielu, tak to ide, ak sa o niečo snažíme, aj to dostaneme, ale pokial žiadna snaha neni.... 😖 ... tak zmena nepríde.... ak sa Tvojmu mužovi páči pohodlie, nečudujem sa, že sa nesnaží niečo zmeniť, ale nevadí mu Tvoj stav?.... Alebo chce fakt toto, aby si išla na psychiatriu?.... Nie,nie moja.... Pozri sa na to inak,.... ak nie je Tvoj manžel ochotný ísť bývať k svokrovcom... tak to urob takto.... Povedz mu, že Tvoji rodičia sú chorí, chod na nho takto, a potrebujú pomoc, a Ty nemôžeš neustále pendľovať medzi "domovom" a mestom... lebo je to vyčerpávajúce pre Teba, takže či sa mu to páči alebo nie, Ty chceš svojim rodičom pomôcť v trápení.... aj Tvojej mamke, aj otcovi.... lebo to samí nezvládajú, (aspon takto mu to naservíruj....trošku prifarbi veci....inak sa nerozhýbe...) opýtaj sa ho, či nechce Tvojim rodičom pomôcť .... a bol by (pííííp..... ) ... keby nechcel.... a záležalo mu viac na svojom pohodlí... Takže mu hovor, o tom, ako si bola za vašimi, čo sa tam dialo, v čom si pomáhala mamke a otcovi.... nech má Tvoj manžel šajnu,... A potom po istom čase... daj tomu taký mesiac, alebo menej... spracovávaj ho... a potom mu povedz tak, že si sa rozhodla, že svojim rodičom pomôžeš, a aj sebe, tým že zmeníte bydlisko... jediný kto sa musí prispôsobiť je on.... takže traja ludia budú šťastní, a jeden je oproti trom v menšine.... takže sa musí prispôsobiť, či sa mu to páči, alebo nie... Povedz, že predáte byt, a za tie peniaze, urob takto.... kúpte si hoci trojizbový byt, rozmerovo aký máte aj teraz..... nemusíte isť bývať priamo k rodičom... ale z predaja bytu zaplatte nový byt, plus na zvyšok, ktorý vám bude chýbať si zoberiete hypotekárny úver... nebudete tak splácať celú sumu bytu, ale iba časť, a to sa už dufam zvládnuť bude dať... A ked si aj Ty, aj Tvoj muž nájdete prácu, tak to spolu utiahnete... a budeš spokojná aj Ty, Tvoj muž bude mať spokojnú ženu, a možno aj on bude šťastný, a hlavne možno, alebo skôr určite budú šťastní aj rodičia, ked budete bývať v meste....bližšie pri nich.... a keby sa čokolvek stalo... je lahšie veci riešiť, ked budete všetci bližšie pri sebe.... My nevieme, čo nám život prinesie, ale Tvoj muž očividne ostal stagnovať na jednom mieste, nechce vidieť pravdu, že jediný kto z tejto situácie "profituje" je len on sám.... ale ostatní okolo neho sú nešťastní.... tak nech sa nad sebou zamyslí.... a je v menšine... tak je na nom prispôsobiť sa..... Ty si sa prispôsobila... teraz je rad na nom.. manželstvo je o kompromisoch.... vždy.... ak sa prestanú robiť kompromisy, a začne len jedna strana mať úžitok z manželstva a tá druha strana "stráda" teda jej niečo chýba.... začína byť problém... Tak ako Tvoj manžel chce udržať aj vaše manželstvo.... nech sa rozkýve... A Ty moja, nečakaj , kým Tvoj manžel niečo urobí, daj byt na internetové inzeráty.... že chceš predať byť... to je velmi jednoduchá záležitosť... nafot si ho.... chod na stránky s nehnutelnostami.... a napíš, že predávaš byt.... a hned daj aj iný inzerát na dopyt, že hladáš byt.... v meste,kde bývajú Tvoji rodičia....a opíš, o aký byt máš záujem.... ak sa sama nerozhýbeš... tak sa veci nepohnú... ja vždy hovorím... pomôž si človeče ...aj Pán Boh Ti pomôže.... Inak , poznáš určite ten príbeh, (to nám rozpávali v kostole....) že bol jeden veriaci človek, a prišla potopa.... pomaly sa potopa dvíhala a zaplavovalo aj jeho dom... a ten veriaci človek sa modlil..."Pane Bože, zachran ma, ja viem a verím, že ma zachrániš.".... Onedlho okolo neho plával čln....a ludia na člne na nho volali, aby k nim nastúpil.... Ale ten veriaci človek im zakričal, že nie, že nenastúpi... že jeho zachráni Boh.... tak čln odplával... potom už pomaly zaplavilo celý dom okrem strechy.... a stále sa ten veriaci človek modlil.... Bože zachrán ma, ja verím, že ma zachrániš.... A za chvilu prišiel vrtulník, že ho zachranari zachrania..... ale tento veriaci človek im zakričal... že "nie, nie, mna zachráni Pán Boh"... a tak musel vrtulník odletieť kvoli zlému počasiu.... A nakoniec zaplavilo celý dom, a ten veriaci človek sa utopil.... a tak prišiel do neba, a uvidel Pána Boha... a pýta sa ho: "Pane Bože, prečo si ma nezachránil, ja som Ti veril, že ma zachrániš, a Ty nič....!" Vyčítal Bohu.... a Pán Boh sa ho opýtal: "A prečo si nenastupil do člna, ktorý som Ti poslal?" "To si bol Ty Pane?" "Ano, ja...."... A potom dalej hovoril Pán Boh: "a prečo si sa nezachránil v helikoptére, ktorú som Ti poslal, aby Ta zachránila?" A veriaci človek sa opýtal: "To si bol opäť Ty , Pane?" " Ano ja, ale Ty si odmietol moju pomoc na záchranu...a tak si sa utopil"...

