Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
31. okt 2016

Babulkyy spojte sa a pridite 😂😂 dakujem ze myslite momentalne som sa vyrevala na terapii a psychologicka mi povedala ze mozem byt rada ze sme prisli nato ze nie som psychicky chora 😂 Ze toro nie je choroba !!! A ze sa s tyym da pekne pracovat 😊😊😊

bernusha
31. okt 2016

@verokuruc ..preco? 😃😃😃

mm103
31. okt 2016

@domkaaaa tak to je super domi,si na dobrej ceste....😉 Ja mám teraz tiež blbé dni... hádam to prejde... hlavne je to že sa to dá úplne vyliečiť... niekedy nám tu napis aj nejaké rady tvojej psychologicky možno nám pomôžu. . každopádne som myslela aj na toho Janka kronera chudák len on má asi inú diagnózu ako my...

umabell
31. okt 2016

@domkaaaa tak ty nám simulujes😀😀😀😂😂😂 srandujem a co mas vlastne teda ako to pomenovala? Je super ze sa da s tým pracovať možno aj mne by to prospelo tam zbehnut😘😘😁

mm103
31. okt 2016

@umabell umka aj ja si to hovorím 😉

verokuruc
31. okt 2016

@bernusha len tak ma to napodlo ci bernardeta 🙂 🙂 🙂

bernusha
31. okt 2016

@verokuruc ...tak ta zle napadlo...😃😃😃😃...a jedine medved ta moze napadnut...😜😜😜😜

domkaaaa
31. okt 2016

Baby mne robia tie terapie zle 😢 Jedna baba dnes povedal ze nema chut zit a ka som si to vzala za svoje 😢😢😢 ze co ak aj ja nebudem chciet ako prejdt z tej myslienky hnusnej

domkaaaa
31. okt 2016

@umabell ze uzkostna porucha 😂 Nic nove co by som uz mevedela 😂

mm103
31. okt 2016

@domkaaaa ale domi veď si bola dobre naladená, ona má možno iný problém ako ty....🙂

bernusha
31. okt 2016

@domkaaaa ....viem,ze to je,tazke!!!!! Ale prosim,TY si TY!!!!! ✌🍀🍀🍀🍀🍀🍀....ok???? Nemozes si to pripistat,a byt tak vztahovacna!!!

janka_banka
31. okt 2016

@domkaaaa Domka nesmieš prenášať jej emócie na seba, ja som toto mala tiež, teda aj mávam, lekárka mi vravela, že mám porušenú práve tú hranicu čo môžem a nemôžem prijať ... k tomu, aby som fungovala ja... nemôžeme si pripúšťať to, čo nás oslabuje, každá z nás máme svoj osud, môžeme súcitiť, ale nesmieme sa vnášať do stavov druhých ... presne ako písala kočka predo mnou, TY si TY ... a preto si to aj pripúšťaš, lebo máš terajším stavom oslabenú psychiku a si citlivejšia, neboj to príde, teraz sa staraj hlavne o seba, o svoje zdravie... druhých nerieš ... si silná !!!!!!!!!!!!!!

bernusha
31. okt 2016

@domkaaaa ..mas to 2x napisane ...😂😂😂

domkaaaa
31. okt 2016

Baby dnes mi je tazko neviem cim to je ... Uz som bola tak hore 😊 A zrazu toto musim nieco robit nech mi stupne trochu naladicka 😊

bernusha
31. okt 2016

@domkaaaa ....musis byt silnejsia ako pocity!!!! 🍀🍀🍀...co ste preberali na terapii...?

domkaaaa
31. okt 2016

@bernusha no ako sme sa mali cez vikend a na mna prisla taka uzkost ze som rumazgala 😂😂 ale povedala mi presne to co aj ini psychologovia ... Ze sa nechavam v tejto chorobe podvedome narocky aby ma neopustil moj priatel a aby ma rodicia stale litovali a neopustili

domkaaaa
31. okt 2016

Baby a mavali ste stavy ze ste sa bali noveho dna? Neviem to popisat taka uzkost ze ako mi bude a co budem robit a bla bla

simka1454
31. okt 2016

@ametyst123 tak bola som na to sono a jediné čo mi zistili je to že mám na pečeni cystu 3,5x4 cm ale vraj to stačí iba sledovať a to by mi nemalo robiť problémy. Ale to pobolievanie na tej pravej strane a aj pichanie je stále ale pravdepodobne to bude psychika a možno aj tých liekov beriem veľa a tie mi zaťažujú pečeň. Pýtala si sa ma či tie lieky beriem dlho a áno mám ich od začiatku a vôbec som nemala zmenu liekov jedine ten spitomin mi pridal ale aj ten mám už dlho a skôr mi len zvyšuje dávky ale lieky nemení. A stále mi je striedavo dobre a zle,som už z toho unavená,neviem nájsť v tomto všetkom zmysel ako budem pokračovať ďalej čo budem robiť či sa z toho dostanem,hlavne z tých strachov stále si myslím že mám byť len všade ticho a aj ticho všetko znášať. Chvílami sa mi zdá že to zvládnem a potom zas úplne opačne mám pocit že mi toto už zostane,všetok ten strach,tá úzkosť a obavy. A vždy,vždy keď mi je ťažko tak som sama a nikto nie je pri mne.

