Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ametyst123
23. sep 2016

@ferdek29 Ahojky Ferdek, tak ako tu už velakrát dievčence na fore hovorili, a je to pravda, človek tým, že zažíva počas svojho života vela negatívnych situácií, tie sa v mozgu ukladajú a zapamätávajú, ako negatívne, a ak už je človek vystavený dlhodobo takémuto stresu, traumám, a ťažkým životným situáciám, alebo problémom, potom už stačí iba, ked tá miera stresu prekročí hranicu, a mozog už začne spracovávať všetky situácie ako negatívne, aj ked by mohlo ísť o pozitívne situácie, mozog ich vyhodnotí ako negatívne, a to už je problém, vtedy vzniká napr. panická porucha, depresie, uzkosti a podobne....teda psychické problémy.... Ja som tiež mala ťažký život, a myslím si, že všetky, ktoré sme tu, sme mali ťažký život, a toto nam spustilo naše psychické problémy, bohužial, sme senzitívnejšie a teda citlivejšie, ako ostatní ludia, (tak mi to povedal lekár....) a teda aj ked sme si mysleli, že sme v pohode, organizmus nám dal jasne najavo, že nie sme, a už to nezvládame..... a potrebujeme oddych, pauzu, zastaviť sa, porozmyslať nad životom, že sa nedá takto fungovať donekonečna.... 😒 ...Je mi velmi luto Tvojho synčeka, uplne Ta chápem, je to ťažké, ale urobila si všetko možné aj nemožné, aby si mu pomohla, ale niekedy to proste nie je v našich silách... pomôcť svojim najbližším... ja som zase nedokazala pomôcť mojej mamke, a ona zomrela, a to bol moj spušťač....ale predtým som mala tiež ťažký život, a vela situácií, ktoré neboli velmi pozitívne... 😖 ...a tak toho už bolo príliš...a mám panickú poruchu... 😒 .... A takéto stavy "infarktové" som mala aj ja... ja som bola kvoli tomu na pohotovosti asi 5 -krát, kým sa začal riešiť môj zdravotný stav ....tiež som si myslela , že mám infarkt, alebo porážku, alebo mi praskol nejaký zalúdočný vred, alebo slepák, a že zomriem.... už som aj mužovi tolkokrát hovorila, čo má robiť v prípade mojej smrti... 😒 ... Takže ver mi, že každá z nás čo sme tu, Ta uplne chápeme, čo prežívaš.... 😉. A inak panická porucha, je o STRACHU.... o strachu, že čo ak sa mi to stane znova? čo ak zomriem? čo bude s deťmi, ked zomriem?... a tak je človek v začarovanom kruhu.... 😖 . Ale tu si práve treba povedať, že Nezomieram, to prejde, bude to trvať maximálne 20 minút, a prejde to.... a prežijem to, a nič mi nie je, a ten strach ma nezdolá,... lebo mi bojujeme vlastne so Strachom, a so STrachom zo strachu, že sa to znova môže vrátiť.... Ale strach sa poraziť dá, dá sa s ním bojovať.... a dá sa vyliečiť aj týchto porúch... čo je super... 😉 🙂.
Inak čo sa týka toho spánku, aj ja som kvoli deťom nespala 2 roky .... kedže mali zdravotný problém taký, že aj v noci, aj cez den, hoci som ich nekojila, som im davala mliečko z flaštičky, ked boli hladní, ale potom som ich musela nosiť hodiny a hodiny vystreté na rukách, lebo mali reflux, a to taký silný, že tá strava po položení po odgrgnutí na rukách sa im aj tak vracala naspäť cez nos a usta, a oni sa mi dusili.... boli to hrozne chvile... a tak som ich nosievala na rukach, lebo museli byť vystretí a vo zvislej polohe, ani do sedačky som ich nemohla dať, lebo mali stisnutý zalúdok, a zase to isté.... dusenie sa mliekom.... ☹.... ani ležať nemohli.... a tak to boli prebdené 2 roky....až ked sa naučili samé si sadnúť a vstať... tak potom už samé vedeli sa posadiť, aby sa nezadusili.... 😔...ale niekedy v noci, ked tuho spia, sa im občas vráti strava, a ja ich posadím v spánku, aby si odgrgli, a potom je ok....ked nespia tuho, sadnú si aj sami.... 😉...
Ked dostaneš atak, kludne si daj Lexaurin... Lexaurin neuspáva až tak ako napríklad Neurol, alebo Diazepam.... a dá sa popri nom aj fungovať, ... takže ak Ti ten benzáč robí dobre, tak si ho daj, ked citiš, že más problém.... Ale ešte EKG si mala robené? aj tlak zmeraný?... dufam, že ano.... a že máš všetko ok... Ja odkedy mám panickú poruchu, som mala tiež busenie srdca, pichanie na hrudi, tlak a bolesť na hrudi, ale aj kopec dalšich priznakov okrem toho,... tak sa mi tiež prejavovali ataky.... som zistila, že mám vyšší krvný tlak, ktorý je ale permanentne vyšší, nie je len pri atakoch taký vysoký.... ale normálne počas dna, a teraz beriem aj lieky na zníženie tlaku... Takže ak máš toto nadalej, alebo máš doma tlakomer, pomeraj si občas doma.... a ak je tlak vyšší ,ako má byť... chod k lekárovi... na interné, resp. kardiologické vyšetrenie.... ok?... Držím palce, a neboj sa, všetko sa časom upraví, len treba zmeniť naše myslenie na pozitívne, a bojovať so strachom, a hovoriť si, že všetko bude už dobré.... a aj je dobré.... 😉. Dá sa z toho dostať, a vyzdravieť, len sa netreba dopredu vzdávať.... 😉. Čo sa nakopilo za tolké roky, sa nedá dať dokopy len tak za krátky čas, chce to čas, ale ono sa to dá, ono to pôjde....uvidíš... 😉. Držím palceky... a sorry za taký dlhý príspevok.... mna už dievčence poznajú, že píšem takéto siahodlhé príspevky.... 😀