Takže čo z toho plynie?.... aj obyčajné veci, ludia, a situácie v živote, nám môžu a majú pomôcť, aby sme sa "zachranili".... ale musime aj my preto niečo urobiť...
A toto možno platí aj na tie naše psychické problémy.... možno sú to naši blizki, čo nám radia, ako sa z toho dostať, stoja pri nás, možno je to terapeutka, ktorá nám povie do duše, aby sme sa "zachránili" ... možno ktokolvek v našom okolí....

Takže aj Ty Tslobik... nevahaj, a skús sama zobrať veci do rúk, a ja verim tomu, že ak tomu budeš veriť aj Ty, že sa to podarí, a budeš o to prosiť, tak Ti to bude dané.... 😉 . Držím silno palce.... Myslím na Teba. 😉 😵 A neboj sa toho, či to zvládneš alebo nie... ja viem, že to zvládneš.... 😉 uvidíš.... len si začni veriť aj Ty, a aj tomu, čo nad nami drží ochrannú ruku.... a pomáha nám, aj ked to nevidíme.... 😉

bulica
9. sep 2016

Baby chcem sa opýtať, máte aj vy pri týchto našich stavoch a diagnózach niekedy pocit ako keby pálenia v krku a na hrudi? Neviem či to môže byť len nejaký prejav PP a úzkosti alebo nie. Chora však nie som.

olivia77
9. sep 2016

@bulica, mam to iste, to mi ostalo najviac z tych fyzickych priznakov, sem tam horsie, sem tam lepsie... tiez to presne pocitujem ako palenie, ako bolest v krku...

apolka77
9. sep 2016

@tslobik a kolko km od vas su rodicia? na to si mi neodpovedala..

qidko
9. sep 2016

Ahojte dievcata 😀 po dlhsej dobe sa hlasim 😀 ako som slubila.Zatial som po psychickej stranke natom dobre lieky uzivam rano a poobede ale citim sa vyborne spim ako babo ale myslim ze to robia lieky od neurologicky 😎 hlavne ze dokazem fungovat a tesit sa zo zivota myslim na vas kazdy vecer pri modlidbe a verim ze to vsetky zvladnete drzim vam palce pekny vikend prajem vsetkym bojovnickam 😀

ivka1302
9. sep 2016

@qidko ahoj moja som velmi rada ze sa mas dobre 🌸🤗😘❤️🌺Tak krasne sa citaju taketo spravicky😘😘😘🌺Myslim na teba a aj na vsetky tiez v modlitbach ❤️😊🍀🌺❤️😘🌸Nech tu taketo prispevky len pribudaju😘❤️🌺🌺🌺🤗🌸😘😘

qidko
9. sep 2016

@ivka1302 Ahoj som rada ze pises si moj uzastny dar od BOHA nakopla si ma vo chvilach smutku,strachu a uzkosti si moje slniecko a budem tvojou dlznickou do konca zivota 😀 rozdavaj vieru,lasku a povzbudive slova aj nadalej vela dievcat to potrebuje aj tu prajem pekny vikend maj sa pekne myslim na teba

mia002
9. sep 2016

dievčatá, tie ktoré sa liečite na depresiu, ako to u vás začalo?aké sú príznaky že už treba antidepresiva.

