Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bernusha
29. okt 2016

Presneeeee.....normalne mi je zle z tak negativnej osoby!!!! 😤😤😤😤😤😤😤

labajka
29. okt 2016

Beriem AD presne rok.bola som na potrate.pri porode prveho dietatka resp.4mes po nom mi boli tiez nasadene AD.tie iste.teraz chodim do prace.plnohodnotne sa staram o rodinu,chod domacnosti,stavbu domu.Som stastna a tesim sa z kazdeho dna co pride.je pravda,ze som sa zmenila.SOm sebaistejsia,kludnejsia a stastnejsia.Tak nech nikto nepochybuje o tom,ci sa da dostat z tej pliagy zvanej PP alebo Depresia.😘

verokuruc
29. okt 2016

uplne ignorovat ju treba ako by na fore ani nebola to ju nastve este viac

bernusha
29. okt 2016

@verokuruc Tak!!!! 😍😍😍😍

qidko
29. okt 2016

@junova Milujem prirodu ale kedze u mna to bol aj strach ist von aby ma niekto nevidel tak som to uplne vynechala asi po 5m som prisla nato ze nemozem takto zit tak som zacala chodit pomaly von mm ma odviezod za dedinu aby som nikoho nestretla a tam krocik po krociku som sa zacala vracat k prechadzkam (rada obimam stromy ale nie som strelena len mam pocit ze mi je lepsie),doma si spievam aj ked neviem 😀 mne to nevadi vela cvicim pomaha mi aj tanec pred zrkadlom kym som nemala problemy tak sme casto chodili tancovat 😀 😀 teras ma este nepocuva noha ale ja to rozchodim 😀 a milujem omalovanky dokazem aj hodiny malovat a vela mi pomohla aj suseda ma malickeho drobca a nebala sa mi ho nechavat ked isla na nakupy lebo o par kamosiek som prisla lebo si myslia ze som debil ked sa liecim u psychiatricky 😖

slnecnica333
29. okt 2016

@domkaaaa drzim ti prsty aby si sa skoro uzdravila 🙂 ja ti verim ze chodis do skoly.ale musim ti napisat ze aj dievcata ktore chodia na predskolsku a elementarnu pedagogiku su fajn.sama take poznam a su z nich skvele ucitelky a maminy 🙂 netreba kvoli jednej ostatne urazat.

junova
29. okt 2016

@qidko No ved to sú tie predsudky. Ale lieky uz neberies, že?

domkaaaa
29. okt 2016

@slnecnica333 prepac to bolo v zaplave emocii moja najlepsia kamaratka chodila na predskolsku elementarnu a je to najskvelejsia osoba ktoru poznam 😊 To zo mna v nervoch vypadlo ja si vazim kazdu osobu ktora vystudovala vysoku skolu ci ke to skola lahsia ci tazsia viem sama kolko starosti a obetovania to obnasa tak sa hlboko ospravedlnujem 😊 Len sa mi nepaci ze takero nieco vychovava vase deti 😊

domkaaaa
29. okt 2016

Sestrina svokra mala tazku depresiu nevedela sa postavit prejst par krokov ani sa nechcela s nikym stretnut ... Po pobyte tu po 6 tyzdnoch bola novy clovek stastny prestahovala sa postavili dom zaradila ho nadherne ma zahradku s bylinkami stara sa o male vnucata a je to krasna sebaista zena tak nech mi nikto nepovie ze sa z toho neda dostat

qidko
29. okt 2016

@junova Nie som cista vysadila som ich sama a az po 2tyz. som sa priznala lekarke 😀 proste citila som ze ich nepotrebujem tasko sa to opisuje ale ja som vedela ze to zvladne a podarilo sa 😀 😀 ale koli manzelovemu pokoju raz za mesiac budem volat lekarke ako sa mam 😀 😀 a zvladam to su niekedy chvile ze rozmyslam aspon nad Lexaurinom lebo sa stava ze mam chvenie ale dari sa mi to rozchodit tak verim ze to uz takto ostane 😎