ametyst123
23. sep 2016

@bulica Ahojky Bulica, presne takéto príznaky panickej poruchy tu máme takmer všetky dievčence.... u mna to tiež začalo prehánačkami, stratou chuti do jedla, schudla som 10 kíl za mesiac, vracanie, napínanie na vracanie, bolo mi tak zle, že som ani nebola schopná prejsť pár mestrov na záchod a do postele, tak mi pomahal manžel... 😖, točilo sa so mnou, mala som závrate, a pocit, že každú chvilu odpadnem, bolela ma velmi silno hlava, mala som pocit tlaku v hlave, a myslela som si, že mi hlava praskne, alebo vybuchne, takto to bolelo silno, oblieval ma pot, taký studený pot, triasla som sa, a nedokazala som to ovladať, a k tomu ma pichalo a bolelo na hrudi, trpli mi končeky prstov, pichalo ma do lavej ruky, neskutočne som mala krče v zalúdku, a pod pravym rebrom, a tak som si zakaždým myslela, že mám buď infarkt, mozgovú porážku, alebo mi praskol nejaký vred v zalúdku, alebo slepák.... nevedela som, čo to je.....ale teraz už viem, a dá sa s tým bojovať, a dá sa z toho aj dostať.... 😉 . Takže hlavu hore, my to porazíme, ale musíme trošku zmeniť aj to naše myslenie na pozitívnejšie, hoci sa s nami život nehral, treba žiť prítomnosťou, a naučiť sa tešiť z tých každodenných maličkostí... o tom je život... a my si ho urobíme taký, ako ho chceme mať.... 😉 aj ked to nie je lahké, to nikto netvrdí, ale dá sa to.... 😉 Tak sa držme, a pojde to... nič nám nie je, sme zdravé, a budeme zdravé, a to všetko prekoname,... 😉 . D....

bulica
23. sep 2016

@ferdek29 no ja som kávu prestala piť úplne asi pred pol rokom, lebo som tiež prišla na to, že mi nerobí dobre, ja mlieko a mliečne výrobky celkovo nejem veľmi, takže s týmto problém nemám, ale kávu nemôžem ani ja. Radšej pijem dobrý zelený čaj. Mne napr. robia zle aj ťažké jedlá, ktoré sa takisto snažím obmedzovať. Ako som tu už raz písala, pri panickej poruche musíš trocha upraviť aj stravu a celkovo životosprávu, aby sme dosiahli pozitívum. Tak sa snažím, ale jasné, že občas sa to nedá a zhreším. Napr. ja veľmi ľúbim sladké a povedzme si na rovinu "cukor je smrrrrrťťťť" 😀, tak aj ten sa snažím obmedzovať, ale nie vždy sa mi to darí. 😲 Viem, že toto je moja neresť a tej sa budem zbavovať asi tak ťažko ako mojej priateľky PP. Mala by som aj viacej cvičiť, ale snáď aj na to príde čas. 😝 Ja by som tiež veľmi chcela zmeniť prácu, ale u nás v meste je to s robotou veľmi ťažké, som vďačná aj za túto, ale robím ju už 14ty rok, pracujem s ľuďmi a to najmä rómskou komunitou a už ma to vonkoncom nebaví a cítim, že mám najhoršie stavy hlavne v práci. Niekedy mám také dni, že mi je celý deň permanentne zle a vtedy sa mi nič nechce a ani nedá robiť. Myslím si, že zmena zamestnania by mi pomohla, ale vidím to biedne.

