Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

bernusha
3. nov 2016

@blondie257 ...medzi depresiou a uzkostou je rozdiel..to rozoznas...

simka1454
3. nov 2016

@ametyst123 bola som na krv a vraj mám všetko v poriadku, kartu mám doma a sú tam aj výsledky,podla čoho zistím či sú tam aj pečeńové testy robené,nevieš mi poradiť ? Ale zdá sa mi že je to tou psychikou vyvolané . V utorok idem na kontrolu a opýtam sa na tie lieky som ale zvedavá čo mi doktor na to povie vlastne či niečo vôbec povie. Mne je chvílami dobre a zrazu mi zostane zle,prídu zlé myšlienky a dlho trvá kým sa zas dám troška dokopy. A najhoršie je keď mám ísť niekam z domu. Aj keď mám ísť na tú kontrolu v utorok už teraz mi je z toho zle.

ametyst123
3. nov 2016

@simka1454 Ako zistíš, že máš výsledky aj z pečenových testov?.... Pozri si tie výsledky, a ked sú tam skratky ako ALT, AST, ALP, GMT, a tiež aj prípadne hodnoty Bilirubínu.... A ak tam máš rozmedzia, tak v tých rozmedziach musia byť tie Tvoje hodnoty. Ak nie sú v tom rozmedzí Tvoje hodnoty, tak to znamená nejaký problém.... Skús si prečítať toto.... len čítaj aj dalej nižšie, lebo pomedzi ten článok je kopa reklám.... tak tie si nevšímaj.... 😉 . Sú tam aj hodnoty, teda rozmedzia, v akých by sa mali pohybovať Tvoje výsledky.... ale obvykle by to malo byť v Tvojich výsledkoch... tie rozmedzia uvedené..... 😉 . Další článok je skôr pre deti, ale je tiež velmi dobre prehladne napísaný, o týchto hodnotách, a čo znamenajú.... mrkni tu:

http://vyliec.sk/vysetrenia/pecenove-testy/

http://www.choredieta.sk/index.php/vysetrenie-o...

Dufam, že Ti to pomôže.... 😉 😉 😉

ametyst123
4. nov 2016

@simka1454 Simka, ešte si myslím, že fakt by si mala zmeniť minimálne lieky na 1 adčko, a 1 benzáč...fakt skús Rivotril... A ked nepochodíš... Tak zmena lekára... to nemá význam, takto dlho sa trápiť.... to je blbosť... on chce, aby si bola stále jeho pacientka, aby mal za Teba peniažky....tak mi to pripadá.... A je to fakt panická porucha, kedže už aj z toho Ti príde zle, ked niekam máš ísť.... To aj ja také niečo mám, ale už podstatne menej, a dokážem to zvládať, aj sama, niekedy ked je vypätá situácia, ako napr. s tou výpovedou, tak aj s pomocou Riva.... som to dala....Ale ....Dala som to... išla som... vybavila som,... a bola som relatívne kludná... ale normálne by som ani nikam nešla... keby som sa neliečila, ... ale tu ide aj vo velkej miere o to, že ak už Ti zaberajú lieky...(čo podla mna Tebe zrejme nezaberajú.... 😖 ).... tak sa človek musí začať snažiť meniť seba a prestať sa stresovať, ved ked nejde o život, tak ide o h..... 😅 😵 .... Tak sa neboj, ani toho lekára sa neboj, povedz mu priamo, že Ti je nadalej zle, nedobre sa citiš, a chceš zmenu liekov, a uvidiš, čo bude... ja by som mu priamo povedala, aké lieky chcem.... A tak uvidiš, či bude mať vôbec tú snahu, zmeniť Ti ich, a ked nie, tak by som ho okamžite menila.... (to je môj osobný názor...to si myslím, a ja by som to takto riešila... ja už sa nedám lekármi oblbovať....a poviem si svoje...hoci slušne...ale rázne... 😉 ). Držím prsteky, a neboj sa, že by si to nezvládla tam ísť v utorok, šak si napríklad predstav situáciu , že tam ideš... ja to tak robím.... a potom si predstavím, že čo najhoršie by sa asi tak mohlo stať.... 😕 ... predstavím si, že maximálne ma možno chytí atak, (ale to už dávnejšie nebolo..) alebo uzkost, alebo prípadne omdliem, no a čo.... šak ideš práve k tomu lekárovi, tak nech by v takom prípade aj niečo urobil, nie?... Tak čoho sa obávaš?... Konfrontácie s ním? Či Ti vôbec bude odpovedať, alebo komunikovať s Tebou....? Ja si osobne myslím, že nebude, ked to nerobil doteraz, určite nečakaj zmenu.... 😔 .... ale ak Ti napíse iné lieky, tak ok.... Skús si pýtať ten Paroxetín, čo tu často dievčence spomínajú, ja si myslím, že to nie je zlé adčko... a k tomu napríklad Rivotril, .... Ja osobne momentálne beriem Duloxetín a Rivotril... Paretin som ešte nebrala, tak neviem posúdiť , ale má dobrý ohlas, tak si myslím, že by bolo dobré ho vyskušať.... A k tomu je aj z inej kategorie adčiek, a podla mna Ti je zle od toho Citalopramu, mne tak z neho bolo zle, až som skončila na pohotovosti.... 😖 ...
Tak držím palčeky ešte raz, a neboj sa, prídeš tam, povieš si svoje, a uvidíš, a odídeš.... nič hrozné sa nedeje.... 😉 😉 😉 zvládneš to ... uvidíš... a hlavne pomaly zhlboka až pekne do brucha sa nadýchnuť, a všetko všetko vydýchnuť, a znova silný nádych, a výdych.... a keby náhodou prišla uzkosť, tak to takto dáš.... neboj sa.... 😉 .