umabell
29. okt 2016

@qidko a ako dlho si brala adecka? To je super ze sa mas fajne aj bez nich💗... Drzim palce 😊😊raz aj ja tu napíšem vetu baby som bez ad a je mi fantasticky🍀🍀

ametyst123
29. okt 2016

@mijo53 Ahoj Mijo, je zaujímavé, že si si prečítala môj príspevok, a Somebunny - in, na ktorý ja reagujem, si si neprečítala.... Neverím Ti ... A je naozaj zaujímavé, že si si prečítala len ten môj, ked ma nemusíš, a inak upozornenie na moj príspevok si nemohla dostať, lebo Teba tam vôbec nespomínam menovite....! To je za prvé.... Za druhé, netvrď, že si mi nikdy nič zlé nenapísala.... lebo sa zasmejem.... 😵 .... práve naopak, vzdy si do mna zabrdala, a ja som reagovala na Tvoje príspevky.... A za tretie.... je zaujímavé, že vraj "Ti v upozorneniach vyskakuje táto téma...."..... Tak to Ti môže akurát tak vyskakovať v upozorneniach, ked Ti niekto priamo napíse, a Tebe adresuje nejaký príspevok, to je za prvé, a za druhé Ako je možné, že Ti práve tieto témy IBA vyskakujú v diskusiách, ked je tam spústa dalších tém, ktoré sú tiež rozsiahle... Tak napríklad.... "Duch na teste"... , "Čo si myslíte o Halloweene...", "Nenávisť a agresivita voči manželovej rodine", "Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň".... ALE najviac rozvinutá téma, ktorá ma dokonca viac ako 50 000 príspevkov je "Pipiny z Gyn - Fiv...".... Fakt som si už dala tú snahu, aby som si vypísala tie najdiskutovanejšie.... a vôbec nie je pravda, že len na našej téme sa diskutuje,.... tak bud taká láskavá, a na moje príspevky absolutne nereaguj, ja už na Tvoje nebudem, jedine vtedy, ked ma budeš urážať, a to ja Ti nedovolím... A dalšia vec, nechceš si písať so Somebunny...? Máte rovnaké štýly písania, tak skuste si vzájomne napísať, ste obe plné "pochopenia" voči iným ludom, vy si iste budete vzájomne rozumieť... 😖 . Tak si skúste napísať, možno sa aj spolu stretnete..... 😔 .... a rozoberiete vaše spoločné myšlienky....

qidko
29. okt 2016

@umabell Prajem ti to z celého srdca 😉 a brala som ich cca 16mesiacov 😝

domkaaaa
29. okt 2016

@umabell umka myslim si ze si na najlepsej ceste 😊

umabell
29. okt 2016

@domkaaaa to ja tak do buudcna... 😀😁teraz este momentálne asi nie je ten cas ale pride aj tvoj aj moj aj náš 🍀🍀..

esselte
29. okt 2016

@domkaaaa ja upratujem,umyla somvsetkyokna v dome,poupratovala dvor,sklenik,dnes son upiekla dva kolace,lebo zajtra ma syn meniny a bude aj na dušičky,ak by sa niekto stavil

umabell
29. okt 2016

@ametyst123 inac mijo je "obľúbená" aj v inych diskusiách ako pozerám... Kasli na ňu... Neviem naco sa sem zapájajú ľudia co nemajú šajnu o tejto chorobe... Krasny dnik a neponocuj lebo pride mama Mijo 😁😁😁😁😁

qidko
29. okt 2016

@ametyst123 Ahoj hrozne rada citam tvoje prispevky su dlhe 😀 ale pacia sa mi a takties na teba vzdy myslim ked ponocujem lebo viem ze aj ty urcite ponocujes 😀 😀 manzel nam dal dobru prezyvku vraj NETOPIERKY lebo v noci buntosime prajem vsetko dobre pekny vikend drz sa pa 😀 😀 😀 😀

qidko
29. okt 2016

@esselte Ahoj rychlo som mrkla odkial si ze si tak sikovna 😀 😀 typicka vychodnarka Presov ako ja tak zabehnem na ten kolac? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Nie zeby ostatne neboli sikovne 😀 😀 😵 😵 😎 😎

