Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

soniada
6. dec 2009

srdcko 😀 😀 😀
ano hroska ako napisala tak to je , esteze toto necitaju nase polovicky 😀 😀

monca007
6. dec 2009

ahojte pisem prvy krat uz skoro mesiac ma nic nebavi ide to so mnou dole kopcom nespim nechuti mi jest je toho prposte vela obvodny mi predpisal lieky na spanie ze vraj sa to zlepsi ale je to stale horsie poradte kto ma skusenost ?

hroska
6. dec 2009

Nooooo Monca, tazko takto z jednej vety, ktoru si napisala nejako Ti poradit, 😒 😝 , ale lieky na spanie su len docasne riesenie. 😕 😨 Skus napisat viac o sebe a Tv. problemoch.

Srdcko, dakujem neprosim 😝 😝 😝 , ja jednu taku vydarenu svokricku doma mam 😝 😝 😝

kubaka
6. dec 2009

hrosko - jo, švagrová má deprese, léčí se déle než já, jejich bratr je špatně vyléčený gampler - nahradil si to hraním PC her. Takže u nich je to jasná zátěž z dětství. Švagrová v tom má dost jasno - sama studuje psychoterapii, takže do toho naprosto vidí. I ona se z toho léčí a zbavuje starých traumat. MM zažíval v dětství vlastně totéž, takže postižení všech je zhruba podobné. 😖
Jdu čučet na SS - je přestávka 😎

stanka1986ke
7. dec 2009

ahojte dievcata...sa ozyvam po dlhsom case, ale nestiham..

chcem sa opytat..beriem uz cca dva a pol tyzdna seroxat 20mg, rano polku, no a doteraz mi bolo fajn, ale asi posledne tri styri dni, je to horsie, byvam dost unavena, a najradcej som doma...niekedy najma vecer a rano mam pocit akoby som sa cela mala rozklepat, a je mi dost blbo od zaludka, a citim taku uzkost sem tam, ale to je skor ako niejaky krc alebo nieco take.mal to niekto?...neviem moze to byt z tych liekov...ako strach nemam ako predtym...je to lepsie, len teraz neviem...lebo ja si myslim ze keby to bolo zo seroxatu tak by sa mi to uz ukazalo nie?ale mne to zacalo az po cca dvoch tyzdnoch brania seroxatu..neviete mi poradit?

hroska , maria a vy ako sa mate?
hroska som rada ze uz je pc v poriadku...

idem lebo chystam sa do prace a ma prist svorka ku dcerke...tak idem rychlo pratat 😀

filipal
7. dec 2009

Stanka a bola si uz na kontrole? mozno mas ist po mesiaci, nie? podla mna ti treba zvysit davku. ale to musi posudit psychiater. inac 2 a pol tyzdna (ako z filmu) 🙂 je este malo... napis, kedy mas ist na kontrolu. urcite chod este pred Vianocami, lebo potom budu dlho dovolenky... uzkosti sa zvyknu obcas vracat este aj prve mesiace...

srdcko81
7. dec 2009

stanka-myslim si to iste co filipal-este malo beries AD tak je to snád prechodne a zase sa to zlepsi-tie prve dva mesiace to je take na hojdacke-a u niekoho je to aj dlhsie 😖
Takze hroska nechces moju svokricku?No skoda uz som sa tesila ako ju zablim a poslem 😀

hroska
7. dec 2009

Stanka veru dievcata - Filipal a Srdcko maju pravdu, este AD beries hroooozne malo 😝 , a Seroxat je fakt dost tazky na zaludok - to si dobre vypozorovala, vzdy sa rano dobre napapaj a potom zapi vodou. A ta davka Seroxatu - tych 10 mg je fakt malicka 😕 😨 😉 , ja beriem 30 mg a veru este ani po 4 mesiacoch nie som uplne O.K. 😝 Mozno Ti pri najblizsej kontrole Dr.zvysi. Ak je rano a vecer moc zle, mas po 2 a 1/2 tyzdni narok (bez starosti) na tie nase "pomahace" - Frontin atd.... 😉 😉

