Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipal
4. dec 2009

Soni, to sa ti ani necudujem, ze tu nechces zostat...ani mne sa v Ba nepaci... 😒 ale ci najdes inde pracu...
mozno zostanes na MD, nie?
na tu chrbticu by ti prospeli cviky z jogy zamerane na chrbticu. ...ano, ked nie je v poriadku chrbtica, pri dlhsej chodzi boli... ☹ ale to nie je riesenie nechodit peso... 😉 chodza je prirodzeny pohyb, velmi zdravy...radsej skus nieco poriesit s tou chrbticou, lebo ako budes starnut, problemy sa budu iba zhorsovat...aj v tehu.. 😉

inkinka
4. dec 2009

jej soniada, tak to som sa teda pekne sekla s tou turistikou 😒 , ale teraz neviem, co by som Ti poradila, rehabilitaciu Ti nebudem radit, lebo mna z nej tak seklo, ze som sa dlho davala dokopy 😖
srdcko, puncove rezy, mnam 😅 u nas by do jula nevydrzali
filipal, no mozno sa niekedy stretneme v tych horach 🙂 , naposledy sme boli na Pajstune, ale väcsinou okolo Baby a Zochovej a Castej
zuzka a kam idete lyzovat?

srdcko81
4. dec 2009

soniada-zy to mas asi z PP ten chrbat-lebo ze to je tiez druh prejavu a hlavne krcna chrbtica 😔
filipal-ano ja rada chodim-chodila som kazdý den aspon tých 5km-ale teraz akosi nestiham 😠 teraz som dorobila moje papierovo a aeste by som rada urobila jednu dekoraciu-len neviem ci to stihnem-no ked nestihnem nebude kaslat nato.teraz som si dala pauzu,ze sa aspon v klude mineralky napijem-lebo aj to som si dnes zanedbavala.
a k tomu Poirotu-no mozno keby nebol v takom case ze som na svojej ,,oblubenej" navsteve tak by ma aj bavil-ale mna v telke ako som uz spominala moc toho nebavi-inak anglický vidiek sa aj mne páci-je to krasne 🙂 prostredie.

andy.a
4. dec 2009

čaute 😎 😎 😎

Strakula-tak sa volal ten chalan ?? 😕 😉
Alventa je duálne AD,tuná ho niektorá kočka užíva,resp.aj viac ich je...je to venlafaxínové AD,má skôr povzbudzujúci efekt,dáva sa na depresie aj panickú poruchu 😉
úvodná dávka je 75 mg,užíva sa zväčša raz denne ráno,keď sa dáva vyššia dávka ako I50 mg,rozdeľuje sa na 2 razy-ráno + obed 😉 😝

Hercula Poirota som kedysi tiež hltala,aj Sherlocka Holmesa,z tých novších Ed McBain bol fajn 😕 😉
a Ellery Quin ..alebo tak nejako...tiež písal detekítky/pod týmto pseudonynom/
ale Poirot sfilmovaný sa mi nepáči a Slečna Marplová už dupkom 😝 😝 😝 lepšie je to čítať ako vidieť 😉

a teraz ešte si rada dám Cooka,Golldberga,Michaela Pallmera,Tess Gerritesnovú,Patriciu Cornwellovú...čiže thrillery z lek.prostr. 😝 😅 tie som schopná zlhnúť za 2 dni popri práci aj deckách 😀 😝

Soni,ja som si ťa pomýlila s inou kočkou z tejto diskusie,neviem prečo...tá má tuším 4-mes.dieťa,nekojí a rozhodovala sa,či si má nasadiť AD ?? 😕
bola tu teraz niekedy ?? 😕
Soni,no áno,pravda,zasa mať prácu za takú cenu ako píšeš....to nie 🙄 😔 😖
a v BA pokiaľ máš možnosti v tvojom odbore sa zamestnať inde,tak by som asi tiež dala na tvojok mieste výpoveď 😕

také veci,že preberanie klientov u nás nehrozí...skôr to,že je slobodná voľba lekára,máme toho nad hlavu,lebo všetci chcú ísť k nám,hoci je tuná ešte niekoľko ďalších psychiatrov,ktorí majú podstatne menšiu klientelu 😔 😕 😝 síce to človeka teší,že je obľúbený..ak sa to dá tak nazvať 😀 😀 😝 ...ale zasa nemôže pracovať od nevidím do nevidím 😝
a plat je stále detto,či máme denne 20 či 50 pacientov 😠 😠 🙄

