Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

timea179
16. okt 2016

baby ked ste niekedy marodovali na svoju diagnozu tak ako dlho?Zajtra idem na kontrolu a samozrejme ze niesom ok a uz nie ist do prace kde ma kolegyna len ponizuje depta.To mi na mojom zdravi vela nepridava.Poviem to aj lekarke ze vratit sa tam nechcem lebo sa potrebujem dat nejak dokopy,lebo som za posledne roky prezila toho zleho celkom dost

slavkasobanska
16. okt 2016

Kočky mame rovnake problemy,ja mam všetko čo aj vy,ja mam 48 rokov a do takýchto stavov som sa dostala,ked mi museli vybrat ženske organy,skoro som prišla do prechodu a od vtedy sa trapim,..ale mam aj dobre stavy,len teraz je to zle,zajtra mam volat svojej psych,..a pojdem na hospitalizaciu..ja nie som schopna nič urobit..teraz som si monečne uvarila kavu a neviem ani či si požehlim veci do nemocnice...mam aj uzkosti,panicku poruchu,velke obchody,vela ludi,potom mi pride zle na odpadnutie,potim sa,pijem stale vodu,a som roztrasena,...mne je už asi všetko a ešte mam aj výčitky,som sama s detmi,su dospele ale citim sa zle ked ma maju živit,lebo dochodok asi same viete aký je,..ani na stravu,..tak rozmýšlam či by im nebolo lepšie bezo mna,..som im na pritaž a mam take myšlienky,.. ☹

slavkasobanska
16. okt 2016

@domkaaaa nič nerobim,ležim,driemem,..no nič sa mi nechce ale ani nevladzem

alidu
16. okt 2016

Ahojte kocky! Pripajam sa aj ja. Este pred troni tyzdnami som bola uplne najstastnejsia zena, spokojna, vysmiata...Prvy atak na mna prisiel uz davnejsie v Tescu, bolo mi na zvracanie, triaska atd. Musela som odist, potom vsetko ok. Pred tromi tyzdnami mi prislo zle v praci a odvtedy sa to taha, tocenie hlavy, slabost, triaska, busenie srdca, totalna nechut do jedla. Bola som u lekarky, mala som vysoky tlak a tep, tak ma poposielala na vysetrenia a nic, vsetko ok. Tak som sa objednala k psychiatricke a psychoterapeutke v jednom. Cakam na termin, ale prezivam peklo na zemi ☹ bojim sa, ze takto mi bude navzdy, uz som si aj poplakala. Ako sa vam dari zvladat to?

timea179
16. okt 2016

@alidu chodis do prace aj ked ti je tak zle?

lehotka
16. okt 2016

@alidu ahojky, poznam to velmi dobre, s uzkostami zijem uz 10 rokov, niekedy lepsie, inokedy horsie...jedine co ti mozem poradit, aspon co pomohlo mne, nedovol aby ta strach uplne paralizoval...velakrat sa mi stalo ze som sa bala ist do roboty, ale vzdy som sla, aj ked mi bolo na umretie, aj teraz sa mi stava ze mi je zle, ale dovolim si to prezit, trva to iba chvilku a potom to prejde a je vsetko ok...velmi mi pomahaju meditacie, aj rano aj vecer, staci 10-15 minut...

lehotka
16. okt 2016

@bulica ja som na to prisla, cim castejsie mam uzkost ,ked ju uspesne zvladnem, tak sa citim neskutocne dobre, aka som silna zena 😀

alidu
16. okt 2016

@timea179 no bola som na pn kvoli tomu tlaku, zajtra by som sa vsak chcela vratit do prace, hoci sa toho strasne bojim, ze to tam pride opat, ale povedala som si, ze to musim skusit, ze sa nemozem poddat, ale dnes mam stav teda priserny...doteraz som nebrala nic, ziadne lieky. Psychologicka mi odporucila dat si na tyzden lecaurin, aby si moj mozog oddychol od stresu, tak som si prave polku dala a som zvedava, ako to na mna zafunguje 😀 ako s tym zijete v praci vy?

