Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

somebunny
29. okt 2016

@bernusha ja teba lutujem

qidko
29. okt 2016

@ivka1302 Ahoj moja ja tu obcas nakuknem 😀 a ver ze je mi luto ze vzdy niekto pribudne ☹ a trapi sa kies by to kazdy dokazal zdolat co najrychlejsie ale su tu dievcata co sa trapia uz veeeelmi dlho a priala by som si aby uz konecne tu MRCHU porazili 😠 a ties som si vsimla ze niektore dievcata sa velmi lutuju a vsetko chcu vyriesit liekmi neviem ci aj ja som bola tak zufala ale verte nieje to len o liekoch 😉 zo srdca vam prajem skore uzdravenie babulky moje pekny vikend aj ked u nas uprsany 😀

umabell
29. okt 2016

@somebunny ze ucitelka ze sa nehanbis! To ze si nebola na psychiatrii neznamena ze tam nemozes skončiť to co si dvolujes?

bernusha
29. okt 2016

@somebunny ...😂😂😂😂...ty si hovoris pani ucitelka...???? Zavist je jedna z najhorsich vlastnosti,draha!!!! 👊👊👊👊....najdi si ine forum,a tam sa navazaj do ludi...pekny den prajem,mna uz neoslovuj...😛

bernusha
29. okt 2016

@umabell ...prosim Ta....nerozculuj sa nad nou...je to bezcitna,obycajna trubka....zistim ,v ktorej skolke uci...a ci vobec uci....😂😂😂😂

qidko
29. okt 2016

@junova Ahoj to poznam ked behas do nemocnice kazdy den moj manzel mal pred rokmi uraz ja som cakala na prvu operaciu chrbtice rano som utekala ho umyt a nakrmit pretoze on to nezvladal sam potom ifuzia premna od bolesti a sup do prace vecer domov deti a to sme chovali este aj prasiatka 😀 a vselico ine a aby som nezabudla topili sme na tuhe palivo cize este som si musela navozit drevo 😠 ach jaj hroza ale stalo to zato prenho by som urobila cokolvek a teras sa cudujem ako som to vsetko zvladala je mi luto ze tvoj manzel ta nepodrzal v tazkych chvilach ale niektori chlapi si neuvedomuju ako ich potrebujeme 😀 oni to beru ako samozrejmost ze sme tu pre nich

bernusha
29. okt 2016

@somebunny ...mna nemas preco!!!???? Keby ti napisem cast z mojho zivota,tak sa schovas do mysacej dierky...😁😁😁😁...lutujem tie deti 😦,ktore vyucujes...maju totiz zakomplexovanu osobu pri sebe,ktore je nebezpecna!!!!! Varujem ich rodicov!!! Mala by si dobrovolne opustit to pracovisko..👊👊👊👊👊😀😀😀

qidko
29. okt 2016

Dievcata len som tu nakukla a zabudla som ze varim zemiaky na salat tak som ich rozvarila 😀 😀 som to ale sikulka 😀 😀

bianus
29. okt 2016

@somebunny preco konecne nevypadnes z tejto diskusie? Teba to fakt asi vzrusuje , urazat nas.... len si davaj pozor pani uzasna, aby sa ti to nevratilo..... ty si fakt hrozna.... ked je niekto hospit. na psychiatri, to neznamena, ze je to nieco hrozne... je to take iste oddelenie ako ostatne. a uz fakt , nech ta tu uz nevidime... pa pa

qidko
29. okt 2016

@somebunny nezviknem nikoho urazat ale preco si vlastne na tomto fore 😠 nechce sa mi vsetko citat a hladat tak mi to napis lebo mne pride ze si jedna zla frustrovana zenska 😠 ktora sa potrebuje vyventilovat a nevie ako tak sa navaza tu do dievcat 😠 ak nechces nikomu pomoct alebo poradit tak DOVIDENIA o nie radsej ZBOHOM 😀 😀 😀 Pekny den ti zelam a zamysli sa nad sebou 😉 😉 😉 😉

junova
29. okt 2016

@qidko Najskôr to nevedel prijať ale už je ok. A stojí pri mne. Hovorí, že to zvládneme 🙂

qidko
29. okt 2016

@junova Ano zvladnes si silna zienka a mas rodinu ktora ta potrebuje drz sa 😀 😀 😀 😀