ametyst123
29. okt 2016

@somebunny Ahoj somebunny, tak je velká škoda, že človek, ktorá ma učit deti v školke, má takéto zastarané názory, a je taký necitlivý a plný nepochopenia a netolerantnosti voči iným ludom.... Tak pomaly mi to príde tak, že kedže si iný, nemáš právo ani žiť?.... Tak potom všetci ludia, čo majú nejakú chorobu, a ešte horšie, nejakú nákazlivú chorobu, napríklad ovčie kiahne, zltačku, tuberkulozu, alebo čokolvek iné... tak všetci by mali čo urobiť?... podla Teba.... ? .... Všetkých teda treba asi zniesť z tohto sveta, že ?.... Alebo ich uplne izolovať,.... A čo takí cigáni, alebo židia, alebo inak orientovaní ludia, alebo ludia s AIDS.... všetkých asi treba poslať do plynu, že?.... No zaujímavý názor 😠 😠 😠 .... Tak takýto človek učí malé deti v školke, .... Bože môj.... to sa potom máme čoho obávať, ked tieto deti vyrastú..... čo z nich bude?... Rasisti? A Ty si vlastne Somebunny čo?..... Mne osobne to príde tak, že Ty máš problém, mám pocit, že ak aj máš nejakého manžela, tak ten si musí dať super pozor na seba samého, aby nebol vôbec chorý, musí to byť asi svätec, a nesmie vybočovať z radu, ani z priemeru, lebo potom bude v Tvojej nemilosti, a skončil u Teba.... a možno ten druhý prípad, že nemáš žiadneho partnera, čo by som sa asi ani nečudovala.... lebo kto by s takou osobou vydržal..... A vidíš? My na rozdiel od Teba máme svoje životy, ktoré sa snažíme žiť naplno, aj ked nam život hadže polená pod nohy.... a nie sú to len maličké polienka,.... ale riadne polená.... a ked nam do toho vošla nejaká psych. porucha, ktorá sa dá liečiť, tak sa teraz máme akože čo? .... picnout....?.... 😅 .... Šak mi sa z toho dostaneme, neboj sa moja zlatá, len si fakt dávaj pozor, aby Ta niečo takéto nepostretlo, z nenazdania, z ničoho nič, jedného dna, len tak, ..... a už sa v tom vezieš....ani nevieš ako..... 😖 . A inak , tieto naše poruchy sa vyliečiť dajú, a sme tomu všetky rady, že sa to dá, a sú ludia, ktorí majú aj ovela horšie problémy, zdravotné, a niektorí aj neliečitelné choroby, a musia s tým žiť, ale aj chcú žiť....! A Ty nemáš absolútne žiadne právo čokolvek ludom v tomto smere hovoriť, alebo že napríklad nemôžu mať ludia s psych. problemami partnera, alebo deti.... to už je čo za blbosť.... Tak vieš čo? Chod do Romskej osady, postav sa doprostred, a vykrikuj na celú osadu, že kedže majú degenerované deti (nemyslím to ako urážku....ale vo väčšej miere to tak Bohužial je....).... tak nemajú na ne právo.... a že nech sa idú picnout, alebo im zakazuješ mať deti, alebo nech sa idú dať sterilizovať.... Hmmm? Čo Ty na to?.... Ako správna učitelka....... Ved si predstav učiť tie detičky v školke... ved to nedokaže ani obsedieť na mieste, nechápe, že je v školke preto, aby sa niečo aj naučilo, nevie ani sa naučiť držať v ruke ceruzku..... A toto hovorím z vlastnej skusenosti, pretože som učila v materskej aj základnej škole.... a deti, ktoré nemali predškolský stupen, a teda hovorím väčšinou o Romskych detoch, tak mali neeeeskutočný problém sa vôbec začleniť do kolektívu 1. ročníka na základnej skole... nechápali, že majú sedieť v lavici, nechápali nič, nevedeli ani držať farbičky v ruke..... A teraz, čo s nimi....?... Tak podla Teba, asi zrejme vyčleniť zo spoločenstva, postaviť im rezervácie, nech si tam žijú, alebo ešte lepšie do plynu s nimi...?.... Další Hitler na svete..... 😠 🙄 ....
A inak, chcela som napísať, že od Teba ani od Tvojej matky žiadnu prácu nepotrebujem.... 😅 .... a ani by som nechcela.... od takej osoby, ako si Ty, tak povrchnej a nízkej..... (nemyslím teraz na postavu...)... a žiadne ľutovanie ja nepotrebujem, viem si nájsť prácu aj sama, čoho dokazom je, že už mám na obzore inú a lepšiu prácu... a hlavne kludnejšiu.... 😅 ... A teším sa ako blška.... lebo je to práca, akú som chcela, tak dufam, že ma bude baviť, a nebude taká stresová, ako tá terajšia.... chvalabohu, že z nej odchádzam.... 😅 . A vidíš, super, že som Ti nedala svoju adresu.... 😅 .... ešte by si vo svojej zlobe mi chcela urobiť zle.... 😔 ... Vôbec nie si dobrý človek, ale kašlem už na to.... Je mi Ta lúto..... Ale nič zlé Ti neprajem.... skoda len, že medzi nami chodia aj takíto ludia, ako si Ty... možno práve takých by bolo treba niekde vyselektovať..... 😔 .
Ostatné dievčence, prepáčte, už viac nebudem reagovať na blbé príspevky ...ale ked to bude nevyhnutné, nedám sa, a ohradím sa, voči debilným názorom niektorých ludí.... ahojte ....a ospravedlnujem sa za ten ostrý tón.... ale nedalo mi inak.... 😔