ametyst123
9. sep 2016

@mia002 Ahojky Mia, a aké máš zdravotné problémy? Skús opísať, možno preto máš depresiu, zo svojho zdravotného stavu, neviem.... skús napísať viac.... Inak, tak ako píše Olivia, ked nemáš ani chuť žiť, to už depresia je... a treba čím skôr začať s liečbou.... ale najprv skús moja napísať, aké zdravotné problémy máš, ok? Inak depresia sa liečiť a vyliečiť dá, len ju treba riešiť čím skôr.... takže skús najprv napísať niečo bližšie.... čo Ta trápi, myslím zdravotný stav... a skúsime poradiť...ok?... Hlavne sa drž, a ver mi, že život máme len jeden, a ani my nie sme zdravé, ale bojujeme za to, aby sme boli, .... 😉 .... Neboj sa, nie si jediná, a sama v tom, je nás tu takých kopa.... 😉

mia002
10. sep 2016

@ametyst123 začalo to závratami, s ktorými bojujem už rok,a stále mi nič nepomáha,najnovšie som stále unavená, a takmer celý deň som v posteli, a z toho mám depresie, že som stále doma,a nie som schopná ísť ani von ,môže únava súvisieť s depresiou,taktiež mám taký divý pocit v hlave ktorý ani neviem opísať je niekto kto má podobne problémy

ametyst123
10. sep 2016

@mia002 Ahojky Mia, a bola si u neurologa?.... Zavraty môžu byť z hocičoho.... Moja mamka mala Menierov syndrom.... ktorý súvisí s uchom.... ak máš v uchu problém, môžeš mávať závraty... ale nemusí to byť len toto.... skusila si CT hlavy?... Nemáš nízky tlak?... Skús popísať na aké vyšetrenia si bola, a ako dopadli.... ok?.... Inak chcem sa Ta opýtať, pred tým rokom, kým sa to začalo, nezažila si nejakú situáciu, zásadnejšiu zmenu v živote, nezomrel Ti niekto, nenastúpila si do práce, a podobne?.... hocičo...?.... skús popremýšlať.... Máš dostatočný spánok?.... Môže to byť fakt hocičo.... Ale možno že máš panickú poruchu... ako ja.... ktorá sa prejavuje aj závratmi, aj únavou, a divným pocitom v hlave.... môže sa samozrejme jednať aj o depresiu... rozhodne... takže určite skús napísať viac... a uvidíme.... Inak ak to trvá rok, myslím si, že si už pochodila po rôznych vyšetreniach, ale fakt napíš na akých si bola... a napadlo ma aj gastro vyšetrenie.... či si bola.... a uvidíme.... dobre?.... Ja nie som lekárka, ale už sa na človeka tolko toho nalepí, a tiež je tu kopa dalších skvelých dievčeniec, takže skúsime poradiť.... ak budeme vedieť viac.... ok?... A neboj sa, vždy je nejaké riešenie, a problém treba riešiť.... tak hlavu hore.... a neboj sa.... 😉

mijo53
10. sep 2016

@ametyst123 ametyst123, prepáč dobre radíš . len sama niektoré veci nedodržiavaš, radíš dobre sa vyspať, to je pravda, ale najlepší spánok je do polnoci a ty si minule písala, že chodíš spať aj o pol tretej ráno, vyrušuješ manžela, ktorý ide ráno do práce a je potom nervózny, tak sa musíš polepšíť aj ty

ametyst123
10. sep 2016

@mijo53 Ano, to máš pravdu Mijo, ja si sypem popol na hlavu... ja si to uvedomujem, len asi to už mám tak vžité, že to jednoducho neviem tak rýchlo upraviť, ja vlastne takto neskoro chodím spať už roky rokúce.... a asi som si už tak zvykla, že neviem "prepnúť na iný program"...tak rýchlo... chce to čas.... a práve preto radím aj druhým, nech majú fakt radšej dostatok spánku, lebo viem, čo to narobilo so mnou ... 😒 , samozrejme okrem iných vecí... takže asi tak.... 😔

kachita
10. sep 2016

@mia002 u mna to zacalo s velkou unavou, nevladala som, tocila sa mi hlava, tazko sa mi rozmyslalo, z tych stavov som zacala mat strach, potom to bol uz kolotoc. K lekarovi som sa dostalapo vyse roku,ked som mala zachvaty strachu a pochopila som ze potrebujem psychiatra. Vacsinou ide ruka v ruke uzkost s depresiou.

