Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

qidko
17. okt 2016

@ametyst123 Ahoj si uzastna ako vzdy 😀 HOVK 😀 😀 😀

slavkasobanska
17. okt 2016

@ametyst123 ,,spanok lieči ak sa ti chce spat spi,..pomaha to,..ja tiež spim kedy chcem a kolko chcem.. 🙂

alidu
17. okt 2016

@slavkasobanska dakujem krasne <3

slavkasobanska
17. okt 2016

@alidu ved mne to povedala aj lekarka že ak sa mi chce spat tak mam ....a žiadne výčitky...a mna vobec netrapi čo si myslia iný,hlavne že mne je lepšie,..drž sa a spi kolko potrebuješ,telo si pýta čo mu chýba 🙂

ametyst123
17. okt 2016

@slavkasobanska Ahojky Slavka, aj ja Ta poprosim o link na autogenny trening.... díky vopred..... 😉

umabell
17. okt 2016

@slavkasobanska presne aj ja som vtedy vela spavala a bolo to super..

slavkasobanska
17. okt 2016

a hudba kočky mna to vždy nakopne,..rock,žiadne sladaky,...niečo pre Vas všetych aby ste mali pekný večer....

https://www.youtube.com/watch?v=w5tWYmIOWGk

sa,tancujte len tak pre radost a bude vam lepšie... 😎

slavkasobanska
17. okt 2016

a hudba kočky mna to vždy nakopne,..rock,žiadne sladaky,...niečo pre Vas všetych aby ste mali pekný večer...

https://www.youtube.com/watch?v=w5tWYmIOWGk
ametyst123
17. okt 2016

@slavkasobanska Jaj, som to napisala neskôr, a Ty si už stihla poslať link.... 😉 😉 😉 . Dakujeeeem.... 😉

slavkasobanska
17. okt 2016

@ametyst123 v pohode..nič sa nedeje pohode,inak na yutobe si možte najst čokolvek a čo vam vyhovuje..a viete čo?????idem si zapalit...ved žijeme len raz,..

alidu
17. okt 2016

@slavkasobanska ja som si tiez bola a ta zima vonku mi aj dobre padla, teraz sup pod deku a relax 😀

mm103
17. okt 2016

Ahojte kočky ja už mám tiez nohy vyložené popijam medovku a idem sa pomodliť... týždeň nezačal ružovo najmä v práci,zatiahli ma do problému o ktorom som nemala šancu a kolegyňa si myslí že na ňu donasam..Ja čo mám s každým pokoj a nemám za potrebu riešiť nejaké žabomyšie vojny... každopádne celý deň nad tým uvažujem,zajtra má čaká diskusia v práci a bude to ťažký deň uz teraz sa bojím že to nedam a zároveň sa aj bojím aby sa mi stresom nezhoršil stav keď mi je teraz lepšie....😔 Ach... snažím sa vyhýbať všetkému negatívnemu ale akosi to z času na čas príde samé... hádam to zvládnem...

alidu
17. okt 2016

@mm103 predstav si, ako to zajtra zvladnes, ako vsetko dopadne dobre a bude zase dobre. Udrz si v sebe ten pocit, ze ti je lepsie 🙂 daj si cajik a pokjne oddychuj 🙂

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simka1454
17. okt 2016

@ametyst123 moja ja Ti k tomu len odpíšem že si úžastná samozrejme v dobrom,je to Tvoj život,Tvoj spánok a sama sa rozhoduješ čo budeš kedy robiť a kedy nie

sandra2308
17. okt 2016

@kutuska bolo mi po nom lepsie hned, citila som, ze je to ten spravny liek, ale prvy polrok to bolo take ako na hojdacke, no tych dobrych dni bolo ovela viac. A po polroku som sa opat citila ako predtym, ziadne vykyvy, nic. No a toto som si uzivala par mesiacov a otehotnela som😊

mijo53
17. okt 2016

Ty tiež rada poučuješ ostatných, ja Ti prajem, aby si tie peniaze vyhrala ak ich potrebuješ a budu Ti na pomoc, ale vieš, že máš chyby a stále ich opakuješ, pochop, že nie je spánok ako spánok, spánok do polnoci je najlepší, najzdravší a žiaden iný spánok ho nenahradí, ani ten po polnoci, ani denný, či už celodenný alebo niekoľko hodinový, cez deň sa má pospať tak maximálne pol hodiny. Ty tiež nie si lekárka, ani mama ostatným a radíš až nad mieru, zamyšľala si sa niekedy nad tým, dokonca im aj lieky ordinuješ, v akých dávkach ap., čo neviem, či je správne

ametyst123
17. okt 2016

@mijo53 No, jasné, že peniaze potrebujem, kedže mám minimálny plat, a momentálne som na PN-ke, takže mám iba polovičku z neho, a môj manžel momentálne nepracuje, a mám dve detičky, takže jasné že peniažky sa zídu.... 😀 ... a kto už by nechcel taký milionik eur.... 😀 ... verím, že ani Ty by si nepohrdla,.... 😀 všakže?....keby si mala vyhrať nejaké peniažky, určite by si chcela, však? Lebo ja by som chcela.... 😅.