domkaaaa
4. nov 2016

@umabell umka prosim ta o kolko si pocitila to zlepsenie co sa tyka uzkosti 😊😊😊 rana si mala tazke?

junova
4. nov 2016

@domkaaaa Ahoj, ako sa máš? Dokedy budeš v Zaluzi?

umabell
4. nov 2016

@domkaaaa ahoj mala som rana veľmi zle mnw tieto rychlo zaberat asi dva týždne.. Nebola som ze 100%ale dokázala som viac urobiť... A to bol pokrok lebo ja som ani do obchodu nemohla chodiť len doma som bola... Vydrz bude dobré a ako sa citis po nich? Netoci sa ti hlava inac este ma zo začiatku smädilo.. A rivo som mala mas tiez rivotril? Uzivas?

domkaaaa
4. nov 2016

@umabell babulky dakujem za opytanie nechcem zakriknut ale lepsie 😊😊😊 fakt ... Len sa obavam ist domov ale to je normalne ked ste niekde zavrete a nemusite v podstate nic roesit nic vybavovat 😊 Ale viac ma vsetko bavi mam menej myslienok na trrapiach uz nerozmyslam len nad sebou ... Ano umka smadi ma nenormalne 😂Len si vsimam ze este ma velmi ovplyvnuju ludia co maju depresie ... Ked mi niketo vravi co citi jned ma to zasiahne a zosmutniem ... Mozno si poviem ze co al to aj mne sa to stane a tak ...

domkaaaa
4. nov 2016

@umabell vobec sa mi netoci hlava a ani unavu necitim .... Len mam problem este do nejakych cinnosti sa musim nitit ... To aj prejde???
@junova v zaluzi budem este tri tyzdne treba pracovat na lepsom ja 😂

junova
4. nov 2016

@domkaaaa A darí sa Ti pracovať na lepšom ja? 🙂 Ako sa majú spolubývajúce?

domkaaaa
4. nov 2016

@junova vies co velmi sa mi striedaju nalady ale snazim sa 😊😊😊😊 a spolubavyajuce dobre ale maju ine duagnozy takze sa to neda zrovnat 😊 Ale tety s depresiami dobre len dnes prisli dve nove a mne to robi hrooozne zle ked mi i sebe rozoravaju lebo ja som krok vpred a tahaju ma soat 😢

junova
4. nov 2016

@domkaaaa Snaz sa nepripustat si to.

esselte
4. nov 2016

@domkaaaa no vidíš a bude už len lepšie,ak tu nerobí dobre počúvať ostatných pacientov,tak nepočúvaj,slušne sa vzdial,musíš pozerať na seba a na to,co ti robi fajn,to,vo ti sposobuje horší stav nepočúvaj a nepripustaj si to,hlavne sa skuszamerat aj na ineveci,veď aj pises pracu,tak sa sustred na to

janulka2255
4. nov 2016

Ahojte ja mam taktiež asi depresiu, nemam suce dieta cize nieje z toho ale som naozaj na dne... mam vzťah s priatelom som s nim 2a pol roka ale je to v koncoch s nami neviem ho opustit a velmi mi ublizuje správaním... som z toho zufala neviem skuste mi poradit ci mam ist k.nejakému psychológovi alebo si naordinovať nejake lieky antidepresiva alebo co...

