Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
24. sep 2016

@elkusik vzdy aj pri navyseni sa pohorsi tak na dva tyzdne kym si telo navykne 😊 Ake beries?

evak12
24. sep 2016

@domkaaaa ahoj,prosim ta,ty odkedy si prisla z nemocnice,uz kolko adeciek si vymenila?ci sa mylim?ved to musis preckat nejaku dobu,pokial ti zaberu ......nic v zlom

eliska13
24. sep 2016

@kata9 ja som ich brala pred tehotenstvom rok, po otehotneni som vysadsila a do 2,3 m znova tie iste stavy strach zo vsetkeho najma od dieta a ci to zvladnem.Znova som ich nasadila, ale cele teh.som mala obavy neprimerane.Pwychiatricka povedala, ze musim byt v pohode a dieta bolo a je zdrave netrap sa zbytocne a nasadila by som ich po porade s lekarom znova.Aj som s nimi kojila Seroxat 20 mg Niekedy sa pytam preco som dostala taku hlupu uzkostlivu povahu a ja mam gen,predispozicie a liekov sa asi nikdy nezbavim.Beriem kazdy druhy den polku

elkusik
24. sep 2016

@domkaaaa Beriem Zoloft. Mam si teda pomoct Rivotrilom ak to bude neznesitelne?

umabell
24. sep 2016

@elkusik ahoj ano pomoz si Rivotrilom neboj sa ho ja zo začiatku som brala rivotril 3 denne.... Pokial nezaberu adecka... Teraz uz len polku tabletky beriem a uvazujem nad vysadenim riva uvidim....drhim palce

elkusik
24. sep 2016

@umabell ja uzivam kvapky, dnes to bol zatial najhorsi den (6ty od zvysenia davky) a dala som si len 4 kvapky a magnezium. Vdaka za radu

umabell
24. sep 2016

@mijo53 ahoj vies nechcem sa ta dotknúť. Ja som kedysi bola silna to zena co ma nedokazalo nic zlomiť uplna flegmsticka...vies keby to tak islo zeby sme si poplakali a vsetko zvládli bez tej hnusnej chémiw juuj to by bolooo. Otehotnela som a bum bav depresie ako svina a veru ani moja povaha ma "nezachránila" chcela som umrieť a babo v bruchu.. Pisala som dokonca listy na rozlucku nikto ma nespoznaval... A. Nemohla som zato tomu ver a nedalo sa bojovať plakanim plakala som stále... Az som skoncila na liekoch a som Bohu vďačná za lieky lebo ma zachránili ako aj mojho syna... Nikto neveril ze ja skoncim niekedy na psychiatrii taka som ja bola povaha! Vieš niekto zazije toho v živote vela zlého ale prežije ale bohuzial niekto nie.... Tak neodsudzuj nas na tomto fore
Pretože je to nas možno pre niektoré ako balzam sa tu vyzalovat a najst pomoc... Myslis he to chceme jest.? Ale kolko je na svete chorôb a musia jest doživotne lieky... My takisto mozno nie navzdy ale ver mi poniektorym z nas zachránili život.... Nechcem sa hadat...

evak12
24. sep 2016

@mijo53 tebe by som poradila,ze preco berieme tabletky,skusit ist pozriet na tie zeny do nemocnice ako trpia,kolke z nich by radsej boli v pohode doma so svojimi rodinami .....viem o com pisem ....mimochodom,chodi sa tam aj na spoved,aj do kostola ......a nemozeme byt vsetky take silne ako si ty,kazdy mame inu povahu ....a ametyst?pre mna bola,je a bude najlepsia,nie jedna barlicka,ale dve .......maj sa pekne

umabell
24. sep 2016

@elkusik nebooj daj si kludne ked ti bude horšie.... Prejde to... Drzim palce 💗

elkusik
24. sep 2016

@umabell vdaka za podporu, snad sa to do 2 tyzdnov stabilizuje.

mijo53
24. sep 2016

dievčatá, Boh ochraňuj, aby som Vás odsudzovala, ja len že či sa to nedá bez toľkých liekov, lebo sú rôzne psychické problémy, poznám jedno dievčatko neviem koľko má rokov, možno nejakých 13, čo stále len beží, máva rukami, neviem čo to je, či nejaká schizofrénia, myslí si , že je nejaký vták, alebo čo, to už podľa mňa bez liekov nejde, to sú vážne psychické poruchy, depresia tiež je vážna, ale úzkostný stav by sa podľa mňa dal možno zvládnuť aj bez liekov, ale to už viete vy, Prajem Vám pokoj v duši a skoré uzdravenie

domkaaaa
24. sep 2016

@evak12 ved od nemocky som mala od maja 5 mesiacov iba fevarin to je dost dlha doba aby zabrali ... Nezabrali tak menime

umabell
24. sep 2016

@mijo53 keby to islo hned som bez iiekov... Ale to by si musela zazit.. Ale.skus si nieco prečítať o uzkostnej poruche... http://www.zdravie.sk/choroba/35878/uzkost-gene...

