Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

zuzkazguriska
9. dec 2009

NAZDAR DIEVKY!!! 😀 😀 😀

aj ja sa k vam privtieram 😀
vy už tak vianočne naladene, ako tak citkam.. 😉

zdravim aj ja nove "tvare" 😀
ja sa idem zajtra zasobit na par mesiacov antidepresivami a frontinom k doktorke, dufam ze ju netrafi slak 🙂

kamilka.c
9. dec 2009

a ak mozem aspon otazku ak by bol niekto z Bratislavy nepoznate nejaku dobru ambulanciu?
ako pozeram pisete tu rozne na odventilovanie ale predstavenie mate za sebou a tak lahko to z vas vyslo, tak asi to teraz ani nie je odo mna fer

kamilka.c
9. dec 2009

zuzka mas pekne optimisticke moto 😀

maria62
9. dec 2009

Kamilka kľudne napíš kedykoľvek sme tu všetky navzájom si veľmi pomáhame ked to čítaš tak vieš naber odvahu a pridaj sa 🙂

kamilka.c
9. dec 2009

dakujem mary 🙂 ja verim ze najdem nejaky sposob ako sa z tohoto uz konecne dostat von 🙄

alika54
9. dec 2009

kamilka vela bab sa tu pridava postupne ako aj ja,,,tak aj predstavovanie je postupne 😉

kamilka.c
9. dec 2009

dobre tak dakujem za pochoopenie dnes som mala tazky den a snazim sa nejako upokojit nechcem sa zase do toho nejako vtiahnut kedze nie som sama a budem zase vplyvat chaoticky na okolie... doma.Snazim sa aspon sem tam tvarit ze som "normalna" a v pohode ak sa to da tak nazvat.

kamilka.c
9. dec 2009

Mali ste problem aj s domacnostou?som neschopna viem ale je to des pocit ked som si aj toho vedoma ale nedonutim sa strasna zlost jedy a bezmocnost z tej neschopnosti mam, nehovoriac o inych veciach ktore mi nechcu ist tak akoby som chcela...citim ze sa nechovam ako sa mam a neznasam sa ze sa neviem donutit spravat zodpovedne a inak...ala kamenna tvar alebo usmev z reklamy.

alika54
9. dec 2009

kami neboj,,,, bude dobre uvidis,,,,lepsie ti bude ak sa budes mat komu vyrozpravat,,,aj ja som tu babam vyplakavala a to doslovne ,,,,revala som pri pc a bola som im vdacna za kazde slovo pochopenia a povzbudenia,,,baby su tu skvele a velmi podrzia,,,nedus problemy v sebe 😉

alika54
9. dec 2009

kami sa som nebola schopna ani len caj uvarit 😅

kamilka.c
9. dec 2009

dakujem alika vies o tichto veciach sa neda rozpravat s ludmi ktory to nezazivaju, lebo to nepochopia a mozno aj nevedomky tou svojou triezvostou a nadhladom ublizia

zuzkazguriska
9. dec 2009

kamilka, no to motto je predsa len vystizne, nie? niekedy je fajn, niekedy zas nie 🙂
a kludne napis co ta žerie 🙂 baby tu sú riadne čarodejnice 😀 😀 tie vedia rychlosťou blesku ukludniť alebo urobiť dobrú náladu 😉 su zlaté všetky 🙂

kamilka.c
9. dec 2009

a ako to alik vnimala tvoja rodina ?
uz som mala par vystupov doma zlyhala som a citila som sa este horsie potom lebo som potrebovala cosi ine inu reakciu objat ja neviem aspon cosi take niekedy vsak potrebujem klud a byt sama a neviem ako to doma povedat
vacsinou som to doma vsetko pokaslala a mrzi ma to celu noc som potom nespala a hnevala sa ze ma nikto nema rad ze nik pri mne nie je je hrozne ked sa citis tak zufalo sama ako uplne ho....

