Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zuzikak
19. okt 2016

@sandra2308 moze to byt virozou. Ja ziadne AD neberiem. Brala som mozno pred 15 rokmi (asi tak dlho to bude chi|. Ale na margo tvojho prispevku - ano moze sa ti stav zhorsit. Ja mam tiez momentalne virozu a manzela na sluzobke. Musel mi prist s detmi pomoct otec, pretoze sa na to necitim. Obrovske panicke ataky, co s detmi budem sama robit, tlaky do hlavy (akoby som bola mimo reality. Toto iste som mala minuly rok a myslela som, ze som zrela na psychiatriu a pritom som len prekonala 2 mononukleoticke virusy ako sa neskor zistilo z krvy.....

sandra2308
19. okt 2016

@zuzikak 15 rokov bez AD? Wow, to sa ti ako.podarilo? Super. Mala si panicku poruchu? Takze tie prejavy by mali zmiznut po viroze?

domkaaaa
19. okt 2016

@mm103 ja beriem teraz 15 a stale sa mi to vidi malo lebo kazdy berie 20 mg a vyssie 😳 Co dnes robkatw? Aj u vas tak prsi?

timea179
19. okt 2016

@domkaaaa akoze 15mg za den?U nas dnes bolo krasne slnecno amne sa tak nikde nechcelo ist 😒

zuzikak
19. okt 2016

@sandra2308 No da sa to 🙂 . U mna to bola panicka porucha len okrajovo. Skor to bolo akoby som povedala "smahnute" depresiami. Neliecila som sa dlho. 2,5 roka a potom som zacala menit svoj zivot. Tak ako situacia dala. Zmenila som ludi, prostredie, velka opora v rodine. Ale poviem ti, ze obcas ma to chyti a zacinam panikarit, pretoze u ziadneho psychologa ci psychiatra nie som registrovana. T.j nemam absolutne ziaden dosah na lieky. Minuly rok som prekonala virozu ako som spominala a bolo to fakt dost zle - lezat na posteli s vedomim, ze sa nevies a nemozes postarat o svoje dve deti a len places...Ale viroza presla a znova som sa vratila do zivota.

zuzikak
19. okt 2016

@sandra2308 myslim si, ze ano. Po viroze by ti mali ataky o dost povolit, prip. zmiznut uplne. Ja mam teraz prave virozu a citim tlak na hrudi, zadychavam sa, som ovela nervoznejsia a ked si predstavim, ze manzel ide o 4 dni zase prec, mam v hlave panicke ataky. Des tento stav....

sandra2308
19. okt 2016

@zuzikak tak to ano, su to desne stavy. Moj manzel chodi uz par mesiacov na 10dni prec, ked tak rozmyslam, odvtedy mam zhorsenie stavu, moze to byt aj tym, ze? Neboj, za styri dni budes uz o.k☺ a ako prezivas taku jesen alebo stresujuce obdobia?

domkaaaa
19. okt 2016

@timea179 ano na den 15 mg ... No ru prsi ako z krhly ale aj tak som sa bola prejst

timea179
19. okt 2016

@domkaaaa tak to ja na den 150....zrejme budeme kazda v inom kute slovenska ked vsade ine pocasie 😉

domkaaaa
19. okt 2016

@timea179 a ako sa dnes mas? 😊

domkaaaa
19. okt 2016

Babenky chcem sa spytat mavate uzkost aj vecer alebo sa vam vecer uplne vytrati?

bulica
19. okt 2016

@domkaaaa raz rano, raz naobed, raz poobede, raz vecer a niemedy aj cely den na figu, striedavo. 🙂 ale niekedy aj uplne super

domkaaaa
19. okt 2016

@bulica ja to iste niekedy vecer super niekedy vecer nahovno a dnes cely den 😂 Aj spolu s myslienkami 😂 Niekedy si myslim ze tie myslienky ma utyraju 😂

bulica
19. okt 2016

@domkaaaa neboj neutyraju, ty utyras ich, my vsetky

domkaaaa
19. okt 2016

A ako viem ze su to neeni samovrazedne myslienky? Ze je to len prenesena uzkost? 😢 Ja sa nechcem zabit len stale ma ta smrt napda v tych myslienkach a ja sa bojim ze ak ma to napada to aj chcem

zuzikak
19. okt 2016

@domkaaaa nie nechces. Ak by si to chcela, citila by si nutkavy pocit nieco pre to vykonat. Sama si vsak velmi dobre uvedomujes, co chces a co nie. Je to len tvoj strach z toho, co vlastne nechces. Aj ja som mavala myslienky na smrt a boli to len prenesene obavy. Obavy o seba, svojich blizkych. Skus tu myslienku zahnat. Mne pomahalo povedat si, ze to je predsa hlupost a vsetci budu v poriadku vratane mna....Aj milion katastrofickych scenarov som mavala pred spanim. Az mi zle z toho bolo.

