Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
10. dec 2009

Ahojte moje mile, 🙂 🙂 🙂 ,

uz som tu, u Dr. bolo prijatelne, hned som nabehla s mojim problemom - navrat depresie pred menzesom 😝 😝 😝 a riesili sme, riesili.... az sme doriesili - 3 dni pred si mam dat rano normalnu davku AD a na obed este pridat 1/2 rannej davky a ked menzes skonci zasa prejst len na normalnu davku. Este som sa pytala ci radsej nie Frontin, ale vraj nie, mam to riesit tou zvysenou davkou AD pred a cez M. Tusim, ze nejaka kocka to tu tak ma nastavene, Soni, Ty tusim.Takze tak, inak nic, absolutne ziadne debaty neboli,len sa spytala, ze ako sa citim, ja ze lepsie, potom sme rozobrali ten menzes, predpisal sa recept, kontrola o 2 mesiace a do papieru mi napisala - Pacientka kompenzovana. Takze, tak - asi to ma tak byt, ja neviem, baby co beriete dlhsie, debatujete s Dr. este nejako obsirnejsie alebo uz len ten recept?? 😕 😨 😨

Srdcko oslava bola, taka vnutorna, 😉 ze uz som vraj akoze kompenzovana.

Kamilka, gratulujem, prvy dolezity krok mas za sebou, 🙂 😉 , pojde to, uvidis.

Zuzka, Filipal, tak Vy o vtakoch ??, 😨 😨 😀, no to by sa aj mne zislo, lebo tie AD teda fakt maju daleko od afrodiziak. 😠 🙄

srdcko81
10. dec 2009

ahoj hrosi-no to ani nehovor ja mám jeden den kedy mam chut na vtakov a to je hned po menzese 😀 A potom uz by som aj mesiac zase nemusela ziadneho vidiet 😝 No ale vysvetli to mlademu chlapovi v najlepsich rokoch 😀 Som sa smiala ze ked pojdem na kontrolu tak si budem cosi pytat-a kámoska ze nech aj jej-tak sme sa na tom bavili 😀 A to ona je v pohode a nema AD 😀
tak gratulujem ku kopenzácii.
No my s mojim doktorom vzdy konzultujeme aj moju svokru napr.A vcera mi volala a ja som jej nezdvihla 😀 A dnes volala manzelovi a sa na mna stazovala 😝 hadica jedna a neda pokoj

srdcko81
10. dec 2009

Tak zase tu kecam sama zo sebou 😠 Babiska Vy sa mi asi vyhýbate?No tak ja si pokecam a vypnem PC a kaslem na to-no co mám s Vami robit.Asi nic ked som tu zase sama ze 😀

voskovka
10. dec 2009

ahojte...vtrham vam tu...chcem sa opytať na priznaky depresiie...dakujem

hroska
10. dec 2009

Srdcko dakujem za gratulacia a klopem si na drievko, klop, klop .... 😉 😉 A ja zas Tebe naoplatku gratulujem, ze mas na tych datlov chut aspon raz za mesiac, lebo ja nemusim ziadneho vidiet cely mesiac. Ale aj to sme tu uz rozoberali, Andy vtedy radila, ze ak je uz pacient stabilizovany, moze si urobit vikendove prazdniny, teda zoberie AD v piatok a potom az v nedelu. No, ale ja to skusat radsej nebudem, ten jeden datel mi za to nestoji, riskovat depku. 😀 😀 😀 . Tak Ty svokru preberas aj u Dr., no teda 😕 😨 a co Ti on na to?? 😨

srdcko81
10. dec 2009

Je hrosi ja som tu neni sama?No tak na take vikendove prazdniny aj tak nemám chut a my máme dohodu s manzom ze vpiatok a sobotu mi da pokoj-lebo on si da nejake vinko cez vikend a ja nepijem tak mi to strasne smrdi 😀 No a tiez si myslim ze jeden datel za depku nestoji 😀 No a doky sa bavi ked mu poviem nejaký zazitok 😀 so svokrickou-no ale co uz-ze ju mám ignorovat-ale ako?Vidis jeden raz jej nezdvihnes a uz sa hned stazuje manzelovi ze jej nedviham-no musela by som sa asi prestahovat kdesy na Antarktidu a nemat mobil-lebo ona by aj tam volala 😀 😝
voskovka-napis co Ta trapi a spolocnými silami mozno budeme vediet ci ju mas alebo nie-lebo ono sa to takto neda-kazdý clovek moze mat prejavy uplne ine ☹

