Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
16. okt 2016
petrofka
16. okt 2016

Viete co pomaha depresivnym? Nestykat sa s inymi depresivnymi. Ani online. Ak sa z toho chcete skutocne vyhrabat. Ak sa chcete len nechavat lutovat, tak potom ste v spravnej skupine...
Berte lieky, chodievajte na terapiu a najdite si novu zalubu. Ked sem dokazete pisat, dokazete si aj najst novu zalubu. Nieco, co bude mat pravidelnost a bude vas to stat i usilie. Stykajte sa s inymi ludmi, co nemaju depresiu, bavte sa o vselicom inom. Depresia nieje to, co vas charakterizuje. Nieje to vasa cela osobnost ani vas cely zivot, tak jej nedavajte tolko priestoru. Co ine okrem depresie ste?

ametyst123
17. okt 2016

@petrofka Ahoj Petrofka, máš v niečom aj pravdu, príliš vela čitania o depresiach a uzkostiach a pp velmi človeku nepomáha, ale zase na druhej strane, ked si človek, ktorého Ta zrazu z ničoho nič takéto niečo postihne, a Ty prvýkrát počuješ, že máš nejakú panickú poruchu alebo depresiu, alebo inú psych. poruchu, tak si každý človek niečo o tom hladá, ako sa z takého niečoho dostať.... Ja som nemala potuchy o tom, čo mi je... začalo to prehánačkami aj 20krát za den, schudla som za mesiac zo 60 kíl na 49 kg....a citila som sa strasne zle, na umretie, silné bolesti hlavy ako vo zveráku, triaška, ktorá sa nedala nijako ovládať, bolo mi zle na odpadnutie, točil sa so mnou svet, videla som čudne, pocit hrče v krku, a že sa zadusím, pichanie a neskutočná bolesť na hrudi, a do lavej ruky, trpnutie prstov na rukách, silné krče v zalúdku, som sa nedokazala ani narovnať, a celkovo som bola v takom zlom stave, že som bola asi 5 krát na pohotovosti, a som si poležala aj na internom, aj na infekčnom, či to nie je infekcia.... ale nebola....
Takže som nemala šajnu, čo mi je, a ked mi lekárka povedala, že to bude psychika, nemohla som tomu uveriť, že ja, môžem mať nejaký psych. problém, ked som všetko doteraz v pohode zvládala.... a pritom som nemala naozaj lahký život.... Takže som hladala na internete, ked mi psychiatrička povedala, že mám somatoformnú poruchu, že čo to vlastne je?....... nevedela som, a tak som surfovala, a dopracovala som sa k tejto stránke, a je to výborná stránka, v tom zmysle, že tu ludia píšu, aké majú skutočné problémy, nie teoriu, teoria sa dá prečitať v tých odborných článkoch, ale chcela som vedieť, ako to zvládať, od ludí, ktorí si tým prešli, alebo prechádzajú. A získala som kopec dôležitých informácií o týchto našich psych. poruchách, a som rada, že viem, o čom to celé je, a som rada, že som sa mohla na tejto stránke "vyžalovať", ako zle sa citim, pretože som to svojmu okoliu povedať velmi nemohla... hoci manžel ma vždycky vypočul, a snažil sa mi vždy pomáhať, ale citila som, že potrebujem aj nazor iných ludí, ktorí o tom vedia svoje....
Na druhej strane je pravda, že ak človek stále číta o niektorých ludoch tu na fore, ako sú na tom stále zle, a nič im nezaberá, (ale niektorí si ani nedajú povedať, čo by robiť mali..... 😔 ) tak to človeka oberá o energiu, vyrovnať sa s týmito psych. problémami, ale na druhej strane zase, je tu zase velká kopa ludí, ktorí človeka podržia a podporia a povzbudia, ked to potrebuje nutne počuť ! A to je na tom najsuperovejšie.... 😵
Samozrejme s tým súhlasím, nájsť si zalúby a koničky, a hlavne čas pre seba v tomto uponahlanom a stresujúcom svete, ale niekedy človek nemá velmi na výber, ak je nutený robiť prácu, ktorú nechce, nezvláda prácu doma, popri deťoch, a tak podobne, hoci predtým to hravo zvládal ľavou zadnou, a kopec dalších a dalších problémov a situácií, a ťažkých životných osudov, ktoré si proste človek nevyberie....a musí ich zvládať, ale zároven nemôže, lebo na to nemá síl, kedže je vyčerpaný z tých fyzických prejavov psychickej poruchy.... Neviem, či si mala aj Ty niečo takéto, napr. pp alebo depresiu, a podobne.... ale pokial ano, tak by si mohla vedieť, že tato diskusia, nie je len o ľutovaní sa, hoci občas aj to zo začiatku býva samozrejmé, ale časom človek vyzreje, a dospeje do bodu, kedy si povie,..... už sa nechcem iba lutovať, ale chcem žiť, nechcem iba prežívať, ale chcem sa naplno tešiť zo života, a možno nebude taký ako predtým, ale možno bude lepší, lebo predtým som robila chyby, a dopracovala som sa tam kde som, ale už tie chyby robiť nechcem, a nebudem..... 😉 😵 .
A takisto aj lieky sú podstatné, u niekoho nemusia byť lieky, dokaže sa silou vole vysporiadať s tým aj sám, ale pokial nie, treba užívať lieky, lebo stav sa može časom zhoršiť, ak sa to nezlepší samo... a terapie sú tiež výborná vec, a naozaj lieky sú len polovica uspechu, majú nam pomocť prekonať tie najhoršie začiatky, a neskor psychoterapia je potrebná, a aj samé uvedomovanie si seba, čo robím dobre, a v čom mám rezervy, čo zmeniť, aby môj život bol lepší, hodnotnejší a pokojnejší, vyrovnanejší.... Všetkým babenkám držím palceky, aby sme sa z týchto našich problémov dostali, a my to aj dáme, len každá na to potrebuje svoj čas, aby prišla na to, že sa nenechá zlomiť niečím, čo by nám chcelo ovládať naš život.... To nechcem, a dufam, a verim tomu, že ani vy nie !. Držte sa dievčence, a my to dáme.... raz ...časom... to príde.... verím tomu, a vy verte tiež.... ale treba sa o to v prvom rade snažiť, my samé sme v prvej línii, nikto nám s tým nepomôže v našom vnútri, musíme to urobiť my, a my to aj dokažeme.... 😉 😉 😉

