Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
15. okt 2016

Baby ja som taka nervozna ze ja sa az bojim 😏 Co to zasa je? Som jak nervna kopa len sa hadam so sedtrou vsetko mi vadi a ked mam niekam ist znervozniem a nikam sa mi nece

mm103
15. okt 2016

@domkaaaa koľko berieš tie ad ono ja som bola tiež nervnav jednej fáze a potom to prešlo tie vedľajšie príznaky prichádzajú tak že príde jeden odíde druhý a potom už pohoda... mne uz teraz nie je nič...

domkaaaa
15. okt 2016

@mm103 treti tyzden 😢 Edte mi moze takto byt? Vcera mi tak mebolo vobec ... Nikam sa mi koli tej nervozite nechce

mm103
15. okt 2016

@domkaaaa môže ti tak byť len vydrž..ja keď som šla do práce po týždni voľna a ad som začala brať len v piatok čiže som mala ad štvrtý deň takže všetky vedľajšie príznaky prichádzali v práci ale prešlo to..trplo mi všetko,mala som syndróm nepokojných nôh,nervózna som bola bála som sa ale čím viac nad tým uvažujes tak tým viac to narastá...Tak to nedovol...

umabell
15. okt 2016

@domkaaaa keď si pred pár rokmi užívala adecka nepamatas si kedy ti začali účinkovať?veď tri týždne sú maaaalo a vieš to lebo to tu píšeme aspoň tisíc krát..4-6tyzdnov musíš vydržať a ten neurol berieš dva krát ako ti kázala psychologička? Pochybujem pravda?

romea
15. okt 2016

Ahojte kocky som po hospitalizacii neviem s kym som si pisala pred dvoma mesiacmi uz vas 2 tyzdne citam dnes som sa odhodlala napisat najprv reku len pozitivne budem pisat ale teda uprimnost nadovsetko a aj zle veci patria k zivotu, inak mam obsedantno kompulzivnu poruchu,uzkostno-depresivnu a psychoticku poruchu mam sa fajn zacala som chodit na pszchoterapiu lebo to viac pomoze ako tabletky a mala som to urobit davno a nekaslat vzdz nato nie som dobry pacient drzim palce vsetkym aby sa vam polepsilo

mm103
15. okt 2016

@romea a ako sa cítiš?

bernusha
15. okt 2016

@romea ...a ako prebieha taka hosp.? Ake mas lieky?

bernusha
15. okt 2016

Babule aky mate den???

romea
15. okt 2016

@bernusha citim sa fajn ovela lepsie ako pred hospitalizaciou dali mi nove ad a zvysili davku olanzapinu na noc kym zacali ucinkovat ad tak som mala preventivne diazepan, nadstavili mi novu liecbu a uvedomila si tam ze viac ako tabletky mi pomoze psychoterapia tak 2 x som uz bola a aj budem chodit mam anafranil predtym som mala fevarin no raz snad budem bez tabletiek

mm103
15. okt 2016

@bernusha my sme s múkou vonku hojdame sa je krásne treba To využiť a ty?

bernusha
15. okt 2016

@romea ..aj ja chodim na psychoterapie...a je to 👌👌👌....

mm103
15. okt 2016

@romea tak super určite to zvládnes len tak ďalej všetky budeme raz bez liekov určite😉

bernusha
15. okt 2016

@mm103 ...s mukou??? Mne bambule buvajuu,a ja veget....varila som,upratovala..

mm103
15. okt 2016

@romea tak super určite to zvládnes len tak ďalej všetky budeme raz bez liekov určite 😉

mm103
15. okt 2016

@bernusha s malou 😂😂😂

bernusha
15. okt 2016

@mm103 mojaaa malaaa..😂😂😂...menom múka...😍😍😍😘

mm103
15. okt 2016

@bernusha 😂😂😂😂😂

slavkasobanska
15. okt 2016

@mm103 ahoj dnes je to trochu lepšie,mam upraveve lieky tak dnes som si aj navarila už,...v pondelok sa idem hlasit k lekarke a uvidim,..možno pojdem na preliečemie 🙂

slavkasobanska
15. okt 2016

@bernusha ahoj ja dnes už trochu lepšie,..lieky asi trochu zabrali a aj počasie je lepšie.---tak sa tešim.

slavkasobanska
15. okt 2016

@romea ahoj drži ti palce a určite to zvladneš aj ja sa chystam na hospitalizaciu 🙂

domkaaaa
15. okt 2016

@umabell beriem beriem niekedy aj treti pridam ale snazim sa skor vydrzat bez toho tretieho len ono medzi rannym a vecernym je dlhy cas 😏 Co inak robkate? Ja idem do mesta so sestrou pobehat obchody a potom chceme ist pozriet levicky jarmok

domkaaaa
15. okt 2016

@slavkasobanska a kam na hospotalizaciu?

romea
15. okt 2016

Hospitalizacia a kazdorocne preliecenie pomoze clovek si aj vela uvedomi a mne to bodne aj kvoli invalidnemu

slavkasobanska
15. okt 2016

@domkaaaa bola som aj v L.Mikulaši aj v Levoči,..tak neviem ale aj v Levoči bolo dobre,..

domkaaaa
15. okt 2016

@slavkasobanska a to koli depke?

slavkasobanska
15. okt 2016

@domkaaaa ano,trpim tažkými depresiami a uzkostami,..

domkaaaa
15. okt 2016

@slavkasobanska a ako sa ti prejavuje ta depka?

domkaaaa
15. okt 2016

@romea za kolko ti ad zaucinkovali?

somodtoho
15. okt 2016

Tych nutkavých návykov je spústa aj u nediagnistizovaných - ale je to všetko stále dookola o tom istom ... srach , obavy, predísť niečomu a pritom to všetko môžte riešiť postupne z iného uhlu pohladu - teda , ak sa pomocou seba rozvoja a sebapoznávania ako aj poznávania zákonitostí vesmíru dopracuje nemocný - ne -moc - ný - teda človek bez moci k tej vytúženej "moci" Ano môcť si dovoliť niečo, čo je v mozgu identifikované za neprijatelné - napr. umyť sa bez mydla a tak ísť spokojene spať. Alebo vyhodiť nejaké tzv. potrebné veci - a zistíte, že keď ich celý rok nepoužívate - vlastne sú nepotrebné - my ludia robíme z malých neškodných vecí velké škodlivé veci - nazveme ich potom problémami a keď im venujeme dostatočnú pozornosť tak ešte aj vyrastú v ešte večšie obludy. Na čo myslíme tomu dávame energiu. 😀 Poprosím vás a navediem k jednoduchým novým zvykom. Robte veci inako , ako doteraz učeste sa ľavou rukou, hodinky si dajte na druhú ruku jedzte ľavou rukou aj poievku atd. A pozorujte seba, že všetko ťo robíte je účelové a vy sa viete aj v novej situáícii cíťiť normálne. Nezabúdajte ak si tu píšete majte na pamäti - ak sa podelíte o smútok - ubudne z neho , ak sa podelíte o radosť pribudne k nek -takže píšte o radostných skúsenostiach nech pribúdajú 😉