Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mm103
26. nov 2016

@ivka1302
umabell ďakujem kocky moje ešte že vás mám 😉

ivka1302
26. nov 2016

mm103 mame sa tu navzajom babulky❤️😘😘🌺🌺Najde mi skopirovat meno naviem co mam s tabletom🌺🌺🌺

ivka1302
26. nov 2016

junova 🌺🤗🌺🌺😘Ty si ale cukrarka ta tvoja torta ...🌺🌺mnammmm

evak12
26. nov 2016

junova,a este sa ta opytam,moze mat suvis bolest krcnej chrbtice s depresiou?

mm103
26. nov 2016

ivka1302 mne to už nejde týždeň myslím že tu na stránke majú nejaký problém...

ivka1302
26. nov 2016

Evka ja si nemyslim ze krcna chrbtica ma dopad na depresiu 🌺🌺😘😘ale moze byt ak mas problemy s chrbticou ze sa ti pohorsi hlavne ak sa ti z chrbtice toci hlava alebo mas migrenu🌺🌺🌺❤️😘Mas moj obdiv ze vydrzis robit dvanastky si velmi silna 🌺😘😘🌺🌺

evak12
26. nov 2016

dakujem ivka,vecer mi je lepsie,ale cez den to bolo hrozne,ta nechcelost,len polihovanie

olivia77
26. nov 2016

kocky, tie co beriete AD na panicku, presli vam zavrate a tocenie hlavy a tlak na hrudi? Dakujem 🙂

junova
26. nov 2016

Evka, ja si myslím, že ťa chrbtica bolí z fyzickej práce, zlého držania tela, tiez vplyvom veku, už nemáme 20🙂 Samozrejme depresia sa prejavuje aj fyzickými bolesťami ale netreba hneď všetko hádzať na depresiu. Mňa tiež bolieva krčná chrbtica a mám z toho migrény. Bude dobre.

junova
26. nov 2016

Ivka, ďakujem. Pečenie je moje hobby🙂

umabell
26. nov 2016

Ani mne nejdu skopírovať mena..
@olivia77 ahoj ano mne to prešlo... Aj tlaky na hrudi aj trpnutie ruk. Nevravim ze sem.tam nemám tlaky ale keď sa veľmi rozrusim.. Mas tlaky? Je ti niečo Oli?

olivia77
26. nov 2016

@umabell, ataky nemavam, ale poslednu dobu mam zavrate, take tocaky, je to sice ovela znesitelnejsie ako atak, no strasne ma to znervoznuje, ked som napr v obchode alebo kde je vela ludi... bola som na vianocnych trhoch a iba som citila, ako ma tam toci😀 Akoze vydrzat to viem, len som nesustredena, stale nato myslim... A s tym mam spojenu potom uzkost a hrud mam ako vo zveraku, take divne cele, och... Jedno prejde a ine dojde... Aj ked je ale pravda, ze mam ist zubarke a to mam v hlave a odvtedy mi ostalo horsie, lebo sa bojim... no a pri pp sa staci vylakat, bat priznaky uz aj idu... A este som zabudla, ked citim tu uzkost, tak aj zaludok mam taky akoby oslabeny, je mi tak nevolno, na vracanie potom...

esselte
27. nov 2016

mm103 ahoj, áno, prejdu ti po čase, musíš vydržať

esselte
27. nov 2016

Ahojte baby, ide vám kliknuť na odpovedz a odpovedať?Mne to nejde, neviem prečo, či je chyba v systéme,ale nemôžem odpovedať

umabell
27. nov 2016

Negunguje to esselte... Uz asi týždeň neviem co je s tým

esselte
27. nov 2016

aha, takže nie som sama, myslela som, že len ja mám s tým problém, ale napísala som na centrum na konikovi, možno to opravia
🙂

olivia77
27. nov 2016

Ani mne to tu nefunguje, maju teda nejaku technicku chybu, hadam coskoro opravia 🙂