ametyst123
23. sep 2016

@timea179 Tak držím palceky s tým Tritticom, 😉 ... a inak to je čo za psychiatrička, ked nedáva Pn-ky?.... Ja viem, že psychiater môže dať pn-ku, nemusí ju dávať len obvodná.... takže dakujem pekne za takú psychiatričku.... 😖 ....
A to s tými ludmi,... 🙂 to je fakt, niektorí ludia nás proste svojou negatívnou "energiou" oberajú o našu pozitívnu energiu, o naše pozitívne myslenie, deprimujú nás, a kedže sme "citlivejšie" ako ostatní ludia, a príliš si berieme niektoré veci "k srdcu"... a zaoberáme sa tým, čo by už iní napríklad dávno hodili za hlavu.... 😖 , tak máme takéto psych. problémy... bohužial.... ale prave preto, musime zmeniť naše myslenie, vo svojom vnútri sa skúsiť zmeniť, nemusí to byť hned, a nasilu, to nie, alebo radikálne, stačí, ked sa začneme tešiť z maličkostí, že si povieme, že sa z niektorých vecí proste "nestrieľa"... a že na niektoré veci sa môžeme vykašlať, a že nemusí byť všetko len zlé, a že aj nám sa môžu stať aj dobré veci, a nielen zlé... a náš život bude lepší, hlavne v našom vnútri sa musime "zmieriť " samé so sebou a s našimi negatívnymi zážitkami, odpustiť si, poplakať si, kolko treba, a potom sa usmiať, a povedať si, že toto už je minulosť, minulosť sa už nezmení, a nemáme na to moc, aby sme ju zmenili, ale prítomnosť a buducnosť, ano, takže žime pritomnosťou... a tešme sa z každého jedneho dna...aj ked nie vždy nam je ok, a je nam blbo, ale zvladnuť sa to dá... a my to zvládneme... a raz bude celkom dobre... 😉 . A s tou smetiarkou, mi čítaš myslienky... 😅 .. ja by som tiež najradšej isla niekde, kde nie je nejaký kolektív, kde by som mala ticho, a klud, a pokoj.... alebo k nejakej pásovej výrobe.... 😉 ... hoci by to bolo namahave na fyzičku, ale aspon psychicky by som nemusela na nič myslieť....a byť neustále pod tlakom a stresom, napr. so šéfa, z kolegýň, a zlých vzťahov medzi nimi... a teda aj mnou... alebo by som chcela mať koooooopec penazí, aby som nemusela chodiť do roboty vôôôôbec.... 😀 ... ale to asi ťažko... 😀 môžem snívať.... 😅 ....ale nevadí,... 😅 ... 😉

ametyst123
23. sep 2016

@bulica Presne taaaak, cukor je smrrrrť.... 😅 😅 ... ja "žeriem" čokoládu na kilá.... aj s manželikom, a vooobec to nie je zdravé, bojím sa, že ešte dostaneme aj nejakú cukrovku, božechrán, .... 😕 ... ale ked tomu neviem fakticky odolaaaaať.... 😲 😲 😲 .... 😅 Musím to obmedziť... 😅 . Kávu už tiež nepijem... iba tú takú bez kofeinu.... ale mlieko áno... aj ked mi nerobí dobre...mliečko luuubim... 😵 .... a tiež mu neviem odolať.... 😔 .... a ťažké jedlá tiež už velmi nejem.... robia mi zle...
Inak 14 rokov pracovať s romskou komunitou, tak to by som ja osobne prišla o nervy, mne len stačí, ked sa rozčulim nad tým, ked v obchode vidim ako ochytajú všetky chleby holými rukami, a potom zoberú ten posledný neochytaný.... 😔 😝 ... Vtedy sa aj odvažim dačo povedať, ale vždy som doteraz dostala "po nose"... tak sa na mna vyrutili, len preto, že som ich upozornila, aby to nerobili, a zobrali si sačok na ruky..... 😔 ...Takže ja osobne by som asi nedokazala s nimi "pracovať" ...to by nebolo nič pre mna... Takže máš môj obdiv, že si tak dlho dokazala v takejto práci pracovať.... 😉 😉 😉 . Ale ak citiš, že potrebuješ zmenu práce, určite to tak bude, a so zmenou práce mam aj ja velky problem, nie je jej dostatok.... 😖 ale v tejto praci, v ktorej teraz robim, už nechcem pracovať, citim, že to nie je dobre tam pracovať, a musim to nejak zmeniť.... a ak to tak citiš aj Ty, tak skus porozmyšlať, ake pozitíva a negatíva sú.... a čo je potrebnejšie pre Teba, zdravie, alebo práca a peniaze, hoci žiť z niečoho musíme... 😖 ... ale ak budeš chorá, do práce aj tak nepôjdeš, a nebudeš môcť takto pracovať, takže ....?... možno treba skusiť hladať novú prácu.... 😉 ....ale je to na každej z nás, ako si usporiadame náš život... ked chceme normálne fungovať a ŽIŤ, nielen prežívať.... 😉

anina63
23. sep 2016

@timea179 Ahoj,to čo je za blbosť,že ona PN nedáva? Inak nechala ti aj Fevarin či? Držím ti palce,nech čím skôr zaberú nové AD. Pekný deň prajem 🙂