Srdcko - O.K. beriem ju 😉 ale len na zamenu - ja Ti poslem tu moju, len ona je taka tlsta, ze by ju museli kladkou nakladat na V3S-ku 😀 😀 😀 😝

lenka00
7. dec 2009

Ahoj holcicky, ja uz jsem se tady straaasne dlouho nedostala, sice rychle nakouknu, ale nestiham poradne nic napsat...
Hroska...jsem moc rada, ze ses ukazala, uz jsem se taky bala co je s tebou, no hlavne, ze uz net jede 🙂 pises, ze ani po 4 mesicich uzivani to nekdy neni ono a jak se to u tebe projevuje???
no, ja jsem mela zvednout na 150mg, ale pro jistotu jsem to zvedla na 125mg..no, nevim, nevim...necitim se moc oki, hlava me tresti a nalada bohuzel zase na bodu mrazu, kdybych nekomu radila, tak bych napsala urcite je to z toho navyseni, ale jak se to cloveka tyka osobne, tak jsem pro zmenu zase vyhukana, tak nevim, jestli mam zvysovat na tech 150 i kdyz se ted necitim moc oki po 125...holky poradte, prosim...na kontrolu jdu az za dva mesice...

filipal
7. dec 2009

Lenka, skus vydrzat par dni...podla mna je to z toho navysenia... moja dr mi vravela, ze aj nespavost a pod sa mozu pri navyseni davky prechodne vratit...takze neboj, bude dobre! 😉 kludne si mohla aj 150 mg...

ahojte aj ostatne kocky 😎 😎
Hroska uz si zase vo forme, super! 🙂
Srdcko, dnes mas ten slubovany bufet? 😅

strakula
7. dec 2009

ďakujem za odpoveď andy.

hroska
7. dec 2009

Joj, Lenka, ako sa to u mna prejavuje??? 😨 🙄 To je veru tazka otazka 😖 .Mozem Ti povedat tie moje "vonkajsie" prejavy, lebo do hlavy si jedna druhej nevidime - a to co sa v nej konkretne odohrava si nechavame radsej len pre nasich Dr. (boze niekedy mi je aj luto tych psychiatrov, ze musia pocuvat take hrozne bludy 😝 ). Takze, rano sa mi vstava z tej postele uz trochu lepsie, ale stale je to bieda vyhrabat sa z nej.... 😔 😔. Su dni, ked sa citim hrozne unavena, ledva sa vleciem ☹ 😝 , niekedy pocitujem taky iracionalny strach - to je asi ta uzkost 😨 😖 , najradsej by som vtedy zjedla cele balenie Frontinu, ale nakoniec si zo strachu nedam ani polku tabletky 😝 . Hlavou sa mi honia vsetci ti moji "strasiaci" - to su tie nase problemy a ja sa bojim, ze sa z toho zblaznim... 🙄 🙄 . A tak dookola..... Boze, dufam ze som Vas nejako nenastrasila 😨 😕 , mate to aj Vy baby take nejake podobne???????? Veru Leni, ked sa to nas netyka vieme radit, ale kes sa to nas tyka, sme pok....e.
Tak to nejako je. Aj Tebe by som teraz urcite radila, ze neboj zvysit na tych 150mg, ak ti to odporucil lekar, ale ked som v srabe ja, tak si hodinu hamletovsky rozoberam DAT SI, CI NEDAT SI ten poondiaty Frontin😨 a potom este dalsiu hodinu konzultujem s MM ci si ho dat a potom zavolam mame ci si ho dat, boze hroza....uplna nesvojpravnost. 😝 😝 😝

Jaj Filipal, keby som ja bola vo forme, to by som tu inak frcala 😀 , ale dufam, ze raz budeme vo forme vsetky 😉 😉 😉

lenka00
7. dec 2009

Hroska, tak to mam asi podobne jako ty...nekdy se citim tak pekne, jakobych to byla zase ja, strasaci prijdou nebo si na ne vzpomenu, ale dokazu se na ne vykaslat, ale nekdy je to tak, ze se zacnu silene pozorovat na co myslim, proc zase na to myslim, ze nechci na to myslet a placam se v tom a vetsinou me to prejde az vecer i presto, ze mam celkem dost prace....je to urcite lepsi nez kdyz jsem zacinala, ale clovek kdyz ma ty pekne dny, tak si strasne preje, aby uz bylo jen tak...jsem se trosku rozfilozofovala 😝 jsem si ted cetla o muzi, co byl podle lekaru 23 let ve vegetativnim stavu (chapu, ze asi neco jako v komatu) a on pritom celych tech 23 let vnimal, ale nemohl nic, pak nejaky neurolog udelal u nej specialni vysetreni a zjistili, ze jeho mozek funguje naprosto stejne jako u zdraveho cloveka a tak s nim zacli nejakym zpusobem komunikovat, popisoval vse co se kolem neho tech 23 let odehravalo, ptali se ho jak to, ze se z toho nezbalznil, pry ho nad vodou drzeli meditace - uzasne, me to uplne fascinuje, co vsechno clovek dokaze vydrzet...