Soni,aj pilates by bol fajn....Filipa,ty si sa venovala aj aerobnym cvičeniam ,alebo vyslovene len joge a pod.relaxačným ??
istý čas som skúšala pilates aj powerjogu,ale to ma nebaví,pripadá mi to také nezáživné a statické 😝 😝 😝

andy.a
4. dec 2009

Hrošík,zdravím 😎 😎 🙂 😉

Alli,ty si bola v nemocnici ?? 😕 😒 zasa som niečo prehliadla ?? 😕 😒 ☹

áno, escitalopram je odvodený od citalopramu,je to vlastne akoby otočená molekula,enantiomer,neviem,či som to teraz správne napísala...a je oveľa účinnejší a lepšie tolerovaný ako citalopram 😕

zuzkazguriska
4. dec 2009

inkinka - do rakuska ideme s priatelom. ale pracovne. buduci sefko pisal ze skipas mame zadarmo na celu sezonu ale ja neviem lyzovat 🙂

andy - preco mi teda nepredpisali escitalopram????? ked je ucinnejsi a lepsie tolerovany.. :(((((( ja ho chcem.

andy.a
4. dec 2009

Zuzka,je taká zásada nariadená našimi úžasnými poisťovňami,ktoré nemajú ani šajnu o psychaitrii/ a ani o iných odboroch../ 🙄 🙄 🙄 ,že sa VŽDY pri klasických depresiách a PP začína serotonínovými klasickými AD/sertralin,paroxetin,fluvoxamin,fluoxetin,citalopram/ ...to sú lieky tzv.prvej voľby 😕 😝

novšie a tzv.atypické AD,kam patrí napr.venlafaxín,escitalopram,mirtazapín atď....sa dávajú len pri ťažkých a atypických depresiách 😝

ak nezaberú ako liek 1.voľby klasické SSRI,až potom sa môžu dať tie novšie 😝

filipal
4. dec 2009

jaaaj Andy, jasne, ze Agathu nikto nenatoci v takej urovni ake su jej knihy...ta Marplova, ani mne nesedi. ale Poirot nie je zly, ale v ceskom dabingu!
tie krimi co spominas su fajn...filmove verzie su tie britske vzdy slusne... 🙂
ja som robila hathajogu. to nie je nic na vybujacenie, ale na skludnenie...tie powerjogy a pod. su moderne verzie, asi na zapade prisposobene....ano, nie kazdemu joga vyhovuje, ale daju sa vyuzit aspon nejake prvky...napr. dychove cvicenia a pod. ja som cvicila aj s deckami trpiacimi astmou, alebo s poruchami spravania v spolupraci s ped.psychologickou poradnou... aj s mojim synom som cvicila, ked mal problemy...
😅

zuzkazguriska
4. dec 2009

aha tak 🙂 no ja sa necitim na nejaku tazku depku.. tak by mi mohol zabrat aj ten obycajny citalopram 😝
ja sa rano vzdy citim nejako uzkostlivejsie a k veceru to prejde, dnes som uz zvysila davku na celu tbl ako si mi poradila.. jaj, keby som to mohla nejako urychlit aby mi bolo lepsie , to by bola aka parada 😀

zuzkazguriska
4. dec 2009

k tej joge - ked mi zacali tieto "psychicke chodury" /ci smajdy??/ 😀 tak som si kupila knihu JOGA a dychove cvicenia som sa naucila ako prve, celkom mi to obcas pomahalo.. najoblubenejsia poloha - mrtvola 😀