mijo53
23. sep 2016

@ametyst123 no od čokolády nedostaneš cukrovku, treba jesť horkú čokoládu s 80% kakaa, cukrovku skôr dostaneš od stresu alebo nefunkčného pankreasu

janka_banka
23. sep 2016

@ametyst123 joooj ametyst, Ty taaak super píšeš, si sa minula povolaniu, mala si byť psychologička, ja by som bola u Teba varená,pečená 🙂 😀

mijo53
23. sep 2016

@timea179 psychoška to je psychologička a tá určite nedáva PN ani nepredpisuje lieky, na to sú psychiatričky, netreba si mýliť pojmy

anina63
23. sep 2016

@ametyst123 Ahoj,aj som sa zasmiala nad tým cukrom 😀 ja tiež ľúúúbim sladké....mňam. A čo už,nech cukrovary neskrachujú... 😉

rena28
23. sep 2016

@ametyst123 ahoj prve ad som mala Citalec a Xanax .Po roku brania som ich vysadila citila som sa super pol roka, potom som otehotnela avsak tehotenstvo bolo rizikove takze som bola cele tehu s prestavkami hospitalizovana na gynekologii a pravdepodobne hormonalna zmena mi spustila uzkosti. Tehotenstvo som prezila bez AD aj prvy rok po narodeni syna. Myslela som ze aka som hrdinka a uzkosti zvladnem sama hlavne kvoli malemu aby Bol kojeny po roku som sa totalne zosypala. Nasadeny mi Bol Seroxat avsak po druhom tehu znova uz neucinkoval tak ako mal. teraz ma este cakaju hormonalne testy, tak som zvedava ci to nebude problem hormonalny. Kocky vidim ze v tom nie som sama je nas tu vela ktore prechadzame rovnakymi problemami Preto musime velmi bojovat aj ked to je niekedy naozaj tazke psychicke utrpenie je horsie ako fyzicka bolest .

domkaaaa
23. sep 2016

Timea ake lieky ti dali? Mas fevarin hned vysadit a zacat brat druhe ci postupne?

mm103
23. sep 2016

Ahojte kočky, ak môžem pripojím sa taktiež do diskusie...Ja som začala mať prvé problémy cca pred 7 rokmi presne keĎ som mala 20...mala som stres v práci, do toho som sa vydala, nejaké rodinné problémy atď....Vtedy som pochodila asi všetky vyšetrenia, až nakoniec mi povedal obvoďák nech skúsim psychiatra, lebo sa mu to nezdá a všetky výsledky mám ok....Bola som úplne nepoužiteľná, stále som plakala, mala som pocit, že zomriem, samovraždené myšlienky, schudla som, nemohla som vidieť ani nože, vraždy, lebo som mala také čierne myšlienky...:(( Vtedy mi psychiatrička nasadila lieky bolo to magnézium, elify, mizarten a rispen plus neurol..no v celku dosť, ale do dvoch týždňov som bola fit a lieky užívala tak pol roka...všetko ustálo, lieky som dokonca vysadila z jedného dňa na druhý a nemala som ani vedľajšie príznaky...Mala som diagnostikovanú panickú úzkostnú poruchu...
Po siedmich rokoch, teraz mám 27 sa mi to vrátilo opäť, opäť mám problémy v rodine inak je všetko v pohode....Najskôr som šla k psychiatričke aj keď som sa bránila, lebo sa bojím tých liekov opäť...dala mi Alventu, no tú som nezvládla užívať, bolo mi z nej neskutočne zle, depresie sa prehlbili, myšlienky som mala ešte horšie, mala som pocit na vracanie, závraty, nedokázala som sa postaviť z postele. AD som preto vysadila...Zaujímavé že mi to nesadlo, keĎ je tam rovnaká látka ako v tom Elify...Dnes som bola zmeniť lieky...mám Paretín 20 mg ráno a neurol, ale podľa potreby, pretože neviem spať v noci....Užíval ho prosím niekto ten Paretín?? Zase sa mi vrátili myšlienky samovražedné..mám malú dcérku, bojím sa, že čo ak mi prepne a čosi jej spravím, keď mám také blbé myšlienky aj v tomto smere...:((( Dnes som užila prvú tabletu ale nie som po nej ovalená ako po alvente a dokážem fungovať, len sa bojím, či tie myšlienky pominú...:((((

timea179
23. sep 2016

@domkaaaa hned si mam davat nove.Nikdy mi nepovedala postupne vysadit a az potom nove.Cize zacinam prve dni len stvrtkou.

mm103
23. sep 2016

@mm103 a ešte sa kočky bojím, či to vôbec niekedy vysadím..chcem mať aj druhé dieťatko možno a chcem byť pre ne zdravá mama..:(((

timea179
23. sep 2016

@anina63 fevarin nemam,mam trittico.A vraj pri tychto diagnozach sa dlho nemaroduje,povedala obvodna,pri kontrole musim doniest papier od psychiatricky,teda jej vyjadrenie ci budem dalej marodovat alebo nie.