A chyby opakujem, stokrát som už písala, že NIE SOM IDEALNA, A VIEM O TOM, ALE SNAZIM SA, ZMENIT SA, ALE SOM LEN čLOVEK AKO KAžDY INý, A KEBY SOM CHYBY NEMALA, TAK SOM ASI PáN BOH, NIE? ALE TO V žIADNOM PRíPADE NIE SOM, SOM LEN OBYčAJNý čLOVEK !!!, A VELAKRáT SOM PISALA, žE LEKáRKA NIE SOM !!!, ALE MAM SNAHU ASPON SVOJIMI SKUSENOSTAMI, KTORYMI SOM SI PREšLA, MOžNO PORADIť ALEBO POMôCť AJ DRUHýM, A NIKDY SOM NIKOMU NIč NEORDINOVALA!!! ALE VžDY SOM NAPISALA, žE JE TO MôJ NAZOR, A žE SA MAJú DIEVčATÁ PORADIť SO SVOJIM LEKáROM ALEBO LEKáRKOU....!!! TAK TA Už PROSIM, NEPREKRUCAJ MOJE SLOVA !!! ALE DOTERAZ SOM NEPOCHOPILA, PREčO STALE TU PíšEš, KED žIADEN PROBLéM NEMáš, A TO žE SA VRAJ TYMTO TEMAM VENUJEš, A ZAUJíMA TA PSYCHOLOGIA, A ZDRAVOTNICTVO AKO TAKé, TAK POTOM MUSIš MAť KOPEC SKUSENOSTI A ZNALOSTí, TAK PREčO TY NERADíš NáM VšETKYM, čO A AKO MáME ROBIť, ABY NáM BOLO DOBRE, A DOSTALI SME SA Z NAšICH PROBLéMOV ? ALE DAVAJ NAM PRIAMO A KONKRETNE RADY, A NIE TAKé VšEOBECNé, KTORé VIE DAť V PODSTATE KAžDý....
STáLE NECHáPEM PREčO TU NA TOTO FORUM CHODIš, ASI SI POTREBUJEš NIEčO KOMPENZOVAť, FAKT NEVIEM, ALEBO SI TROL, AKO Tí V RUSKU, čO CHODIA NA STRANKY, A SNAžIA SA OVPLYVNOVAť LUDí, A ICH NAZORY A MYSLENIE, A SNAžIA SA IM VSUGEROVAVAť RôZNE MYSLIENKY, S KTORYMI SA NESTOTOZNUJú...?. JA MAM BOHUžIAL Z TEBA TAKý POCIT, žE SI AKO Tí AGENTI PROVOKATERI, čO BOLI KEDYSI V KOMUNIZME. ALEBO AZDA POTREBUJEš NUTNE DO NIEKOHO ZADRAPOVAť, ABY SI SA CITILA LEPšIE?.... LENžE SI NARAZILA NA TU NESPRAVNU OSOBU, MOJA, BOHUžIAL PRE TEBA, PRETOžE JA SOM KEDYSI DAVNO BOLA TAKA, žE SOM SI NECHALA SKAKAť KAžDéMU PO HLAVE, ALE Už TAKá NIE SOM, ZMENILA SOM SA, A MOžNO TO PREDTýM PATRILO K MOJIM CHYBáM, žE SOM TAKá BOLA, ALE SNAžíM SA SVOJE CHYBY A ZLOZVYKY MENIť.....TAK AKO MI NEUSTáLE RADIš.... 😵 ... !

NECHAPEM, PREčO NA TúTO STRANKU NAOZAJ CHODIš, KED JE TO STRANKA ZAMERANA NA DEPRESIU, ALE ASI MAS DEPRESIU, ALEBO NEJAKU PSYCHICKU PORUCHU, A BOJIS SA TO SAMA PRED SEBOU PRIZNAT, TAK SA NEBOJ A DO TOHO.... čIM SKOR SI TO PRIZNAS, TYM LEPšIE.... DRžIM TI PALCE, ABY SI BOLA SO SVOJIM ZIVOTOM SPOKOJNA A STASTNA, A NEPOTREBOVALA SI ZADRAPOVAT DO INYCH LUDI, TAK AKO NIEKTORE BABIčKY U NAS, čO NEMAJú NIč INé NA ROBOTE, LEN POSEDAVAT PRED DOMOM A KLEBETIT O DRUHýCH, NAMIESTO TOHO, ABY RIESILI SVOJE VLASTNE PROBLEMY A CHYBY.... MAJ SA KRASNE, ...A VER MI, TERAZ SOM Už ODHODLANA ODPOVEDAT TI NA TVOJE PRISPEVKY, LEBO NAPRAVAM SVOJE CHYBY, A NENECHAM SI SKAKAT PO HLAVE.... ZATIAL AHOJ. ...