esselte
29. okt 2016

Baby,vôbec sa mi nepáčia príspevky niektorých ľudí,nemáme sa tu navzájom urážať,ale pomahat si,ak tomu niekto nerozumie,nemá tu čo robiť,už vobec to nemá byť o našom vzhľade,ja tiež nie som perfektná,mám pár kil navyse,ale vôbec to neriesim,hlavné a podstatne je zdravie a žiadna panika ani depresie,u niekoho oboje,je to ťažké všetky tieto stavy zvládnuť a nie ešte sa hádať a navzájom si podkopávat nohy,preco by dommka nezvládla skolu?Ja som počas paniky zvladla ak atestaciu,volbu riaditela,dnes konca ponaly aj rozchod smanzelom,ktorý sa teraz neuveriteľne zmenil,nevypije ani kvapku alkoholu,nosil by ma na rukach a to sme mali riadne problémy,dokonca somzacala aj šoférovať,a strašne som sa toho bala ešte predtým ako som dostala paniku,teraz som tozvladla ajs panikou a liekmi,neurazajme sa,veď máme len jeden život,ktorý máme prežiť krásne,preco hľadať chyby tam kde nie sú,preco navzájom takto reagovať,pomaly si tu začínate nadávať,to ste ženy?Držme sa témy a radme si ,neriesme nepodstatné veci a uz vobec niekoho vizas a vzdelanie

esselte
29. okt 2016

@qidko jasné,typické pre nás,my sme fakt také

esselte
29. okt 2016

@ametyst123 máš pravdu,alenereaguj na tie príspevky,ja nereagujem,načo?Človek,ktorý si myslí,to co odznelo v príspevkoch a tym nemyslím tvoje,je nazorr,ktorý svedčí ocharaktere človeka,čo ho písal,nerozculuj sa nad tym,pre teba to nemá vyznam a ona si to neuvedomí,nema tuco robiť,nevie o panike a depresii nič a posudzuje človeka,akoby s ním bola každý deň,ale ludia sú všelijakí,ja som sa už poučila na vlastných chybách a riesim vsetko s prehľadom,nereaguj na ňu