evak12
24. sep 2016

@domkaaaa tak drzim palce

umabell
24. sep 2016

@mijo53 vieš aké stavy prežívame? T myslíš ze umieras ale vravim kto neprežil nepochopí... A chcem. Byt zdrava to mi ver... Pekny večer

kachita
24. sep 2016

@mijo53 kym nezazijes, nepochppis, kazda a jedna urobila maximum preto aby neskoncila na liekoch a mimochodom, s uzkostami ide ruka v ruke s depresiou, malokto ma len uzkosti

timea179
24. sep 2016

@domkaaaa ja uz rovno beriem novy liek a popritom kym zaucinkuje dopujem neurol.Chodis do prace ci si marod?

elkusik
24. sep 2016

@timea179 Mozem sa opytat aky je to novy liek?

junova
24. sep 2016

@ mijo Ja som tiež kedysi bola silná žena, flegmatik, nič ma nerozhadzalo. Všeličo som si v živote prežila a zvládla som to. Bola som dvakrát tehotná, nemala som ani po jednom pôrode popôrodnú depresiu, urobila som si výšku, chodila som do práce, šoférovala, bola som šťastný človek. Potom prišlo náročné obdobie, smrť blizkeho človeka a v jeden krásny večer som dostala panický atak. Odvtedy ešte pár krát ale našťastie oveľa slabší. Napríklad dva mesiace pokoj a potom atak. Musela som vyhľadať psychologicku. S jej pomocou to zvladam zatiaľ bez liekov. Vďaka Bohu, viem normalne fungovať. Starám sa o deti, o domácnosť, teším sa zo života. Ale keď príde atak a uzkosti, nie je mi do spevu. Atak som mala naposledy pred 6. týždňami, uzkosti nemám, spím ako bábo a jesť mi chutí. Ak by sa mi stav zhoršil, okamžite by som šla po lieky. Ja s týmto bojujem len pár mesiacov a klobúk dole pred všetkými ženami, ktoré s tým bojujú už roky s liekmi či bez. Je to choroba ako každá iná, bola som na operácii, dva krát som rodila bez epi ale nič ma nebolelo tak ako bolesť duše. Kto nezažil nepochopí.

ferdek29
24. sep 2016

@ametyst123 ahojky ,ano ekg v poriadku,krv tiež,pred 5 rokmi ked som mala prvý zachvat ked som este nevedela že je to psychika tak aj echo srdca bolo v poriadku tak dufam ze to takaj ostalo.Ano lexaurin je super,aspon pre mna,neurol nemozem lebo mi je z neho zle.A ani ten lexač zatial neberiem klop,klop,klop.Vieš ja som tak rozmyšlala že my čo sme si toho tolko prežili sme museli ešte aj tuto otravu dostať ake je to nefer.... 😠

ferdek29
24. sep 2016

@bulica presne aj u nas je to tak,sam rooooom a prace malo 😀 som rada že aspon manzel nas dokaze uzivit.