srdcko81
4. dec 2009

Aj mám vsetky Tess Gerritsenove-asi dve tie prve mi chybaju-uz ich nemozem zohnat.Dala som si inzerat na bazos a v zneni ,,kupim" a nejaky eypert mi poslal ze ich ,,kupi" vsetky odo mna lebo sa nedaju zohnat tak som nechapala-v ribrike kupim chce kupit tiez 😀 tak som mu to musela vysvrtlovat co mam napisane v inzerate.A mám a Cornwelovu ale Tessu mam radsej 🙂

filipal
4. dec 2009

zuzka 😀 😀
dobru noc, uz idem trochu za MM 🙂 🙂 🙂

zuzkazguriska
4. dec 2009

pekny vecer prajem este Filipal, paaaa

soniada
4. dec 2009

filipal na md tak o dva roky, hadam este neplanujem ..ale priatel byva v dome tak pojdeme potom tam len este to tu nejak vydrzat, no cviky su podla mna najlepsie bola som aj na elektroliecbe a vselicom moznom ale podla mna treba cvicit ☹ aj do toho sa musim nakopnut..si rodena ba?
inkuna..ale turistika je fajn to zas nevravim ze nie len moj brat ma vtedy povlacil 8 hodin po takých kopcoch ze mi telo na to potom tak zareagovalo ze uz sa hor aj bojim 🙂 ale relax to moze byt fajn..
srdcko..ja praveze neviem z coho to mam ☹ myslim ze zo stolicky v praci, len preco to potom nemaju aj ostaní..alebo mam zle drzanie tela asi..ja neviem ..aj na masaze chodim ked sa da ale nepomaha to je tam uz tak nahromadene ze au 😒
jaj andy tak to som rada ze si si ma splietla =) neviem o takej ze by tu bola..chodim sem len kratko 🙂
no verim ze sa v praci mozte aj roztrhnut ved ako som ja písala ked mi to zacalo ziadny ma nechcel zobrat lebo vsetci mali plno 😀 vies nie som odtialto tak som musela sukromnemu tak preto ..
zuzi tak si zober aspon lopar a mozes sa loparovat alebo saklovat na detskom kopci 😀 nahodou ja by som sa lebo tiez nelyzujem 😀 😀
takze kniha joga? staci ak budem cvicit doma alebo niekam chodit? ja inak radsej individualne cvicenia nejako som po praci rada sama...alebo tu s vami 😉
dobru noc baby rano zas do prace..uf

filipal
5. dec 2009

dobre ranko 🙂 🙂
ja uz som tu zase, lebo cakam elektrikara, zatieklo nam do lampy pred vchodom...tak si tu pri ranajkach citam....
Zuzka, lyzovat sa rychlo naucis, urcite tam bude lyziarska skolka...rakusania to maju vymakane..plno vlekov aj pre uplnych zaciatocnikov a necaka sa... 😉 ale ani ten lopar nie je zly 😀
Soni, musis byt riadne stuhnuta...a poskracovane svalstvo. no, nechcem sa opakovat, uz to tu par krat spominam, da sa cvicit podla dvd pre zaciatocnikov, ale na zaciatku je lepsie pod dohladom... zeby som ti dala instruktaz? 😉
veru, som sa v Ba narodila, dokonca uz aj moja babka...
jaaaj, tak to tvoj brat prehnal...treba postupne, pomalicky, u teba zacat len s pol hodinovymi prechadzkami v lahkom terene... 😝 😎
Inkinka a idete aj tento vikend? ja stale nie som zdrava, tak asi nie... ☹
Srdcko a co to pise ta Tess?

zuzkazguriska
5. dec 2009

ahojte, dobre ranko 🙂

Filipal ano je tam lyziarska skola a kopce aj pre zaciatocnikov takze fajn.. skipas zadarmo na celu sezonu 🙂 no neviem ci ho vyuzijem.. mozno ten lopar viac :D aj tak vela zalezi od mojich "psychickych chodurov" ako sa tam budem citit 😅
idem si supnut moju tabletku stastia 🙂
nemusi sa brat rano v tu istu hodinu, ci..? inak vecer nejako nemozem zaspat odkedy ich uzivam..
1 pozitivna vec zatial na uzivani mojich adčiek je uz nie som taky placko 😉