simka1454
31. okt 2016

@domkaaaa ja sa bojím všetkých ďalších dní,stále mi behajú v hlave myšlienky čo bude ďalej aká budúcnosť ma čaká, či mi toto všetko prejde bojím sa že mi to zostane

bulica
31. okt 2016

Tak baby ja som mala v piatok cely den, ale fakt cely, taku migrenu, ze som myslela,ze skoncim v nemocnici. Ziadne lieky od bolesti nezaberali a nemohla som lezat, lebo sa mi nenormalne tocila hlava. Tak som len sedela a muz so svokrou mi masirovali siju a plecia. No proste hroza. Okolo jedenastej vecer to nastastie preslo, ale este aj v sobotu som bola vymleta a od vtedy akoby som isla iba na pol plynu. Moze byt aj toto z PP? Ja neviem co ma este postretne, ale u mna sa stale objavi nieco nove. A na potvoru mam chytene priedusky a stale kaslem. Mna uz toto fakt unavuje. Snazim sa byt pozitivna, ale ked ta stale nieco boli tak sa to dako neda. :o(

bulica
31. okt 2016

@domkaaaa domi ja to mavam taktiez. Bojim sa noveho dna, lebo sa bojim, ze mi bude blbo.

umabell
31. okt 2016

@domkaaaa ja som sa vždy bála rána lebo rána boli hrozné... Tak som si kazdy večer na papier pisala ake bude ráno úžasné a pekne a dakovala som stale a modlila sa a mne to velmi pomahalo... Takze podvedome si stale takto aby ta neopustili? A tiez si to myslíš? Aj ja som sa rada lutovala ale raz ma tak lekarka vyhresila az som plakala ale mala pravdu aj ja som za všetko plakala lutovala sa a kazdemu som sto krát davala tie iste otázky.. Lubite ma? Pravda takto neostanem? Som zla mama?lubi ma aj takúto moj maly? Atd... Inac ked to pisem musela som im straassne liezť na nervy... Takze Domi hlavu hore lutovanie zahodiť si zdravá 🍀🍀🍀🍀 dookola si to opakuj som zdravá, zvladnem to, moje pozitívne myslienky su silné moje negatívne myslienky su slabé, ja som pánom svojich myšlienok... Skus si pisat akoby scenár narpr. Rano som stala a bolo mi úžasne atd... Normálne si akoby naplanujes deň... Mne to pomahalo musis zmeniť myslenie..

domkaaaa
31. okt 2016

Musi mi prejst uzkost a ja vsetko zvlaaaaadnem 😊😊 teraz mam stav ze s kazdym sa viem bavit iba o tom ci sa mi polepsi a dokedy a stale dokola jak cvok 😂 Sestricka sa uz smeje ze musim byt trpezliva ... A ma pravdu nemam sa kam ponahlat len ked niekedy su tie stavy na mevydrzanie

domkaaaa
31. okt 2016

@bulica ano ja som mavala migreny a ake ze som az vracala

domkaaaa
31. okt 2016

A baby je normalne ze mi je blbo dnes mi pschologicka povedala ze ma akokeby rozbiju ze bude veeeeelmi zle a naspat spoja a potom bude dobre 😊

esselte
31. okt 2016

@domkaaaa ano,na začiatku je stále zle,pokiaľ nezaberu lieky,telo si musí zvyknúť ,potom sa to postupne zlepšuje,je to beh na dlhé trate,ale zvladnes to

domkaaaa
31. okt 2016

Baby od dnes vecera beriem aj protiaden ci jak sa to vola

domkaaaa
31. okt 2016

Poznate?

umabell
31. okt 2016

@domkaaaa ja ho uzivam prothiaden.. Mne pomáha veľmi.. To je ad také staré ale dobre za dva týždne zaberá. Dosť rýchlo.... Zo začiatku sa ti môže hlava tocit ale to prejde za pár dní.. Super nech ti rýchlo zaberu ja uzivam ráno a večer...