mia002
10. sep 2016

@ametyst123veď to že všetky vyšetrenia sú ok.áno umrel mi brat a ťažko som to znášala ,každý deň som plakala,ale že by sa to prejavilo až po pár mesiacoch?brat umrel v auguste , zavraty začali v októbri.prosím ťa mohla by si mi napísať aké máš divne pocity v hlave,ja mám ale fakt neviem to ani len opísať, aké lieky beries

mia002
10. sep 2016

@kachita a čo ti pomohlo ?

kachita
10. sep 2016

@mia002 lieky, minimalna davka

ametyst123
10. sep 2016

@mia002 Ahojky Mia, tak to mi je ľúto, že Ti zomrel brat, ale poviem Ti niečo, neviem, či si čítala príspevky predtým, ale mne zomrela mamka minulého roku v septembri, dva mesiace som chodila pekne krásne do práce, všetko som si myslela, že zvládam v pohode, že to znášam tak normálne, že život je taký, aj som si vela poplakala... ale myslela som si, že všetko znesiem... predtým... za posledných 12 rokov mi zomrelo 7 blízkych ludí, vrátane môjho otca, oboch dedkov, babky, blízkeho uja aj so synom a teta, všetko blízki ludia, tak som si myslela, že aj ked mamka dostala náhle u mna na návšteve porážku, myslela som si najprv že sa z toho dostane, ale ona po mesiaci a pol v nemocnici zomrela.... 😢 ... Ja som chodila do práce, tak ako predtým... ved už tolko ludí blizkych mi zomrelo... tak som to brala... že život je taký... rodíme sa a umierame.... ale po dvoch mesiacoch chodenia do práce, mi začalo byť zle... točila sa mi hlava, mala som pocit na odpadnutie, nemohla som dýchať, a začali sa prehánačky, aspon 15-20krát denne... neviem ani som nepočítala kolkokrát, mala som pocit, že mi praskne hlava, mala som pocit, ako by sa mi pred očami točil svet, a resp. akokeby som to vnimala nejak mimo seba... ja neviem... ale velmi ma pichalo na hrudi, a v lavej ruke, a trpli mi konce prstov... a bolel ma silno zalúdok.. mala som krče ... takže ked to už bolo neznesitelné... raz večer som už tak nevládala.... z neustálych hnačiek, len mi manžel pomáhala dovliecť sa do postele, a naspäť na záchod.... a tak dokola.... tak som citila, že končím.... aspon taký pocit som mala, a začala som sa dusiť, akokeby na najprv naplo na vracanie.... aj som sa vyvracala... ale akokeby mi tam ostala hrča v krku, a nemohla som dýchať... tak ma manžel zobral na pohotovosť..... ja som si myslela že mám asi infarkt, alebo niečo také... alebo mi praskol nejaký vred v zalúdku, alebo mám porážku, fakt som nevedela, čo by to mohlo byť.... a ked mi na pohotovosti namerali tlak, mala som 180/110... a to mám 37 rokov.... dali mi injekciu Apaurinu, (čo je ukludnovak... teda benzodiazepín.... Diazepam...) injekciu magnezia... a Tensiomin pod jazyk.... ale zopakovalo sa to zase na další den.... a tak znova na pohotovost.... a z tej ma poslali na interne.... si poležať... tam mi urobili EKG.... všetko ok... dostala som len infuzky.... obyčajný roztok.... a ráno ma poslali domov s tým, že mám ist za svojou lekárkou... že tlak mi už klesol... a je ok.... a situácia sa zase zopakovala... na pohotovosti som bola asi 4-5 krát..... až ma lekárka poposielala po vyšetreniach... výsledky z pár vyšetrení.... v poriadku.... tak som sa musela zmieriť s tým, ked mi obvodná povedala, aby som sla za psychiatričkou, že to bude psychika... Čože ja?... a psychické problémy... šak som v živote zvládla tolko tažkých situácií, niekedy aj celkom bezvýchodiskových situácií.... a tolko umrtí v rodine... tak som si nemyslela, že ja by som mohla mať nejaké psychické problémy.... ale je to tak.... diagnoza.... somatoformna porucha, resp. panická porucha.... a neskôr mi to lekárka zmenila na stredne ťažká depresia... ale ja osobne viem, že mám skôr panickú poruchu.... depresiu z umrtia mamky som už myslím si prekonala, aj ked mi je za mamkou stále smutno, ale už je to ok... zmierila som sa s tým, .... ale tie panické ataky a uzkosti ešte mám.... posledný atak som však mala asi pred mesiacom a pol... čo je super... pretože na začiatku to bolo takmer v kuse... uzkosti a ataky... takmer po celý den.... to sa nedalo vydržať... teraz som už relatívne v pohode... ostali mi problémy ešte zo zalúdkom... ale tie už riešim No-spou....prípadne Ibalginom... a aj tá hrča v krku... ale tiež musím napísať... že teraz asi pred takmer dvoma tyzdnami mi zmenila lekárka adčka...antidepresíva...na iné.... a odvtedy... nechcem to zakríknuť... som hrču v krku necítila... takže už len ten zalúdok... ale teraz ma pre zmenu bolieva hlava... a dosť silno.... čo ma už nebolela...
Takže odpoved na Tvoju otázku, či sa môže prejaviť až po pár mesiacoch to, že Ti zomrel brat, na Tvojom zdraví.... áno, môže....! Ako vravím.. mne sa to prejavilo od mamkinej smrti v septembri až potom o dva mesiace na to... a to v novembri.....