mijo53
17. okt 2016

@ametyst123 nemám depresiu neboj sa a nepodsúvaj mi reči, že by som tiež chcela miliónik a za každým všakže? občas vstúpim aj do tejto témy, lebo je otvorená pre každého a furt vyskakuje v upozorneniach, nikto toľko nepíše ako Vaša skupinka a upozornenia si nechcem vypnúť a nenúť ma do nejakej liečby, ktorú nepotrebujem . Ty všetko berieš ako provokáciu, keď ti konkrétne poradím choď spať do polnoci a neponocuj, vôbec to nezoberieš vážne, nesleduj sa toľko , že tu ťa bolí, tam ťa bolí, nepríjmeš to, sú dievčatá, ktoré sa mi páčia napríklad júnova, ale aj iné

ametyst123
17. okt 2016

@mijo53 Ja nepodsúvam reči, práve naopak, Ty prekrúcaš to, čo som povedala, alebo nepovedala.... a za akým každým všakže milionik som Ti napisala...?...Len som sa Ta opýtala, či by si nechcela vyhrať v nejakej hre milion .... 😵 .... Ale ked nechceš, tak nechceš, ja s tým problém nemám, ja chcem vyhrať.... 😅 ...ked už riešime takéto blbosti... 🙂 ....A ja Ta nenutim do nejakej liečby, ktorú nepotrebuješ, len sa Ta normálne pýtam, prečo na toto diskusne forum chodiš, ked nemáš žiadnu psychickú poruchu ! Tak logicky sa pýtam, či máš nejakú poruchu...čo zlé som sa pýtala? Chcela som vedieť, aký dôvod máš na to, tu chodiť... lebo normálne tu chodia dievčatá, ktoré majú tieto problémy, tak ako aj ja, a hovorím o sebe, o svojich problémoch, o mojich zdaroch aj nezdaroch, ako s tým bojujem, a ako sa mi to darí dobre zvládať, ale o Tebe som nikdy nič také nečítala, vlastne o Tebe nikto nič nevie, ale ja nemam problem s tym, napisat o sebe, ved je to, ako píšeš, verejná diskusia, otvorená pre každého, tak si píšem svoje zlé skúsenosti, zážitky s mojou pp, ako sa mi ju darí zvládať, aké lieky beriem, a podobne, a aj mám snahu poradiť, ak viem, aj druhým babenkám.... Ved na to som tu prišla aj ja, aby som o mojom probléme zistila viac, a aj sama som sa pýtala dievčat, a opisovala som im, aké lieky beriem, či sú dobré, či ich mám alebo nemám brať a podobne, aspon zo začiatku, lebo som o pp nemala ani šajnu....
A inak ja som včera napísala siahodlhý príspevok a zaujímavé je, že IBA TY JEDINÁ SI SI VšIMLA, KEDY SOM IšLA VčERA SPAť, tak aký máš problém?.... Prečo Ty riešiš mna?.... Adresuješ mi rady, ktoré od Teba už nechcem, písala som Ti, že mi už nič neadresuj, a snaž si ma nevšímať, a ja si nebudem Teba, ale Ty si zabrdla do mna, nie ja do Teba.... Ty si provokovala mna, tým, že si znova,aj ked som Ta o to už tolkokrát žiadala, aby si mi to nepísala, už možno po 4-tý krát napísala, že idem neskoro spať.... a potom sa čuduješ, že Ti odpoviem?... Zaujímavé.... Tak ako to nemám brať ako provokáciu, ked píšeš iba mne, a iným nič....? A píšeš stále to isté dookola, aj ked som Ta žiadala, aby si to už nepísala?....Ja píšem znova, možno už po 5-ty krát, že som takto neskoro chodila spať dobrých 10 rokov, a už som si takto bohužial zvykla... takže môj zlozvyk, ale na druhej strane aj môj osobný relax, lebo iba vtedy je konečne ticho....všade.... a ja mám konečne pokoj......od všetkého a môžem si "vyčisiť hlavu" od "celodenného hluku".....ale vôbec to nedávam druhým ako vzor, božechrán.... ☹ .... aby takto chodili spať... To Ty stále vyťahuješ túto tému, aj ked sme to už preberali x-krát.... tak láskavo kašli na moje spanie.... Ja som takto "zvyknutá" neskoro chodiť spať, najprv kvôli mojej práci, a ked som prišla domov, tak práca na rekonštrukcii nášho domčeka až do neskorých nočných hodin, a ráno znova do práce,... potom do toho prišli deti, pri ktorých som ani v noci nemohla poriadne zažmuriť oči, lebo obe mali rovnaký zdravotný problém , a aj v noci sa mi dusili, a musela som ich velakrát nosiť v noci na rukách, aby sa nezadusili , niekedy aj hodiny.... takže spánok nulový, aj počas dna... nemohla som ich dať ani do kočíka, vajíčka, stoličky, do ničoho, kým sa nenaučili samé sa pekne dvihnúť a posadiť a postaviť, a potom dalej rekonštrukcia domčeka popri práci, kedže stále nemáme dokončený domček, lebo nemáme peniaze na robotníkov, tak si všetko musíme robiť sami.... 😔 ....Takže ked nevieš okolnosti, nerieš ma, bud taká láskavá, a radšej napíš iné a užitočnejšie rady dievčatám, ktoré potrebujú väčšiu podporu a pomoc ako ja, lebo ja už sa z toho dostávam. A neviem, čo píšeš, že ja sa toľko sledujem, že tu ma boli, a tam ma bolí, a vraj to nepríjmem....?..... Práveže ja som to už dávno prijala, že mám pp, a viem, čo obnáša, šak som to zažila, na rozdiel od Teba, ktorá nemáš ani šajnu, o čom to je,.... ale ak mám zdravotný problém, a neverím niektorým lekárom, lebo viem, že niektoré veci posrali,.... ako som to tu už spomínala, tak proste idem sa dať povyšetrovať, kedže v prvom rade, pacient s takýmito príznakmi má NAJPRV POCHODIť PO VYšETRENIACH, A Až POTOM SA RIEšI PSYCHIKA, NEMôžEš čLOVEKA HNED POSLAť NA PSYCHIATRIU, KED Má NAPRíKLAD BOLESTI BRUCHA, ALEBO BOLESTI NA HRUDNíKU, ALEBO SILNE BOLESTI HLAVY !.... Najprv musiš absolvovať základné vyšetrenia, a ked sú negatívne, potom sa rieši psychika! A kedže prešiel už pomaly rok, odkedy mám tieto problémy a teda pp, a na niektoré vyšetrenia som ešte stále nebola, aj ked mám na to právo, tak si na tie vyšetrenia pôjdem, aj keby si sa na hlavu postavila. Ako som už písala, mojej mamke "diagnostikovali" Parkinsonovu chorobu, a Menierov syndrom, a 4 roky ju na toto liečili, brala ťažké lieky.... a vieš čo mala? Nádor na štítnej zlaze, ktorý sa prejavuje rovnako ako Parkinson . A tie lieky, čo nemala brať jej nakoniec spôsobili mozgovú porážku a zomrela...! 😢 😢 😢 Druhý príklad... moj dedko, stažoval sa na bolesti brucha, krče, nič na bolesť nezaberalo, išiel ku gastroenterologovi,.... výsledok.... všetko je v poriadku.... O mesiac dedko so silnými bolesťami brucha a zaludka isiel až do nemocnice, lebo mu zavolali sanitku, a čuduj sa svete, zistili mu, že má nador dvanástorníka, a je v rozsiahlom štádiu, a nedá sa s tým už nič robiť. Tak sa dedko pýtal domov, previezli ho domov, a o dva dni zomrel... 😢 . Môj otec zomrel na infarkt, večer sme sa rozprávali, všetko v pohode, a ráno sme ho našli mrtveho.... ani mamka si nič nevšimla...že v noci zomrel.... 😢 Môj ujo mal problémy so zaludkom....často ho bolel, ale lekári?...Všetko je v pohode... zlé trávenie, no čo už.... a umrel na náhlu brušnú príhodu...... 😢 . Tak preto tá nedôvera v lekárov... Takže ked ma lekárka až po roku pošla na základné vyšetrenia, ktoré som mala absolvovať už dávno.... tak sa pýtam prečo, nie?... Ty by si sa nepýtala?... Tichučko by si suhlasila, a bola spokojná?.... Len sa pýtam....
