Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

ivka1302
21. nov 2016

@domkaaaa jaaaj Domka🌺🌺🌺🌺Preco chc s vediet co by robili druhi na tvojm mieste. Toto je tvoj problem tvoj zivot rozhodni sa konecne sama. Nemoze za teba cely zivot niekto rozhodovat ❤️😘😘🌺Postav sa na vlastne nohy a zacni si seba vazit. Ked sa rozhodnes odist tak o tom musis byt presvedcena. Musis byt presvedcena o tom ze si silna a zvladnes to. Ked sa spytas pacientov okolo teba co by robili tak ti daju len ich chory nazor rozumies ani oni sami nevedia co robit. 🌺🌺🌸🌸Tak sa rozhodni ty sama za seba tvoj zivot zijes ty nedavas ho zit niekomu druhemu😘🌺🌺🌺Vzchop sa zacni si verit🌸❤️😘🌺

domkaaaa
21. nov 2016

uplne som zadumana ma to uplne vzalo robim z komara somara neni to znak že ešte by som mala zostať? že keby som zdrava tak sa rozhodnem a neriešim to?

janefonda
21. nov 2016

@domkaaaa aj ja by som zostala. Teraz nie sinpodla mna v stadiu robit sama rozhodnutia.
@fivulinka my takto tiez fungujeme uz roky. Nikdy to nebol problem, vzdy som si aspon robila s detmi svoj program. Teraz mam však pocit, ze ma to obera o energiu co mi treba inde. Aj ked ja mam skvele deti, pomozu, pomojkaju ma.

simka1454
21. nov 2016

@domkaaaa musíš pozerať v prvom rade na to či to zvládneš Ty nemôžeš sa pýtať iných čo by urobili,nikto Tvoj život nežije,vieš niekto by urobil možno celkom iné ako Ty takže rozhodnutie je len a len na Tebe,viem je to ťažké sa možno teraz rozhodnúť,ver svojim pocitom.

domkaaaa
21. nov 2016

ale ako mam vedieť či to zvladnem :/ lebo ja som ešte ani doma nespala lebo tu až po mesici sa ide domkov spinkať ... baby urobilo by vam taketo rozhodnutie úzkosť na zblaznenie?

domkaaaa
21. nov 2016

dakujem vam za každy nazor :*

mm103
21. nov 2016

@domkaaaa ja by som to asi ešte vydržala a bola tam do konca domi 🙂

ivka1302
21. nov 2016

@domkaaaa 🌺🌺🌺Domi a co ti vyvolava uzkost myslienka ze mas ist domov alebo ze mas este zostat v nemocnici.?Zamysli sa nad tym Ty hned nahodis paniku zbuntosis vsetky baby tu na fore aj okolo teba akoby mal pris uragan😘😘🌺🌺Hladas rychlo odpovede od okolia a pritom sa staci iba z hlboka nadychnut povedat si JA TO ZVLADNEM zachovat si kludnu mysel daj si relax pusti si hudbu😘🌺🌺🌺nenechaj sa vtiahnut do beznadeje. 🌺🌺🌺Dopraj si cas a ked budes kludnej mysle bude tvoje rozhodovanie v sulade s tvojimi potrebami. Takto si robis zbytocne sama stres.💞💞💞Uz si toho tolko zvladala Domi zvladnes aj toto. Lieky ti menit nebudu tak dokedy chces nechavat rozhodovat za seba druhych?😘😘😘😘🌺🌺

domkaaaa
21. nov 2016

@ivka1302 no viac mi robi úzkosť to že nemožem isť tam amusim zostať tu ak poviem pravdu 🙂 ... a hlavne ma trapi že naši sa za mna musia stale traiť a robim im same problemy :/ len tieto myšlienky by má už nemali napadať už som myšlienky nemala a dnes zasa :( ako proti nim bojovať ved predsa sa nemaju začo trapiť ved nie som smrtelne chora pre boha ... ale prečo ma to napadne

fivulinka
21. nov 2016

@janefonda presne aj ja, vzdy som si s deckami spravila sama program a nebol problem...teraz mi to pride ako keby som sa bala zostat sama doma so svojimi myslienkami, co je totalna blbost, lebo moje myslienky so mnou budu vzdy a vsade

simka1454
21. nov 2016

@domkaaaa daj si otázku čo získaš tým že zostaneš a tým ak odídeš a hlavne zamestnaj si myseľ,pusti si hudbu,čítaj

domkaaaa
21. nov 2016

baby nezblaznila som sa? :(

ivka1302
21. nov 2016

http://t.milost.tv/B/3/B3cGi1eb/B3cGi1eb_640_cu.... Dievcata pre vsetky ktore verite aj ktore neverite Boh je s vami😘😘😘🌺🌺🌺

mm103
21. nov 2016

@domkaaaa Domi keby si sa zblaznila uz by si o sebe nevedela ako to jedna kocka uz povedala myslim ze umka to bola...ak veris v Boha pozri na nete tu novenu k svatej Anezke mna to vzdy tak ukludni...