anina63
24. sep 2016

@ferdek29 moja,som sa s chuti zasmiala......myslela som si,že rum😄😄😄

ferdek29
24. sep 2016

@anina63 no vidíš aspon som ta na noc rozosmiala. 🙂

ametyst123
24. sep 2016

@elkusik Ahoj Elkusik, nepíšeš ale, akú dávku si brala, a ako Ti lekárka zvyšila dávku.... Ale ako som si čítala, tak Zoloft je vlastne Sertralín, SSRI, a sú tu dievčence, ktoré ho brali.... Možno Ti poradia.... ja som sa ale dočítala ,že počiatočnú dávku si mala brať 25mg...na deň... a potom po týždni sa môže zvýšiť na 50 mg na den... Ale ja osobne by som brala 25 mg... aj dlhšiu dobu... nielen týzden... to je málo....pretože za týzden sa Ti ani v tele nenakumuluje dostatočné množstvo.. .a nezaúčinkuje Ti tak , ako by malo... až po mesiaci je možné zistiť, či tá dávka Ti pomáha alebo nie... a dovtedy máš mať na ukludnenie Rivotril... Až potom by som ja osobne zvyšila dávku na 50 mg na den....a dalej sa tam píše.... že ak pri zvýšení dávky sa necítite dobre... môžu byť vyššie dávky pre Teba škodlivé.... a ak máš a pocituješ nepokoj - Akatíziu...(to som čítala.... 😉 v informáciách o lieku...) tak máš o tom informovať lekára.... NEpokoj = Akatízia... je uzkostný nepokoj s potrebou pohybovať sa...často bez schopnosti sedieť alebo stáť v klude...K tomuto dochádza práve v prvých tyzdnoch zvyšenia dávky.... a môže byť zvyšenie dávky škodlivé...! A má o tom lekár vedieť... Takže ak sa Ti toto objavilo.... zníž davku na povodnú dávku... a počkaj aspon mesiac -dva... a uvidíš, či Ti naozaj tá nižšia dávka nepomáha... možno že ešte ani nestihla pomôcť.....ked ju berieš krátko... Inak nemôžeš rátať s tým, že hned od začiatku Ti bude super... že Ti lieky hned zaberú, a budeš sa mať fajn... takto to proste nefunguje... iba málokedy... a chce to čas... a trpezlivosť.... aj ked viem, že to niekedy nejde... nedá sa to vydržať... ale práve na to, máš ten Rivotril... aby Ti pomohl prekonať ten začiatok.... Takže ten Rivo... ber pravidelne... nielen ked sa citiš zle... ale pravidelne tak ako Ti predpisala lekárka.... mala by si ho brať 3xdenne.... lebo jeho učinok trvá iba pár hodín... max. 3-4 hodiny... Takže nestačí zobrať Rivo len ráno.... to je blbosť... ráno pomôže... a potom?.... potom už nie.... Takže 3x denne... Takže Elkusik, chod k lekárovi a povedz mu o tom, že aké máš teraz problémy... a ked je lekár normálny, tak Ti povie znižiť dávku na predošlú.... 😉 ... A počítaj s tým, že adčka treba brať dlhodobejšie.... minimálne aspon pol roka, odkedy sa Ti zlepší stav natolko, že normálne funguješ.... Inak zaujímavú vec som si o tom Sertraline prečítala, že vraj "sa nesmie ! užívať v kombinácii s grapefruitovou šťavou, lebo to môže zvýšiť hladinu sertralínu v tele...! zaujímavé... tak toto som netušila... že aj takáto kontraindikácia môže byť....u liekov ako sú adčka...a teda konkrétne Zoloft, resp. Sertralin, Serlift. Takže bacha na to.... 😔 . Držím palce, a neboj sa Elkusik, dostaneš sa z toho, len to chce čas... 😉

ametyst123
24. sep 2016

@domkaaaa Domkaaaa, tak ma napadlo, že Ty vlastne chceš brať ten Escitil aj preto, aby Ta tak netlmil, a bola si "čulejšia"...však?.... Tak rozmyšlam, či Neurol Ta tiež neutlmoval.... lebo Neurol (podla mna) utlmuje z tých benzáčov asi najviac.... (aj spolu s Diazepamom...) ale to je len môj názor, a tak rozmýšlam, že či by nebolo pre Teba vhodnejšie, skúsiiť Lexaurin... tento liek je taký že síce aj uvolnuje, ale aj pôsobí na ludí tak "povzbudivo"... neviem, ako to inak napísať... že po tom lieku sú ludia aj takí....veselší.... vysmiatejší.... 😅 ... ale Neurol pôsobí utlmujúco... a je aj dobrý na spanie.... Netvrdím síce, že Lexaurin tak pôsobí na všetkych ludí, niektorým nerobí dobre... ale to je zase o tom, že každá sme iná... Alebo skús Rivotril, ako mám ja.... mne ho lekárka predpísala hlavne preto, že som ešte predtým chodila do práce, a teda aby ma neutlmoval príliš, a zároven aby som bola schopná fungovať aj doma pri deťoch... a postarať sa o ne....Takže možno by nebolo odveci skúsiť aj zmenu Neurolu.. na iný benzáč, a teda napr. Lexaurin, alebo Rivotril.... ale porad sa o tom s lekárom..... 😉

anina63
25. sep 2016

@ametyst123 Ahoj,s prispevkom pre domku s tebou súhlasím......tiež som vyskúšala rôzne benz.

kata9
25. sep 2016

Baby ja som brala 75g Effexor.Bola som celkom ok.Len to slave libido.

kata9
25. sep 2016

Slabe nie slave

bulica
25. sep 2016

Baby ja sa neviem ako si zbaviť bolesti na hrudi. Teda ani nie takej akoze nevydrzatelnej bolesti, ale hrudnik mám akoby vo zveraku a ked aj nie "keď mám to šťastie", tak ma zase v ňom pichá či tlačí, proste cítim ho každý deň. Je to normálne?

umabell
25. sep 2016

@bulica a nemas uzkost? Ako ti je? To aj vtedy byva...