Teraz beriem lieky Dulodet (to je liečivo duloxetín.... a teda podobné lieky sú Dulsevia, Cymbalta...to sú antidepresíva...) k tomu minimálne aspon zo začiatku potrebuješ aj benzodiazepín... a to aký Ti sadne.... treba ho brať kvôli tomu, že začiatky bratia adčiek sú také... že lieky potrebujú minimálne mesiac, aby sa nakumulovali v tele v takom množstve, aby začali zaberať... takže dovtedy na zvládnutie týchto stavov, čo máš, budeš potrebovať aj benzáč.... ja napríklad beriem Rivotril 0,5mg.... ale sú aj iné... napr. Oxazepam, Diazepam, Neurol, Xanax, Frontin.... atd.... Samozrejme všetky benzodiazepíny sú návykové, takže pozor na to, treba brať tak, ako Ti predpíše lekár.... a vysadzať ich treba až časom, ked to bude ok... a resp. vysadzať postupne.... a takisto aj adčka... síce návykové nie sú.... ale podla mna sú vlastne aj tie "návykové" a to preto, že ich tiež potom treba vysádzať postupne, aby sa Ti nevrátili tie stavy ako na začiatku..... Ak sa však cítiš tak, že by si to skusila aj napr. s prírodnými liečivami, tak môžeš skúsiť aj Bachove kvapky, ktoré sú na uzkosti a strachy... a v tomto Ti odporučam osloviť....Oliviu77.... ona Ti určite poradí... 😉 ...
Takže zhrniem... ak výsledky máš ok... bude to zrejme psychika.... a to treba riešiť.... čím skôr, tým lepšie... podchytiť to skôr....v začiatkoch.... 😉 .... A neboj sa, dá sa to vyliečiť, takže hlavu hore, dá sa to vyriešiť.... ok? 😉

mia002
10. sep 2016

@kachita antidepresiva?