ivka1302
29. okt 2016

Dievcata ja nestiham listovat stranky a cudovat sa ako ste sa rozpisali. 🌺🌺🌺🌺Dokonca aj ludia ako verokuruc ktori sem nikdy nepisali sa ozyvaju🌺🌺🌺Je mi smutno z toho ako sa viete zjednotit v negativnom mysleni a urazkach.Stale citam treba to ignorovat a zrazu su tu tri strany plne utokov a urazok. 🌺🌺🌺🌺Ked som sem pred casom napisala aby sme zacali tu do diskusie pisat o tom co pekne ste cez den zazili a co vas potesilo aby sme sa konecne dostali von z negativneho myslenia tak sa z nejakeho dovodu nikto nezapojil. Z nejakeho dovodu ste si to sice precitali ale nikto na to neragoval ziadne pozitivne spravy za tym nesli 🌺🌺🌺🌺Dokonca sa ani stranka tak rychlo nezaplnila.Nech uz tu riesite cokolvek a akokolvek sa vas to dotklo toto je velmi dobry priklad na to ako zlo vladne v nasich zivotoch ako sa mi same nechavame ovladat zlom a co z toho asi tak bude??🌺🌺🌺No dobra nalada urcite nie. Obcas je dobre zo zlej situacie vybrat to dobre a zamysliet sa nad sebou co mi moja reakcia prinesie okrem chvilkoveho pocitu stastia ze som niekoho urazila ktory sa potom aj tak premeni na pocit vycitiek. Ci nie je depresia o tom aby sme sa menili? Ci nie je depresia o tom aby sme menili nase zle stranky aby sme zacali vidiet v zivote to co sme nevideli a mali sme to vidiet?🌺🌺🌺🌺Ak na tejto stranke bude niekto potrebovat pomoc tak neviem ci sem po takejto diskusii napise a zveri svoj problem skupinke hadavych ludi. 🌺🌺🌺Ja som si vas rada citala a aj som rada poradila ale po dnesku ....Zelam vam krasny den🌺🌺🌺

ametyst123
29. okt 2016

@esselte Suhlasim s Tebou Esselte, a už reagovať nebudem... ospravedlnujem sa... a budem už len písať veci, ktoré sú k tejto teme, a ak budem vedieť, skúsim poradiť, a aj sama si rada vypočujem rady od iných ludí, ktoré sú namieste, a už nebudem reagovať na tých ludí, ktorí neriešia problémy týkajúce sa celej tejto diskusie a teda Depresie, a iných psych. porúch, a ako ich riešiť....a aj vyriešiť... teda vyliečiť...!
Tiež si myslím, že je táto tema tu preto, aby si ludia vedeli navzajom poradiť a pomocť, ako sa z týmito problémami vysporiadať, lebo nie všetci lekári sú ochotní a niektorí aj schopní komunikovať o týchto veciach, a človek potom nevie, čo robiť a ako to robiť správne, .... čo robiť a čo nerobiť, aby sa človek z toho dostal a vyliečil.... o tom to predsa je.... 😉 .... Ahojky...

esselte
29. okt 2016

@ametyst123 presne o tom to je,o radach,o liekoch ,o terapii,o pomoci inym,ja som už 6 rokov ns konikovi a viem,že su tu aj príspevky,ktory sem nepatria,my sa len drzme svojho a nasej temy a sústredme sa na paniku a depresiu,nie na vyzor a charakter

alexa1815
29. okt 2016

Niesom chora ale viem co to je psychicka choroba zial moja mamka mala po bratom narodeni depresie a uzkosti a viem co je to odsudzovanie okolia aj samotnych lekaroch aj ludi prezili sme si svoje zial myslenie ludi nezmenime taky je zivot psychickych chorych ludi budu stale odsudzovat akoby niekto chcel byt chory mama si vytrpela dost 40 rokov bola chora 1rok dobre potom zle a tak to stale islo dokola

alexa1815
29. okt 2016

Mala 60 rokov ked zomrela oovedali ze vraj infarkt ale mamu stale nieco bolelo a lekari jej neverili ved psychicky chora akoby ani telo nemala mama sa stale pozorovala a deti nas prezyvali rakovina takze tak takych ludi ako je somebunny je zial medzi nami vela aj inteligenti prezila som si smamou vela roman by som vedela napisat