hroska
7. dec 2009

Lenka, presne do bodky 😨 si to napisala, akoby si bola v mojej hlave 😨 😨 , fakt to mame nejake rovnake a ked Ti mam pravdu povedat, mne ani tak nevadia tie fyzicke prejavy choroby ( aj ked aj to je dost neprijemne a hlavne v zaciatkoch to bolo dost vyrazne) ale skor ti "strasiaci" 😲 ma deptaju a sposobuju mi tie depky. A ake AD to Ty beries?? A o tom chlapovi som tiez pocula, 😨 😨 😨 , fakt neuveritelne, teraz je vraj stastny, ze na to prisli a myslim, ze aj komunikuje cez nejake pristroje...... 😕 😨

zuzkazguriska
7. dec 2009

No ahoj dievky!!

Takže ja budem stručná, konečne som sa dnes odhodlala ísť k tej psychiatričke a tá ma pekne odpálila, že má plno až do januára.
Povedala, že mám brať Citalopram ako mi kázala moja vš. lekárka. Dobré, čo? Sviňa je to.. 🤐

Hroška, prečo sa bojíš užívať Frontin??? Ja si ho chcem dať predpísať, len mi to dnes "akosi" nevyšlo..

srdcko81
7. dec 2009

Ahojte-ale kdeze filipal-bufet sa nekonal 😠 musela som makat na dalsich rozpoctoch 😠 ale potom som si odbehla do mesta-otrieskala 100 eur a spokojna sla domov 🙂 Dokupila som este manzelovi dvoje sportove nohavice a sebe také cizmicky-na takom stekli-ze ked uz som ako hroch tak nech som aspon vysoka 😀 Boze vsak sa hádam nedolámem kdesi 😅
No hroska-tak tá moja je zase vychrtlá-tak tu Ti poslem hádam aj lampionom 😀 A inak-pred dvoma rokmi mala asi o 15 kg viac a minule zacal rozpravat ze aká je tucna a ze má sunky-take jedy do mna vosli a jej hovorim-ked ste mali o 15 kg viac tak ste bola spokojna a teraz ste chorobne vychudnuta a riesite tu nejake sunky 😠 tak len zostala cumiet-koza jedna.
No ja teraz strasiakov uz nemávam-ale tiez sa niekedy tak sprosto zamýslam-ale vzdy sa to snazim odohnat a aj sa mi celkom dari-baby niesmieme sa nudit-musime stale nieco robit aby sme nemysleli na sprostoty-ja viem ze sa to niekedy neda-ale snazit sa a snazit sa a fakt stavat aj to sproste puzzle radsej ako sa trápit s týmito kamarátmi hnusnými. 😔

stanka1986ke
7. dec 2009

no ja idem na kontrolu 21.decembra...frontin mi vysadila lekarka lebo mi robil zle...no tak dufam ze sa to zlepsi...mozno je to aj tym pocasim..lebo tu v kosiciach je hrozne pocasie, hmla a take mrholenie s dazdom...no hnus...ziadne slniecko...chmurave pocasie ☹

monca007
7. dec 2009

ahojte viac o sebe stale som nervozna nic ma nebavi musim stale nieco robit ked chcem na chvilu vypnut zacnem premyslat ach tie myslienky nemozem sa sustredit na nic na spanie berem hypnogen stale si vravim ze to sama zvladnem no mesiac je uz dost dlho aspon pre mna

srdcko81
7. dec 2009

monca007-id ku svojej obvodnej a postažuj sa co Ta trápi a ona Ti bud dá nieco na ukludnenie alebo Ta posle k psychiatrovi.Mozno je to len prechodná jesenná depresia.Uvidis co Ti povie-ale cim skor tým lepsie aby sa Ti to neyhorsilo a neprerástlo do niecoho tazsieho.A ziadne predsudky a podobne.Nemás sa za co hanbit-trpí tým vela ludi.A na kazdeho sa mozes vykaslať.Držim palce-to je aspon moj názor-ja som sa tiez furt hanbila a bála ale je mi lepsie a lutujem ze som sa dva a pol roka trapila sama.