mia002
10. sep 2016

@ametyst123 ďakujem že si mi odpísala.ja si tiež myslím že som silná že všetko zvládnem , a ja aby som sa liečila na depresiu ,to ja určite nie, ale to asi človek neovplyvnime.moje zavraty sú tiež spojené s hnačku, taktiež som mala zavraty také akoby som všetko videla na pár sekúnd v pohybe.je určite veľa antidepresiv, len či lekár trafí na prvý krát,tie čo pomôžu.vďaka

ametyst123
10. sep 2016

@mia002 Tak to je pravda, Mia, nemusí sa naprvýkrát nájsť to správne adčko.... ja som mala najprv kombináciu Citalec, Spitomin,.... z Citalecu mi prišlo tak zle, že som skončila na pohotovosti (viem, že to bolo z Citalecu, lebo to bolo iné, ako ked mi bolo zle z pp (panickej poruchy...z ataku...).... Citalec mi zmenila lekárka na Tianeptin Mylan (to je Coaxil...) ...a Spitomin ponechala, lebo ten jediný nie je návykový, ja som to tak chcela, myslela som si, že ja nechcem návykové benzáče.... ALE.... zo Spitominom som sa trápila 1 mesiac.... a nepomohol mi... brala som aj 7 tabliet denne, a nič.... Tianeptin zabral asi až tak v druhom-treťom mesiaci..... ale to už som mala ako benzáč namiesto Spitominu, Rivotril.... ale najslabšie dávky... po troch mesiacoch adčiek.... mi z Tianeptinu zmenila na Brintellix.... vraj nové adčka.... možno mi pomôžu.... a vzhladom k mojej hmotnosti... kedže som mala iba 50 kíl... (velmi som po tých hnačkách schudla.... t.j. 10 kíl...).... tak vraj tieto by mohli byť ok..... Rivotril mám až doteraz.... ale asi dva týzdne dozadu mi lekárka zmenila adčka na Dulodet.... to už je SNRI .... čo vychytávajú aj serotonín aj noradrenalín.... a myslím, že tie sú zatial najlepšie.... takže teraz beriem tieto , čiže Dulodet (to sú 3.adčka v poradí...).... a Rivotril.... benzáč... nadalej.... tie najnižšie dávky.... ale citim sa omnoho lepšie... hoci ked mám menzes... (a to Ti tu asi napíše každá babenka... 😵 )... že vtedy sa citim horšie... zrejme zmenou hormonov..... Tak Ti držím palčeky... a neboj sa toho, pozri ja som si tiež tak hovorila... že ja predsa nemôžem mať nejaký psychický problém... ale mám ho... a chcem ho vyriešiť... dá sa to... tak treba veci riešiť, lebo sa to môže zhoršovať... a tak radšej to vyliečiť ... ako to "nechať tak"... 😉 😵 . Inak tieto psych. problémy vznikajú vtedy, ak prídeme do bodu, kedy pod vplyvom dovtedy prežitých všetkých stresových situácií, pod stresom, tlakom, nedostatkom spánku, zažitými nepríjemnými a zlými situáciami, alebo úmrtím v rodine, sa v mozgu začnú aj pozitívne situácie vnímať ako negatívne, a tak či už zažívaš niečo pekné, alebo nie, všetko začne mozog vyhodnocovať ako negatívne.... a vtedy už máme problém..... 😔 . Lieky majú túto nerovnováhu dostať do normálu, a vyliečiť to.... to je tak "polopatisticky".... napísané... vskratke....a zjednodušené... ale v podstate asi takto to je... 😔 . Takže držím palce, nech dokazeš prijať, že máš problém, a ten problém treba riešiť, a vyriešiť....OK? 😉 😉 😉

PS: Len pre zaujímavosť, mala si robené vyšetrenia a to tieto: ? endokrinologické (štítna zlaza...), gastro (či máš všetko ok... či nemáš helicobactera, alebo vredy na zalúdku, a celiakiu, či nemáš histamínovú intoleranciu, alebo inú intoleranciu napr. na mlieko a pod....), neurologia...( CT hlavy, alebo či nemáš tetaniu - to je rozdiel ako otrava krvi tetanus)..., EKG.... a testy krvné na pečeň, alebo zápaly.... ? Ak všetky tieto vyšetrenia máš ok...tak potom je to psychika.... 😔 .

simka1454
10. sep 2016

@ametyst123 mňa ešte zvykne aj teraz preháňať,niekedy aj viac dní po sebe alebo v jeden deň viac razy a mávam často aj bolesti žalúdka a vieš čo je zaujmavé na tom všetkom ? Doteraz mi nikto ani len tlak neodmeral,na žiadnych vyšetreniach som nikde nebola,lieky mám stále tie isté jedine minule mi doktor doplnil spitomin. Chcem zmeniť doktora ale vôbec neviem kam mám ísť,čo som našla na internete doktorku,ktorá by mohla byť dobrá a dáva aj číslo telefónu v prípade potreby tak ale je súkromná a za vyšetrenie berie 70 eur čo si teda nemôžem dovoliť.