ametyst123
17. okt 2016

Inak, sorry dievčence, že som dlho nepísala, možno že aj dobre, aspon som nezaberala tolko miesta svojimi prispevkami.... 😅 .... ale nemala som PC, a teda ani internet, a bola som jak odstrihnutá...ale na druhej strane to aj malo nejaký zmysel, za ten čas som sa spoliehala na seba, že prípadné uzkosti zvládnem, a normálne som chodila po lekároch, a chodila som vybavovať veci, a dalo sa to .... predýchala som prípadne nejaké náznaky uzkosti... a bolo ok..... dá sa to... a viem, že to všetky zvládneme.... 😉 . Zatial čauky.... Viem, že už ponocujem, ale konečne mám príležitosť niečo napísať, bez vyrušovania a v uplnom tichu.... 🙂 ...čo je pre mna osobne super..... všetci spia... a ja si mam možnosť vyčistiť si hlavu.... 😅 .... ale idem už spať.... naozaj nedostatok spánku škodí... a v našom prípade dvojnásobne.... 😔 . Tak dobrú noc....

bianus
17. okt 2016

@domkaaaa len tu eliceu. Uzivala som ju len tri dni a hned som presla na alventu.

mm103
17. okt 2016

@bianus ja zase z Alventy na paretin...Z Alventy mi bolo príšerne vysadila som ju po jednom dni...Som myslela že zomriem.dala mi 75 mg a asi to bolo príliš.. kedysi som užívala elify to je rovnaké Vraj ale vtedy mi zabral bolo mi z neho fajn po relatívne krátkom čase a vrátilo sa mi to až po siedmich rokoch "vďaka" antibiotikám klacid