soniada
7. dec 2009

zuzi nezobrala ta ? no ja nechapem ako to funguje ale ja ked som s placom volala vtedy vela dr tak tiez ma nechcel ani jeden zobrat..co keby som si vtedy nieco spravila alebo tak..ako je mozne ze ta nechce zobrat? keby to bola kozna alebo nieco take ale nie ked mas stavy ze nevies cia si ..ja neviem je to divne a skoda ze sisa pred odchodom nedostala dr 😒 dostala si ip?
srdcko takze cizmicky? 😀 😀 no super aspon si si radost spravila..
hroska, ano ano aj ja mavam presne to iste, sak ja tej dr ani nemozem povedat co mam v hlave sak by som tam bola spon týzden a ju by urco porazilo...uz teraz ked tam dojdem si sadnem a ona sedi a fajci jednu az druhou a ja jej rozpravam , no jak z filmu len nema koniec sakra 😀

monca007
7. dec 2009

srdcko dik za povzbudenie ja som bola u obvodneho pred tyznom porozpravala som mu ako sa citim ze ak sa to nezlepsi posle ma bud k psychologovi alebo k psychiatrovi ako to si mam vybrat sama

filipal
7. dec 2009

Zuzka, neviem skade si, ale v Ba sa neda dostat k psychiatrovi, uz som to tu raz pisala...ale Andy mi vysvetlila, ze to jednoducho nestihaju...ale presne to ma napada, Sonii, ze kto by bol zodpovedny, keby sa tomu pacientovi nieco stalo... mojej mame dali termin o 6 tyzdnov... ☹
Srdcko, ale ma zacat mrznut, to naozaj mozes trsknut na tych opatkoch! 😝 😀 nie ze si zlomis nohu! 😨
este som v kancli a prave mi volal syn, ze ma 38,5 teplotu!
ledva som sa ja vystrabila a zase bude chory on... ☹ 😒
pisala mi kamoska, ze jej kolegyna ma pracaciu chripku a su 10 dni v karantene... 😲

soniada
7. dec 2009

6 týzdnov preboha 😨 to aby clovek do predu myslel ze asi bude depka a zhanal doktora alebo co..ja neviem a ja som fakt bola v biednom stave..to je ok ze to nestihaju verim im ale ty brdo ved ...ved chapes 😀
ja som este tento rok nebola chora a to robim s ludmi tak sa tesim ako blcha ani zaockovana nie som ..
no tak esteze si fit aspon mozes liečit jeho 😉

srdcko81
7. dec 2009

Boze-no paráda-fakt to je s tými doktormi na prd. 😔 No tak baby len sa zabavit kadecim iným aby ste nerozmýslali.
monca007-to si más vybrat sama ci psychiatra alebo psychologa?No psycholog-Ta vypocuje-pripadne ta bude ucit nejaké dýchanie alebo Ta uvedie do hypnozy a atd ale medikamenty od neho nedostanes.No a psychiater-Ti naordinuje aj lieky.Takze je to na Tebe ako sa citis aked to neni ono-tak chod aspon k psychologovi a mozno aj ten pomoze a nebudes musiet ani lieky brat.
filipal-nestras-ja uz som mala dolámanú nohu a kvalitne Ti poviem-obidve kosti v clenku zlomene a este aj vyklbené-8 týzdnov sadra-potom mi zredla kost-no konecná-uz nechcem.To si obujem len ak pojdem na flam-ale kurna asi budem nacvicovat po chalupe najskor 😀 Na tých parketách to bude super-v kuchyni na dlazbe uz som skoro spravila snuru 😀 No a musim si kupit mentos-ak zlomim opatok 😀 A je mi luto ze mate take patálie,ze sa Vám ta choroba strieda.Baby ja som mala pred mesiacom taký zabijak-to som sem este ani nechodila-manzel mal 40 horucky-no a moja panika-ale najskor som volalal na pohotovost-ze co a ako mám robit a ked nezabralo tak som ho dokonca sama odviezla v tom mojom strachu na pohotovost a tam ked mu dali injekciu a poslali nás na RTG pluc-a bol negativny-tak som si vydýchla a vtedy som mu povedala,uvidis ze ochoriem aj ja-lebo som mala stres a hned bude oslabenie imunity.Hned na druhý den uz som aj chrclala aj soplila-ale nastastie bez horucok a obislo ma to v takej light forme.
Soniada-aspon vitaminky si kup-megacecko alebo take cosi-alebo papaj vela ovocia a zeleninky.Si v nebezpečnom prostredi ☹