ametyst123
29. okt 2016

@ivka1302 Ahojky Ivka, suhlasim plne s Tebou, a ospravedlnujem sa.... že som vobec reagovala.... a velmi by mi chybalo, ak by si tu prestala písať, pretože si mojím slniečkom, ktoré mi zasvieti, a som stastná, ked si môžem prečítať Tvoje príspevky.... a máš pravdu, málokedy ja osobne píšem o svojich "uspechoch" čo sa mi napríklad za den podarilo urobiť.... čo som napríklad dokazala a tak.... ale bude to asi tým, že dobré veci rozoberám s manželom.... 😅 a aj tie zlé síce.... ale teraz sa mu nechcem velmi stažovať, kedže aj on má problém, a tak som rada, že sa môže on vyžalovať mne, lebo ked som potrebovala pomoc ja, pomohol mi, a teraz mu chcem pomôcť ja..... Tak možno aj preto som bola frustrovaná z niektorých ludí, čo tu píšu, že to nedokážu pochopiť, ako nám je, a že majú byť práveže šťastní, že sa majú dobre, a že sú zdraví,..... a že sa s týmito problémami nemusia boriť... Ale už reagovať fakt nebudem, nemá to zmysel...
Tak napríklad ja mám dnes super dníček, citim sa ok, nič mi nie je, fungujem ako predtým, samozrejme s adčkom a beriem popritom aj lieky na upravu tlaku, a k tomu večer Rivotril.... ale to je len vtedy, ked citim, že nie som uplne v pohode....a napríklad včera som aj zabudla Rivotril zobrať.... a až ked som isla spať, som uvažovala, že ahaaa, ja som dnes ani nebrala Rivotril.... 😅 .... čo je super.... je však pravda, že ked som mala asi tak pred týzdnom a pol svoje dni, vtedy som to mala zhoršené.... ale inak som ok.... 😵 . Tiež by som chcela dnes dokončiť jeden stolík, ktorý malujem, lebo už prvý nater mám urobený... ešte treba druhý náter... a bude hotový.... velmi sa na to teším.... 😅 .... sama som ho vytmelila, vybrusila, natrela.... a bude takmer ako nový.... 😵 .... Tiež som povyhadzovala kopec starých vecí a dala som ich mojej známej, akože veci pre malé deti, ktoré už moji synovia nosiť nebudú, a jej sa zídu.... 😵 ... a aspon mam viacej miesta v skrini.... a ked budem mať dzeku... 😅 tak sa možno pustím ešte do našej spoločnej skrine, teda mojej a manželovej... tam chcem urobiť už riadny rešerš.... 😅 ... a kedže asi tak o týzden dva... nastupujem do novej práce, treba trošku prevetrať ten môj šatník.... 😅 .... Mám samozrejme aj trošku obavy, ale pomyslela som si, že čo môže byť horšie, ako to, čo som robila doteraz?.... už zrejme nič.... 😔 ... a v starej práci aj tak nemám žiadnu šancu na nejaký postup, kedže je tam iba obmedzený počet miest, a nikde sa nedá stúpať, ani platovo..... takže som rada, že sa mi naskytla taká možnosť, a rozhodne ju chcem vyskúšať... nemám čo stratiť, jedine získať.... 😉 . Tak idem do toho.... 😵 . Už sa aj citim na to, že to normálne zvládnem, a teda som happy, že do toho idem... a aj manželik sa velmi potešil.... lebo on vie, aké pomery v tej mojej starej práci vládnu.... 😖 .... Takže aj on ma povzbudil, aby som do toho išla....a zmenila prácu.... 😉 Tak uvidíme.... Ak to nevyjde, tak budem skušať dalej, ale do tej starej práce sa už nechcem vrátiť,... ani náhodou....Tak zatial asi tolko.... 😵 .

alexa1815
29. okt 2016

Aj v skole ked som bola mala normalne ucitelkapred celou triedou mama je zase na psychiatrii takze o tom viem svoje aj lekari naco jej vvysetrenia ved je jasne ze je to psychika takze asi tak stale su medzi nami taky ludia aj budu vytrpela som si svoje aj moje sebavedomie bolo na bode mrazu ale clovek vela veci pochopi co ta nezabije to ta posilni dnes je zo mna sebavedoma zena ale detstvo mi ukradli primitivy bola som stale ponizovana kvoli mamke