timea179
23. sep 2016

@ametyst123 pracu mam celkom fajn,ale kolegyna no coment....teraz je z mojej marodky nervozna lebo musi tahat dvanastky.Chapem ju ale mne sa inac nedalo.Minule na mna vyskocila ako selma,len som cumela co sa deje a ked jej skoncila sichta volala mi ze jej mam prepacit....Tak toto u nej trpiet nebudem.A neviem si predstavit vratit sa do prace a s nou pracovat.Ja som velmi tolerantny clovek ale odtial potial....Je odomna mladsia,slobodna,bezdetna aj ked svoj vek uz ma,mna zivot naucil nedat si skakat po hlave a hned s takymi ludmi koncim aj za cenu ze nebudem mat zamestnanie...Uz je yo medzi nami nastrbene a mam ju prekuknutu

domkaaaa
23. sep 2016

@timea179 a ako sa citis mne sa brutalne trasie cele telo 😢 Uzkost velka

ametyst123
23. sep 2016

@timea179 Takú kolegynu mám aj ja, avšak na rozdiel od Tvojej kolegyne, moja "kolegyna" je mladá, odo mna mladšia o 8 rokov, má vyštudovanú výšku presne takú ako ja, ja mam odrobených ovela viac rokov ako ona, ona nemá deti, je slobodná, ale napriek všetkému postúpila ona, lebo spáva zo šéfom, a ja nie... 😅 .... Takže odkedy začala spávať so sefom, očiernuje každého vo firme, každému škodí, vymysla si na ludí chyby, ale svoje zakrýva, a hraje sa na velkuú paniu, ako keby tam bola Boh, a k nam starsím kolegyniam si dovoluje, ako keby sme boli nejaké jej deti.... 😅 .... 😝 .... lebo vie, že si to vdaka svojmu "sefikovi" môže dovoliť.... 😖 . Takže ja tiež nechcem aby mna očiernovala, to radsej z tej firmy odídem... nakoniec tam neostane nikto.... 😀 ... Každý kto tam príde, má z nej traumu, este aj starých ludí dokáže tak odrovnať slovne a podpichovačne a hlavne drzo, že by som jej najradšej jednu natiahla.... 😔 . Ani starých ludí nemá v úcte.... vela ludí mi hovorilo, že som mala zobrať tú robotu ja, ked mi bola ponúkaná, že som taký milý človek, a že ona je harpia, a vôbec nemala robiť tú prácu.... Ale ja som nechcela tú prácu preto, lebo viem, že aj predošlá pani, ktorá bola na tom mieste... mala niečo so šefom.... a ja som toto nechcela.... ja mam svoju hrdosť, a svojho manželika, ktorého neskutočne lubim.... aj po 10 rokoch manželstva.... 😅 ... a aj on mna... 😅 , tak čo iné potrebujem?... Toto mi za to nestálo.... ale teraz zažívame v práci všetci peklo.... 😖 ... Tak som sa rozhodla, že tam pracovať nechcem, a odídem odtial..... a nebudem sa aspon musieť stresovať z tej slečinky.... 😉 .
A inak, čo sa týka pn-ky ja som prekvapená, čo píšeš, že s takou diagnozou sa nedá dlho pn-kovať.... 😖 . Ja mám niekoho v rodine, čo marodoval rok, a pn-ku mu vypisovala psychiatrička....! Tak ja neviem, ale on ten lekár si zoberie na triko poslať človeka napr. s panickou poruchou do práce?.... A ako tam má človek fungovať,? ved to sa nedá.....ja viem, ako mi bolo hrozne v práci... a zvládnuť sa to nedalo.... každý den mi bolo zle, len som sa premahala.... ale aj tak mi raz prišlo až tak zle, že mi kolegyna musela pomocť ísť so mnou domov.... 😖 . Tak to je pekná blbosť, že diagnoza u psychiatra nemôže byť diagnozou na pn-ku, a nemôže byť dlhodobá.... tak potom čo má človek robiť?.... má isť do práce nevyliečený?.... Ta super ..... 😖