lenka00
7. dec 2009

Ahojky 🙂
hroska..uzivam to same co Filipal - Zoloft-sertralin...no, zkusim do toho jit a zvednu na tu 150mg...uvidim, co to se mnou udela 😝 😝 a ty jsi nepremyslela o navyseni??? jak si popisovala to o Frontinu, tak v tom jsem uplne stejna 😀 😀 a kdyz se nakonec rozhodnu si neco na uklidneni dat, tak si vezmu pulku a hrozne se divim, ze mi to vubec nezabira...ty pocity na zblazneni mam taky, ma nova dr. rikala, ze je to bezny projev uzkosti, ze me timto jeste uzkosti nepresly, ale ze to trva dele nez lecba deprese..tak uvidime, snad uz budeme vsechny naprosto oki 🙂 🙂 peknou dobrou noc..

hroska
7. dec 2009

Ano Lenka rozmyslala som o zvyseni, ja idem k Dr. vo stvrtok, tak jej to skusim opisat a uvidim, ci to sama navrhne. 😨 Ja som taka neschopna, neviem si sama pomoct, paci sa mi, ze Ty sa vies tak rozhodnut, ze proste do toho ides a hotovo 😎, ja spekulujem a iba sa trapim..... ☹ dakujem Ti za povzbudenie 😉 😉

Zuzka, nie ze by som sa bala uzivat Frontin, ale vzdy ked si ho zoberiem, tak potom ma to zase stve 😠 , ze som to predsa len mohla skusit zmaknut bez neho a vycitam si to 😠 ...... proste pocit porazeneho.... ☹ . Ale zabera fakt dobre, len horsie na tom je, ze len nachvilu 😖 😨 Zuzka a nemozes skusit ineho psychiatra 😨 aj keby si mala inde dochadzat, ved raz za mesiac sa to da a potom aj menej casto. Mna tiez prva Dr., ktorej som volala totalne odpakovala a to som jej volala v hroznom stave, tak si viete predstavit, co to urobilo s mojim uz aj tak nulovym sebavedomim ☹ 😢 🙄 Na 2. krat to vyslo, termin hned v ten tyzden. 🙂 🙂

Srdcko, mam lepsi navrh, co keby sme tie nase jezibaby dali dokopy, vies taky "Matko a Kubko" a poslali ich niekde past ovce, mozno by si rozumeli ........ 😀 😀 😀 a my by sme mali pokoj 😉 😉 . Tak aj Ty si mavala "strasiakov"??, boze Srdcko a kedy asi prestavaju strasit, po akom case uzivania AD???? 😕 😨 A daj aj nejaky receptik ako ich najlepsie zahnat, prosim pekne. Tak vravis, ze v cizmickach si Hroch 😅 , tak to potom musis byt v nich peeeeekna 😀 😀 😀 😀

Soniada, pocuj, ale ta Tvoja Dr. je nejaka divna??? 😕 😨 To fakt fajci, ked s Tebou komunikuje??? 😨 Dufam, ze sa Ta aspon spyta, ci Ti to nevadi? 😲. To je teda riadna terapia s cigaretou v ustach - kognitivno-behavioralno-nikotinova 😨 😨 😝

Monca, veru Srdcko Ti to strucne a jasne napisala - amen. 😉

Filipal, to mi je luto, ze ste takto pochoreli ☹ , vela cajiku s citronom var mladencovi, obklady na celo, vitaminky, a nieco na tu teplotu... joj len chlapi toto nie dobre znasaju, aspon ja mamtaku skusenost. 😨