somebunny
29. okt 2016

@bernusha mna to bavi ucit deticky a vobec niesom zakomplexovana ani na to odkazana mama ma pracovnu agenturu kde zamestnava 3500 ludi a deti ma maju velmi radi a domkaaa ti pises ze chodis na vysku kde su prednasky skusky too len tak mas mesiac volno o tom silne pochybujem ze tam chodis a ty ametyst chcela som ti pomoct zamestnat sa lutovala som ta ze robis za almuznu a preto som chcela vediet odkial si ci by sme pre teba nemali lepsiu pracu tak zbohommmmmmmmmmmm

janka_banka
29. okt 2016

@somebunny ja sa snažím nepridávať do takýchto situácií, ale musím reagovať 🙂 ... neskrývam fotku, neskrývam to v práci, pred známymi ... ale chápem,že niekto potrebuje súkromie,ťažko sa mu o tom vraví, záleží od toho, či je človek introvert-extrovert ... môj manžel hneď od začiatku vedel, že som psychicky chorá a práve som mu čítala túto debatu ... a sám hovorí,že by bolo povrchné odsúdiť človeka hneď na začiatku, on videl vo mne to dobré, lásku, nehu, pochopenie ... a on je silný astmatik...mala som preto nechať na začiatku ??? Mala som ho opustiť preto, že som mu veľakrát volala záchranku??? A ešte pridám , že sa riadne zajakáva ... mala som ho preto nechať ??? Nie nie nie 😉 .... čiže on chorý, ja chorá ... a vieš čo z toho vzišlo ??? ČISTÁ KRASNA LASKA !!! 🙂 ... naplnená dvomi krásnymi dcérkami ...
Vieš, píšeš, že sa u Teba spustila choroba po smrti Tvojmu brata, je mi ľúto, že si prežila takúto stratu, muselo to byť naozaj ťažké :( ... a je super, že si to prekonala ... aaaaale myslíš,že v živote neprídu ďalšie ťažké chvíľky??? Napr. aj narodenie dieťatka je krásne, ale zároveň náročné na psychiku, nie je to len o radosti, ale aj starosti ... nemyslíš, že pri takomto strese (a to nehovorím o psychických výkyvoch z hormónov) nepadneš do bludného kruhu úzkosti ??? A tých ťažkých záťažových situácií príde oveľa oveľa viac: nová práca,manželské problémy .... a preto by Ťa mal nechať Tvoj priateľ, že sa Ti v budúcnosti môže vrátiť recidíva??? N
Nevieme život dopredu naplánovať, ale netreba sa stresovať čo bude potom, my ten život nepremyslíme dopredu, vie to len Boh... či už bude trápenie, choroba, každý z nás potrebuje iný čas na zotavenie a preto plne podporujem Domku, že bojuje a má v sebe silu ...aj ja som sa veeeľmi ľutovala na začiatku, ale je to súčasť choroby, prechodný jav, niekomu trvá mesiac, niekomu rok ...
Na začiatku každej terapie nie je dôležité poučenie, ale pochopenie a takto si vlastne lekár získa pacienta a až potom mu dokáže pomôcť, na základe dôvery ... čiže ako ja hovorím, najprv sa snažiť pochopiť a potom povzbudiť a radiť, ina cesta nie je a viem to z psychoterapíí, ktoré mám 10 rokov a môže povedať, že som neskutočne pokročila, aj keď beriem AD ... prídu horšie stavy, ale viem ich zvládať a dôležité je, že viem, že to prejde ...
Nech sa Ti darí, držím Ti palce, že všetko v Tvojom živote bude už len a len dobré a ak príde aj do Tvojho života ťažšia chvíľka, nech si silná tak ako teraz, určite Ti to tu praje každá z nás ... 😉

slnecnica333
29. okt 2016

@somebunny podla mna domka moze chodit do skoly.ked uz pise diplomovku znamena ze je v poslednom rocniku a to ma malokto vtedy prednasky.uz len odovzdat na termin diplomovku a potom su statnice.