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sandra2308
17. okt 2016

@kutuska ano,uplne ako predtym. Ziadne vykyvy po stresoch, ziadne zle stavy. Ale takto mi zacalo byt po pol roku brania. Teraz ich uz beriem rok a ...neda sa to porovnat

mm103
17. okt 2016

@sandra2308 super takže sa máš úplne fajn a aj úplne fajn funguješ, len si v udržiavacom režime...?

simka1454
17. okt 2016

dievčatá ako dlho by mala trvať liečba aby som mohla povedať že som už zdravá ? Mne je dnes od rána tak ťažko,cítim hroznú úzkosť,je mi do plaču a teraz sa cítim doma hlavne v bezpečí, som už celkom na hlavu keď mám také pocity ? Ako dlho ste boli na maródke ? Ja mám už so všetkého také zmiešané pocity,doktor mi hovorí že 3 mesiace sú dosť,momentálne ani od neho nemám doporučenú pn iba psychologička mi napísala pre obvodnú doporučenie pnky, bojím sa že prácu nezvládnem,všetok ten stres a tie vzťahy ma zničia.

mm103
17. okt 2016

@simka1454 kočky tu spomínali že niektoré AD kým zaberú tak to trvá aj dlhšie ako tri mesiace...kočka sandra vyššie nad tebou spomína napríklad že jej je super po pol roku brania...nestrácaj nádej....

simka1454
17. okt 2016

@mm103 ja som začala brať ad v marci ale sama som ich prestala brať lebo mi bolo dobre tak som sa nechcela napchávať tabletkami ale potom sa to všetko spustilo znova a od júna beriem ad pravidelne aj som od tej doby pn. No aj dnes mi je ťažko hneď od rána ako som vstala mi nie je dobre a to som dnes aj po kontrole a v papieroch mám napísané že zlepšenie a o ďalšej pn rozhoduje všeobecný lekár a hlavne že mi napísal vychádzky denne.

mm103
17. okt 2016

@simka1454 Juj to bola asi chyba, že si ich vysadila, keďže sa to musí postupne, preto sa to aj vrátilo a v horšej intenzite. Teraz možno budú dlhšie zaberať neboj určite to zvládneš...Treba povedať, že síce cítiš zlepšenie, ale necítiš sa ísť do práce jednoducho...

simka1454
17. okt 2016

@mm103 viem že som spravila chybu no myslela som si že keď mi je dobre že ich už brať nemusím,nikdy pred tým som sa s takýmto nestretla a nevedela som že sa lieky vysádzajú postupne a ja som ich vtedy vysadila asi po 6 týždňoch ale od toho júna ich fakt beriem riadne ako mám,len už sa začínam cítiť ako padnutá na hlavu že mi to zlepšenie ide tak strašne pomaly,chvílu mi je dobre a potom zas úplne opačne

mm103
17. okt 2016

@simka1454 ja ich beriem 4 týždeň a tiež som ako na hojdačke, napríklad včera a dnes mi je tiež zvláštne, mám pocit ako keby sa mi to vracalo späť, ale viem, že je to asi ešte krátky čas, tak skúsim vydržať....neboj určite zaberú, len to chce čas...keď sa ti podarilo zbaviť liekov predtým, podarí sa ti to aj teraz, len to bude dlhšie trvať..

simka1454
17. okt 2016

@mm103 ja si idem dať medovkový čaj a skúsim si pustiť pekné pesničky a niečím zamestnať myseľ, držím Ti palce, dúfam že túto pliagu porazíme

mm103
17. okt 2016

@simka1454 určite áno..aj ja pijem medovku 🙂 tak na zdravie 🙂

simka1454
17. okt 2016

@ametyst123 Tvoje slová sú neskutočným balzamom na dušu 🙂 ,vždy vieš povzbudiť,vieš pochopiť aké to je keď sa človek cíti naozaj velmi zle,ja som rada že je tu táto skupinka kde sa môžme vyrozprávať zo svojich ťažkostí,samozrejme neteší ma že máme tieto psychické problémy ale tu sa vieme pochopiť a aj poradiť si navzájom,no kto takéto niečo nezažije tak to ani nepochopí.