3009
4. nov 2016

@janulka2255 nájdi si psychológa a možno bude treba aj psychiatra. Ale určite vyhľadaj odbornú pomoc, aby si sa z tých problémov vedela dostať. Možno by ti stačilo sa rozísť s priateľom čo ti ubližuje a začať riešiť samu seba. Ak je problém len, že sa nevieš od niekoho odpútať, tak na to ti nepomôžu len lieky. Musíš aj ty niečo so sebou urobiť. Polož si otázku prečo sa s ním nevieš rozísť - sú to peniaze? Alebo aký dôvod? Raz niečo začína a niečo končí.

janulka2255
4. nov 2016

@3009 Nie,nie.peniaze ma.nedržia... proste zvyk som.na neho zvyknutá a neviem si to bez neho predstaviť...

domkaaaa
4. nov 2016

Baby teraz prisla taka uzkost ze som plakala ... Psycholog mi kaze sledovat situacie kedy to prichadza ... A ci je to uzkost ... Ako to mam vediet pride na mna stav tiaze smutku a placem a neda sa to zastavit 😏 Teraz som naplasena co sa zasa stalo

bianus
4. nov 2016

@janulka2255 urcite od neho odid... a zariad si movy zivot a vztah... casom si od neho odvyknes. Nestracaj zbytocne cas s clovekom, ktory si ta nezasluzi... netuzis po cloveku, ktory by ta lubil a vazil si ta? Cudujem sa ti, ze si s nim.

mm103
4. nov 2016

Ahojte kočky ako to máte s úzkosťami počas menštruácie? včera som ju dostala,cez deň fajn no večer týždeň pred mrchou a teraz keď ju mám,mam zase blbé myšlienky a úzkosť resp strach čo ak niečo urobím atď 😔 bojím sa,ze tie lieky splnili svoj účel čo sa týka fyzickych príznakov ale z psychickych trošku ustúpila ta úzkosť no vracia sa mi...aj tie myšlienky..Ad beriem 44 deň približne....

janulka2255
4. nov 2016

@bianus Jasné že túžim len najhoršie je že som na.neho moc mäkká a nedokážem to... v tomto smere som veľmi slabá osobnosť

domkaaaa
4. nov 2016

@mm103 vieš ake mam myšlienky fuj ha :( ... aj niekedy plačeš pri uzkosti?

domkaaaa
4. nov 2016

@mm103 bojiš sa že urobiš čo? lebo ja mam ten isty strach :(

umabell
4. nov 2016

@mm103 vydrz prve tri dni su fuj ale bude lepsie ak by ti to nahodou neprešlo chod k lekarovi.. Ja som to tiež mavala aj teraz pred kramami som velmi zuriva😀 a sem tam tlaky.. Niektoré ad zaberaju aj po 3 mesiacoch a mavas to celý deň? Aj porobis niečo? Lebo mne ked bolo blbo ja som stale plakala a lezala. 😕 aaj toto pocasie už mi. Chyba slniečko aj ja som dnes taka smutná nejaká ale zajtra uz bude oki😀.. Už mam aj darčeky kúpené pre malého tak som rada😊

umabell
4. nov 2016

@domkaaaa neboj neurobíš nič su to len myslienky zazen ich! Nahlas! Prejde to vydrz.. 🍀si na dobrej ceste uz aj z príspevkov to cítiť inac píšeš..

domkaaaa
4. nov 2016

@umabell už som ich odohnala lebo ja si nič nechcem urobiť !!! len ten plač neviem prečo prichadza .. stale sa to snažim pochopť prečo sa to deje 🙂 a mam samozrejme potom z neho aj strach či nepojdem domov a ja budem plakavať... aj to zaženu ad? ... babulky dnes prisla jedna baba s typickou pp tak vam poviem ako jej pomohli 🙂

domkaaaa
4. nov 2016

@umabell umka ako vianočne ? 🙂 🙂

bianus
4. nov 2016

@mm103 mozno by trebalo zvysit davku...povedz dr., ze sa stale citis zle a chces zvysit davku...

junova
4. nov 2016

Baby, tak ja dnes hnusný deň. Chytila som od dcéry brusnu chrípku. Ona vracala včera celý deň a dnes ja, strašne kŕče v bruchu, vracanie, zimnica. A muž na služobke. Čudujem sa ale psychicky som ok, bez uzkosti. Ešte deti posmelujem, že som ok. Včera som na nete čítala takú srandu, že muž nebýva chorý, on bojuje o život 🙂 Mňa paradoxne posilňujú náročné situácie., vtedy som psychicky ok. A keď je všetko OK, tak prichádza panika a uzkosti. Ale ja to dam, všetky to dáme. Sme silné. Myslím na vás. Držte sa 🙂

junova
4. nov 2016

A ja som už tiež kupila pár vianočných darčekov deťom aj sebe peknú bundu 🙂

mm103
4. nov 2016

@umabell
@domkaaaa
@bianus ja všetko spravím,chodim do práce,fungujem.vcera mi mala dostala vysoké teploty tretí týždeň je chorá tak mi nebolo nic... všetko robím a zrazu ma prepadnú tie myšlienky čo ak sa to vráti,preco sa ešte necítim dobre,preco ešte nefungujem ako predtým,preco ja,co ak sa to už nevylieči a prejde to niekedy?taká tá úzkosť...no viete klasika.... fyzické príznaky nemám... len toto...ach no strašne so mnou 😀