alika54
10. dec 2009

ale vam tu je veselo 😀 mno taky vtak by zly nebol keby AD netlmili chut,,,,ked som pred dvoma rokmi brala wellbutrin a seroxat tak chut nebola no akonahle som seroxat vysadila chut sa v plnej krase vratila 😀 ,,,uvidime ako to bude pri tychto liekoch 😅

povuma
10. dec 2009

ahojte, teda ale vas je 😕 😅 ...vitam nove tvare, kamilka, zazvorka, sweetbery ☹ , ozvi sa mi do IP 😔 ....idem pohladat na nete nejake testy na depresiu a priznaky depresie, ja som skor trpela uzkostami, to suvisi s depresiou
zdravim aj stare harcovnicky 😀 , filipal, kubaka, srdcko, maria, alika 😀 dnes pocasie krajsie, tak snad aj nalada bola lepsia 😎

voskovka
10. dec 2009

neviem to sama rozoznať...a k dokinu zatial nemam odvahu...
mám nervy,skoro stale,častokrat si sadnem k oknu a čumim aj hodinu a rozmyslam čo bude s malym až zomriem,
ako sa mám postarať,čo kupiť,problemy ktore boli a vyriešili sa ma stale trapia...boli ma desne hlava ked stale rozmyslam....akosi ma to všetko prestava baviť.....bola som hrozne natešena druhym babätkom,ale manžel je stale v robote,chodi až večer neskoro,ja som sama na byte.lezie mi na nervy byť cely den medzi štyrmi stenami...už si začinam zvykať na ibalgin atd...

povuma
10. dec 2009

a vy o vtakoch tocite, tak nalada je asi super 😀 😀 ja chut nemam, ale obcas taka mala chut je 😅 , ale teda nezavrsim ten sex orgazmom 🙄 ☹ ☹ ...ale aj to bude..... 😝 snad 🙂

soniada
10. dec 2009

to neni mozne ze ja pol hodinu nieco pisem a sa mi to vymaze 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

alika54
10. dec 2009

voskovka byva ti aj zle ci ta hnustne myslienky stale prenasleduju hm???

alika54
10. dec 2009

soniada tak opat zacni pisat 😅

zuzkazguriska
10. dec 2009

ale ale, dievcence, vy ste riadne nezbedné 😉
spomen datla, a uz sa to tu zvrháva!!! tie ADcka nemozu byt az take chut utlmujuce ked tu kazda o vtakoch rozprava, čoooo?? 😀 😀

povuma
10. dec 2009

voskovka, to co popisujes, je skor unava, vycerpanost, smutok, ale nie depresia...mozno by pomohol rozhovor s psychologom 😉
http://www.mamdepku.cz/clanky-deprese/osobni-ru...

voskovka
10. dec 2009

ani mi nevravte...by som bola schopna aj vyskočiť z okna....ja proste nevladzem...mm sa čuduje že čo ti je..ja že nič aj tak to nechapeš...ked on nemá nič na starosti len svoju firmu...a to že ja som s nervami na konci...
je to smiešne ale ine matky zvladaju aj 3deti s malym rozdielom...ale sa hambim že ja nie....

