Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zuzkazguriska
4. dec 2009

no inak.... neviem preco sa tych tabl. bojim ako cert svätenej vody, taky problem som mala pred chvilou zasa, ci mam este pockat, ci si mam dat celu tabletku alebo staci este polka.. jejda.. ja som ale truba.
tak som sa "potužila" vašimi radami 🙂 par stranok dozadu a šupla som celu..
dufam ze mi nebude zle.. odkedy som sa zobudila citim taku hnusnu uzkost.. :((((((
Boze moj, kedy to uz prejde dievcataaa... :((

soniada
4. dec 2009

zuzka...drz sa a mysli na to ze to prejde a bude lepsie a ze je to vsetko len vymysel a ze to len ten hlupy serotonin chýba!! 😉

zuzkazguriska
4. dec 2009

soni.. no nejako sa citim kustik lepsie po tej tbl teda neviem ci si to nahovaram lebo cakala som opacny efekt.. ja uz radsej nejdem rozmyslat. dnes nepracujes?

soniada
4. dec 2009

milacik dnes mam o hodinu skusku , na ktoru sa prave zacinam ucit takze mam taky stres ze neviem ani ako sa volam 😀 😀 vcera som pri tom zaspala totiz 😀
ano ano nahovaraj si ze ti je lepsie len tak dalej...jasne ze ti je lepsie ved na to je ta tabl 🙂 a cakaj ze ti bude dobre a potom ti aj bude ..alebo nerozmýslaj vobec ja budem dnes aj za teba na skuske a tak.. ked pridem tak ti odpisem ..lebo uf...

soniada
4. dec 2009

som rada ze ti je lepsie!!!

zuzkazguriska
4. dec 2009

😵 tak ti drzim palce, nech ti ta skuska co najlepsie dopadne, ale ty to zvladnes, ved si nejaka šikovnica 🙂 potom sa ozvi !!!

filipal
4. dec 2009

Alika, super, ze si uz doma.... 🙂 a s rukou mozes nieco robit? kolko sa ti bude hojit?

Teda Srdcko 3000! kusove puzzle! klobuk dole...
tie krizovky su super...a absolvovala si aj nejaky kurz aranzovania?
inac mna by zase z tej Vasilkovej a spol. porazilo....ja neznasam taky styl pre zenusky... 😝 😝 😀
zase nie som nejaka intelektualka, ale na literaturu mam nejake naroky a j s depkou! 😝 😅

Soniada, moj nazor je taky, ze ked ta praca depta a necitis sa dobre v kolektive, treba ju zmenit. sama som podobny problem riesila pred par rokmi. bola to psychicky narocna praca a zacali aj intrigy...no, povedala som si, ze toto naozaj nemienim dalej znasat a odisla som. je pravda, ze ma podporoval manzel a kym som si nasla novu pracu, tahal financne cely rozpocet. ale on sam ma k tomu nabadal...asi po roku (cize som bola dost dlho doma) som si nasla robotu za ten isty plat, ale neporovnatelne lepsiu.
naozaj pohoda v praci velmi ovplyvnuje sukromny zivot....
ty asi nemozes riskovat taku dlhu pauzu, kedze sa zivis sama, ale mozno by si mohla hladat a uvazovat o zmene... 😉
Zuzka, ako uz Andy napisala, Harbureta bol taky socikovsky liek, kt. obvodaci liecili vsetko- od prechladnutia po bolesti brucha... 😨 😅 a ako ti je dnes s celou? 🙂
Myska, ahoj! 🙂
no, veru neviem takto podla par viet, ci sa uz jedna o depresiu, alebo nie...to, ze mal tvoj priatel vypite, by rozladilo vela zien aj bez depresie... 😝 😉
niektore tie priznaky, mozu napovedat, ze ide o depresiu....ja by som ti skor poradila na zaciatok psychologa.
porozpravaj sa o svojich problemoch a on ti odporuci, ci zajst za psychiatrom. liekmi lieci iba psychiater... 😉
nepotrebujes ist k praktickemu lekarovi.