ametyst123
10. sep 2016

@simka1454 Ahojky Simka, ale to nechápem, a o akom doktorovi to hovoríš, o Tvojom "obvodnom"... alebo o psychiatrovi?

simka1454
10. sep 2016

@ametyst123 ani obvodná ani psychiater,nikto

ametyst123
10. sep 2016

@simka1454 No tak, Simka, pekne krásne nabehni ku obvodnému teda všeobecnému lekárovi, ktorého máš, a nech Ti dá pekne krásne lístok na vyšetrenie na endokrinologiu... dalej lístok na gastroenterologiu, na interné vyšetrenie spolu s kardio vyšetrením, dalej lístok na neurologiu, a povedz, že si chceš dať urobiť testy na zápaly a na pečen, a z tých testov sa dá dozvedieť, či máš problém so žlčníkom alebo nie.... A ešte som zabudla, tieto problémy môžu byť aj od chrbtice, takže lístok na ortopediu.... A toto Ti lekár nemá čo odmietnuť, povedz, že toto všetko Ti je .... je Ti stále zle... Spitomin nech si strčí "do zadku".... pre mna osobne to boli "lentilky".... nič mi nepomohli..... a mala som ich jesť vtedy, ak som mala atak, alebo uzkost... takže ako som už písala brala som niekedy aj 6-7 tabliet v 1 den.... a aj tak mi nič nepomohli... Takže ak Ti Tvoj obvodný teda všeobecný lekár odmietne dať tieto lístky na vyšetrenie... aj napriek tomu, že trpíš závratmi, že máš problémy so zalúdkom, že máš hnačky,.... tak okamžite zmen lekára, a chod k inému... všeobecnému lekárovi, ktorý Ta poposiela na tieto vyšetrenia... Tieto vyšetrenia si nemáš čo platiť, ked máš na nich lístok, za tieto vyšetrenia sa neplatí.... takže si nehladaj nejakú sukromnu lekárku za 70,- Eur.... ale všeobecného lekára, ktorý Ta musí poposielať na tieto vyšetrenia.... šak mu normálne na mozog povedz, že od tých závratov, a bolestí zalúdka, a hnačiek mu tam odpadneš, a hotovo.... a nech sa poskladá do kocky.... 😠 .... ja nechápem niektorých doktorov, fakt..... Takže najprv vyšetrenia... či nemáš iný zdravotný problém, a až následne potom sa človek po všetkých týchto vyšetreniach posiela k psychologovi, a psychiatrovi..... Pretože Ti ani nemusíš mať psych. problém... ale môžeš mať kludne napríklad helicobactera, a máš také isté príznaky, ako človek ktorý má napr. panickú poruchu, ako ja.... alebo další príklad... máš nefunkčnú štítnu zlazu, alebo máš nejaký problém so štítnou zlazou, a tá sa takisto prejavuje, závratmi, zlým metabolizmom, a teda bolesťami brucha, krčami, zlým trávením, hnačkami alebo zápchami, točením hlavy, závratmi, vysokým alebo nízkym tlakom (podla toho či máš hypo alebo hyper funkčnú š.ž....).... atd...atd.... alebo napr. taká tetánia sa prejavuje náhlymi závratmi, točením hlavy, búšením srdca, nevolnosťou, príp. napínaním na vracanie... a pod.... alebo problémy s chrbticou... takisto môžu sposobovať pichanie na hrudi , pri srdci, bolesť až do zalúdka, závrate v dôsledku "zašprajcovanej " chrbtice... bolesti hlavy, nevolnosti.... napínanie na vracanie.... čokolvek môžeš mať, a nemusí sa jednať o psychický problém... Takže moja, rieš to.... a nenechaj si predpisovať lieky, ked vlastne nevieš, čo Ti fakt je.... Moju mamku "liečili" na Parkinsona.... a mala nádor na štítnej zlaze.... "liečili" ju 4 roky.... a zomrela, "vdaka" liekom, ktoré brala na Parkinsona... a namiesto toho ju vôbec neliečili na to, čo skutočne mala, a to nádor na štítnej zlaze... ALE príznaky Parkinsona, a nádoru na štítnej zlaze sú rovnaké..... 😖 . Takže najprv vyšetrenia, potom psychika.... OK?