A ešte posledná vec, ako som to tu už tiež vela krát spominala, také dievčatá, ktoré sa s tým dokážu boriť aj samé, a dokážu s tým bojovať aj samé, ako napríklad junova, ivka1302, olivia, a dalšie skvelé žienky, majú môj obdiv a sú mojim vzorom a povzbudením, že sa to dá, a verím tomu, že sa to dá zvládnuť, a to ma povzbudzuje, ale nie všetky sme rovnaké, a každá sme iná, takže každá má niečo iné prežité a zažité, a tak nemôžeš všetky posudzovať rovnako, že ked to zvládli oni, tak to zvládneme aj my, ostatné, ktoré lieky berieme.... Tie lieky vymysleli lekári, a na tieto psychické problémy, tak asi to nebudú len také lentilky, ktoré chceme alebo nechceme brať, a inak, už som to tu písala, a aj kopec dalších dievčat, že lieky, a už vôbec adčka a benzáče práveže nechceme brať, a chceme ich časom vysadiť, ale mne osobne, v prvých ťažkých stavoch lieky doslovne zachranili život.. A ked mi ich podali na pohotovosti, a bolo mi po nich lepšie, tak asi mi ich nedali len tak zo srandy..... 😠 .... Ale pokial už toto nepochopíš, tak si podla mna nechápavá, a bohužial takýmto ludom , ako si Ty, čo si toto nezažila a nevieš o čom to je, nemá význam o tom písať, si jak jedna moja známa z rodiny, ktorá nechápe, prečo som sa tak zle citila, prečo som musela ist napríklad do nemocnice, (tak asi aj lekári videli, že je to zlé.... nie asi? tak ma tam poslali....ja som sa tam nepýtala..ani nahodou... nemocnice neznášam, lebo mi tam umrelo kopec blizkych ludí....a mám z nich aj strach...ale ked musiš, tak musiš, tak ideš....ked Ta lekári poslú..nie?.) ..... A ked mi psychiatrička dala lieky, tak asi nie zo srandy, a ja som ich asi nie zo srandy začala brať.... 😖 .... Ale vieš čo, ver a dufaj, že toto sa Ti nikdy nestane, a môžeš byť šťastná, že toto nikdy nezažiješ.... ver mi... toto by som nepriala naozaj nikomu.... A ešte jedna vec, ja takmer po roku týchto mojich problémov, mám pocit, že mám tie správne adčka, a benzáč už beriem iba jednu polovičku večer.... a niekedy aj zabudnem.... 😵 .... čo je super... takže sa z toho dostávam..... Tak mi nepíš, prosím Ta, že ja niečo nepríjimam, alebo také niečo, očividne si mimo.... a ak mámísť ešte na niektoré vyšetrenia, na ktoré som vôbec ešte nebola, aj takmer po roku mojich problémov, tak ked mám na to právo, a platím si zdravotné odvody, tak prečo by som nešla.... napríklad som ešte nikdy nebola na cievne vyšetrenie, a pritom mám krčové žily viditelné a navreté, a to mám len 37 rokov, a nohy ako stará babka.... na neurologii som bola iba raz, a to pred 6 rokmi, ked mi od neustáleho nosenia detí na rukách trpli ruky, až som v nich nič necitila, a mala som ist na operáciu karpalneho tunela.... odvtedy som nebola, a na CT mozgu, som nebola nikdy,.... a takisto na ortopedii som nebola už dobrých 20 rokov, aj ked mam s chrbitocu riadne problémy, tak prečo by som nemala ísť na tieto vyšetrenia?... Ved mám na to plné právo !!! A platím si zdravotné odvody ! Od absolvovania vysokej školy stále chodím do práce, tak si asi zaslúžim ísť sa dať aj povyšetrovať, ak mám nejaké zdravotné problémy, či azda nemám na to právo?.... Ked píšeš, "nesleduj sa toľko, že tu ťa bolí, tam ťa bolí, nepríjmeš to?".... Ty k lekárom nechodíš....?.... Asi nie. A asi všetko príjimaš, či?....
Už sa teším na další Tvoj príspevok, ale vieš čo, už mi na tom ani nezáleží, čo napíšeš, s takýmito ludmi nemá zmysel sa o týchto veciach baviť, aspon teda pre mna to určite zmysel nemá.... handrkovať sa na slovičkach,... a ked sa tolko snažíš prekrucať to, čo napíšem.... Tak si píšeš čo chceš, je mi to jedno..... ale skús do mna zabrdnuť... a ver mi, že Ti odpíšem....Nenechám do seba džubať.... (á prepáč za neslušné slovíčko, vieš, ale mám dzeku, Ti ho napísať....aj ked som veriaca,.... a zase budeš mať k tomu komentár... už sa neviem dočkať.... pretože Ty nepoužívaš takéto slovíčka.... česť a sláááva Ti.... Ja som na rozdiel od Teba ...kresťan .. ktorý aj zhreší,... svätá nie som,.... ako niekto.... 😖 ..... Maj sa. A kludne mi odpíš.... 😉 teším sa.... Možno Ti odpíšem aj o 3.00 hodine nad ránom..... 😵 .... Sorry pre ostatné dievčatá,.... viac takéto siahodlhé príspevky písať Mijo 53 nebudem, nechcem vás oberať o priestor.... prepáčte dievčence.... 😔 Budem písať kratšie ..... ale nenechám do seba džubať... takých ludí v mojom živote bolo mnoho... počnúc základnou školou až po súčasnú prácu, a tak si už nenechám skákať po hlave, ani nebudem ticho, ked do mna niekto rýpe.... dufam, že ma možno pochopíte, ak nie nevadí, .... ale presne takúto kolegynu, ako je aj Mijo, mám v práci, a oberala ma o energiu, a zdravie, a to už nedovolím... ani náhodou...!!! Majte sa krásne dievčence... a ešte raz prepáčte.... Zatial ahoj. Mijo.... A ak si krestanka, ako toko píšeš, tak by si sa mi mohla aj odzdraviť, alebo nakonci pozdraviť.... kresťanským pozdravom.... AHOJ.