majacska
9. dec 2009

ahojte. kamilka problem s domacnostou ma asi katdy, hlavne pred Vianocami, nakupit, upratat, upiect, atd. Ja som zvykla vsetko dopredu naplanovat, napisat na papier, co budem robit, a vstanem o hodinu skor, ako inokedy, a v pohode stiham vsetko... 🙂

kamilka.c
9. dec 2009

zuzka no este som take motto nevidela 🙂 a dakujem babule ze ste tu

alika54
9. dec 2009

veru to mas pravdu,,,kdo nezazil nepochopi co strasne prezivame 😝 niekdo tvrdi ze to je v hlave,,,ked si poviem nebude mi zle tak nebude,,,,no neda sa to ovplivnit-esteze lieky existuju,,,,

kamilka.c
9. dec 2009

majacska tak ti gratulujem

kamilka.c
9. dec 2009

ja sa tym liekom ale stale branim nechcem si to nejako priznat ? moja mamina ma stale posiela k lekarovi ze apson lieky na spanie nech mi da ale to uz mam fakt zufale stavy ked nie som schopna ani hovorit do teelfonu co po niekolkych dnoch ani neviem dvihnut telefon lebo viem ze ked sa ozvem bude to na mne mama poznat ze som nejaka cudna a bude vyzvedat az vybuchnem a bude si mysliet ze mi preskocilo

majacska
9. dec 2009

kamilka dik, no zatial to mam len na papieri 😀

a ked nieco nestihnes, nerob z toho problem, hlavne, aby si bola zdrava... 🙂

filipal
9. dec 2009

Kamilka, ja som z Ba a mozem ti poradit co sa ambulancie tyka, lebo nie je to tu lahke dostat sa k odbornikovi...
take veci sa pisu do IP - vsimni si hore je interni posta...ak mas zaujem, napis...
a vobec sa nemusis citit blbo, naozaj, ako uz kocky pisali, pomahame si a povzbudzujeme sa a je tu aj sranda!
to je bezne tie problemy so zvladanim domacnosti...nie si sama 😉
kludne sa pytaj na hocico co ti napadne...uz sme tu riesili vselico.... 😅 😝

kamilka.c
9. dec 2009

dakujem majacska no ja si tiez pisem vela veci na papier a odskrtavam aj potraviny lebo zabudam hrozne a potom si neviem spomenut ale tak to asi stava aj tym "zdravsim"
Filipal ano interna posta dakujem posli
ja som prekvapena ake ste mile velmi ma to potesilo
ste fakt zlate az mi je do placu som strasne teraz precitlivela desne obdobie sa na pocasie vyhovaram ale nie je dna kedy by som nemala taky stav precitlivelost s nervami, citim sa casto krat hrozne zla a mrzi ma ze voci druhym

filipal
9. dec 2009

no, ano, podporu v rodine budes potrebovat... mozno len nevie tvoj m, ako s tebou jednat.a mamu by si mala v tomto pripade posluchnut. 😉
urcite potrebujes lieky! nepoznam vacsieho odporcu liekov alo spm ja a moja sestra, ale ked treba, tak treba! co sa chces uplne znicit? uvidis, ako sa ti ulavi! a preco sa vlastne bojis liekov a lekara? mas pocit, ze si budes musiet priznat osobnu prehru? to som citila aj ja. vzdy som bola silna, schopna a zrazu! bub bac! potrebovala som pomoc.
musis si priznat, ze niekedy aj ty potrebujes pomoc.

kamilka.c
9. dec 2009

filipal vies co som velmi prekvapena po tich mojich vybuchoch co som tu odprezentovala doma za posledny cas aka je reakcia ze je na mna az prilis mily a niekedy ma hladi a mojka az prilis ze sa na to necitim , neviem ako to popisat proste niekedy nby som chcela byt sama aby som sa nemusela tvarit prilis statsne a opatovat nasilu jeho usmev lebo vidi ze mi to moc nejde viem ze sa inej opory nedockam som vdacna apson za tuto a dufam ze sa bude takto drzat spolu so mnou lebo inak to bude tazsie nepovie mi nic lebo sam nerozumie tomu co sa deje a ja mu to neviem vysvetlit
nie nie je to ze sa bojim priznat si "prehru" neviem proste neviem fakt je to taky chaos asi by ma tam mal niekto dokopat, v minulosti mi kamaratka nasla znamu psychologicku ale nakoniec som sa "na seba " vykaslala asi to je ten dovod skor ako priznanie si niecoho..kaslem na seba
a robim asi zle aj tym druhemu mojej malej lebo sa s nou nehram a netesim sa ked sa z niecim chvali a ona to potrebuje a ja sa neviem donutit a potom mi je to luto niekedy mam pocit ze je rozumnejsia ako ja

zuzkazguriska
9. dec 2009

kamilka aj ja som bola taka, placliva, urevana cim dalej tym castejsie a potom uz kazdy den, doktorka mi dala ADcka beriem ich len 2 tyzdne a uz prvy tyzden ked som brala len pol tabletky som prestala rumázgať 😀

kamilka.c
9. dec 2009

a ako sa potom citis ?vies sa aj normalne sustredit ?na pracu a podobne ?a co soferovanie ?