alika54
4. dec 2009

soniada drzim palce,,,ja mam zajtra ale len prednasku,,, filipal som neschopna uplne,,,je to prava ruka tak sa neviem ani len podpisat 😅 ,,,,aj teraz mi bola mamina hlavu umyt 🙂 ,,,,uz len aby vysledky boli gut a snad bude konecne lepsie,,,inak v nemocnici mi veru moc dobre nebolo mala som take blbe stavy no ale ani sa necudujem vsak komu by len bolo v nemocnici dobre no nie?

zuzkazguriska
4. dec 2009

nazdarek Filipal, rano som mala taku uzkost, dost velku /to som uz dlho nemavala rano../ a po tej tbl som to cakala horsie ale trochu je to lepsie.. len mam nejaky divny tlak v hlave.. 😖 da sa to zniest, Frontin mame aj doma, 2tbl 🙂 nasla som z minuleho roka mi ho dali na pohotovosti :D ale nepotrebujem ho zatial sa to da zvladat aj bez toho..
takze 9.den - preco mi neni uz lepsie, slak ma triafa z toho cakania.. ved 10-14dni by to malo byt..
je mi to jasne, u kazdeho je to individualne no mozno teraz tie cele tbl zaberu..
zaujimave bude, ked mi nezaberu vobec :(

alika54
4. dec 2009

zuzkazguriska,,,,neboj treba vydrzat a zaberu,,,aj ja som si zufala kedy bude lepsie a teraz je,,,nie dobre ale fungujem,,,takze ver a bude kazdym dnom lepsie naozaj 😉

zuzkazguriska
4. dec 2009

ahoj alika 🙂 a ako dlho beries ad?

alika54
4. dec 2009

zuzi ja som ich brala dva roky no neako sa mi stav zhorsil ze som musela prejst na novu liecbu a to bolo strasne kym som ako tak zareagovala na lieky no a este k tomu prve lieky mi nesadli tak nanovo,,,no teraz ich beriem pomaly mesiac a je celkom fajn,,,,

inkinka
4. dec 2009

soniada, bolesti krčnej chrbtice sa môžu zhoršovať aj stresom. Keď si v strese, si nielen vo vnútornom napätí, ale môžeš mať napäté aj svaly - bez toho, že by si si to nejako uvedomovala, práve svaly krku a ramenného pletenca a potom máš bolesti. U mňa to takto nejako funguje a najlepšie sa cítim po takých dvoch dňoch hikingu, vtedy sa tie svaly uvoľnia.
Srdcko, máme doma rozloženú Monu Lisu 1000 a nechce sa nám ju doskladať, tie jej tmavé šaty - tam sú všetky kúsky rovnaké. Ty máš na to nervy?
Knihy Vasilkovej ma nudia...začala som jednu čítať, aby som si urobila predstavu, tak ju mám. Ale jej mama, Ludmila Keleová napísala knihu Úsmevy písané kriedou , svoje spomienky a zážitky učiteľky a tá sa mi páčila.

zuzkazguriska
4. dec 2009

alika..
tak to si ma nepotesila ani trochu.. :( no hlavne ze ti je teraz lepsie..

sranda bude ked pojdem o 2 tyz pracovat do zahranicia a zistim ze vlastne mi ten Citalopram vobec nezaberá..
co uz potom urobim neviem.. :(

alika54
4. dec 2009

ja beriem escitalopram 😉 asi nieco obdobne,,,neboj pomoze,,,v najhorsom to frontin isti 😉

zuzkazguriska
4. dec 2009

sa mi vidi ze ten escitalopram je novsi typ.. no neviem.. mozno trepem 🙂
radsej nebudem mudrovat 🙂) zatial sa lucim, mozno vecerom nakuknem..

pekny piatok dievcata 🙂

strakula
4. dec 2009

ahojte všetci,psychiater mi predpísal antidepresíva alventa.ma s tým liekom niekto skúsenosť.dakujem

srdcko81
4. dec 2009

Ahojte 🙂 filipal-som samouk-a som celkom hrdá na seba-dnes si tu akurat dve kocky boli pre to co chceli a boli nadsene-tak az taká spokojnost.ja som k tomu mala sklony vzdy a kytice viazat a tak.
No tie puzzle Ti poviem to boli ine kávy-ale pomohli.No Vasilkova je dost sladka to je pravda-ale taká Hamzova je fajn-je to detská lekarka zo Ziliny a pise fakt fajn ziadne ,,steelovky".
No musim koncit este sa ozvem.