srdcko81
5. dec 2009

Ahojkajte-dobre ranko-dnes Vás len skontrolujem ci je vsetko v poradku a potom mozno este kuknem.Ale mam navstevný den 🙂 Ale so samými prijemnými ludmi.
Soniada-a Ty si bola aj na nejakom vysetreni-alebo nie?Ak si to tu pisala tak prepác-ale to sa mi vobec nepaci-tie tvoje bolesti-na to by sa mal pozriet nejaký dobrý ortopéd alebo neurolog-ci Ti tam niekde nezacvikáva nejaký nerv. ☹
filipal-Tess pise kriminálky-myslim ze by Ta bavili-kazdá knizka má svoj pribeh ale vystupuju tam stale ten istý tím vysetrovatelov a tá istá sudna lekarka.Takze ono más pocit ze ich uz poznas-aj ked kazdá kniha je o niecom inom-a treba aj rozmyslat-to by Ta podla mna bavilo 🙂 ja som bola z nich taká nadsená-ako fakt a suseda chcela pozicat a som jej ju dala a hned mi ju vratila ze o nicom a sa jej pýtam ze kolko precitala ze asi 8 stran 😀 Ale ona je na take tie sladke.
zuzkazguriska-vidis-a mas sa ako odosobnit-lyze na nohy a suchy trening 😀 Ale nie neber to v zlom-to mi len tak napadlo-tak sa nenahnevaj.A za placka sa hanbit nemusis-vzdy je lepsie ked to ide von slzami-tie depky-ako ked to mas dusit v sebe.
Ahojkajte a opatrujte sa.

filipal
5. dec 2009

Zuzka, praveze to lyzovanie ti urcite urobi dobre aj na psychiku...ak budes stihat... 😉
rano, si daj pri ranajkach, nemusi to byt v rovnaku hodinu...je mozne, ze ta tie AD dost aktivizuju... niekedy treba na vecer este ine AD s upokojujucim ucinkom.. 😝

zuzkazguriska
5. dec 2009

no s tym zaspavanim to nie je az take strasne ale dlhsie to trva aj ked sa mi zýva o dušu... 😒
inak cez den bohvieaku aktivitu nevyvijam, tak mozno ak kopnem do vrtule tak sa mi bude aj lepsie zaspavat.. 🙂
dalsie AD - Filipal co si... tak to snad uz nie 😕
dievcata, ako idete travit weekend?
Filipal ty sa nechystas na turistiku? 🙂

inkinka
5. dec 2009

Zuzka, urcite sa naucis lyzovat, ked som to zvladla ja, zvladne kazdy 😉 teraz su dobre lyze, to robí vela a skoda by bolo nevyuzit prilezitost. Za chvilu pofrcis dole kopcom a plno endorfinov budes mat 😀
Soniada a nie si hypermobilna? Lebo to moze byt tiez jednou z pricin. S jogou skusenosti nemam, bola som len raz na takom cviceni, ale ako Ti uz kocky radilii, lepsie je zacat s niekym, kto Ta povedie.
Filipal, do Vianoc urcite nikam nepojdeme, manzel je po chripke a prave dostal novy televizor, takze sa od neho neodlepi 😀 . To velmi obdivujem, ze sa vies dobre orientovat, chodis ( chodievala si) aj na preteky?

soniada
5. dec 2009

ahojte dievky...prave som prisla domov z prace, zastavila som sa v potravinach v avione a poviem vam ze to tam vobec nevyzera na krizu 😀 ledva som sa odtial vymotala s autom..uf 🙂
dnes je celkom zlý den..ale tým vas nebudem zatazovat zas lebo to je nieco mimo choroby 😔
filipal chodila som nieco cvicit ale to som odbiehala cez prestavku v praci ja robim totiz do siestej a to uz nestiham ist niekde zacvicit..priatel vravi ze on ma s prakerom vytlce ze sa mi to napraví /zo srandy/ 😀 verim ze by mi pomohla sa ponatahovat ...uz ma to totiz boli aj na stlacenie , na dotyk..
srdcko, no bola som ..vies ako to robia týto lekari..oni ma poslali tak hentam a nic mi nezaberalo, potom mi dali take tabletky to zaberalo lepsie ako neurol 😀 stale som spala...a samozrejme ze si mam kupit ich knizku a tak..ale teraz pojdem ortopedovi znovu ale inemu , tak sa netesim ze sa to opat rozbehne to behanie po dr 😒
ikinka neviem =( nic take dr nevravel , pobeham vysetrenia a dam vediet..
zuzka aj ja dlhsie zaspavam a este ake vselijake somariny mi pritom idu v hlave no zbohom 😀