mijo53
17. okt 2016

@ametyst123 ametyst ty vieš, že ja rada zabrdnem, ale vtedy keď je to namieste, čas 02:54 je čas na spanie a nie na vyčistenie hlavy, nečuduj sa potom, že máš problémy, mozog potrebuje spánok

sandra2308
17. okt 2016

@mm103 no praveze nie. To ked som brala seroxat prvy krat, tak mi 20mg davka zabrala uplne super, pre tehotenstvo som vysadila a teraz ho uz rok beriem druhy krat 40mg a je to ine, uz mi tak dobre nezabral😕

mm103
17. okt 2016

@sandra2308 takže budeš meniť?

sandra2308
17. okt 2016

@mm103 ked ja sa bojim zase menit a skusat co mi sadne...A ked si predstavim tie neziaduce ucinky na zaciatku😕 Este tomu dam cas, lebo mi bolo v podstate dobre, akurat odkedy zacala jesen, je to na prd.

timea179
17. okt 2016

hlasim prichod od lekarky....napisala spravu mojej obvodnej ze pn nieje potrebna....skoro ma piclo....a ja mam pocit ze zmena psychiatricky je potrebna a co najskor 😀

umabell
17. okt 2016

@sandra2308 ahoj neboj sa meniť mne menila táto terajsia dva krát a nežiadúce som mala mierne len sa mi tocila hlava ale asi po týždni to prešlo neboj..mne dala terau stare antidepresíva kde inav účinok nastupuje po 2 týždňoch niekto vravi ze tie stare ad maju viav nežiadúce ucinky als mne sa zda ze ani nie mne pri tých novych ad myslim tretej generácie bolo na prd teraz mam skoro 30 ročne ad Prothiaden a paráda.. Lekarka mi inac vravela ze napr. V Blave by takéto ad uz ani nepredpisali ale mne zabrali super.. A to som brala Citalec, Alventu, Cipralex, Eliceu, Escitil😠😠😝boze inac narkoman do riti s prepáčením ... A tieto mi njaviac sadli co mam teraz.pri Alvente mi tiez nebolo zke len nežiadúce ucinky boli.... Drzim palce 🍀

timea179
17. okt 2016

a dalsia vec 😀 teraz som volala zo sefom ze sa do prace nevratim tak sa ma pytal ci som pred nastupom do prace vedela aky mam problem...to snad nieje pravda.to akoze my s touto diagnozou nemame pravo sa zamestnat a ked je nam najhorsie tak ani pravo pn?to som mala pri pohovore mu hned slahnut do tvare ze sefe mam taku alebo onaku diagnozu? normalne som na prasky z takeho jednania....Cize zienky vasi zamestnavatelia vedia co vam je?

umabell
17. okt 2016

@timea179 to je truuuba😑

timea179
17. okt 2016

@umabell to teda je.Vie cim som si musela prejst za posledne roky,vie ze som sama na deti,ze to nieje jednoduche,hovorila mi ze praca mi urcite pomoze,potom zas vravela ze klienti zo mna vysavaju pozitivnu energiu a to nieje dobre no a teraz som uz mudra 😀

umabell
17. okt 2016

@timea179 co potrebovala vsimne? 😝😝ako keby ti platila ona tu marodku... Skoda ze sa niektoré lekarky nevedia vcítiť viac do pacientov..

timea179
17. okt 2016

@umabell tiez som si pomyslela ze ved ona mi marodku neplati,skoda ze sa nevie vcitit do mojej koze.Nikdy som nesimulovala ked mi nieco naozaj bolo,nikdy som nemarodovala.Po tomto som odhodlana ist za inou lekarkou ktora aj ked je vzdialena 60km,verim ze bude ludskejsia

timea179
17. okt 2016

@umabell asi som sa mala fakt spravat ako cvok 😀