srdcko81
4. dec 2009

Tak Alika som rada ze si uz doma. 🙂
Zuzka uz nestresuj-robis si to horsie-trpezlivost,trpezlivost a este raz trpezlivost 🙂
strakula tak v tomto Ti nepomozem-nehnevaj sa ale netusim ake su to lieky. 😒

stanka1986ke
4. dec 2009

ahojte dievcata...no dost ste toho popísali čo som tu bola naposledy...

ja sa mam celkom fajn...niekedy je to super..no dnes to bolo take trosku asi pat minut ze blbe...ale len sa mi tocila hlava...ale je to lepsie..aspon si myslim..len od rana ma hrozne boli od ramena po laket prava ruka...tak si vecer asi natriem z mastickou nech mi to uvolni svaly...

na kontrole som bola u mojej psychiatricky mám prísť opať 21. decembra. dávku mi nezvysila a frontin mi vysadila lebo ja som ho zobrala asi 2 krat polku a bolo mi zneho blbo. Vravela ze seroxat 20 mg, rano beriem polku mi stačí a že tie lieky trošku znižujú tlak. no po frontine to bolo dost zle, nevladala som nic, a mala som uzkosti...
takze asi tak?

dufam ze aj vam sa dari dobre... 🙂
musim uz utekat lebo mam plno žehlenia... 😠

soniada
4. dec 2009

ahojte, jaj uz som to mala napisane a nieco som stlaicla a vymazalo sa mi to 😒 alika dakujem za drzanie palcov asi pomohlo mam to za ce doteraz som trcala v skole v jednej miestnosti s 80 ludmi nebolo mi vsetko jedno, mozem sa ucit na dalsiu 🙂
filipal , dakujem presne toto som potrebovala...no ved keby aj zostanem doma tak pojdem k rodicom naspat, im to nevadi ved am maju uz dlho z krku...tak aspon si si odpocinula za ten, aj mna v tom priatel podporuje a je to motivacia ked vidim ze aj ty si si nasla potom lepsiu robotku, len ked ja sa neviem nejako rozhýbat 😠 a ake knihy citas? ani ja nemam rada tie sladke knizky tak vyberam vsetko mozne len keby bolo viac casu..
inkinka, dakujem ale asi to bude vyzerat hlupo ale ja neviem co je hiking...rada by som uz nasla nieco co by pomohlo ☹

filipal
4. dec 2009

ja som vcera vecer vitala Hrosku, ze ako sa mi ulavilo, ze sa objavila a vymazalo sa mi to...
Soniada, ved ked robis v BA, tu sa nieco da zohnat, nie? aj ked niektore kamosky marne zhanaju robotu...
teraz nikde neprijimaju...ale su uz prognozy, ze sa ma kriza postupne zmensovat, tak hadam bude viac moznosti... 😒
ja tiez citam dost slovenskych autorov...Mitanu, Pistanka, Blazkovu,Tatarku, teraz noveho Kopcsaya...
niekedy sa vratim k Jesenskemu, Timrave...ale aj ceskych autorov samozrejme... a klasiku - Cechova a tak....vzdy mam chut na nieco ine. mam rada aj inteligentne detektivky -
A.Christie, Dahla...
samozrejme vecne sa vrtam v encyklopedickej literature....podla toho co ma rafne! 😀 na jar zahrada, v zime chrbtica, potom vtaky...
uz sme sa smiali s Inkinkou, ze kolko knih mame pri posteli! 😅 ja asi 6 a striedam ich podla nalady... a dobre, ze ste zacali tuto temu, lebo som si spomenula, ze som rozcitala jedneho Pistanka a zabudla som na neho...niekde som ho strcila...idem pohladat...

inkinka
4. dec 2009

soniada, hiking je turistika 🙂 a naschvál som to tak napísala, lebo keď si dáš do googlu hiking, hodí Ťa to na stránku hiking.sk, to je super stránka pre turistov, však Filipal ju určite pozná, ona je turistka 😉. Turistika je výborná vec.
No ja už nielen knihy, ale celý internet čítam 😒 😀 , teraz sa práve prehrabávam v apokryfických evanjeliách, to ste vedeli, že nie sú len tie 4 čo sú v Biblii? 😕 a hľadám návod, ako zlepiť domček z medovníkov.