ivka1302
21. nov 2016
https://www.youtube.com/watch?v=zPp-6ggM-IE

Nahodou som objavila je to ten isty pribeh ale je sfilmovany tak si vyberte. Mam aj knizku je velmi pekne napisana 😘🌺🌺🌺🌺

domkaaaa
21. nov 2016

kks potrebujem nejaky ukludnovak :/

domkaaaa
21. nov 2016

tak už som sa rozhodla baby :/ zostaaaavam a dobojujem to dokonca predsa ja sa nevzdavam ked som sa sem odhodlala isť už to musim dokončiť

simka1454
21. nov 2016

@ivka1302 ak Ti môžem odporučiť pozri si aj tento film

https://www.youtube.com/watch?v=eQC0hhB5Lqo
esselte
21. nov 2016

@domkaaaa rozhodla si sa správne,ver lekárom,ak chcú,aby si zostala,vedia prečo,ešte nie si z toho vonku,ale ries seba a nie ostatnych,čítaj,pozeraj telku,vyrabaj niečo napr.vianocne ozdoby,alebo len si kup antistresove omalovanky a maluj,lakuj si nechty,natacaj vlasy,hocičo,aby si pracovala na sebe,držím prsty,ale vydrz a uvidíš,ako bude fajn,nič nerob nasilu,ak ti nejaká terapia nevyhovuje,povedz to lekárom a nechod na ňu,je to tvoj život sa tvoje rozhodnutie a určite si sa nezblaznila,to sme si na začiatku mysleli všetky

esselte
21. nov 2016

@simka1454 prosím ta,nie ten filmniekde aj s titulkami alebo dabovany,dik

ivka1302
21. nov 2016

@simka1454 dakujem tiez mam problem s anglictinou ale skusim pozriet aj v taliancine 😘🌺🌺🌺🌺

mijo53
22. nov 2016

ženy, riaďte sa praxou zdravej mamičky 4 deti, ktorá sa pri vyčerpanosti, únave, v zasade nikomu ani sebe nestazuje,aby nedovolila zlym pocitom zvitazit /to je jej názor, nie môj/

janefonda
22. nov 2016

@mijo53 vies to je nazor niekoho kto nezazil...mam sice len dve deti, ale som na ne skoro stale sama. Zijem daleko od rodiny, vzdy sa musim spolahnut len na mna a manzela. Nikdy naozaj nikdy som sa nestazovala,ze nevladzem,som unavena...az raz to buchlo. Bolo viacej stresu naraz a bum stalo sa. Dovtedy som ani ja nechapala tieto stavy. Drzim palce kazdej jednej, nech to nikdy nezaziju, ale ak by predsa nech vedia ze v tom nie su jedine a ze boj sa da vyhrat.

janka_banka
22. nov 2016

@mijo53 ja som sa tiež nikomu nikdy nesťažovala, snažila som sa prekonať zlé pocity ... a bola som unavená,vyčerpaná ... a to bola chyba, že som to nechávala len a len na seba ... mala som sa poradiť a možno by som to nedotiahla do štádia, že tri mesiace som bola úplne mimo 😉 ... áno, priznala som si, že som len človek, čo potrebuje pomoc, prijala som ju, naučila som sa mať radu samu seba, aj keď nie som silná ako niektoré mamičky ( so štyrmi deťmi a všetko super zvládajú) ... a mám sa rada taká aká som, aj s chorobou 😝 ... dôležité je problém si najskôr priznať a až potom môžeš na ňom pracovať ... a ak si ho nepriznáš, tak padneš, nie každému sa podarí silou vôle z toho dostať ... ja som sa naučila prijmať pomoc a cítim sa štastnejšia, vyrovnanejšia a bojujem ďalej a ide mi to lepšie 😉

slavkasobanska
22. nov 2016

Ahojte kočky,ja som sa po hospytalizacii citila zle,stale nemem uplne dobre nastavene nove lieky,ale nevzdavam to,..aj som si poplakala nad všetkým,hlavne mi je luto syna ktorý sa stara o všetky financie okolo domacnosti,lebo moj dochodok mi nestači skoro na nič...nevzdavam sa,včera svietilo slniečko bola som trochu vonku a začala som robit vianočne ozdoby,..stale sa musime niečim zamestnat ak to ide,ale ´viem že to stale nejde,držim vam palce a nevzdavajte to a hlavne sa nelutujte..viem čo to je,a ja nemam ani manžela,priatela ktorý by ma trochu podporil,ale tak to asi ma byt,..prajem vam krasny den a usmievajte sa ak sa to da,..páááá

simka1454
22. nov 2016

@esselte sú tam české titulky ale je aj so slovenskými titulkami
http://www.7den.cz/film-encounter-setkani-stret...

simka1454
22. nov 2016

@esselte
@ivka1302 dievčatá posielam vám link ešte na jeden film je naozaj úžasný, je tiež so slovenskými titulkami

https://www.youtube.com/watch?v=v_tZWaTFcpE
janefonda
22. nov 2016

@janka_banka suhlasim , ze drzat vsetko v sebe je chyba. Robila som presne to iste a nedopadlo to dobre. Ucim sa davat pocity navonok, je to pre mna nove. Nelutujem sa ani nic podobne. Ale sem tam mi dobre padne ked ma manzel silno objime. Ani slova netreba.

junova
22. nov 2016

Ahojte dievčatá, ja som dnes upiekla tortu k 10. výročiu svadby. Chcem prekvapiť manžela 🙂 Ešte ju musím naplniť krémom a ozdobiť. Teším sa na romantikus večer 🙂 Často na vás myslím. Dúfam, že sa máte dobre. Nám pribudli v októbri dve bábätka do rodiny, tak chodím postiskat🙂 Domka, držím ti palce aby si už konečne bola veselá a fit. Tento týždeň má byť pekné počasie tak to treba využiť. Prajem vám všetkým krásny dník a žiadne uzkosti. Držte sa, bojovníčky ;)