Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mia002
12. sep 2016

@apolka77 ďakujem ti si zlata,momentálne beriem antipsychotika,asi by bolo dobre to zmeniť, na začiatku mi dali antidepresiva, ale som nemala depresiu, tak som ich nebrala,dali mi amitryptylim.nemala si ich aj ty?

mia002
12. sep 2016

@ametyst123 mala som veľa vyšetrení, ale asi nie všetky čo píšes

mia002
12. sep 2016

@apolka77 prosím ťa ako by opísala ten divny pocit.

bulica
12. sep 2016

U mňa sú tie divné pocity ťažko opísateľné, napr. ako keby ti behali myšlienky jedna cez druhú, proste zmätok v hlave, také tlaky do hlavy, akoby som mala celú hlavu vo zveráku, takú dáku stlačenú a ťažkú, normálne mám niekedy pocit, že ju neudržím na krku, či čo a mám pri tom aj stuhnuté plecia a šiju. Proste jedným slovom chaos v hlave. Neviem či to máte kočky podobné.

domkaaaa
12. sep 2016

Baby mne bolo uplne skvelo a od vcera mam neznesitelnu uzkost 😢😢😢 baby co sa zasa stalo? Citim divne pocity ani ich neviem opisat palia ma ruky citim sa divne taku derealizaciu mam pocit grce v krku a nic sa mi nechce 😢 Co sa mohlo stat 😢

janka_banka
12. sep 2016

@bulica Ahoj bulica🙂 ... to čo opisuješ mám presne do písmenka aj ja ... je to súčasť depresie, úzkosti ... ale je to tiež pri preťaženej psychike ... mne sa to objavuje keď mám prílišné psychické vypätie v práci, prípadne ma chytí silná úzkosť ... myslím, že najlepšie by Ti vedel poradiť odborník ... mne nato doktorka hovorí,že moje telo a hlava sa nevie poriadne zotaviť, lebo ju moc zaťažujem 🙂... ale ľahko sa hovorí, ťažšie sa plní, však 🙂 ,,, držím palec 😉

mijo53
12. sep 2016

@domkaaaa nič sa nestalo, tie pocity majú aj ľudia, ktorí sa neliečia, pôsobí aj počasie, človek je malatný, nič sa mu nechce a z času na čas každý zažije niečo negatívne, nesleduj sa a nič si nepripúšťaj, že sa niečo stalo, život nie je len prechádzka ružovou záhradou, to určite vieš, ale stretnú sa aj nepríjemné situácie a to niekedy aj viac jednom čase

domkaaaa
12. sep 2016

@mijo53 taketo nemaju bezni lidia podla mna to je cista depka uz to poznam. Je to len prechodny stav? Alebo som zasa spadla tam kde som bola

domkaaaa
12. sep 2016

@ametyst123 ako zabera cymbalta 😊😊

mijo53
12. sep 2016

@domkaaaa je to len prechodný stav, nemyslí na to, kde si bola, ja nie som provokáter, neužívam žiadne lieky na psychiku, ale tak ma pred týždňom bolel žalúdok, tak psychicky, to sa dá rozoznať, či je to z jedla alebo zo psychiky, bola som na pohrebe mladému mužovi, ktorý náhle zomrel, držalo ma to asi 3 dni, každý človek ma v živote také stavy, bolesti žalúdka zo stresu, bolesti hlavy, nervozita, lebo v živote všeličo zažiješ, a keď už ti bolo dobre, tak to je fajn a toto je iba prechodné, nepripúšťaj si to, že sa to vracia, teš sa z každej maličkosti v živote

domkaaaa
12. sep 2016

@mijo53 dakujem teda budem sa snazit 😊😊 zasa ma prepadli chore myslienky ze zasa pojdem do nemocky a budu si lidia mysliet ze mi uz ozaj sibe a bla bla takero veci maa napadaju a chce sa mi revat mali ste taketo mysliwnky? Ze vas partner opusti a bla bla proste ma to zuskostnuje

domkaaaa
12. sep 2016

Nedokazem sa sustredit na nic ine

domkaaaa
12. sep 2016

Baby pri panickom alebo uzkostnom zachvate sa vam niekedy chcelo aj plakat???

mijo53
12. sep 2016

@domkaaaa vieš ja som sa nikdy neliečila na psychické problémy, ale mala som aj ťažké chvíle v živote, keď mi zomreli rodičia jeden po druhom o 3 mesiace, manžela mám takého, že mu tak dôverujem, že by ma neopustil ani ja jeho, iba smrť by nás mohla rozdeliť, ale rôzne myšlienky človeka napadajú, ale to je prirodzené a plakať je dovolené, ja veľa pláčem, aj zo žiaľu, smútku, ale aj z radosti, minule psychologička na TV LUX povedala, že ak sa chce plakať, tak treba plakať, ale vyplakať sa a posmútiť ráno a potom zvyšok dňa už na to nemyslieť a vytešovať sa z hoci čo, aj z maličkosti, lebo Vy tu na tejto stránke máte problémy, ja to chápem, ale aj veľa tabletie beriete, pri každom pichnutí v tele, netreba

sandra2308
12. sep 2016

@domkaaaa ahoj domka, ja beriem seroxat 40mg uz viac ako pol roka. Striedali sa horsie dni s lepsimi, ale v podstate mi bolo vyborne. Od vcera mi je divne, no dnes rano som myslela, ze uz je po mne. Brutalna uzkost, pocit na odpadnutie, zle od zaludka az som sa cela triasla. Takyto stav som nemala uz ani nepamatam. Taka som vystrasena😢dala som dva lexauriny, pospala som a je sice lepsie, no ten tlak na hrudi mi ostal. Uz si namyslam, ze mam nieco so srdcom a je mihorsie. Tebe je ako teraz? Liecis sa dlho?