srdcko81
4. dec 2009

No na ecyklopedie som aj ja ale iba o rastlinach-tak rada pozriem aj ine ale tak najviac ma bavia tie rastlinne asi preto ze som taký kvietkomol-u nas je strasne vela kvetov az neskutocne-ja ked k niekomu pridem a je tam malo kvietkov tak az tak pozeram ze malo zeleneho.
A tiez citavam detektivky-ale filipal za A.Christie Ta obdivujem-lebo mne staci v nedelu u svokrovcov Poirot ci jak sa to pise a mám nervy v kýbli-ale to asi nebude tou detektivkou ze? 😀

filipal
4. dec 2009

fiha! Inkinka , to je siroky rozptyl zaujmov! uz mas napecene tie medovniky na domcek? ja som este ani raznu muku nezohnala.... ☹ 😉
a tu stranku nepoznam!! 😕 😔 prestudujem... my chodime na turistiku tak neorganizovane, ze pozrieme do mapy a najdeme nejaku trasu...muz studoval geodeziu, ja som behala orientacny beh...tak experimentujeme. vzdy najdeme nejake nove cesty v Karpatoch! 😀 😝
fi a tie evanjelia - to je pre mna spanielska dedina!!! 😨 🙄

srdcko81
4. dec 2009

Baby aké cukrarky-ja nemusim chvalabohu-nemam k tomu vztah.,,moja svokra sa postará" aj ked nechcem-ale pecie pekne ale stale to iste-fuj ked vidim puncak alebo sanqikový rez tak mi je na grc.Ja pomáham babke-ona je taký vitalista nas a vzdy vyberieme nieco nove -aby sa stale neopakovalo a skusame-vacsinou dobre.A svokre poviem ze nechcem ze aj my vieme piect-ale ona sa dovali aj s kartonom-v tomto nemam sancu-potom mrazime aj do jula-kým sa to nejak zlykviduje-nemáme ziadnu zver ktorej by sme to dali. 😝

zuzkazguriska
4. dec 2009

aku temu ste hodili do placu takto v piatkovy vecer... 😉 ehm, to ja moc k peceniu vztah nemam, ale kolace lubim, hlavne z lineckeho cesta 🙂 .. obcas nejaka knizka psychologickeho charakteru a turistika - to sa este len uvidi o 2tyzdne. rakuske alpy mozu byt v poho..

hroska
4. dec 2009

Ahoj kocky,len zdravim vsetky,napisala som vela,ale cez mobil mi to nezobralo.tak aspon takto,myslim na vas.mozno zajtra al.az v pondelok budem mat p.c.

filipal
4. dec 2009

jeej Hroska, no, hlavne ze si ok! 🙂
Zuzka, aj ty si turiska? 😉 ved ked budes mat deti, mozno upecies. deti zboznuju vykrajovanie kolacikov.
moj syn so mnou piekol az do puberty. potom mal eru vyroby bonbonov, aj pisal rocnikovu pracu o cokolade..a teraz obcas cosi natrie, alebo vyslaha! 😀 😝
Srdcko, ty mas tusim rada chodzu, nie? kup si palicky a mas nordic walking 🙂
ved to, ked peciem sama, upeciem to co mi chuti...to je vyhoda, inac je to aj dobry relax...
ale tento rok napeciem len 3 druhy, lebo potom priberame...
Inkinka a v akej casti Slovenska turistikujes? odlial si? (aspon pohorie 😅 )
jaaj Srdcko, ved Poirot je perfektny! ja zboznujem tu atmosferu anglickeho vidieka... 😎

soniada
4. dec 2009

filipal...no v ba sa da skor najst ale ja by som z ba uz aj isla prec, nie je tu dobre a cakam dna kedy sa vrati priatel a ani kufre nezbalim, nahadzem to rovno do kufra a ani smrad tu po mne nezostane 🙂
inkinka, naposledy ked som bola na ture tak som tri dni grcala 😀 takze neviem ci ma niekto na turu este nahovori a ja ked stojim hodinu tak ma ta chrbtica tak zacne boliet a bolest mi vystreluje do hlavy, preto nechodim pesi ani nestojim..su to velke bolesti..vlastne stale ma to boli ☹ keby som si mohla kupit druhy chrbat ☹