somebunny
29. okt 2016

@bernusha ha ha ha zavist mas doma zrkadlo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

junova
29. okt 2016

@qidko Ďakujem, snažím sa tomu nepodávat🙂 Manžela keď som ochorela presviedčala psychologicka, že úzkosť má občas každý, že sa to da zvladnut vôľou. Lieky ma len utlmia. Vraj antidepresíva treba len ľuďom, čo sa nevládzu ani z postele postaviť, nejedia, nespia, chcú sa zabiť a keďže mne chutilo jesť, spala som, nechcela som sa zabiť a normalne som fungovala tak manžel si so psychologickou mysleli, že prehanam. Až keď si o tom neskôr naštudoval bol chapavejsi. Ale kto nezažil, nikdy celkom nemôže pochopiť. Qidko, čo Ti pomohlo okrem liekov? Mne pomáhajú záľuby, práca, prechádzky a najmä deti 🙂))

somebunny
29. okt 2016

j
@slnecnica333 jasne ale su este skusky aj prednasky my to tak mame u nas sa nepise lendiplomovka ale ani raz som ju nevidela napisat za 1 rok ze ma skusku alebo prednasku cudne nie ked pise o robote kde chodi a skolu ani nespomenie ked chodis do skoly je tu sucast tvojho zivota v tej chvili

bernusha
29. okt 2016

@somebunny ...to ma aky vyznam INTELIGENTNA PANI UCITELKA...????? 😂😂😂😂😂

verokuruc
29. okt 2016

@bernusha ja sa ti vobec cudujem ze sa tym zaoberas nerieste ju

verokuruc
29. okt 2016

@bernusha vies moze byt ucitelka ale ine su vedomosti a ine inteligencia moja nerozculuj sa mame dost svojho trapenia 🙂

domkaaaa
29. okt 2016

@somebunny moja zlata ja mam uplne u riti ci mi veris ci nie 😂😂😂 ty si posledna komu budem dokazovat kam chodim keby ti poslem moju fotku tak sa asi schovas do diery moja zlata 😜 A leby si ucitelka tak vies ze v piatom rocniku sa do skoly nechodi na pedagogickej fakulte a pise sa praca a statnice tak sa ukludni 😂 Aha vlastne ty si musela chodit na predskolsku elementarnu kam chodia socky ako ty 😂 Potom to v tych skolkach tak ak vyzera ked tam ucia take zakomplexovane chudery ... A to ze som v nemocnici je moja volba 😂 A to len koli tomu aby som nedopadla ako ty 😂 Ale nebudem sa znizovat na tvoju uroven ... Ked ma tu zbadali sestricky tak mi povedali ze nechapu co tu robi take inteligentne uctive a dobre dievca takze tak ... A daj si pozor aby si tu neskoncila lebo myslim sinze by si to potrebovala viac ako ja 😂

domkaaaa
29. okt 2016

A nezelam si aby si v jednom prispevku pouzila moje meno lebo si ta najdem 😂 Mala si tu fotku nejakej celebrity pamatam si to 😂 Tak tu laskavo meurazaj dievcata ked sem ani pravu fotku nepridas

bernusha
29. okt 2016

@verokuruc ...ved ale nenasrala by ta nejaka zakomplexovana krava,ktoru ma kazdy na haku a pride sem,kde su super ludia a bude tu kraviny vypisovat??? Co sa neukaze,nepredstavi svoju MŠ....vobec nikde neuci.....ved taka zena....pozri ako pise,uplne od veci.....ako moze davat vedomosti taka vyplatana hlava!!!!

bernusha
29. okt 2016

@verokuruc ...ona totiz ani inteligenciu a ani vedomosti nema....😂😂😂😂😂

bernusha
29. okt 2016

@verokuruc ....ZAVIST MAS DOMA ZRKADLO.....😁😁😁 ...to co je za vetu???? Sprosta,hlupa,neinteligentna zena dokaze take vypustit z papule!!!!

domkaaaa
29. okt 2016

@somebunny a predstav si ze som taka sikovna ze stiham aj pracu aj skolu 😉😉😉😉

verokuruc
29. okt 2016

@domkaaaa nerozculuj sa baby fakt sa vam cudujem ze sa nechate vyprovokovat

domkaaaa
29. okt 2016

@verokuruc mas pravdu 😊 Uz nereagujem vobec 😊

labajka
29. okt 2016

Mile moje.rada prerusim retaz tychto reakcii😛😛😛
Ber