domkaaaa
12. sep 2016

@sandra2308 liecim sa tri roky z toho posledne 3 mediace mi bolo slvelo svacla som si 0,5 neurol a spim po ceste do autoskoly ale ten pocit strachu este nevymizol ako to? Mas ho ak ty?

domkaaaa
12. sep 2016

@sandra2308 naco sa liecis? Neuspava ta lexaurin?

sahenka
12. sep 2016

@domkaaaa
@sandra2308 baby mne posledne dni tiez bolo nejako nafigu aj myslienky znova a dnes uf uz dlho mi nebolo tak zle. Takze ako citam vas, tak sa utesujem, ze je nieco vo vzduchu ;)

danuska4883
12. sep 2016

@sahenka no isto nieco vo vzduchu bolo lebo mne vcera bolo strasne zle a dnes uz je lepsie,ale este to nie je ono. Ale zajtra uz hadam bude dobre. Drzte sa babenky a nech nam je uz len lepsie a lepsie. 🙂

apolka77
12. sep 2016

@mia002

lieky, reps. AD som brala len ARKETIS a na zaciatku k tomu neurol..ten uz teraz neberiem..nic ine som nebrala...

no cudne pocity v hlave, nieco podobne ako opisala
@bulica , hlavne naozaj ako hlavu vo zveraku..take tlaky..ja som mala pocit ze mi niekto do hlavy napchal papier 😀 ...citila som malatna, opita akoby ma niekto nadrogoval..hrozne unavena...stuhnuta..no des..nastastie AD mi toto ako prve ostranili...

apolka77
12. sep 2016

@mia002 a este som sa citila non stop akoby som mala OKNO..ani zvuk ani obraz...a ludia len tak pomimo prechadzali, ja som ich pocula, videla...ale akoby som bola za sklom...no fakt cudne pocity... 😝 potom som z toho dostala strach a hrozny ze co sa to somnou deje...

apolka77
12. sep 2016

@sandra2308
nemas pre menzesom? vtedy sa zvykne stav zhorsit....

apolka77
12. sep 2016

@ametyst123
ahoj moja,

no mam sa dobre, resp,. aj ked mi je tazsie vzdy si poviem " som zdrava, vsetko je v poriadku...vsetko je tak, ako ma byt"
ked si to opakujem uz po 30-ty krat tak pride aj uvolnenie...v pohode fungujem, chodim do prace, obchod uz zvladam lavou zadnou, aj si robim casto radost, ze si nieco pekne kupim a vytesujem sa z toho...mam svoju vieru, vsak ty vies a tej sa drzim...

ako sa rozbehol sk.rok mam menej casu, cez vikendy zas niekam chodime, napr. teraz cez vikend som soferovala 200km k rodicom..a v pohode som zvladla aj vedla sediaceho ufrfaneho mm 😀

no ale vcera som zas nevedela zaspat, taka hrca v krku, vidim ze to vela bab stale ma..nokedy toto zmizne...???

sandra2308
12. sep 2016

@apolka77 ahoj, dnes mam dostat menzez, cakala som zhorsenie, ale toto nie, velmi som sa zlakla

sandra2308
12. sep 2016

@sahenka
@domkaaaa tak asi bude aj nieco vo vzduchu. Myslela som si, ze pri dlhsej liecbe taky stav prist nemoze, no zjavne ano😕
@domkaaaa lexaurin som dnes brala prvy krat a ano uspal ma, tak lekarja mi dala neurol 0,5 , tak uvidim, lebo 0.25 mi nepomahal velmi. A po lexaurine mi ostala uzkost, tlak na hrudi...neurol ze je na uzkost lepsi

umabell
12. sep 2016

Inac baby ide zase spln takze aj preto nam je takto.. Aj mne vcera trplo vsetko... Vydrzime dame to sme zdraveeee 🙂

simka1454
12. sep 2016

@ametyst123 určite pôjdem k obvodnej lebo aj dnes stále bolesť žalúdka a preháňanie,ja mám aj dosť problém s krížami, zvykne ma často seknúť, to mi zaťalo odvtedy ako som mala zamĺknutý potrat,začala som mať bolesti akoby od vaječníka na pravej strane a ide mi to cez kĺb až do krížov tá bolesť,gynekológ povedal že tam nemám nič z čoh by som to mohla mať a teda že to bude asi z chrbtice,takže na neurológiu idem určite a u obvodnej si dám aspoň krv zobrať a som teda zvedavá čo povie. 19.9 idem na kontrolu aj k psychiatrovi aj ku psychologičke a rovno sa zastavím aj u obvodnej a zoberiem si odporúčanie na neurológiu. Ale viem že takto ťažko od žalúdka mi je aj vtedy keď cítim úzkosť,obavy a len do plaču mi je a aj v tieto dni ma bolieva hlava. Ja si zatial ešte ani netrúfam ukončiť pn-ku, neodporúča mi to ani psychologička ale čo mi povie psychiater to netuším.

simka1454
12. sep 2016

@apolka77 ja by som rada zmenila psychiatra len sa bojím aby nebol rovnaký a ako som písala našla som psychiatričku ale tie nehorázne peniaze čo pýta to nepricádza do úvahy.A preto by som chcela aj na základe referencii aké má ktorý doktor.

olivia77
12. sep 2016

@sandra2308, to co opisujes, ten stav, to vyzera, ze bol jasny atak... zle od zaludka, pocit na odpadnutie, tlak na hrudi... pri ataku je vzdy pocit, ze clovek mysli, ze mu odbila posledna hodina...

sahenka
13. sep 2016

Baby ahojte, chcem sa opýtať, máte niektorá skúsenosti s psychoanalýzou? Adler...