alidu
16. okt 2016

@lehotka snazim sa aj ja bojovat, nenechat sa paralyzovat. Ked mam dobre dni, som plna energie, radosti, az nemozem uverit, ze sa so mnou nieco deje, vtedy si hovorim, ze no len nech ta mrcha pride, uz sa jej nedam a potom to pride a praaaaask, som hotova. Som este len na zaciatku. Mam to takto neprijemne 2-3 tyzdne, ale som z toho vycerpana...

alidu
16. okt 2016

@bulica. V mojom pripade som nasla na tom nieco dobre. Schudla som 😀 😀 Samozrejme, vtipkujem, radsej budem ako gulka, ale v poriadku 🙂

lehotka
16. okt 2016

@alidu zazila som to milionkrat v praci, a vzdy som si povedala, ze to trva iba chvilku a vzdy to prejde , vzdy ! brala som dlhe roky rivotril a to uz nechcem, lebo tvoja sebadovera bez neho je v prdeli, zvladnes to , keby som sa mala vzdavat kvoli kazdej uzkosti tak neviem co by so mnou bolo....ver mi, zvladnes to ! a ked sa to naucis zvladat budes mat zo seba neskutocne dobry pocit 🙂

lehotka
16. okt 2016

plus vdaka nim som sa dala na "duchovnu cestu ", vela meditujem, mne to velmi pomaha 🙂

domkaaaa
16. okt 2016

Baby ano mam urcity druh panickej poruchy 😏 Lebo pride na mna aj taky stav paniky utekat domov do bezpecia ... Ale prekonala som sa dnes a s neurolom som vysla na kalvariu a na nitriansky hrad 😊

timea179
16. okt 2016

@alidu ja pracujem s ludmi,mam vela veci na starosti,mne ked prislo v praci zle tak som bola v tahu,pretvarovat sa pred ludmi,ale zvladnut smenu do konca som vobec nevladala,cize aj kvoli tomu sa do mojej prace nechcem vratit aj ked ma bavila a mala som v nej urcitu volnost.Doma ked mi je zle,alebo som mimoriadne unavena pomaha mi ked si lahnem a pospim,v praci sa to samozrejme neda

alidu
16. okt 2016

@timea197 ja robim tiez s ludmi a presne ta chapem, z toho mam najvacsi stres (a preto mi je dnes tak zle) , ze to na mna pride pred nimi, ono je to strasne vidiet, vsakze...najhorsie je, ze som potom mimoriadne unavena a chce sa mi spat. Takze zajtra idem viac menej na skusku a ked bude zle, idem na dlhodobu pn, samozrejme, ak to nebudem vediet zatial bez ad prekonat, tak mi nic ine nezostane. Nevypytovali sa ta v praci, co ti je? Ja by som to nerada oznamila kolegom, predsudky su stale...

timea179
16. okt 2016

@alidu ja som zvedava na zajtrajsiu kontrolu,potrebujem sa dat dokopy,za posledne roky som prezila toho dost,a spomeniem aj pracu a kolegynu kvoli ktorej sa tam nevratim.Potrebujem byt este doma.Treba mi zavolat este jednej lekarke ci nerobi psychoterapie lebo v nasom meste taky nikto nieje a ja sa potrebujem konecne niekde posunut

bulica
16. okt 2016

@alidu tak toto iste plus 🙂 som ziskala aj ja, 7 kil dole. 52 kil som nemala ani nepamatam. Vsetci sa ma pytaj, ze co robim, ze som tak super schudla a ja tiez stale rozmyslam nad tym, ze aka som bola stastna, ked som mala aj par kil navyse. Teraz som slang, ale nie v pohode. Ale budem, musim byt.🙂

slavkasobanska
16. okt 2016

@bulica ja mam pravý opak,pribrala som skoro 20 kg..od kedy beriem antidepresiva,..

slavkasobanska
16. okt 2016

@timea179 ahoj ja som bola prvý krat na marodke skoro rok a potom na dali aj na invalidný dochodok,...

