Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

umabell
5. nov 2016

@domkaaaa ale mam pocit ze ti to pomáha fakt inac píšeš.. Taka vyrovnaná si keď si bola doma co status to hrôza.. Ja som ti už dávnejšie vravela o záluzi a som rada ze si tam pomôžu ti... Jeden z čakárne co chosim k lekárke ten bol asi tri krát v Nitre a nepomohli mu vôbec... Tiez chce skúsiť zaluzie.... Na nemocnicu nadávajú v Nitre...

domkaaaa
5. nov 2016

@umabell dufam ze ano umka 😊 Vsetci mi vravia ze som ina ze je to na dobrej ceste 😊 Len ked clovek spadne naspat je sklamany trochu ... Ale sestricky vravia vydrzat a urcite maju pravdu ved ro nemohlo zabrat za tyzden mozno som sa v niecom possunula neviem to takto posudit lebo dnes ma trapia uplne chujoviny 😊 Ale to bude tou uzkostou

junova
5. nov 2016

@domkaaaa Aké lieky berieš? Aj benzáč berieš? Všetci môžu mať mobily pri sebe? A čo Janko Kroner, stretavas ho?

junova
5. nov 2016

Mne je už dobre, brucho nebolí, žiadne uzkosti, cítim sa úžasne avšak malý začal vracať ráno o 4, tak máme doma veselo. Manžel sa vrátil včera večer zo služobky, aspoň mi pomáha. Ako je to s vami, keď beriete lieky a vraciate? Či to nevadí, keď vynechate jednu tabletku?

somodtoho
5. nov 2016

pre všetkých - sledujte videa preložene prednášky od Dajva - na youtube - a posuniete sa - aj lieky postupne vynechate..aj tak su mnohe len placebo.... 😉 všetko je to o vibráciách energie - skuste zlahka sledovať a poučiť sa natrvalo ... denne! 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=LxLojYAcT6s
umabell
5. nov 2016

@junova ahoj jasne ze nevadi ked vynechas jednu.. 😉

junova
5. nov 2016

@umabell Tak to je dobre. My sme tiež dcére kúpili pod stromček bicykel ;)

domkaaaa
5. nov 2016

@junova beriem escitil jednu rano a vecer waldoxan a prothiaden ... Mobily aj vsetko mozeme mat pri sebe 😊 Aj notebook mmam janko sa ma zevraj fajn ale este som ho nestretla 😊

junova
5. nov 2016

@domkaaaa Som rada, že aj Tebe aj Jankovi je dobre. Máš veselé statusy, veľmi sa teším🙂 To berieš dvoje adecka?

domkaaaa
5. nov 2016

@junova praveze dnes mi je veeelmi zle ... A tie myslienky 😢 Az ma mrazi mam chut ist za doktorom nech ma strazia 😂 Ale ja to nechcem urobit len je ro v mojej hlave ako to odtial vyhnat 😢 A nic sa mi mechce

domkaaaa
5. nov 2016

@junova ano ke to dvoj dokonca neviem ci nie trojkombinacia

junova
5. nov 2016

@domkaaaa Tak to ma mrzí, s tymi myšlienkami ti neviem poradiť. Jedine zamestnať sa niečím iným.

junova
5. nov 2016

@domkaaaa Ešte ma napadlo, predtým keď si bola doma si.každý deň pisala smutný status a iba občas veselý a teraz pišeš každý deň pozitívny príspevok iba občas smutný. Čiže je u teba určite pokrok ;)

domkaaaa
5. nov 2016

@junova aj ja si myslim len dnes mam stav na nevydrzanie mrzi ma to asi preto ze dnes je sobota a cely den lezim a nemame co robit 😏 Vy co robkate baby?

ariadna08
5. nov 2016

@domkaaaa a lekari co vravia na tie myslienky ? Davaju aj nejaku radu ako to zahnat, ako sa ich nebat ?

domkaaaa
5. nov 2016

@ariadna08 nie im som to este nebravela lebo mebola vizita zajtra poviem 😊 Mas ich aj ty?