ametyst123
23. sep 2016

@mijo53 Mijo, je zaujímavé, že si všímaš a reaguješ len na moje príspevky (okrem toho jedného teraz adresovaného Timei179...)..... 😕 ... Neviem, to Ti asi ešte stále ležím v zalúdku?... Tak prepáč, že si ma ešte stále nestrávila....a prepáč, že som na tomto fore... ale ja nevidím, že by si dievčatám nejakou radou radila, skôr len mám pocit, že "rýpeš" do príspevkov, ktoré píšeme, hlavne mám pocit, že si sa zamerala nejako na mna... 😔 . Mám pocit, že asi nevieš sama od seba niekomu v niečom poradiť, ale nie len tak všeobecne, ako väčšinou píšeš, že napr..... treba zdravo žiť, treba pozitívne myslieť, musíte sa prekonať, ....ale vecne napisať a pomôcť nám, lebo Ty takéto problémy nemáš, netušíš aké to naozaj je, ked si taká slabá, že nedokážeš ani vstať z postele, a žiadne premáhanie Ti vtedy nepomôže!,.... ked Ta tak bolí hlava, že Ti ide prasknúť, že Ta už tolko krát prehnalo, že už ani nemá čo z Teba výjsť, len voda, že Ti je z toho tak zle, že máš pocit, že fakt zomieraš, že sa s Tebou točí celý svet a odpádávaš.... a musiš volať pohotovosť..!.. to nie je sranda, Ty si to nikdy nezažila... a unavu, alebo vyčerpanosť, jednorázovú, že ideš napríklad s mužom na pole, a prídeš unavená, a nič sa Ti už nechce robiť... to je niečo celkom iné... ako psychická porucha.... Bud rada, že si toto nikdy nezažila.... lebo keby si zažila, pochopila by si, že my všetky sme predtým boli silné a zdravé ženy, ktoré sme tiež dokazali byť uspešné v práci, v rodine, v spoločnosti, a zrazu bum....a nelutujeme sa, ako sa to stale medzi riadkami snažiš písať.... že sa len v skutočnosti lutujeme a sme možno podla Teba hypochondri, ale to tak vobec nie je... a ak nemas sajnu o čom píšeš, tak ja neviem, prečo reaguješ tak opozične voči všetkým príspevkom.... nielen tým mojim..... aspon raz, keby si v niečom konkretne poradila, alebo pomohla.... alebo len tak ludí povzbudila.... ale toto nejak v Tvojich príspevkoch nečítam.... sorry... Ja mám pocit, že stále nemôžeš prekusnúť, že Ti niekto aj oponuje, ale zobud sa, taký je život, nie každý Ti bude pritakávať, a aj my sme ženy, ktoré mame svoje nazory, a nie sme ticho, len preto, lebo niekto na nas urobi haf haf.... 😅 ... Takých ludi, ako Ty , stretávam dosť často, a snažia sa ma oberať o energiu, ale ja sa nedám... a vždy bojujem, a aj budem bojovať....

A inak moja, cukrovku dostaneš z jedenia vela sladkých vecí, a teda aj čokolády, a práve takej, ktorá má pod 70% čokolády... (práveže čokolodá s obsahom nad 70% je zdravá, lebo neobsahuje žiadne dalšie prídavné zmesi, a tuky, ale vačšinu tvorí iba čokoláda... kakao...) a dalej cukrovku dostaneš aj z jedenia sladkých jedál, ak je toho vela, taktiež z vela mastných jedál, a ak máš kombináciu sladkých a zároven aj mastných jedál, a kt omu ešte slaných, napríklad dajme tomu nejaké buchty poliate maslom a olejom a posypané grankom.... hmmmm to je pre pankreas "potešeníčko".... 😔 alebo napríklad také hranolky so syrom A KEčUPOM.... si zober , že tam máš mastné, zároven kečup je sladký (obsahuje cukor....) a ešte k tomu slané.... tak to máš brutálnu kombináciu ako stvorenú pre dobabranie pankreasu....

Prosím Ta napíš mi, že ako asi podla Teba sa ten pankreas stane nefunkčným?....len tak z ničoho nič?.... Ja Ti to napíšem.... napríklad ked si každý den daš na ranajky,desiatu, obed, olovrant a večeru, niečo sladké... a uvidíš, ako Ti pankreas nebude stačiť vylučovať tolko inzulínu, ktorý telo potrebuje, že sa z tolkeho mnozstva cukru raz "zblázni", a povie si... "dosť"... už nebudem produkovať inzulín, lebo na to proste nestačím.... a je po vylučovaní inzulínu.... pankreas prestane pracovať... aaaaaa.......... nastupuje cukrovka..... 😒 .... Alebo áno, správne ako píšeš, môže byť cukrovka aj zo stresu, a tiež aj z oslabenej imunity a virusov, ked sa pankreas tiež môže oslabiť alebo poškodiť... no napisala som to tak laicky... dufam, že aj za toto ma nezdrbeš.... sorry za výraz... ale nedá sa mi...napísať to inak...

