Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1454
23. nov 2016

@mm103 ja celkom v pohode dnes,doobeda som varila,požehlila poobede síce na mňa prišiel akýsi smútok a také zvláštne pocity ale začala som malovať a troška ma to prešlo. Moja dcérka prišla dnes zo školy tak sme si dokonca pozreli vianočný film. Zajtra ma čaká ct vyšetrenie doobeda tak dúfam že nič zlé na mňa nepríde a zvládnem to ale verím si že áno.

esselte
23. nov 2016

@mm103 ja super,bola som si oddychnut na kozmetike,kupila som si dve tuniky,sal,potom som oddychovala a už lezim v posteli,snažím sa schudnúť,kupila som si aj tabletky obenzin,ale nejako mi je z nich divne,točí sa mi hlava a asi mu znizuju tlak,tak uz ich radsej neberiem,snažím sa veľa nejest a chcem zacat cvičiť,mam doma steper a len sluzi ako vesiak,tak uvidíme

sahenka
24. nov 2016

Ahojte baby, koľko vám trvalo kým zabrali AD? Ja sa akosi neviem dočkať. Už je to 5 týždňov čo ich mám a furt nič. Myslíte, že ešte je šanca že sa dočkám? Benzac si nedávam, lebo potom by som nevedela, či zabrali, lebo keď som si dala minule polku benzaca, tak mi pomohol.

mm103
24. nov 2016

@sahenka a aké máš AD? mne prvý mesiac odišli len fyzické príznaky ja užívam druhý mesiac asi 9 týždeň a ešte stále mávam blbé dni...

umabell
24. nov 2016

@sahenka davaj si kljdne benzac to sama vycitis ci je cas uz vysadit benzac... Ak ti je velmj zle kludne si nasad. Niektoré ad zaberaju aj po 6 az 8 týždňoch... Ak sa ti da zvládnuť bez tak si nedavaj..

umabell
24. nov 2016

@mm103 ja beriem uz asi 9 mesiac a teiz mavam niekedy blbsie dni len my hned spanikarime a vsetko pripisujeme chorobe.. Neboj su horsie a leosie dni ale. Ked si to mas porovnať so začiatkom pravda je o kus lepsie? Aj kramy mas dostat nie? Ja som vcera dostala tiež mi bolo divne ale mala som vybavovacky tak som na to aj zabudla😊

bulica
24. nov 2016

Baby a mavate aj take akoby palenie v krku a v hrudi? Mam to stvrty den a som z toho dost nervozna.

sahenka
24. nov 2016

Baby lebo ja mam momentálne stavy, že mi úplne somariny spôsobia uzkost, že sa strašne kontrolujem či som v pohode a napr. keď sa mi niečo zazda, alebo co, tak mam uzkost či som pri rozume, či sa mi to nezdalo akože či niesom mimo rozumiete? úplne kraviny a mam z toho stres :(

domkaaaa
24. nov 2016

Baby no nakoniec ma prepustili a ja som dnes bola u doktora som slaba sem tam ma rste napina ... Dufam ze to zvladdnem v tom rakusku drzte palce doktor mi vravi ze mam vhodit na psychoterapiu 😊

domkaaaa
24. nov 2016

@sahenka ja beriem mesiac a tiez nic moc 😊 A mam presne toto co ty kontrolujem sa .. Mas aj telesne priznaky?

sahenka
24. nov 2016

Telesne ani nie, skôr ten strach len, niekedy horúčava má obleje

mm103
24. nov 2016

@umabell áno áno vždy všetko pripisujem tomu pritom pred liekmi predsa vždy boli aj zlé dni 🙂 no keĎ si to mám porovnať so začiatkom tak je to o 90 % lepšie, len myšlienky občas dôjdu a tie sú veľmi nepríjemné ale snažím sa ich vždy zahnať a začnem čosi robiť 🙂 človek to už vie ako tak ovládať...inak naozaj mám 7 dní pred menzesom :D aj minule som to presne písala keď som mala sedem dní pred..umi však ja si podľa teba môžem snažiť svoje dni :D my máme týždeň po týždni :D

mm103
24. nov 2016

@domkaaaa držím palce domka...takže sa už nevraciaš späť do nemocnice a ako sa cítiš? aké lieky ti nechali?

mm103
24. nov 2016

@umabell Inak musím sa opýtať, že či ma mama nenechávala plakať veľmi ked som bola malá, dnes dr. bukovský hovoril v teleráne, že pokiaľ rodičia nechávajú svoje deti plakať do dvoch rokov tak majú väčší predpoklad na vznik panických porúch a úzkosti :D :D :D :D :D :D :D :D :D

sahenka
24. nov 2016

@mm103 mam Citalec týždeň som mala 10 a uz 4 týždne mam 20mg.bolo mi aj fajn a teraz tieto stavy ako som dostala menzes odvtedy, už asi tyzden. A dnes som mala aj hrozne sny

mm103
24. nov 2016

@sahenka neboj to prejde....naozaj treba niekedy dlhšie vydržať..🙂 ono možno aj tým to zhoršenie že sa navyšovali tie lieky tak kým sa organizmus ako tak zase ustáli..a pokiaľ ti je naozaj zle daj si benzáč..ja som ho tiež užívala a už som ho aj vysadila...naozaj ako kočky hovoria, zistíš kedy dokážeš fungovať bez neho..