simka1454
5. nov 2016

ja som včera skončila na pohotovosti ale s krížami,tak ma seklo že som sa nemohla ani pohnúť ani sedieť ani sa postaviť ani riadne mi dýchať nedalo ale keď sme prišli na pohotovosť tam sa ma chytila ešte aj neskutočná úzkosť a panika úplne som sa triasla bolo mi na omdletie,v utorok na kontrole si budem musieť asi ozaj pýtať výmenu liekov,som zvedavá ako bude doktor ochotný a či nevyrukuje na mňa s nemocnicou lebo už mi naznačil že ma nemôže nechať pn ale iba na hospitalizáciu a to ja nechcem. Ale nad zmenou liekov ešte asi neuvažoval keď mi ešte vôbec nemenil tak mu asi ja musím povedať o zmene liekov.Dnes mi je už trocha lepšie dali mi na pohotovosti dve injekcie na tie kríže ešte to mám celé citlivé ale oproti včerajšku je lepšie.

ariadna08
5. nov 2016

@domkaaaa hej mala som aj ja, sem tam este, len sa bojim aby sa nevratili, tak patram co na to pomaha.

umabell
5. nov 2016

@domkaaaa noo inac povedz to lekarovi o tych myšlienkach aj mna by zaujímalo co povie..

mm103
5. nov 2016

@domkaaaa tie myšlienky zaujímajú veru aj mňa 😉

mpg
5. nov 2016

@domkaaaa Dobre by bolo, keby si sa snažila o to, čo povedala niektorá lekárka, že si držiš túto dg. kvoli tomu, aby ťa neopustili rodičia a priateľ - tak pristúpiť k tomu tak, že sa budeš snažiť vydržať sama aj horšie veci, aby si ich potešila a videli, že dokážeš dosť veľa aj sama. Ten vek medzi 20-30 rokmi je taký prechodový medzi dospelých a nie je to jednoduché, ale postupne po krokoch sa to dá zvládnuť, byť prirodzená, ísť pomalšie, s trpezlivosťou, zbytočne sa nepreťažovať a chodiť von bez obáv, že ti tam bude zle /aj iným ľuďom môže byť zle, tak im niekto pomôže/. Tá úzkosť môže byť aj strach zo zlyhania, snaha byť dokonalá, ale to sa každému stáva, že niečo aj nezvládne a nič také sa nestane (pokiaľ nejde o takú činnosť ako je napr. vedenie auta, tam treba byť sústredený a zodpovedný).
Aj s liekmi treba mať trpezlivosť dlhšiu dobu a nemeniť ich príliš často.
Dobrá je aj stránka pronaladu.cz, tam často píšu také motivačné články, niektoré je dobre si prečítať.
Na tie vracajúce sa myšlienky sú dobré Bachové esencie - White chestnut (Gaštan biely), ale aj hneď tú negatívnu myšlienku nahradiť pozitívnou a nezaoberať sa ňou dlhšie. Poznala som jednu pracovníčku, čo tiež s tým chodila na terapie, tak hovorila, že sa o to snaží, len je to dlhá cesta, chodila do práce, len občas bola PN.

mm103
5. nov 2016

No kočky už sa tmi končím na dnes s upratovaním a dokončím zajtra.Ked som robila bolo všetko v pohode,som zvedavá čo bude do večera... dnes si každopádne dám večer polku toho benzacu lebo bez neho neviem vôbec spať...😔

domkaaaa
5. nov 2016

Baby uplne sa potvrdilo ze som zavisla na pozornosti mojej rodiny boli za mnou a mne je uolne dobre 😢 Ako s tym bojovat a neupozornovat na seba ... A vydrzat sama so sebou 😊 Ved predsa nemozem takto fungovat

domkaaaa
5. nov 2016

Ved to teda liekmi nikdy neodstranim ci???

umabell
5. nov 2016

@domkaaaa aj mne je s mojiu rodinou dobre.. Ako na seba upozornujes? Sa lutujes alebo co vlastne

bernusha
5. nov 2016

Ahojte...cely den mi bolo zle...a teraz vecer,ked som si isla davat lieky,som si vsimla,ze rano som si nedala,zabudla som...moze byt,ze preto??

domkaaaa
5. nov 2016

@umabell praveze vobec ... Ked som s nimi slovo choroba mepadne nikdy!!! Led nie som s nimi je mi zle a vobec im nevolam a dokomca sa smazim klamat ze mi ke dobre tak ja nevhapem ako to myslia ... Mozno v mojom podvedomi ze som samal

domkaaaa
5. nov 2016

@bernusha myslim ze nie ... Telo ma vytvorenu svoju hladinu ktora tak lahko neklesa 😊

timea179
5. nov 2016

@bernusha aj ja obcas vynecham,a je mi zle aj ked beriem poctivo

domkaaaa
5. nov 2016

@timea179 timka aj ty sa este trapis?