A inak ja tiež neviem, či niektorá babenka myslí, že psychoška, je psychologička alebo psychiatrička... takže preto sme to upresnili, ked si si to nevsimla... a každý vie, že psychologička pn-ku nedáva, ale nie každý vie, že psychiatrička pn-ku môže dať... áno..... a preto je divné, ked nejaký psychiater pn-ku nevypíše, lebo vraj nemôže.... a to je blbosť.....
Takže prosím Ta nereaguj už zbytočne na moje príspevky, ja Ti už odpovedať nebudem....mám pocit, že si tu len taký podpichovač.... ktorý len rýpe do ludí.... sorry, ale toto jediné som doteraz z Tvojich príspevkov vycítila... takže píš si, čo chceš, ale ja už reagovať nebudem... ale tentokrát som "neodolala"... 😅 a napísala Ti.... 😅 ... posledný krát.... 😉 😉 😉 . Ahoj.

ametyst123
23. sep 2016

@mijo53 PS: zabudla som dopísať, že raz som sedela v čakárni u očnej lekárky, a tam prišiel taký 60.-tnik.... proste ujo, ktorý sa rozrozprával, a tak si sťažoval, že celý život pracoval vo firme, kde sa vyrábali salámy a klobásy a podobné produkty, a že on celý život vlastne jedol tieto produkty, lebo on nejedol len nejaké obyčajné jedlá, ale také fajnové jedlá, a tiež že vždy v robote mali kopec zákuskov a tort, lebo vždy niekto oslavoval, alebo len tak doniesol do práce, a že on si rád tieto zákusky dal, a potom, ked to dopovedal, hovoril... Ako je možné, že teraz mám cukrovku, ked som celý život jedol len kvalitné a dobré jedlá? Šak som nejedol žiadne lacné potraviny... len samé dobré veci, tak nechápem, ako môžem mať cukrovku... a začal sa rozčulovať.... A mna až zdvihalo zo stoličky, že mu poviem, že načo sa tu rozčuluje, ked vlastne tými "dobrotkami" si pobabral pankreas, a práve preto, že takéto "super jedlá" jedol, tak má cukrovku....! .... Lebo v salámach a klobásach je koooopa soli, je to zároven mastné.... a ešte k tomu pridať zákusky.... a máte "super" kombináciu pre pankreas.... a ked toto do seba tískal tolké roky, nech sa nečuduje, že má cukrovku... jeho pankreas to proste nevydržal... produkovať tolko inzulínu... 😒 .....a "vzdal to".... 😔 ... . Takže ak jesť sladké, áno.... ale s mierou, ak jesť slané,....áno, ale s mierou, ak jesť mastné, áno, ale tiež s mierou..... (A ja som vlastne chcela povedať to, že čokoládu zbožnujem... v akejkolvek forme.... 😀 .... som asi na nej závislá.... 😀 ... a každý den jej zjem kopec... a predtým som jej tolko vela nejedla... ale teraz.... 😖 .... musím aj toto obmedziť....ked chcem ostať zdravá po tejto stránke.... 😉 . Toť vsjo.... To je všetko....

domkaaaa
23. sep 2016

Baby ja mam hroznu uzkost placem pre nic za nic co teraz 😢😢😢

timea179
23. sep 2016

@domkaaaa vcera som sa tak citila,dnes celkom pohoda.Casto mas take trasenie,alebo nejake ine priznaky?

timea179
23. sep 2016

@ametyst123 ja tiez nechapem ako si to s tou pn mam vysvetlit.Mam tam urcitu zodpovednost.Ked som kolegyni povedala ze keby nieco nech je na telefone keby mi prislo zle tak sa vyjadrila ze aj ona ma povinnosti,ze mam volat sefa aby on za mna odrobil 🙂 Toto keby som jemu povedala takby na nu pozeral inac 🙂 Sef je kamarat aleod kedy tam pracujem tak sme si prestali tykat a radsej si vykame.Moznoje to tak lepsie 🙂 Dnes mi vyvolaval ze na ako dlho to somnou vyzera byt na pn,lebo nema koho dat na moje miesto,cize hlavne kolegyni som urobila skrt.....nech taha......Aj keby som sa vratila uz by to bolo o nicom a ja v takom prostredi nedokazem pracovat....

timea179
23. sep 2016

@domkaaaa supni si nieco..... 😒

timea179
23. sep 2016

@domkaaaa myslis ze ti dobre zaberaju ad?mne dnes lekarka povedala ze uz prilis vela jem benzakov....no ale keby mi zaberali ad tak benzak nepotrebujem.Iba fakt podla potreby.Do prace som bez styroch tabletiek benzaku ani nesla 😒