ametyst123
17. okt 2016

@kutuska Ahojky Kutuska, ja som Ti včera písala, ale vymazal sa mi celý príspevok, tak Ti napíšem znova, dufam, že tentoraz sa nevymaže... 🙂 ... Tak ako sa máš?... Písala si, že už máš po svadbe. Aké to bolo? A vidíš ...zvládla si to.... palec hore... 😅 😅 😅 ... a nevadí, že si si dala aj benzáč, takáto udalosť, ako je svadba, ako som Ti už písala, je jedna z troch najviac stresujúcejších situácií v živote človeka, takže ak si si dala benzáč, a zvládla si to, je to super.... 😀 A neodpadla si, že? 😅 Či?... 😕 ... Dufam hlavne, že ste si to spolu s manželikom vychutnali, bol to predsa váš večer... 😉 . tak dufam, že všetko dobre dopadlo....a všetkým sa páčilo.... a bolo dobre... 😉 ... A hlavne vám dvom... 😉 . A neboj sa, podarí sa Ti zvládnuť aj pp, (myslím, že pp máš, však? ked dobre pamatám...) zvládneš to, len to chce fakt čas...a zober si, že si zvládla jednu z najstresovejších situácii v živote človeka !... aj ked z benzáčom a adčkami, ale zvládla si to, takže si to dokazala, a tak velmi si sa bála... Takže ver si, že to dáš, lebo na to rozhodne máš, a strach už nemá šancu pri Tebe,.... tak sa drž, a dokažeš to.... 😉. OK? Zatial čauky.

ametyst123
17. okt 2016

@kutuska PS: Za tým "Či?" .....mal byť usmieváčik.... 🙂 .....

