Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domkaaaa
5. nov 2016

Baby a o tych myslienkach sa bojim povedat aby ma nahodou nezavreli na akutne 😂 Lebo tu to beru vazne ... Ked som povedala lekarke ze som taketo myslienky mavala tak bola zhrozena ze ked sa trraz este objavia mech hned volam doktora 😂😂😂 ja neviem ale podla mna su beznym znakom uzkosti rozpravala som sa o tom tu so sestrickou a povedala ze to je u pacientov bezne a nemam si ich vsimat ze sa nikdy nestanu ze mi nato dava slovo 😊

timea179
5. nov 2016

@domkaaaa dnes strasne,ja uz neviem comu to mam pripisat,

timea179
5. nov 2016

@domkaaaa ale teraz je uz ok

domkaaaa
6. nov 2016

Baby som doma a napina ma na vracanie zalieva pot ... Premozem sa a upracem ale to je zasa ta uzkost vsak 😢

bernusha
6. nov 2016

@domkaaaa ...aj,mne je zle...😢😢😢

umabell
6. nov 2016

@bernusha ahoj chod zajtra k lekárke tiež ti to dlhšie trvá. A uz mas krámy? Dala ti aj vyvolavacku?

domkaaaa
6. nov 2016

@bernusha mojka naozaj chod k lekarke netrap sa mne velmi pomohlo ze som pod dohladom a ked to porovnam s minulym tyzdnom robim velke pokroky 😊😊😊 minuly tyzden som nezvladala nic urobit dnes sice mam uzkost ale uz som prevratila cely dom a upratujem perem zehlim skladam 😂 Takze pokroky su ... A tesim sa z nich teraz som si urobila cajik a dam si cas len pre seba kulnem telku pojdem s bratom k babinke na obedik 😊

bernusha
6. nov 2016

@umabell ..ahoj,mam,uz... 😠

mm103
6. nov 2016

Ahojky kočky ja tiež dnes pracovne dnes mi je trošku lepšie hádam už dnes budeme spinkat doma .😘 Krásnu aj keď upršanu nedeľu všetkým...😉

mm103
6. nov 2016

@bernusha tak to je tym moja ja prvé tri dni des presne ako umka hovorila...aj týždeň pred hrôza...

domkaaaa
6. nov 2016

Baby pocuvajte boli ste nervne? Ja som trraz volala so sestrou a ona ze ako mi je a mna napadla myslienka ze co sa ma to furt vypytuje ... To je zasa taka ta vtierava hnusna myslienka? Lebo mne nevadilo ked sa ma nato pytali a moju sedtru zboznujem uplne ma to trapi ze ma tale nieco napadlo ...

domkaaaa
6. nov 2016

@mm103 a kde spinkate inak? U svokry?

mm103
6. nov 2016

@domkaaaa áno domi už dva týždne lebo sme prerábali tak sa tešíme už keď budeme sami a domka 😉

domkaaaa
6. nov 2016

@mm103 aha 😊 Tak sa mas aspon z coho tesinkat 😊😊

mm103
6. nov 2016

@domkaaaa áno 😉

domkaaaa
6. nov 2016

@mm103 a vladala si po prerabke upratovat? 😊

umabell
6. nov 2016

@mm103 ahoj uz to je lepšie?

janka_banka
6. nov 2016

Ahojte dievčatá, poprosila by som Vás o Váš názor 🙂 ... mám kolegyňu, ktorá sa so mňou nebaví, je odmeraná a priam z nej cítim jej hnev na mňa a ja zo toho pána Jána neviem prečo??? 😔 ... ja som z toho normálne na nervy, nič som jej nespravila, nepohádala som sa s ňou, len ako som bola doma na PN a potom som sa vrátila do práce je proste takáto, dosť ma to trápi a sťažuje pracovný život, keďže sme každý deň v pracovnom kontakte, ale je to nepríjemné... ako by ste to riešili babuľky moje ??? ☹ ... Ďakujeeem .... a ešte mám šéfa, ktorý ak mi je zle, tak ma proste nechce pustiť z práce domov ... že simulujem ... a pritom fakt si fakt plním pracovné povinnosti ... len ak menzes, tak mi je zle, že raz za mesiac musím ísť na pol dňa domov. ...takéto prostredie mi fakt neprospieva, ale ako sa cez to preniesť??? Ďakujeeeem ešte raz a prajem Vám peknú nedeľu 😵

mm103
6. nov 2016

@domkaaaa ano vladala 😉

mm103
6. nov 2016

@umabell ahojky umka moja,no dnes o niečo lepšie lebo celý deň a aj včera zamestnávam myseľ sústredenim sa na prácu tak uvidím čo bude až skončím... strašne by som chcela až toto zlé a škaredé obdobie pominie...A ty ako dnes?