felicita2
11. sep 2016

Dievčatá je tu niektorá, ktorá brala AD cka len niekolko mesiacov, potom ich postupne vysadila a už ich viac nepotrebovala? Dosť som prečítala ohladom ADciek, že sa ich už potom clovek nikdy nezbavi celkom..... dokonca, že vyvolajú depresiu hoci predtym nebola...

apolka77
11. sep 2016

@ametyst123
simka myslela ze nasla psychiatra sukromneho za 70eur 😉

@simka1454
MOJA napis odkial si, aka dedinka ci mesto aj do IP ked chces..pozriem ake mas moznosti noveho psychiatra..dalej, povedala si obvodnej o tych hnackach napr.? alebo iych zdravotnych tazkostiach? ak ano, a doteraz ta nikde neposlala, tak by som rozmyslala aj nad zmenou obvodnej nielen psychiatra...

apolka77
11. sep 2016

@mia002
tie cudne pocity v hlave som mala aj ja, aj zavrate ..ak mas ine vysetrenia o.k urcite je to psychika..dlhodobo bolo telo pod tlakom, v strese...tym, ze uzkostny ludia plytko dychaju cele tele sa dostava do krcov, je v neustale v napati aj ked nema byt preco..tym padom fyzicky zacinaju stavy ako tocenie hlavy, strach ze odpadnes a tu sa zacina kolotoc....uzkost=strach=strnulost=tocenie=strach=odpadnutie=cudne pocity v hlave= strach=====atak stale dokolecka dokola...bohuzial...mne pomohli a pomahaju AD, konkretne uz po 2x ARKETIS co je paroxetin...ale snad to zvladnem raz aj bez neho resp. na nejakej udrziavacej davke..no ale to este chcvilu potrva...radim ti zajst za psychiatrom, aby si si zivot dala do poriadku, uvidis aka pride ulava ked budes moct robit veci ako predtym...drzim palce.

ametyst123
11. sep 2016

@apolka77 Aha, takže Simka myslela psychiatra sukromneho.... no za 70 Eur, za jedno sedenie, tak dakujem pekne, tak to ju musí dať do poriadku za tolko penazí.... 🙂 ... Ja ešte stále prepočítavam Euríky na staré koruny, a tak ked si vezmem, že dať 2.100,- korún... za jedno vyšetrenie súkr. lekárovi.... tak to je uf uf, riadna pálka... v živote by som nedala tolko penazí, za jedno vyšetrenie.... ale dnes sa to berie na Eurá, tak akože to človek ani nevníma?.... Ale vníma, je to hrozne vela penazí, ak má niekto plat minimálny.... tak 70,-Eur proste za vyšetrenie nedá.... Je to hrozné.... 😖 😒 ...
Ale osobne si myslím, že aj napriek všetkému, by mala ísť Simka najprv na vyšetrenia základné..... aby vedela, že má naozaj psychický problém, lebo ak jej je niečo iné... a zbytočne do seba tíska adčka, tak je to na figu..... ešte jej to môže aj uškodiť... Takže môj názor je, že obvodná ju mala v prvom rade poslať na vyšetrenia... zobrať jej krv.. poslať na rozbory... atd atd... poposielať po lekároch... a až tak ju mala poslať za psychiatrom.... ja to nechápem... Tá lekárka obvodná musí byť teda super... ked sa na človeka len pozrie, a už vie, že má psychický problém.... 😠 ... taký prístup lekárov sa mi naozaj nepáči.... 😒 . A potom, že človek má veriť lekárom... no človek by aj chcel, aj sa snaží dôverovať.... ale..... ja hovorím, radšej si aj všetko zistiť sám, a donútiť lekárov urobiť to, čo majú urobiť... čo je ich povinnosť... do kelu.... nechcem zanadávať....ale nech si konečne robia robotu ako majú.... ale pozor nehádžem zase všetkých do jedného vreca.... aby to niekto nezobral "osobne".... 😉 . Sú lekári a lekári, tak ako sú ľudia a ľudia.... 😉
Inak Ty Apolka ako?... ten Arketis Ti zaberá dobre?... Dufam a držím Ti palceky, aby zaberal, a zabral celkom.... a potom ked ho pomalicky vysadiš, ja verim, že sa Ti to už nevráti.... 😉 . Drž sa....