Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

kata9
28. sep 2016

Baby skusali ste niektora liecenie biolampou? Dost ludom to pomaha,teda aspon tak moj mm vycital.Musim to vyskusat.

timea179
28. sep 2016

@domkaaaa prislo mi tak nevolno,nejak divne som sa citila,strasne slaba,povedala som si tak ja nezvladnem v ziadnom pripade smenu,uplne na figu mi bolo.....A dnes nic moc....des a hruza 😒

mm103
28. sep 2016

@timea179 neboj sa určite to zvládnes.....ako dlho užívas ad?

mm103
28. sep 2016

Inak kočky ešte sa chcem opýtať, syndróm nepokojných nôh ako príznak tiež vymizne postupne..ako už aj predtým som to mávala, stále musím niečo nohami robiť, ale teraz sa mi zdá, že je by som si ich najradšej dala na luster, alebo odrezala..taký nepokoj..ale aj celé telo niekedy, len keď si to uvedomujem je to intenzívnejšie a keď na to zabudnem tak to prestane......ako viem, že je v tom možno aj nervozita z tohto celého..je v tomto prípade nutné kontaktovať lekára? vraj môže ísť o tú akatíziu, to je asi odborný názov pre syndróm nepokojných nôh....

timea179
28. sep 2016

@mm103 och...ja uz ad uzivam asi 5rokov vkuse a vzdy som ako na hojdacke.Brala som uz asi 8 druhov a stale je to o tom istom...uvzujem o zmene lekarky

mm103
28. sep 2016

@timea179 tak veru skús výmenu lekárky to bude najlepšie riešenie...nie je psychiater ako psychiater..

olivia77
28. sep 2016

@mm103, nemas to z netrpezlivosti? ze chces vsetko rychlo a vtedy si z toho nervozna a mas to? ja som to tak mavala stale...

mm103
28. sep 2016

@olivia77 alebo je to možno tým že priveľmi na to myslím....

mm103
28. sep 2016

@olivia77 čím viac si to všímam tým viac to silnie... čim na to menej myslím tým je to slabšie

olivia77
28. sep 2016

@mm103, ja som to mala podobne a stvalo ma to, ked som nato v tu chvilu myslela 🙂

timea179
28. sep 2016

@mm103 sice pojdem za nim par kilometrov,chodi tam aj moja znama a povedala ze sa dost rozprava s pacientom,moja nie

domkaaaa
28. sep 2016

Baby a mavate uzkost ked si napr spomeniete kolko mate na druhy den toho vybavit? Pritom inym ludom je to nic len ja hned uzkost a nedokazem sa na nic ine sustredit

mm103
28. sep 2016

@timea179 určite zmen doktora ak sa dá a nevyhovuje ti a nepredlzuj zbytočne tvoje trápenie aj ty si zaslúžis byť fit a žiť nie len prežívať...

mm103
28. sep 2016

@domkaaaa ja skôr stres že či to teraz zvládnem keď mám také stavy

domkaaaa
28. sep 2016

@mm103 ja mam skor taku generalizovanu uzkost ze zo vsetkeho velka hlava aj koli malickostiam ... Ja nemam panicku

esselte
28. sep 2016

@mm103 obdivujem ta,že vôbec zvladas prácu,ja som nevládala bola som 4 mesiace pn

esselte
28. sep 2016

@timea179 ja som tiež bola aj za inou lekárkou,keď moja nerobila a práve tá druhá ma nastavila na spravne lieky,brala spm dovtedy cymbaltu,ktora je na depku a niena paniku,ona mi to hneď vymenila za paretin,týždeň mi pichala apaurin,dala mi k ad aj rivotril a helex,ale nechcela ma vziať za pacientku,lebo s mojou su kamosky,navzajom sa zadtupuju,ale je lepšia ako moja

esselte
28. sep 2016

@mm103 čím viac si všímas príznaky paniky,tym bviac sa stupňujú,musíš sa naučiť odpútať myseľ na iné hneď ako sa ti prejavi len naznak paniky

olivia77
28. sep 2016

@esselte, presne! uplna pravda, ked ju ignorujes, vyhravas nad nou ty, nie ona nad tebou ;)

bambulka05
28. sep 2016

@esselte super napisane. To je jedna zo zasad: ignorovat. Aj ja som si to uvedomovala ze cim viac rozmyslam nad priznakmi a sa sledujem tym je to horsie. Ale ked som zaneprazdnena ziadne priznaky nemam.

timea179
28. sep 2016

@esselte pojdem za inou,a ked mi jej liecba pomoze tak by som zostala u nej aj bez starej karty,mozno by si ju casom vyziadala,skusim zavolat ci vobec mozem prist

mm103
29. sep 2016

@esselte Ďakujem..no zvládam ako zvládam...nie je to bohviečo....:(( dnes mám napríklad zlý deň od rána...tras, točí sa mi hlava...úplny des....:((

mm103
29. sep 2016

Kočky prosím Vás pekne chcem sa opýtať, dnes mám siedmy deň AD, je možné že mám pocit že sa to vracia do starých koľají??v noci som zase ako zvyčajne bola o pol druhej hore, chodím teraz spávať o pol deviatej, keďže aj spánok lieči, no neviem to nejako pretiahnuť do rána...dávam si aj neurol na spanie, ale aj tak mám potom problém zaspať od tej pol druhej..zaspím síce, ale zmocňujú sa ma pocity úzkosti...ráno vstávam s hrčou v žalúdku, slabými nohami, pocitom na odpadnutie....cez deň keď užijem tabletu ako tak...ale zase ma zmáha ten pocit úzkosti a blbých myšlienok..:((( prejde to? či ako ďalej postupovať?

timea179
29. sep 2016

@mm103 ja mam dnes tiez 7 den AD,zatial je to nic moc,neurol si davam 3x denne ale aj tak mam cele dni nic moc.Na kontrolu idem v polovici oktobra tak som zvedava co dovtedy.Mne ked je strasne na figu,nutka ma na spanok,vtedy sa citim ako keby bezpecnejsie.Dufam tiez ze mi dovtedy ad zaberu,lebo ked nie netusim ako lekarka bude dalej postupovat.Ci mi povie vydrzat alebo bude zmena liekov

timea179
29. sep 2016

Baby a este nieco...nikam nechodim pesi....stale len autom,pesi sa citim strasne neista,aj chodza je neista,taky divny pocit.V aute mam ovela lepsi pocit,rychlo sa dopravim kam mam,nevedela by som zatial fungovat bez auta

mm103
29. sep 2016

@timea179 len či nie je sedem dní málo na to aby ad zabrali, keď všade píšu 2-3 týždne...ako ja sa cítim lepšie ako na začiatku určite....ale bojím sa či sa to dá do normálu úplne...

timea179
29. sep 2016

@mm103 urcite malo,ja sa zas bojim ze ked beriem tie iste ako pred dvomi rokmi ci zaberu tak ako maju,baby vsade pisu ze druhykrat zabrat nemusia tak ako prvykrat

mm103
29. sep 2016

@timea179 no nemusia ale môžu....ja mám kontrolu až o dva a pol týždňi...som zvedavá, či keď využívam celé to balenie dôjde k zlepšeniu úplnému..to budú štyri týždne....

timea179
29. sep 2016

@mm103 ja tiez idem na kontrolu po skoro mesiaci.Pomahas si aj benzakomked je zle?

mm103
29. sep 2016

@timea179 ten si dávam len večer na spanie....snažím sa predýchavať keď je zle alebo odpútať tú pozornosť...ale keby bolo moc zle určite si tým pomôžem....