ametyst123
31. okt 2016

@simka1454 Ahojky Simka, takže na sono Ti ukazalo "len" tú cystu na pečeni, a nič viac?...Takže potom je tam všetko ostatné v poriadku, ale urobili Ti aj odbery na pečenové testy, kedže maš tú cystu?... Tvoja obvodná lekárka Ti to môže kludne zobrať, krv na odbery, ale nech Ti zistí, či naozaj máš pečenové krvné testy ok, ak áno, potom je to v poriadku. Ja si myslím, a viackrát som Ti už písala, že môj názor je, že berieš príliš vela liekov, a podla mna je to v Tvoj neprospech....určite to zaťažuje pečen...lebo si zober, že vlastne pečen čistí telo od toxických látok, a lieky obsahujú mnoho z toho, čo náš organizmus aj nepotrebuje, (napríklad taký Lexaurin zaťažuje pečen viac, ako napríklad Rivotril...).... Ja opätovne zopakujem, že ak Ti tak dlho nezabral Citalopram, tak už zabrať mal, tak podla mna je čas na zmenu adčiek, .. ja neviem, ale Ty to musíš citiť, či si sa vôbec niekde posunula, ked tie lieky berieš, alebo vôbec.... ak vôbec a nie je tam aspon 50% zlepšenie, tak treba zmenu liekov, a aj zmenu lekára, kedže Ti nechce aj napriek ziadnemu zlepšeniu po tak dlhom čase zmeniť lieky, tak dokedy sa máš takto trápiť, ...? A okrem toho nepomáha Ti ani ten Xanax, či Spitomin?.... Ak nie tak ich zmen, prosím Ta.... je to môj názor, kedže máš stále rovnaké stavy, tak je jasné, že Ti nič z toho nepomáha.... Ja by som na Tvojom mieste skúsila naozaj zmenu adčiek, ale iba jedné adčka, nie dva, ako berieš Ty, ale iba jedny adčka, a jeden benzáč, ved skús Rivotril ako benzáč, ja neviem, ale pomáha kope ľudí, tak čo tak ho vyskušať? Opýtaj sa lekára na zmenu liekov, a ak aj nadalej nebude ochotný čokolvek zmeniť, aj napriek tomu, že sa stále citiš nedobre, tak ja osobne by som hned zmenila aj lekára.... Ten lekár potom asi iné lieky ani nepozná.....ked predpisuje len vzdy to isté... možno by nebolo odveci zistiť, čo predpisuje aj ostatným pacientom.... 😖 ...možno že toto isté.... 🙂 . A Simka nie si sama, viem síce, že človek potrebuje aj podporu okolia, a ak nemáš niekoho pri sebe blízkeho, čo by Ta podporoval a povzbudzoval neustále, je to o to ťažšie, ale zober si, že za prvé, sme tu my... všetky dievčence na fore,.. a povzbudíme, poradíme, ak vieme, napíšeme sii názory, a dufam, že Ti to pomôže sa tu vysťažovať, lebo aj o tom to je,... 😉 , a za druhé, predstav si, že ak to dokažeš sama, budeš potom o to silnejšia žena, lebo si to zvládala a dala si to, uvidiš to.... bude to super pocitík.... 😉 ...a budeš vedieť, že všetko sa dá zvládnuť.... 😉 . A tieto naše problémy sa zvládnuť naozaj dajú, takže netráp sa a nestrácaj nádej, že to nedokážeš a podobne, lebo ja verim tomu, že to dokažeme zvládnuť.... pozri mne je už o takých 70-80% lepšie... čo je teda podla mna riadny pokrok.... a ked časom vysadím aj lieky.... hoc viem, že to ešte potrvá, ... možno aj polrok, možno rok... ale ja si na to pekne počkám.... a porazím to, a viem, že to dokážeš aj Ty!!! Tak podla mna, kedže ja som menila adčka už trikrát.... a teraz je to najlepšie... tak si myslím, že aj Ty by si nemala stagnovať na mieste, ale mala by si skúsiť zmeniť adčka, hoci chápem, že sa človek bojí a má strach, aké to bude,... ale ja osobne som nemala nejaký problém so zmenou adčiek, dobrala som balenie starých ad, a na druhý den som hned začala nové balenie nových adčiek, nič som nevynechávala, nerobila som si pauzu, netrápila som sa s absťakmi z vysadzania... ale rovno nové adčka... jasné, že prvý tyzden bol taký všelijaký, ale dalo sa to normálne zvládnuť,... takže ja by som dalej neuvažovala ...žeby som sa takto dlho trápila.... to určite nie,... ved Ty potrebuješ žiť, nie prežívať... tak podla mna treba zmenu liekov aj lekára.... ak sa chceš dopracovať k tomu, byť zdravá.... A ja Ti silno silno držím palčeky.... 😉 😅 .... dáš to neboj....!