domkaaaa
24. nov 2016

@mm103 cely den ma taha k zemi mam tazke ruky a telo 😏 Nechali mi prothiaden a waldoxan a neurol podla potreby .... Akoby mi zmizli psych problemy a mam tieto fyzicke ze nevladzem

sahenka
24. nov 2016

Ono to neni stale zle, len jedna taka myšlienka má vie vystrašiť, zneistit to, že som v poriadku a uz to ide, lebo neviem to hodiť za hlavu ale potom rozmýšľam o tom a trápi ma, že prečo si to moja myseľ takto sťažuje.. Ked sa zamestnam niečim, tak je to v pohode, akurát, ked zacnem rozmýšľať nad týmito vecami, tak dá mi do nicoho nechce

mm103
24. nov 2016

@sahenka plne ťa chápem ja mávam tiež hrozné myšlienky a potom to už naozaj ide...ešte vydrž..tie myšlienky budú postupne slabnúť..🙂

mm103
24. nov 2016

@domkaaaa podľa mňa to ide k lepšiemu ja si myslím, že to najhoršie už máš za sebou...cítiš sa oveľa lepšie ako pred liečením však? 🙂

domkaaaa
24. nov 2016

@mm103 vies co aj ano 😊 Len mam take otupene emocie dnes ... Neviem ci ste ti niekedy mavali taka zaspatost otupenost ... To je z uzkosti?

umabell
24. nov 2016

@domkaaaa a do nemocnice sa už nevrátia?

mm103
24. nov 2016

@domkaaaa áno určite...a je dnes aj také počko....otrasné úplne....

umabell
24. nov 2016

Ako dostať úzkosť pod kontrolu vlastným postojom
Prijať realitu ochorenia, nehanbiť sa za stav, ktorý je v 21 storočí vzrastajúci sprievodný znak vyššieho psychického vypätia aj u mnohých, často po profesionálnej stránke extrémne úspešných ľudí.
Samo kontrolou zistiť, ktoré udalosti, termíny a javy vyvolávajú v nás pravidelne pocity hrôzy a postupne sa z nich vymaniť.
Spoznaním príčin vedúcich k panike a úzkosti, sledovaním priebehu záchvatu niekedy panika ustúpi v priebehu pár minút a stav psychiky sa upokojí.
Zabezpečiť si zmenu a zlepšenie životného štýlu, kde spánok a pravidelný (nevyčerpávajúci) šport sú posilňujúce faktory proti úzkosti. Vyhýbajte sa riešeniu problémov pitím alkoholu alebo pomocou drog, nakoľko krátkodobé, príjemné pocity sú rýchlo nahradené ešte väčším prepadom do úzkostných stavov.
Zamerať sa na sledovanie pocitov v organizme, ktoré prebiehajú v súčasnosti a nezameriavať sa na trápenie s analýzou ťažkostí v budúcnosti. Potláčať okamžite myšlienky pesimistického charakteru, čo sa môže stať niekedy v budúcnosti. Príjemné budúce udalosti nás potešia, na tie zlé sa nemáme čo pripravovať dopredu, lebo nič sa tým nezmení, len sa uvedieme do nepríjemnej obavy. Nepríjemnosti budeme riešiť až keď sa udejú a my svojim pozitívnym prístupom ich môžeme značne vytlačiť zo života. Často ide skôr o náš negatívny postoj než o skutočne neriešiteľnú situáciu. Ak prídu reálne ťažkosti, ich riešenie bude nadväzovať na okamžitú situáciu, ktorú predvídať nevieme. Snažiť sa spríjemňovať si deň počúvaním príjemnej hudby, stretávaním sa s milými uďmi, čítaním nestresujúcej literatúry, pozeraním komédií a nie hororov. Venovať sa prácam, ktoré nás bavia a odvádzajú od planého budovania bludov v našich predstavách. Môže to byť práca v záhrade, ručné práce, maľovanie, venovanie sa iným ľuďom, pomáhať deťom, starať sa o zvieratá a podobne.
Pokiaľ sa nevieme v priebehu asi týždňa svojpomocne zbaviť úzkosti, vyhľadáme odbornú pomoc čo je najskôr psychológ alebo pri nástojčivej úzkosti psychiater. Vyhľadaním pomoci u kompetentných odborníkov využijeme oporu spoločnosti, ktorá nám v 21 storočí náročnosťou úzkosť prináša a zároveň úrovňou odbornej pomoci pomáha zvládať

junova
24. nov 2016

@umabell Skvelý článok, uzkosti sú v dnešnej dobe veľmi rozšírené našťastie sa dajú liečiť🙂 Ja sa dnes veľmi teším, ideme s deťmi na koncert.🙂

domkaaaa
24. nov 2016

Baby v nemocke mi vraveli ze uzkost je tretim najcastejsim ochorenim v sucasnosti 😊 No a dnes som taka ze vse porobim ale citim sa roztrzito citim tu uzkost 😏 Davam di aj dva krat neurol 0,25 a mam trasenie tela taky vnutorny nepokoj a odraza sa to aj pri mijej praci idem ulozit veci do skrini a ocitnem sa v kuchyni 😂😂

domkaaaa
24. nov 2016

@umabell podla situacie umoznili mi ist a popripade sa vratit 😊 Mam volat ako mi bude 😊

esselte
24. nov 2016

@mm103 dnes je ozaj hrozné počasie ,aj ja som vypnuta,nic sa mi nechce,inac nemas nejaky recept na superr kolacik,syn bude mat narodky a stale peciem tie isté

domkaaaa
24. nov 2016

@junova aj my s priatelom sme si dnes kupili listky na elaaaan 😊 Bude to sice az o pol roka 😂 Ale aj tak sa tesim

ivka1302
24. nov 2016

@esselte Ja mam super kolacik so salkom a jablckami ak by si chcela je rychly na pripravu😘🌺🌺🌺🌺