junova
6. nov 2016

@janka_banka Ahoj Janka, keď si bola PN neprebrala ta kolegyna časť tvojich povinností na seba? Možno sa hnevá, že pracuje aj za Teba, nechápe ako Ti je. Myslí si, že simulujes a berieš rovnaký plat ako ona. A to sa týka aj Tvojho šéfa, zrejme si myslí, že simulujes, zneužívas svoju diagnozu na úľavy v práci. Mal by si dostudovat niečo o psychických poruchách a chorobách. Títo ľudia nemajú empatiu. Preto sa nečudujem, že toľko ľudí s psychickými chorobami je na invalidnom. Keď ich nechce nikto zamestnať. Viem, že Ťa to trápi, ale skús nepripustat si ako sa ku Tebe správajú. Buď ku nim milá, na kolegyňu sa občas usmej, snaz sa dobre odviesť svoju prácu. Myslím, že ostatné je na nich. Nemôže sa snažiť len jedna strana. Keď sa tam nebude dať vydržať, jedine zmeniť prácu.

junova
6. nov 2016

@janka_banka A keď sa kolegynino správanie ku Tebe nezlepší, tak by som sa jej keď budete samé na rovinu opýtala prečo sa tak ku Tebe správa.

domkaaaa
6. nov 2016

Baby davaju mi frontin0,25 rano a na noc to je malo preto mam taku uzsiot ze?

umabell
6. nov 2016

@mm103 ja dnes dobre sme na návšteve u mamy sme sa nudili prší ru.. To je fajn ze ti je lepšie.. Nemysli na to ze ti bude zle len si to privolavas zbytočne.. Este mi radila doktorka ze keby mam zle myslienky mam si akoby pohmkavat.. 😊znie to divne ale skús... Pominie to všetko neboj Sa

umabell
6. nov 2016

@janka_banka ahoj ja by som sa jej to opýtala prečo sa tak správa... A P REDUTY bola ok?

umabell
6. nov 2016

@janka_banka predtym som myslela😅

domkaaaa
6. nov 2016

Baby ako citite tu uzkost? Je to taky hnusny nepokoj ze nevyddrzize ani na navsteve sedet na riti???

janka_banka
6. nov 2016

@umabell
@junova dakujem dievcata moje za Vase rady 🙂 😘...no predtym bola kolegyna uplne ina; dokonca som jej radila v srdcovych veciach a vyplakavala sa mi na ramene... Tak preto som teraz zmatena 😫...a neviem o tom ze by nieco robila za mna a ak hej tak ja som si chorobu nevymyslela, ved vy tu najlepsie viete,ze do urciteho stupna sa to da zvladnut ale potom uz nie...a hlavne u nas v praci nema nikto deti okrem mna a tak som hned na pretrase ked potrebujem ist s detmi k lekarovi... No katastrofa 🙍....preto naozaj premyslam ze odist, mojej psychike to neprospieva ale na druhej strane neviem ci si zase vsetko moc nepripustam a nevidim zbytocne vsetko cierno😎😎😎

junova
6. nov 2016

@janka_banka
Jasné, že si si chorobu nevymyslela a my Ta tu chápeme ale oni nemusia. Môže byť problém aj to, že bývaš občas na ocr s deťmi. Skús sa v kľude s kolegyňou porozprávať, zistiť čo sa stalo. Choďte po práci na kávu. A neunahli sa hneď s výpoveďou, snáď si to s kolegyňou vysvetlite a všetko bude fajn. Ty sa držíš parádne, chodíš do práce, žiadať úľavu pol dňa do mesiaca je nič, veľa šťastia ;)

umabell
6. nov 2016

@domkaaaa ano vtedy cloveku robi tazko aj sedieť na riti... A zmenili ti rivotril za frontin? Co to menia stale... Toto je z letaku:
Odporúčaná dávka je:

Ak máte stavy úzkosti: Začiatočná dávka je 3-krát denne 0,25 mg až 0,5 mg lieku. Dávku vám lekár môže postupne zvýšiť. Bežná udržiavacia dávka je 0,5 mg až 4 mg lieku denne, rozdelená do niekoľkých dávok.
Ak máte úzkosť spojenú s depresiou: Začiatočná dávka je 0,5 mg lieku 3-krát denne. Bežná udržiavacia dávka je 2,5 až 3 mg denne.
Ak máte panickú poruchu: Začiatočná dávka je 0,5 mg lieku 3-krát denne, dávku však spresní váš lekár. Väčšina pacientov dobre reaguje na 4 až 6 mg lieku denne, rozloženého do niekoľkých dávok.
Starší a oslabení pacienti: Začiatočná dávka je 0,25 mg lieku 2 až 3-krát denne. Lekár ju môže aj zvýšiť.