srdcko81
8. dec 2009

Ahojte kocandy
hroska-no mávala som strasiakov-Ti poviem a pred uzivanim AD sme boli s partiou na chate-aja som tam mala take stavy fakt na zbláznenie-ja som z tej chaty s prepácenim h....omala a frontin to uz slo jak lentilky-neviem ci som si to sama vsugerovala alebo to uz na mna neucinkovalo-ale ja som zjedla dve 0,25 na raz a nic.No horor stav.Potom sme prisli s chaty a uz som na nic necakala hned som sa objednala k dokymu a utekala a dal AD len mne vtedy nepovedal ze mozem kombinovat aj s frontinom-no a tak ja sikovna tým ze som to nevedela,tak som sa vytrápila ako hroch.No prvý týzden to Vám poviem to bolo strasne-jedinné na co som sa tesila bola postel-lebo aspon sa mi upravil spanok.Nemohla som sa najest nic-ja som bola kantare-upratanie bol pre mna nadludský výkon a este si predstavte ze sme mali mat oslavu a teraz ja som vsetko si musela prichystat-po hlave mi lietalo vsetko mozne aj nemozne-pocit na zbláznenie-robila som chlebíky isla som sa dogrcat.Normálne som sa zosypala na tu dlázku asi dve hodky pred oslavou-a zacala som revat ze to nezvladnem,ze nevládzem,ale potom neviem co to bolo mi zasvietilo v hlave asi nejaké svetielko a som sa pozubierala a hovorila si -nie mna to neporazi ja to zvládnem ,musim atak dalej-a si predstavte ja som tu oslavu zvládla a nikto si na mne nic nevsimol akurat ze som pochudla-keby mi to teraz niekto povedal,co by som ja za to dala. 😔 No a po tej oslave som sla uplne roztrzita k tomu dokymu a zacala som tam jacat ze nech mi zmeni lieky ze mne je zle a ze ja nevládzem(ja som nemala ani tusenie o AD fakt ja som vobec nevedela co to je a ani som necitala letaký,lebo uz som sa poznala a smojou panikou by som urcite mala vsetky neziaduce ucink)No a doky ma zacal ukludnovat ze to s AD nemám a ze to mám detskíé davky a ze nech nejancim a ze ked mi je zle nech si dam frontin.No baby a ako som odtial odchádzala tak som citila taký pocit slobody a som si povedala,ze to zvládnem a ze ked som ten sprostý frontin nezozrala 10 dni toho najhorsieho stavu-tak ze ho uz nezozeriem.No a podarilo sa-nezozrala-odvtedy nie.Lenze ja som sa fakt stým bila 2,5 roka sama a az potom prisli AD takze ked ja som sa citila trosku lepsie po mesiaci-tak to bola moja malá vyhra-mozno aj preto som to tak nejak lepsie zniesla.mo a ako som tu uz milionkrat spominala-moje zaluby mi strasne pomáhaju-(ak by ste chceli vidiet a kto je na facebooku-mam tam par fotiek-tak by sme sa mohli dohodnut.)Ja som kvietkomil,knihomol,aranzujem-lustim mám zajka fakt a nenudim-len ma stisne pri srdci pri spomienke na babatko.

ercinka
8. dec 2009

Ahojte kočky.
No ja som dávno nepísala, lebo mi je zle. Mala ste niektorá akoby "tlaky do hlavy" ? Ja som už z toho zúfalá a neviem čo s tým robiť.
Ja keď som volala k doktorovi, tak ma 4 odbili a až 5 vyšiel a to mi bolo počuť na hlase, že som mimo. Tak som začala plakať, že ma zobrali hneď na druhý deň.Dochádzam do iného mesta asi 60km a je to.
Filipal to vážne o 6 týždňov??? To ja by som už bola na cintoríne, mala som na mále 😒
Stanka a čo ti bolo z Frontinu? Ja beriem lieky 2 týždne a stále je mi zle od žalúdka, mám sucho v ústach, nesmierne bolesti hlavy, ale keď som volala povedal, že nemám v žiadnom prípade vysadiť liečbu, zajtra idem na kontrolu, tak uvidíme.
Neviem, ktorá ste písala, že ste boli v Poľsku a oplatí sa tam ešte? Ja by som chcela vianočný stromček, taký veľký a hustý 😅 ako v amerických filmoch 😀 😀 😀 , mali tam aj také?

ercinka
8. dec 2009

Srdcko 2,5 roka? Tak si fakt dobrá, jno neviem kde by som už po takom čase bola, ale ten pocit slobody si presne opísala, ako som cítila aj ja. To slovo to úplne vystihlo.

alika54
8. dec 2009

ahojte,,,,ercinka ja som bola v polsku a stromcek tam je jedna z mala veci ktora sa na trhu oplati,,,kupis isto krasny 😉 vsetko som nestihla pocitat bo idem prec ale vecer precitam,,,,vcera som bola v nemocnici na prevaze a stravila som tam od 11-do 13.30 radost co??? vsetkym pekny den babule drzkajte sa mi 😉