soniada
10. dec 2009

no ale ehm..kedze som kludna povaha 😉
hrosi tak dik ze si mi zistila u dr ale ja by som potrebovala aj celu krabicu pred menzesom..
a ano ja ked dojdem dr tak uz s nou moc nekecam, ale ja chodim este aj na terapie raz za týzden aby sme sa tých tabletiek zbavili uz postupne, tak od januara uz zaciname na tom makat a povedala ze to zalezi len odomna ako to prijmem cele..no tak sa uvidi, ale ked sa mi zhorsi stav tak moja terapeutka ma hned objedna dr.. a oni spolu komunikuju a moja dr zas terapeutke co a ako..takze v poho...rano som dnes isla na 7 civicit a az teraz som prisla z prace a idem sa hned aj ucit..no mna ked neporazi z PP tak z tohto ostatneho 🙂
voskovka, nikdy nie je na skodu zajst doktorovi a podchytit to v spravny cas...
inak mne ked toto cele zacinalo tak ma bolela hlava asi 40 dni vkuse, kazdy kazducky den..samozrejme som si hned domyslela co to moze byt a az ked som isla na ct tak to tusim prestalo 🙂 samozrejme nic nenasli..teda okrem mozgu..trošku 😀 😀
povuma 😎 jaska ze bude..a ja to ani moc neriesim..sak to sa da aj selijak inak nielen sexom, nie?
ahoooj srdckooo..tebe sa vyhybat?? jaj tolko prace ale uz som sa tesila na vas 😀

alika54
10. dec 2009

voskovka sa nemas zaco hambit,,,ved dve male deticky hned po sebe dakujem pekne,,,da to poriadne zabrat,,,

alika54
10. dec 2009

soniada z coho mas skusku??? ja miesto ucenia tu 😅 ,,,

povuma
10. dec 2009

voskovka, tak to asi bude depresia ☹ pozri ten druhy clanok, skus pozriet tie priznaky a potom sup k psychiatrovi, mas male deticky, potrebuju usmiatu a vyrovnanu maminu 😵 zaciatky liecby su tazke, ale treba zacat cim skor, lieky zaberu az za par tyzdnov, musis vydrzat a cim skor sa liecit 🙂 my ta tu podrzime v nahorsich chvilach

soniada
10. dec 2009

voskovka , sa hanbis ze ty nie? a to kto povedal ze to nezvladas?? to ze druhe matky to nikam nenapisu alebo nepovedia neznamena ze to oni tiez zvladaju a to ze ked ich ty vidis usmiate napr tak to neznamena ze je vsetko ok! takze hlavu hore a to je prirodzene ze dve male deticky vycerpaju..ved aj chlapi su velkí ani plienky nenosia a vedia tiež pekne vyčerpat. 😀

soniada
10. dec 2009

alika, ja mam na vytvarnu doniest nejake projekty a o týzden mam dve skusky a este aj napisat semestralku..no ja ti nevíím bohousu 😀 😀

alika54
10. dec 2009

soniada takze tiez to mas rusne 😅

alika54
10. dec 2009

baby opustam vas bo musim kuk do knih,,,,papa drzkajte sa a pekny vecer

inkinka
10. dec 2009

Beckov dotaznik depresie:
http://www.deprese.psychoweb.cz/test2
Povuma, nasla som nieco k tvojim snovym levom, take psychoanalyticke

povuma
10. dec 2009

inkinka, faakt? stale ho mam v pamati ten sen...taky bol zivy a uz sa mi asi dvakrat opakoval...posli IP 😉

hroska
10. dec 2009

Voskovka vitaj, tazko to takto posudzovat 🙄 , ale to vyskakovanie z okna sa mi nepozdava, nie preto , ze Ta to napadlo, lebo mna v depresii napadlo kadeco 😨 😲 , ale to uz moze byt priznak depresie. Ale, aby sme kazdej babe, co sem napise, hned diagnostikovali depresiu, tak na to nemame skoly, to musi posudit len lekar, takze ak si na tom tak, ze uz to nadokazes sama vsetko dat do normalu, urcite odporucam lekara. 😉 😉

Baby, ale tie datle robia divy.... 😉 😨 sa to tu rozbehlo... 😀 😀 . Zuzka ved ten vtip je v tom, ze kazda len o nich rozprava 😀 😀 😀 .... jaaaaj boli casy s datlami, ale sa minuli ☹ ☹ 🙄

kamilka.c
10. dec 2009

ahojte tak som zase nachvilocku tu mm a dcera pozeraju panelak tak mam chvilu cas

soniada
10. dec 2009

ahoj kami