ametyst123
23. sep 2016

Ahojky Domkaaaa, to nevadí, že plačeš, ja som plakávala velmi často, kým mi lieky aspon ako-tak zabrali, a nemysli si, že aj teraz si nepoplačem, ale to už je iný plač, plačem nie preto, že mi to príde samé od seba, ale vtedy, ked si pomyslím na mamku, a to už je iné v tom zmysle, že viem prečo si poplačem.... ale chápem, že teraz proste plačeš a nevieš dôvod, prečo plačeš... ale nad tým sa vôbec nezamýšlaj..... tak to proste je, máš uzkosti, nie je Ti dobre, a tak si organizmus potrebuje "poplakať"....neviem, ako Ti to mám povedať, ale ked napríklad je dieťaťu zle, tak plače,... a my ako dospelí sa snažíme byť silní, a neplakať, ale niekedy je už proste na ten náš organizmus toho tak vela, že si potrebuje proste človek poplakať, ani dôvod na to netreba, ber to tak, že to tak proste je,... poplačeš si, a plač prestane..... Inak ked hovoríš, že ideš meniť liek na Escitil..... neviem, či je to dobrý nápad.... no vyskúšaj ho, ale príde mi divné, že doteraz si brala tieto lieky, ako si písala, a teda....Citalec, Sertralin, Alventa a posledne Fevarin.... (musela som si to napísať... lebo dosť zabudam... 🙂 ) ....a vlastne, ani jedne Ti nerobili dobre.....Inak Escitil je vlastne escitalopram.... a Citalec je citalopram.... obidva lieky sú vlastne "rovnaké".... a okrem toho Ti Citalec nerobil dobre... tak asi by som taký istý nechcela....ale to je len môj názor... Inak všetky lieky okrem myslím Alventy, sú SSRI... teda vychytávače serotonínu.... a tak ma napadlo, že čo ak Ti potrebuješ liek z inej skupiny antidepresív.... napr. zo SNRI (ale Alventa je SNRI,...ale vieš aký nazor mám na Alventu.... 😖 ), takže z tej skupiny liekov skúsiť iný liek s inou účinnou látkou, alebo celkom iné adčka.... napr. tricyklické, (ale tie majú asi najviac nežiadúcich účinkov....).... takže ja osobne by som sa zamerala na novšie lieky, ktoré už majú tie nežiadúce účinky vychytané.... a neškodia tak, ako tie staršie adčka.... ja fakt neviem, ale skús sa poradiť s Tvojim lekárom....a ak je normálny, tak Ti poradí....dufam.... 😉 ....Neboj sa, určite najdeš také adčka, ktoré Ti zaberú... ale nespoliehaj sa len čisto na lieky, ale skus postupne sama zistiť, čo Ti spúšťa tie uzkosti, z čoho máš obavy, alebo stresy, a čo Ta trápi, a sama na sebe musiš trošku popracovať, a za psycholoičkou chodíš, či nie....? neviem.... ak nie, rozhodne by Ti podla mna pomohla.... mala by si za nejakou zájsť, a postupne zistíte, v čom je problém.... 😉 ....hlavne skús nájsť vnútorný pokoj v samej sebe, to je najpodstatnejšie... ak nie sme pokojní a spokojní a šťastní vo svojom vnútri, nemôžeme byť šťastní aj navonok.... to sa nedá.... Takže silno Ti držím palceky, a myslím na Teba, nech sa dáš do poriadku, neboj sa, chce to len čas.... dopraj si čas, nemusis sa hnať, aby si bola čo najskôr ok, to sa nedá urýchliť....na to treba proste čas..... 😉

domkaaaa
23. sep 2016

Ja benzaky neberiem ... Timka kolko krat denne si davas?

domkaaaa
23. sep 2016

@ametyst123 no zevraj je edcitil silnejsi ako citalec tak uvidime len ja teraz znizujem a az o 5 dni mam zacat s escitilom ... Psychologicke chodim 😊 Baby vadili vam hlasne zvuky a vela ludi pokope? Mne idu strasne na nervy 😢

ametyst123
23. sep 2016

@domkaaaa Domkaaaa, a ako Ti robil Citalec... bolo Ti po nom dobre?.... Lebo ak budes brať ešte silnejší liek, ako píšeš, že Escitil je silnejší, tak mysliš , že to bude dobré....? no ja neviem, možno aj áno.... a ja som neznižovala adčka, ked som menila.... mne rovno lekárka povedala, že mám brať nové adčka, a staré už nebrať..... hned, ja som neznizovala..... A psychologička čo hovorí? Už ste spolu zistili, v čom by mohol byť problém? či nie?...Dufam, že ano... a ak ano, tak to treba vyriešiť.... Ak nie, tak hladať dalej príčinu vzniku uzkostí....A čo sa týka hluku a vela ludi pokope.... ano, vadí mi , ked napríklad deti kričia... to nemusím... ale už si zvykam, proste sú to deti, a ja už ich nebudem okrikovať,... a tiež ich už nechcem tolko okrikovať ani preto, že kričia, že ich počuť aj na ulicu.... aj iné deti všade naokolo nás kričia, a vrieskajú.... tak ja nebudem svoje okrikovať, aby boli ticho.... ale mne osobne hluk vadí, ale snažim sa to nevnímať tak silno..... a aj kopec ludi na jednom mieste mi vadí, vtedy sa musim prekonavať, aby som to "prežila" v pohode.... ale dá sa to, a to je dobré.... Predtým som s tým nemala problém..... ale teraz sa proste musim prekonať, a idem medzi nich..... asi tak.... ale dá sa to už zvládať... a to je dobré....