Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mm103
1. nov 2016

@umabell ešte dnes mi Kamoska oznámila že je tehotná tak mi to prišlo aj ľúto tiež túžim po druhom dieťatku a kým sa zbavím liekov tak to bude trvať a možno už ani druhé nebude 😔 zas má napadajú blbé myšlienky...

mm103
1. nov 2016

@umabell nejem lieky nalačno vôbec 😉

junova
1. nov 2016

@kubimatej Ahoj, som veľmi rada, že je Ti lepšie. Pamätám sa ako si tu stále vypisovala, že Ti je zle a urcite zomries. Vidím u Teba veľký pokrok 🙂 Aj si mávala uzkosti? Teraz už nemáš? Vidíš, zvládla si to a to som sa o Teba dosť bála. Každý deň smutný status. S manželom ste sa uzmierili? Aké lieky berieš?

kubimatej
1. nov 2016

@junova len pred menzes a po nom mám šialené úzkosti, ale už si vždy hovorím, že to dám, že to prekonám..a úzkosť príde aj keď idem niečo vybavovať, ale akonáhle zavriem dvere na byte opadne. Beriem Trittico je to AD na noc lebo som aj nespávala..teraz spím, ale už o 2hej som vyspatá 🙂 S manželom ani nie. Hoci spolu bývame tak furt sú to len vyhrážky z jeho strany, ze ma zabije keď sa rozvediem alebo že dobije..a tak. Nepomáha mi vôbec, ani leď mám zlé dni. Minule som stretla jeho starú mama a tá mi na ulici vykrikovala, že som sa minimalne 3 mesiace nevedela postarať o deti, že som neschopná, že sa neviem premôcť..jáj s prepáčením krava sprostá. Leby sa tak vžila do mňa, že čo sa vo mne dialo a čo si zažívam s jej vnúčikom koniec..drogy, alkohol, bitky :/

junova
1. nov 2016

@kubimatej To s Tvojim manzelom ma mrzí, on Ťi zhoršuje stav. Si silná žienka, keď si na tom oveľa lepšie. Máš dve deti, máš pre koho bojovať ;) Držím palce🙂

kubimatej
1. nov 2016

@junova 💕

umabell
1. nov 2016

@kubimatej ahoj som rada ze ti je lepsie... Konečne... A ten tvoj muz ach joo...nemas podporu u rodicov zeby si isla tam nemozes takto trpiet a tie jeho vyhrazky ja by som isla na policiu... Ved si v takom bludnom kruhu ta psychicky tyra... Moje drzim palce alw ak.ti mozem poradiť utekaj od neho...

umabell
1. nov 2016

@bernusha ahooj.. A uz mas tie kramy? Môže ti byt aj z toho blbo ja aom musela. Ist pred polrokom na vyvolacku som myslela ze ma ebne vtedy z tych hormonov meskali mi. 10 dni a ešte 5 dni som cakala kedy dostanem bolo mi vtedy akoby sa mi všetko vracalo späť... Kedy ides k lekárke? 💞

mm103
1. nov 2016

@umabell inak mám týždeň do svojich dní takže možno aj preto tento stav blbý..

umabell
1. nov 2016

@mm103 ano určite. Aj ja mam pred kramami blbsie dni... A počasie nam teraz nepridava...je ti moc blbo?

mm103
1. nov 2016

@umabell no je mi úzko úplne,zacali ma trápiť tie myšlienky Zase a mám akúsi nechuť a strach...

umabell
1. nov 2016

@mm103 to je len deň blbec... Chod si trosku oddýchnuť ak sa ti dá... To mas pms.... Aj ja to mávam... Skus niečo robit zamestnaj sa... To prejde

bernusha
1. nov 2016

@umabell nemam..,☹....ja sa bojim akoby ist

mm103
1. nov 2016

@bernusha Moja radšej skoc lebo ak si tehu ad bude treba vymeniť😉

mm103
1. nov 2016

@umabell Ach dúfam že máš pravdu bojím sa veľmi že zase zažijem to čo predtým...

umabell
1. nov 2016

@bernusha veru radsej chod keby si náhodou tehu lieky treba riešiť. Urob si este test jeden..
@mm103 nsboj nevracia sa nic to mas pred kramami takto😉

mm103
1. nov 2016

@umabell ty ma vieš vždy tak povzbudiť....😘😘😘

umabell
1. nov 2016

Mne dnes tak chuti sladke a to som vôbec nepotrebovala predtym k životu.. Idem si urobit makove slíže asi mak mi chutiiiii.. 😀aj ste boli na hroboch? Ja nie mne bohuzial vyvolavaju cintoriny uzkost velku palim doma sviečky 😕ani na pohreby nemôžem chodiť 😕😕

mm103
1. nov 2016

@umabell s pohrebmi to mám rovnako nemôžem tam chodiť na cintorínoch som bola ale to je tiež niečo čo ma núti rozmýšľať o budúcnosti a čo ak... tiež mi je potom smutno a úzko...

domkaaaa
1. nov 2016

Baby bola som doma a velkaaaa uzkost myslela som ze sa zblaznim a teraz som naspat a dosla na mna lutost kedy mi bude lepsie a ci budem vediet doma fungovat 😢 Furt by som revala aj ked som so sestrou volala ako bolo mi nolo do placu ... Kedy ten plac skonci tak mi vobec mebolo pre boha ja placem za kzdu blbost

mm103
1. nov 2016

@domkaaaa domi ja dnes tiež mám taku úzkosť že mám taký pocit že príde atak dneska mi je fakt na nič úplne... neboj raz to musí prejsť...

domkaaaa
1. nov 2016

Musiiii 😊 Aj si sa premohla a niekam isla? ??? Mne sa nechve ani rozpravat 😢 Asi vedlajsie ucinky liekov

mm103
1. nov 2016

@domkaaaa Svokra prišla tak s ňou rozprávam...bola som si dnes topánky kúpiť aj som pochodila ale ako som prišla zase úzko... manžel odišiel do práce a ja som si čaj medovku uvarila.. dcérke dala papať a sadla si nič viac som dnes nedala ešte Okrem varenia...

mm103
1. nov 2016

Akurát išiel na markíze príspevok že toto počasie Okrem depresií zhoršuje aj iné psychiatrické ochorenia...Ja uz som aj zabudla že keď som to mala prvýkrát koľko sa mama so mnou naprechádzala... Ach... nech už zasvieti slniečko..

mmama
1. nov 2016

Ahojte zienky.Chcem sa opytat.Moze ma psychiater vypisat na PN ku?Dakujem

qidko
1. nov 2016

@mmama Samozrejme 😎

domkaaaa
1. nov 2016

@mm103 no tak to si dobre dala ka nic ina na cintorine na mavsteve u babky a tety s priatelom a v mc donalde a vssade brutalna uzkost 😏

mmama
1. nov 2016

@qidko a to psychiater mi da PN ci ona da odporucanie praktickemu lekarovi a ten vypise?

esselte
1. nov 2016

@mmama mne dala psychiatricka papier pre moju lekarku a tai vypisalamarodku a hlavne si pytaj neobmedzené vychádzky ,prinadej diagnoze je to možné,ja somsi papier na vychadzky odniesla sama do sociálnej poisťovne,lekarka mi to vypisala

mm103
1. nov 2016

@domkaaaa ale prosím ťa aj ty si toho kopec zvládla dnes 😉