bulica
16. okt 2016

@alidu ja tiez pracujem s ludmi a to doslovne od rana az kym nejdem domov a v praci som to povedala bez problemov a to prave preto, ze ked to na mna pride, aby vedeli, ze som mimo provoz. Kolektiv sme nastastie super a velmi ma podporuju, neodsudzuju. A keby ma, tak to nie su spravni kolegovia a spravni ludia. Ved mi predsa za tieto stavy nemozeme, takisto ich nechceme, ale hold su a moze to predsa postretnut hocikoho pri dnesnom zivotnom style, ktory sa aj ja snazim menit. Venujem sa viac sebe...

timea179
16. okt 2016

@slavkasobanska to psychiatricka ta nechala tak dlho na marodke?

timea179
16. okt 2016

@bulica ja som nikdy v praci nepovedala co mi je.To by som musela mat v kolegyni sakramentsku doveru....namiesto toho bola na mna drza a arogantna akokeby ten podnik patril jej.Ja neverim beznym ludom...vela krat som sa v nich sklamala a jediny komu mozem verit som ja 😉

domkaaaa
16. okt 2016

@timea179 tebe este tiez nie ke dobre? 😢 Kolko dni beries ad???

alidu
16. okt 2016

Ja som nasla psychiatricku, ktora robi zaroven aj terapie, len si musim par dni pockat na prvu konzultaciu, v pripade, ze mi nasadi ad ma asi aj tak ta pnka neminie, kedze som citala, ze sa po nich prechodne zhorsi stav...hovorim, ked som bola doma, bolo to ok, ked aj nieco raz za cas prislo, lahla som si, trosku sa potriasla a bolo fajn. Ked ale viem, ze zajtra mam ist do prace, no stav mam cely den ako keby ma cakali statnice 😀

timea179
16. okt 2016

@domkaaaa skoro mesiac.Dnes mam pocit ci sa to nezlepsilo.Klop klop 😀 Zajtra kontrola,ale zo zaciatku novych ad to bola cista katastrofa,tak to aj poviem lekarke.Zas ma byt cez tyzden dazdivo a toto mi tiez nerobi dobre.Myslim ze dostat sa do normalu trva dlhsi cas a nie mesiac a to ja potrebujem ako sol.Mas aj nejake psychoterapie?

timea179
16. okt 2016

Baby co myslite?Mam lekarku uz 4 roky a za ten cas som ako na hojdacke,benzaky beriem vzdy.Rozmyslala som nad zmenou,aj ked najblizsiu mam 55km od domu,to by nebol u mna problem

mm103
16. okt 2016

Ahojte kočky je pravda ako tu jedna kočka povedala že nám táto choroba dala že sme možno iní,viac empaticki,tolerantni...ja mám dnes ad 25 deň,dnesok nebol podľa mojich predstáv ale zvládla som to akosi najviac sa momentálne teším vždy do postele keď si ľahnem vtedy sa cítim najlepšie ale je pravda že záleží aj od počasia.. včera som mala super deň dnes horšie ale len uzkostne... stále verím že je To na dobrej ceste.. pomáha mi viera v Boha... treba proste veriť... stále sa snažím s niekým byť s niekým rozprávat...je pravda že keď som sama s malou cítim zatiaľ ešte neistotu a úzkosť ale keď som úplne sama nevadí mi to... hlavne sa snažím veriť že je To na dobrej ceste... v týždni má čaká kontrola tak som Zvedavá...

domkaaaa
16. okt 2016

@timea179 ja uz tiez skoro mesiac a zlepsenie ziadne ... Baby potrebujem radu... Ako viem ci mam tie lieky navysovat? Ci to ma zmysel????

domkaaaa
16. okt 2016

@mm103 a ty beries paretinu najnizsiu davku? Nemyslis ze 10 mg je pre mna malo 😢 Ja som mala dnes velkuuu uzkost aj depku podla mna vsetko dokopy fuj ha a uz jak som teraz doma a viem ze ma nic necaka uz len spanok som kludna

mm103
16. okt 2016

@domkaaaa zlatko to asi až tak neskor lebo ad zaberajú až po 6 tt niekomu neskôr... počkaj..A cítiš sa rovnako ako na začiatku ci aspoň o krôčik lepšie?