ametyst123
18. okt 2016

@simka1454 Ahojky Simka, 3 mesiace pn-ky, ak sa necitiš dobre, a necitiš sa na to, ísť do práce, sú málo....Ja som na pn-ke 5 mesiacov, a predtým som jak trúba chodila s pp do práce dlhých 6 mesiacov, ani nechápem, ako som to zvládla, ale bolo mi neustále v práci zle, až si kolegyne všmili, že sa so mnou niečo deje....Takže ak sa citiš nedobre, nemala by si do práce ísť, .... Každý sám vie, a cíti, či to dá, zvládne, alebo nie.... Ja napríklad viem, že do tej terajšej práce nastupiť už nechcem, nechcem sa tam vrátiť, do tak stresoveho prostredia ani náhodou... a chcem inú prácu.... ale niekto to dokáže zvládnuť, a vráti sa naspäť do rovnakej práce, ale každý musí sa sám rozhodnúť, ako na tom je, aké vzťahy tam vládnu, a či to má zmysel, alebo nie... Podla mna máš Simka panickú poruchu spojenú s uzkosťami, ktorá sa prejavuje tak ,ako si napisala, aj ja ju mám, ale niekedy ide ruka v ruke aj s depresiou.... Ja som mala aj depresívne stavy.. (podla psychiatričky... stredne ťažkú depresiu....ale najprv mi určila tú pp.... potom aj tú stredne ťažkú depku....) ...pretože mi moju pp vyvolala smrť mojej mamky, pred rokom a dvoma mesiacmi...Dovtedy som bola veselý človek, všetko som zvládala, na nič som sa nesťažovala, myslela som si, že všetko dokažem v živote zvládnuť, že už tolko mám za sebou odžitého, že všetko hravo zvládnem... ale bohužial... nebolo to tak... ☹ . Takže podla mna máš skor panickú poruchu spojenú s uzkosťami, na ktorú sa tieto prejavy vzťahujú... A to, že Ti lekárka môže dať len 3 mesiace pn-ky je blbosť jak traky.... Môj znamy u psychiatričky ! marodoval 1 rok... no 52 týzdnov presnejšie.... takže je to blbosť, ak Ti niečo takéto doktorka tvrdí.... že nemôže viac ako 3 mesiace.... Inak ja marodujem u mojej obvodnej, nie u psychiatricky, a to už od konca mája.... už 4,5 mesiaca... ale marodujem s hrdlom... teda sťažené dýchanie, hrča v krku, plus mám vysoký tlak, bušenie srdca.... proste aj moja obvodná pochopila, ked som jej povedala, že som na tom zle, že musim marodovať, inak sa celkom zosypem... že ma dala marodovať aj sama, a poslala ma na krčné... na ronten krku, na usg krku, či tam niečo nemám, ked má tú hrču v krku,... dala mi robiť testy krvné na zápaly, t.j. CRP testy, bola som na CT (ale nie mozgu !) ale na CT prínosových dutín.... poslala ma na alergologiu... kde mi zistili sťažené dýchanie... a teda astmu... ale ja si osobne myslím, že astmu nemám.... ale iba sťažené dýchanie, ked mám atak.... 😵 ... dalej som bola na gastroenterologii, kedže som mala problémy so zaludkom - tam mi robili usg, dalej vyšetrenie tou trubicou do krku, zobrali vzorky na celiakiu, helicobactera, histaminovú intoleranciu,.... atd atd.... dalej som bola na plúcnom , robili mi aj rontgen.... s bolesťami v hrudi, a pichanim okolo srdca ma poslala na interné vyš., a následne na kardiologické vyšetrenie, kde mi dali holter na zistenie celodenného tlaku.... a vlastne aj Ty môžeš takýmto spôsobom marodovať aj u obvodnej lekárky, vykasli sa na psychiatra, a chod k obvodnej a povedz jej normalne čo a ako... že chceš aby Ta dala povyšetrovať na všetky Tvoje ťažkosti.... a kým sa aj poobjednavaš, pochodiš po vyšetreniach raz za čas.... natiahneš čas... a môžeš byť na pn-ke... ked je Tvoj psychiater idiot, a chce Ta poslať nevyliečenú do práce.... Čo chce, aby sa Ti zhoršil stav?... Pokial Ty citiš, že to nedáš, tak to nedáš, a on by to mal pochopiť... a ak to nepochopil, nevie, o čom tieto psych.problemy sú... a preto to berie len ako "pásovú výrobu".... taký lekár Ti nepomôže.... zmen lekára, ak nemáš v neho dôveru, (ja osobne by som takého poslala niekde...) tak Ti velmi nepomôže, tak ja by som ho zmenila.... ale Ty sa sama môžeš rozhodnúť, či Ti ten lekár pomáha, a prospieva Ti, chodiť k nemu, alebo nie.... 😉
Inak, ja som tu už viackrát písala, že panická porucha a uzkosti, to je strach, ktorý je neopodstatnený, len mozog tak pracuje, že vníma veci, osoby, situácie, miesta, ako negatívne, na základe už predošlých zažitých situácií, ktoré boli negatívne.... a ten strach nás tak ovládne, teda mozog to spracuje, danú situáciu, človeka, miesto, dokonca aj vôňu, ako negatívnu, a vylúči adrenalín, ktorý sa vylučuje v stresových situáciách, a ak mozog už pri týchto poruchách pracuje nesprávne, to znamená, že po ukončení stresovej situácie by mal prestať vylučovať adrenalín, ale on ho produkujee dalej, tak sa telo časom dostáva do stavu permanentného stresu, už sa nevylučuje serotonin, aj ked človek zažije niečo pekné... už sa produkuje len adrenalín... a to už je problém... a týmto spôsobom vznikajú priame fyzické príznaky ako bolesť zaludka, hlavy, na hrudi, bolesti a trpnutie končatín, tváre, pocit dusenia a hrče v krku, točenie, pocit na odpadnutie, vracanie, hnačky.... atd atd.... JE TO STRACH, ktorý ovládol náš mozog, a my sa musime naučiť ho ovládať, a povedať si, táto situácia, ked citim že to na mna ide, nie je situácia, ktorá ma môže nejako ohroziť, nič mi nehrozí, všetko je fajn, len klud, dýcham si zhlboka, pomaly do pluc až do brucha, nech sa mi cele naplní vzduchom... a pomaly vydýchnem... a uvolnim svaly, nebudem napätá....je to v pohode... zvládam to...