filipal
5. dec 2009

no, ahojte, dievcatka 🙂 🙂 🙂
chodil uz u vas Mikulas? 😉 u nas uz ano a synackovi doniesol okrem maskrtiek, ovocia a orieskov aj zemiak a cibulu... 😀
uz sme dnes aj vyzdobili dom, iba cecinu a sviecky....tak decentne... 😵
Inkinka, ty mas muza takeho tv-maniaka? 😅... ved aj ja sa stale spamatavam z choroby a tiez sme neboli v lese....
a to nejako skoro dostal darcek....takto pred Vianocami?
Soni, cez vikend do nakupnych centier to je utrpenie, hlavne v zime...a neda sa ani zaparkovat... 😝
Zuzka a ty si co robila?
a ostatne kocky su kde? hadam len nerobia vianocne upratovanie? inac na depky je upratovanie dobra terapia....len treba zacat, to je najtazsie! 😅

soniada
5. dec 2009

filipal a co maly na to ked si nasiel zemiak? 😀 😀 😀 😀

filipal
5. dec 2009

on je uz velky! 😀 ma 17 rokov...a bola to trochu sranda, lebo od malicka maval aj zemiak... aj mne davali, vraj aby som sa polepsila! neviem, ci je to zvyk aj v inych rodinach... aj uhlie sa davalo, ale to nemame!
a ty si co dostala?

emsi
5. dec 2009

Ahojte baby,
práve som bola s deťmi na Mikuláša, bolo taj fajn a sranda, mali aj súťaže, samozrejme za sladkosti, ale o to išlo.
Zatiaľ sa cítim celkom dobre, akurát som trochu dosť unavená, sobotnajší maratón, veď to niektoré poznáte kto má aspoň dve deti.
Chcela by som poprosiť INKINKU, či by nemohla mi napísať www adresu na tie apokryfické evanjeliá čo študuje, lebo aj mňa zaujímajú takéto veci. Som veriaca, ale zase tonepreháňam, toto ma zaujíma čisto vedecky. Mám aj niekoľko knižiek takéhoto charakteru, človekku to aspoň trocha otvorí mozgové závity a začne sa pozerať na niektoré veci z biblií a evanjelií pozerať inak a začne pri tom nad tým rozmýšľať.
No majte sa zatiaľ ja si idem vyčistiť čižmy a teším sa na ráno.... 😉

zuzkazguriska
5. dec 2009

joj zeny 🙂 tohto roku to Mikulas moc neprehnal s tymi sladkostami :D
zato mandariniek mam asi 3kilaaa.. 😀
takze zdravo 🙂))

neviem ci som sa to uz pytala ale na adcka mozem normalne paralen, ibalgin, aspirin a take podobne lieky?

soniada
5. dec 2009

zuzi hej.prave som si aj ja supla ibač lebo mi ide hlavu rozdrapiť....

zuzkazguriska
5. dec 2009

soni, a co si ty stale taka ubolena?? 😖 ta hlava ta nebolieva z chrbtice?

soniada
5. dec 2009

ja neviem =( ale myslim si ze nie , to je teraz len nahoda..asi malo pijem..niekedy si az veceruvedomim ze som skoro nic nepila 😒 😠

zuzkazguriska
5. dec 2009

veru starka moja, treba vela pit!!! 😀 vodu teda 😀
budem koncit, moj stary ma uz nahana ze ma chut na Mikulasa 🙂 zasa mi pozerie vsetky sladkosti 🙂 prajem pekny zvysok soboty.. 🙂 zatial paaa