somodtoho
27. nov 2016

Baby a dievčatá - ako človek, čo mal možnosť nahliadnuť do x hláv a vrtať sa v ľudských dušiach, môžem vám slúbiť iba jedno - ak budete smerovať svoju pozornosť na svoje neprijemne pocity alebo si budete všímať detajlov v negativnom pozorovaní - výsledok bude zaručene negatívny a k tomu ešte výraznejší ako predtým. Treba si ujasniť - kam vkladáte energiu tam to rastie - a môže to byť malé nevýrazné ak si dáte záležať bude to čoraz väčšie a hlavne bolestnejšie. Prečo nevezmete zodpovednosť za svoje pocity , prečo ich jednoducho nepretransformujete? Nie odignorovať -lebo ono sa to iba schová - treba všetko spracovať a dať na správnu mieru - tam kam to patrí - ak na smetisko - potom tam, ak do zápisníka alebo denníka potom tam... Ak pochopíte, že zajtrajšok neexistuje , že je iba tu a teraz - potom iba tu a teraz viete ovplyvniť všetko čo sledujete - alebo práve že nesledujete...Ten zajtrajšok keď sa tam dostanete - zasa bude len tu a teraz - a nikde inde ho nemôžete riešiť ani potom ani predtým - treba sa rozhodnúť a začať konať - riešiť veci, z vesela a ak tomu pomôže dobrá hudba alebo iné drobnôstky tak si ich doprajte...
A už tolko neopakujte všetko to, čo vám ubližuje a kazí náladu aj zdravie ...
Budte odvážne a začnite od druhého konca ... prajem skoré pozitívne výsledky ...

janka_banka
28. nov 2016

@somodtoho super napísané, palec hore 🙂 ... akoby som čítala moju lekárku 🙂 ...

mm103
28. nov 2016

@domkaaa ahooj domi, dlho si sa neozvala, ako sa cítiš? 🙂

flakulka
28. nov 2016

dievčatá ako dlho ste brali k antidepresívam aj benzáče napr. xanax?

flakulka
28. nov 2016

ako dlho ste baby brali k andipresívam aj benzáče napr. xanax??

mm103
28. nov 2016

@flakulka ja som brala cca mesiac.

flakulka
28. nov 2016

@mm103 každý deň aj ked už bolo lepšie?? či len pri ataku??

sahenka
28. nov 2016

@flakulka ja iba prvé 2 dni lebo som sa bála nežiaducich účinkov, potom asi 2 dni keď som navysovala, a teraz po mesiaci tiež 2 dni keď mi bolo najhoršie....1x denne mi stačilo

mm103
28. nov 2016

@flakulka každý deň aj keď atak nebol...

esselte
28. nov 2016

@flakulka ja beriem xanax teda helex, to je niečo podobné doteraz, 0,5 mg večer a polku rivotrilu ráno a večer, ktomu ad paretin už asi 2 roky, tak mi je fajn, dávky nezvyšujem, takže lekárka povedala, že je to ok, ak sa takto dobre cítim

esselte
28. nov 2016

@junova aj ja som piekla,m ale moju radšej nezverejňujem, chuťovo bola super, bola to moja prvá torta, ale ten vzhľad nič moc, no nič naučím sa, ale všetkým chutila, ešte si pýtali

esselte
28. nov 2016

@olivia77 prešli, ale po dlhšom čase, je na to veľmi dobre dýchanie do brucha a hlavne odvrátiť myšlienky na iné

evak12
28. nov 2016

ahojte dievcata,dnes mi lekarka menila lieky,alventu a valdoxan mi vysadila,a dala mi Fevarin a Anafranil,nema niekto s tymito tabletkami skusenost?to musim cakat na ucinok,alebo to sa nadviazu na predosle lieky?bojim sa aj neziaducich ucinkoch,lekarka mi povedala,ze sa nemam bat ....co vy nato?prosim vas poradte,dakujem za kazdu radu