Inak jeden človek tu napísal, že ked prisiel prvýkrát k psychiatričke, a začal nanho ísť atak, ona to uvidela, a povedala mu toto: "Nemysli na ružového slona!".... A on že "Čo?" A ona mu to zopakovala..... A ten mladík napísal, že sa tak začal zaoberať tou myšlienkou, že čo je to za blbosť, že nakoniec si zamestnal mozog niečím uplne iným, a atak mu prešiel..... A prečo?... Lebo automaticky, ak náš mozog zaznamená nejakú situáciu a vyhodnotí ju ako negatívnu, a začne sa uzkosť,alebo atak, hned sa nastartuje proces vylučovania adrenalínu, ALE pokial my začneme v tom momente myslieť na niečo, čo je pre náš mozog neznáme, alebo nelogické, abstraktné, a nepochopitelne, aktivuje sa v mozgu iná časť, ktorá akoby zastaví to vylučovanie adrenalínu.... a tak si neustálym myslením na ružového slona dokážeme pomocť prekonať atak, alebo uzkost.... každý si môže vymyslieť niečo, čo sa mu bude páčiť... mne stači niekedy aj to, že ked mi začne byť zle, zasmejem sa na sebe, že čo som....šiši,... 😀 šak mi nič nie je, a v pohoode to zvládnem, šak už som to prekonala tolko velakrát, že kašlem na to.... a opakujem si, že mi je dobre...dokolečka dokola... až mi to prejde... prinajhoršom dám polku benzáčiku.... predtým celú tabletku benzáču...teraz už by stačila aj polka, už ataky poklopkať nemám, iba občas uzkosti... ale to už zvládam.... 😉
Inak ked si písala o tom, že si sa vždy k druhým správala slušne, a očákávala si, že aj druhí tak budú robiť Tebe, ale nestalo sa, skôr naopak, aj ja som do istého času, teda možno ešte donedávna, mala takú "filozofiu"... 😵 ked sa to dá takto nazvať, tiež som nikdy s nikým nechcela mať žiaden konflikt ani nič také, ale vždy som nakoniec aj tak dostala, jak sa hovorí ..."po nose",... a ešte k tomu som bola braná, ako tá slabá, a teda si chceli do mna" kopnúť" ako sa povie.... alebo "využiť".... tak som si povedala, že dosť... budem aj nadalej slušná, ale odtial potiaľ..... a ak sa niekto bude do mna navážať, ale sa ku mne zle správať, nenastavím už druhé líce, nie som totiž fackovací panáčik ani nič také, a nemusím kvôli druhým, nevychovaným, arogantným, a povýšeneckým ludom byť ustretová a milá, ked oni sa ku mne takto správajú.... Prečo by som sa mala nechať "psychicky týrať"?.... To už nie....! A poviem si svoje, aj ked budem vyzerať ako konfliktný človek, no a čo,.... aj tak som si vždycky všetko nakoniec zlízla ja, a ešte som ja bola tá nedobrá, lebo som si nechala gabať na hlavu.... To už nie.... Takže v tomto som sa zmenila... a aj Tebe Simka a aj Timea 179 chcem napísať len tolko, že ano, dobre slušnosť je slušnosť, ale ak to už niekto využíva, alebo zneužíva proti vám, to už nie, toto treba zmeniť, netreba byť ticho, treba sa ozvať, ohradiť, nedať sa, a tak aj samé v sebe, vo svojich vlastných očiach budeme na seba hrdé, že sme to dokazali, a nebudeme sa citiť "menej" ako tí ostatní... Ved prečo aj, všetci sme ludia, a sme rovnakí, či sa to niektorím páči, alebo nie....a všetci máme právo tu byť a existovať, a žiť si slušne, tak ako chceme... 😉
Inak @timea179 Tvoj šef sa za prvé. naozaj nemal právo pýtať sa Ta, na Tvoju diagnozu, ani pri pohovore ani nič také.... to je diskriminácia jak vyšitá, to za prvé... a za druhé.... ja by som povedala len jedno, že ochrana súkromia a osobných údajov a zdravotných záznamov platí aj v našej republike, tak nech ide ....do kelu... 😅.. No neviem, či sa to presne takto volá, ale určite mi rozumiete, čo som tým myslela... A ja by som sa opýtala jeho, či má napríklad nejakú pohlavnú chorobu, či máte právo sa ho na to opýtať.....?.... Tak by som bola zvedavá, čo by vám odpovedal.... prinajhoršom vyhadzov... 😕 uppsss. To berte len ako vtip... jasné, že mu nič vysvetlovať, ani nič hovoriť nemusíte.... A ked mna by sa toto šef opýtal, ja by som mu povedala len tolko, že "Nie, pred nástupom do práce som tieto problémy nemala, ale v tejto práci som ich získala, tak budte rád, že od vás nežiadam odškodné.... pretože pracujem v neustálom strese a pod tlakom, ktorý mi tento stav vyvolal a spustil...."! ....Tolko by som povedala.... a verim tomu, že viac by sa toto nepýtal....
Tak ahojte dievčence... a držím palce... zvládnete to ... nebojte sa.... 😉 ... Držte sa... 😉