filipal
9. dec 2009

Kamilka AD neutlmuju, to sa nemusis bat, ze budes nejaka otupena....praveze sa budes vediet lepsie sustredit na pracu. 😉
rozumiem tym pocitom, ktore opisujes...ja som mala taku kamennu tvar...bez mimiky. nevedela som sa usmiat.
a nechcela som aby ma lutovali, muz na mna pozeral ako na zviera v ZOO.
ano, asi potrebujes k tomu lekarovi dokopat! 😝 😀
ano, dcerka ta potrebuje zdravu.

kamilka.c
9. dec 2009

no len sama sa nekopnem do zadku
a mozem s liekmi o akich napriklad pises aj ked teda nepoznam to a neviem teda coby mi lekar nasadil ak by tak mozem soferovat ? 😕

zuzkazguriska
9. dec 2009

Kamilka, normalne, mna to nejako neoblbuje, som uplne normalna /teda nie som, ja som bola vzdy sibnuta 😀 /
ale viem sa normalne sustredit, praveze predtym kym som tbl nebrala som sa sustredit nevedela poriadne lebo som bola zadepkovana a vystresovana, pamäť mi nefungovala vela som zabudala.. teraz je to uz ok, na to su tie tabletky. tiez nie som zastancom chemie a tabletiek ako filipal 🙂 ale proste ako si liecis chripku antibiotikami tak si liec aj depky antidepresivami 😉
neboj sa toho, zaciatky su sice trosku divne kym ti zaberu AD ale inak je to ulava, ked sa mozes opäť smiať a nie stale nervačiť.. 🙂
no bež k lekarke 🙂 šup šup Kami 🙂

ercinka
9. dec 2009

Kamilka aj ty vitaj.
Ja beriem Ixel, nepozdávala som sa mu, ale dal mi kontrolu o týždeň, tak už hádam budem ok , resp. ako tak. Ja som PN, ja som stále plakala, až sa teraz čudujem ako som toľko vládala 😀
Kamilka, ja som ešte pred 2,5 týždňami mala presne také stavy ako píšeš, a teraz som už oveľa lepšie. Ale len posledné dni, MM dnes povedal, že som sa obrátila o 180 stupňov, taká som bola spokojná 😵 a hrdá na seba, aj keď viem, že to je vďaka liekom. Ale určite navštív lekára, nech ti to neprerastie " cez hlavu" , lebo potom sa ti bude dávať horšie "dokopy". Preto som doma na PN, nemala som šancu v robote, stále som sa mýlila, zabúdala banálne veci... no mali zo mňa dosť, aj keď teraz som narobila mojou PN nemalé problémy.
A ako to napísala Filipal, budeš potrebovať pomoc od rodiny. To je podľa mňa základ.
Inak Filipal, aj ja som sa bála liekov, jednoducho mi to znelo hrozne v ušiach, že od psychiatra... a aj dodnes mi to tak znie a musím sa priznať, že sa aj hanbím, cítim sa trápne... možno som tu jediná, ktorá má takéto pocity, ale fakt sa cez to neviem nejako povzniesť, darmo sa snažím...
Filipal a mne prídeš taká úžasne vyrovnaná, ale vlastne všetky, normálne naberám od vás silu 😵 😵 😵 .

kamilka.c
9. dec 2009

no ja to nechcem nikomu doma hovoritaspon nie hned lebo aj ked som sa chcela porozpravt a s mamou s mm nenasla som pochopenie pozerali na mna ako na prizrak a tak ma mama zvozila ze co to trepemmm ten sa mi vyhybal doslovne alebo mavol rukou a urobil dake gesto v zmysle ze ale prosim ta co to hovoris a bala som sa ze asi poserkam aj tento vztah tak mi bolo vsetko fuk take som mala nervy take pocity osamelosti nenromalne som mala najradsej som bola vtedy sama aspon som sa nepretvarovala a necitila som sa ako totalny blbec ak som nerobila na vsetky strany syyyyyr ako usmev a nebola dokonala gazdinka matka a vsetko v jednom ja som mala vtedy take stavy nemala som to komu povedta o jednej v noci som sla von v pyzame a sedela na obrubniku a bulila nakoniec som zacala mat strach a predstavy ze niekto je za krikmi tak som pokakana bezala domov myslela som na kadeco ale nemala som az tak pometenu mysel ze by som si tuzila cosi spravit ten blinker ze dcera dcera tam uzasne funguje inak neviem kde by som bola ja truba