zuzikak
19. okt 2016

@sandra2308 urcite to bude tym. Ked sa vrati, bude vsetko lepsie. Aj u mna to je tak, ze mi nastupuju uzkosti ak si zacnem uvedomovat, ze ide prec, vsetko je na mne a nesmiem zlyhat 😒 Jesen , no zalezi od pocasia velmi. Ak je krasna, je to super. Dazdove obdobie ocakavam len s takym vselijakym rozptylovanim a dakujem vecer bohu, ze uz den presiel 🙂 Stresujuce obdobia su hrozne. Niekedy mam pocit, ze dostanem infarkt z toho ako mi bucha srdce a lieta tlak.

timea179
19. okt 2016

@domkaaaa uz od vcera sa mam celkom super,zeby mi uz naplno zabrali ad?No ktovie 🙂

timea179
19. okt 2016

@domkaaaa ja som sa horsie citila doobeda,a vecer uz bolo super,nechapem tomu.A skoro kazdy den spim na obed.Pride na mna taky utlm ze potrebujem spat a vtedy sa citim akosi bezpecne.

kutuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domkaaaa
19. okt 2016

Uz mi je tiez lepsie 😊😊 posem diplomovku 😂 Vecer je najlepsi rano tazke

chrumen
20. okt 2016

čafte žienky, chcem sa spýtať ako ste zvládali paniku po pôrode? ja som v strehu deň noc, napätá ako struna pritom nemám prečo ☹ miesto radosti z malého, mám nervy z toho že musím tamto a hento .... ja viem zle sa číta, ešte horšie píše ale cítim sa tak spútaná keď sa musím o toho drobčeka postarať .... nadám si trúb, poplačem si, iba sa zamestnávam aby som sa zbytočne nestresovala

bianus
20. okt 2016

@chrumen ahoj, ja som mala tiez paniku po oboch porodoch.... u mna to skoncilo poporodnou depresiou... bola sim liecena u psychiatricky a brala som antidepres. Klud...pospi si, kasli na neporiadok a hlavne skus si niekoho najst, aby bol pri tebe a pomahal ti...drzim palce

chrumen
20. okt 2016

@bianus ďakujem, skúšam byť v klude čo najviac to ide, je pre mňa ťažké zrazu "nič nerobiť" lebo som pred tým žila dosť aktívne - v podstate to bola moja psychohygiena pred záchvatmi. teraz mi to ide dosť na mozog že to musím na chvílu odložiť, aj sa snažím sklbiť povinnosti a radosti, najhoršie sú dni keď je muž v službe (robí 24) to som len z toho nervozna že som sama doma, pri predstave že sa mám postarať o dve deti mi je od rána zle 😒

ariadna08
20. okt 2016

Baby chcela by som vas poprosit o radu. Pondelok mam ist na kontrolu k psychiatricke a minule mi povedala, ze ak budem mat stale tie moje hlupe myslienky tak mi zmeni ad. A teraz neviem co mam robit ci zmenit ci nie ? Velmi sa bojim tej zmeny aby sa to nahodou nezhorsilo. Tie myslienky sa mi nestratili uplne, ta jedna ostava stale. Ale mala som aj tazky mesiac, som velmi vycerpana v kuse unavena. Neviem ci je to len jesenou alebo by som mala fakt zmenit ad ? Uz ich uzivam 7 mesiacov, som si myslela, ze budem uz uplne v pohode, fyzicke priznaky uz nemam len ta blba myslienka, ktorej sa neviem zbavit.

domkaaaa
20. okt 2016

@ariadna08 ake myslienky? ??

domkaaaa
20. okt 2016

Baby ak mate uzkost velkuuu a date si neurol 0,25 prejde vam to?

ariadna08
20. okt 2016

@domkaaaa presne ake ty opisujes ☹

domkaaaa
20. okt 2016

@ariadna08 😢😢 to je hrozne ... Aspon nie som sama 😏 A to mas diagnozu panicku poruchu?

ariadna08
20. okt 2016

@domkaaaa generalizovanu uzkostnu poruchu. Uz to je uplne ine ako na zaciatku, ale proste ta myslienka tam stale je. A neviem ci to casom prejde ci zmenit lieky. Musim nejako v sebe spracovat tu myslienku, ze to je proste blbost a viac ju uz nechcem, len sa mi to zatial nepodarilo a to pracujem na sebe, citam motivacne knihy atd, ale tato jedna myslienka ma stale strasi a neviem ako ju vymazat z mojej hlavy.