bernusha
18. okt 2016

@ametyst123 Hello....radost Ta citat..😍😙💞👌🍀..pises na mobile,ci na pc?? 😁😉...

ametyst123
18. okt 2016

@bernusha Ahojky Bernuska, dakujem, 😵 aj ked ma mrzi, že neviem v krátkom prispevku opisat, čo chcem povedať, 😔 tak preto pisem tak siahodlho, a je asi odveci tooolko čitať... 😔 ...ale ked ja mam pocit, že v krátkosti nevyjadrím to, čo chcem povedať... 😉 ... Juuuj, keby som pisala na mobile, tak to by som nedala,... ja radsej na pc.... 🙂 😅 ...to mi ide lepsie... 😵 ... ale mám tu len "obmedzený" počet smajlíkov, 🙂 a takých tých rôznych pekných "ikon" či ako sa to volá, 😕 ... takže niekedy by som dala aj napríklad srdiečka, alebo také, ako si napísala Ty, ale tu nemám také na výber.... 😒 .... škoda....ale nevadí... 😉 . (Alebo sa to možno dá niekde nájsť, ale neviem kde....). 😉

bernusha
18. okt 2016

@ametyst123 ...💞💞💞💞...mali by sme dat vsetky stretko!!! To by bolo na paradu...😊😊😊😊...hm?? Pekny den prajem....🍀🍀🍀🍀

bulica
18. okt 2016

@bernusha vidím, že si zmenila profilovku, pekná 😎, aj tebe pekný deň, ráno síce zamračené, ale skúsme si tento deň užiť naplno, všetkým dievčatám pekný deň 😀 🙂

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz