Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

esselte
6. dec 2016

@ivka1302 ale ja už veľa vážim,najlepšie je nemať doma váhu,ale ja som sa na ňu postavila a zmrzla som,teraz sa snazim menej jesť,ale potom mi zas byva zle,tak sa najem,preto chcem zacat cvičiť,ale neviem,sko dlho.to vydržím,nemam pevnu vôľu,ale hlavne že už nemavam také hnusne panicke stavy,vtedy som bola rada,ze do seba stlacim jeden rohlik a bola som na kave a vode,ale nestalo to za nič,lebo aj keď som schudla,bolo.mi strašne,tak som ani nevnimala,ze som chuda,teraz to riešim,že som opäť pribrala,stale niečo

myska_lili
6. dec 2016

Dievcata ahojte.
Mne z tetanie pomaha sa dostat pani Albertova
Mam ju 10 rokov. Ale povedala som si ze skusim vsetko mozne len nech neberiem neurol
Vela mi pomaha aj manzel a to ze travim co najviac casu hranim sa s dcerkou
Perfis knizky su Sára od Esther a Jerry Hicks
Vzdy sa pri citani ukludnim 🙂
@daniela123321 mne psychos nepomohol.. len mi chcel dat rozne lieky.
Preto som si nasla psychologicku ktora chape co je tetania a nieje ako psychos u kt som bola kt ani nezaujimalo co mu hovorim..
K tetanii mi prihodil aj panicku poruchu a neviem co vsetko este 😭😭😭

ivka1302
6. dec 2016

@mm103 🌺🌺Tak ti velmi krasne dakujem uz som zacala citat a zajtra mam den odpocinku tak budem pokracovat🤗❤️😘😘😘vdaka vdaka😘😘😘

ivka1302
6. dec 2016

@slnecnica333 ❤️❤️😘😘Aj tebe vdaka 🌺💞💞😘😘😘

mm103
6. dec 2016

@myska_lili super tak držím palce Nech si v pohodičke stále....sú tu naozaj aj kočky ktoré lieky nemajú. .. tiež som chcela skúsiť psychológicku ale tu v okolí nikto normálny nie je. Mňa naopak viac pochopila psychiatricka...ty si odkiaľ?😉

mm103
6. dec 2016

@ivka1302 za máličko ivka aj nabudúce ,😘💖

slnecnica333
6. dec 2016

@ivka1302 nie je začo😍

myska_lili
6. dec 2016

@mm103 ahojky byvam v Ba ale som z Mt 🙂
Mam neurol 0.25 stale pri sebe keby bolo ozaj ze najhorsie.. len sa to priste snazim dat bez toho. Najcastejsie "zhresim" ked je manzel na nocnej..to je uplne ze cele zle
Keby bol psychiater v poho tak tam ostanem. Len som myslela ze mi pomoze troska inak. Tak som hladala dalej.
U mojej doktorky je uzastne ze aj ked jej napisem o pol noci tak mi hned odpise a aj to ma dokaze ukludnit v tom hnusnom stave

Myslite ze sa da tetanie uplne zbavit alebo bude pri mne do konca zivota?
Chcem aby to preslo a zit normalne

daniela123321
6. dec 2016

@esselte A kedy ti asi tak zabral ten Paretin?mala si na začiatku aj neaké vedlajšie účinky?

slnecnica333
6. dec 2016

@mm103 dakujem za tu modlitbu.urcite je lepsie porozpravat sa s niekym kto prezil lebo ta vie pochopit povzbudit.ti ktori to nezazili to nevedi pochopit nevedia sa do toho tak vzit.ale ked mas este aj podporu manzela a rodiny tak hned sa ide na tejto ceste lahsie👎

slnecnica333
6. dec 2016

@mm103 hodilo mi zly smajlin na konci neviem preco mal byt iny tento 😘

eliska13
6. dec 2016

@mm103 musíš svoju pozornosť obrátiť inam napríklad začni si hovoriť nasobilku, v duchu spievať, začni rýchlo niečo robiť.mne to moc pomohlo, keď som cítila, že ide na mňa panicky záchvat akonáhle som sa zľakla, že mi husi srdce a je to tu tak to aj vygradovalo až do záchvatu.
Ja som mala a mám skôr také myšlienky typu musíš sa rozhodnúť či na lavo, vpravo....všetci majú zaujímavú prácu či vedeli si vymyslieť biznis iba ty nie....skrátka v myšlienkach nemám na seba pekného slova:(stále sa hanim.To nezvládnem a zase sa zrútim a tak...ale nie denne len ma to tak občas napadne.Ale teraz už minimálne.
Ivka bolo to ťažké zaujímavé poučné poplakala som si mám ďalších 12 pred sebou škoda, že až o mesiac ďalšia.ale úplne zmenila retoriku bola som tam pred 2r a vtedy má podporovala uplne v iných veciach.Ale mám radosť vyšla mi jedna prác ponuka, takže na doobedie budem chodiť mimo a možno prídem na iné myšlienky...prišlo to ako dar z neba strašná náhoda vo štvrtok napíšem viac musím to predýchať je možné, že má ta ponuka ešte bude mrzieť a nezvládnem situáciu, lebo to čo som najviac chcela a týrala sa či áno či nie , to budem teraz robiť🙂)

Psychologická povedala, že má úplne plno jeseň zima sú veľmi zle.

myska_lili
6. dec 2016

@anina63 dakujem. Kuknem si 😘

mariacejch
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
esselte
7. dec 2016

@daniela123321 zabral mi asi za 4 týždne,ale brala som k nemu rivotril a xanax,ale je fakt dobrý aspoň mne pomohol,predtym som brala cymbaltu a venlafaxin a to bolo o ničom,stále sa mi to vracalo po paretine nie

sahenka
7. dec 2016

Baby vy mávate taký nepokoj aj keď užívate Ad, taky, ze keď sedíte a pozeráte napr. telku, alebo sa nudite. Akonáhle sa niečím zamestnam, tak pohodka, ale ako si sadnem a že dlhšie nič nerobím, tak mam nepokoj. Nie vždy, ale napr teraz mám také dní. Mám aj tyzden pred ms

mm103
7. dec 2016

@sahenka jasnačka ja som to tak mávala..dokonca ked som začala užívať paretin, mala som syndróm nepokojných nôh nevedela som kam ich vyložiť, ono to potom prestalo a prišiel další príznak až kým AD naplno nezabrali....🙂 neboj ono sa ti to teraz na začiatku bude tak striedať a potom to už bude oki 🙂

mm103
7. dec 2016

@sahenka no a čo sa týka ms, tak teraz pred ňou som mala perfektný týždeň, no a keď prišlo tak des, vracali sa mi myšlienky, tak som sa zakaždým čímsi snažila zamestnať...no a pred mesiacom to zase bolo naopak, pred mrchou des a po mrche super 🙂 :D ono veľa robí asi aj počasie a jedno s druhým sme teraz také citlivejšie...

mm103
7. dec 2016

@eliska13 mňa zase trápia myšlienky iného typu, ktoré mi naháňajú strach....ťažko sa aj o tom hovorí, pretože je to citlivá záležitosť..samozrejme pred užívaním AD boli omnoho intenzívnejšie...teraz sa mi podarí ich zahnať trochu rýchlejšie, len zbaviť sa ich chcem úplne..normálne si nemôžem spomenúť ako sa mi to podarilo vtedy ten prvýkrát, že som sa ich úplne zbavila :D

janka_banka
7. dec 2016

@sahenka sahenka presne toto mám aj jaaa ... fuuuuj, je to totálne nechutný stav ... ja viem, že je všetko v poriadku, ale taký vnútorný nepokoj, že sa niečo stane, alebo neviem odkiaľ sa to berie... dosť ma to trápi,lebo si neviem poriadne oddýchnút :( ... proste len tak sedieť a vegetiť ...

sahenka
7. dec 2016

@mm103 ja som mala tiež minule pred mrchou paráda, vravim si ze asi mi zabrali Ad na Pms, a keď som dostala katastrofa, celé krámy... A teraz zasa pociťujem, mam týždeň pred trochu vnútorný nepokoj, tak dúfam, že keď dostanem bude už dobre ;)

sahenka
7. dec 2016

@janka_banka budeme musieť inak oddychovať keď to takto nejde. Keď odíde nepokoj, potom vyložíme nohy ;) ale kým je, tak sa musíme zamestnat... Ešteže idú vianoce, roboty je až až, len keby sa nám chcelo ;) ale pomáha keď niečo vytvorím, nejakú vianocnu
dekoráciu...sa z toho tak teším

mm103
7. dec 2016

@slnecnica333 za máličko...prvýkrát keď som to mala tak ma manžel vôbec nechápal, bola som vtedy čerstvo vydatá, mali sme aj nezhody trošku ako to na začiatku vzťahu býva a veľmi veľkou oporou mi bola vtedy mama ku ktorej som si dala aj Pnku aby som mohla byť s ňou..to môj muž nepochopil a len hovoril, že si vymýšľam, a že nech sa teda rozídeme, čiže moc mi vtedy nepomohol...bála som sa ako to zoberie teraz po tých siedmich rokoch...samozrejme, že zo začiatku nechápal, zase hovoril, že si vymýšľam, ale keď videl, že som naozaj nedokázala fungovať, a stále som len plakala, bolo mi zle, týždeň som nebola v práci tak mi konečne vtedy povedal, že to spolu zvládneme...dcérka akokeby cítila, že mi niečo je, tak sa ku mne túlila, zlatá bola...no a manželova mamina, mi zase hovorila nech to skúsim zvládnuť bez liekov, lenže bola som už v takom stave, že som jednoducho vedela, že bez nich to nepôjde...šla som k psychiatričke a povedala jej, čo sa deje, že sa mi to jednoducho vrátilo späť...vtedy som mala ešte aj depresiu, no teraz to bol relaps panickej poruchy...dala mi alventu..pred siedmimi rokmi som tiež užívala venlaflaxín a ten mi zabral super, bolo to elify, ktoré ale prestali vyrábať...odkladala som to, bála som sa znovu tie lieky jednoducho vziať, skúšala som najskôr ešte čaje, veľa spánku a podobne, ale stav sa zhoršoval, fungovala som len preto lebo som musela...stále mi bolo zle, búšilo mi srdce, bolo mi na odpadnutie, normálne som mala problém aj s prehĺtaním....tak som si povedala, že keď mi vtedy ten venlaflaxín pomohol tak mi pomôže určite aj teraz...lenže tentokrát mi vôbec nesadol a bolo mi z neho zle..po druhom dni som ho jednoducho vysadila a mamina mi zbehla k dr. nech mi predpíše iné lieky, pretože som sa z nich nedokázala ani postaviť, stav sa mi ešte zhoršil, bolo to niečo príšerné...tak mi predpísala spomínaný paretin, ten na mňa nepôsobil tak utlmujúco..druhý deň s ním bol síce zlý, ale nie taký hrozný ako pri alvente....začala som ho brať cez víkend a v pondelok som šla už do práce...všetky vedľajšie účinky postupne prichádzali vlastne v práci, ale snažila som sa predýchavať, veľa som sa rozprávala s kolegyňami..tu to vie len jedna kočka, ktorá ma podporuje...a rovnako máme u nás aj jednu kočku s tetániou....a tiež by na ňu človek nepovedal, lebo je to veselá kopa....🙂 inak tetániu mám aj ja ale v menšej miere, tam som užívala magnézium, ktoré mi zo začiatku robilo fajn, ale ako som ho brala dlhšie, začalo mi strašne znižovať tlak 🙂 tak teraz neberiem a beriem tie ADčka...stále čosi gúglim, čo by bolo fajn aby sa človek z toho ako tak dostal...objednala som si aj včeliu materskú kašičku, vraj upravuje spánok a pôsobí aj na nervový systém, len som s ňou ešte nezačala 🙂

mm103
7. dec 2016

@sahenka určite áno uvidíš 🙂 ono si to s nami tie hormóny robí čo chce..ale ešte je asi fajn pokiaľ tú mrchu máme...možno by to bolo horšie keby sme už boli v prechode...kočky hovorili že aj to dosť pôsobí na psychiku, predsa sa v tele všetko mení...🙂

slnecnica333
7. dec 2016

@mm103 caje spanok a vitaminy niekedy pomozu ale to skor asi na take lahke stavy.ked si to pred tymi 7rokmi prekonala tak prekonas aj teraz a verim ze sa to uz nevrati ani ked uz budes bez liekov.ty si sa este mladucka vydavala ako 20rocna 🙂

bulica
7. dec 2016

@janka_banka presne toto mávam aj ja, napr. včera, všetko ok, v práci, doma s deťmi, s manželom a aj tak ten nepríjemný pocit, že niečo nie je ok, že sa niečo stane a ak sa stane čo bude, proste otras, išla som s tým spať a ráno som vstala unavená ako sviňa

janefonda
7. dec 2016

Baby skuste sa zamestnat, viem ze je to niekedy tazke....no treba nieco robit, len pozor nepretazovat sa. Ja mam tento tyzden tvorivy. Vecer mame s kamoskami vianocnu babsku party. Robime to kazdy rok, vzdy u niekoho ineho, kazda nieco prichysta,ja tento rok robim predjedlo- rukola s cviklou s medovym dresingom a s karamelovymi orechmi. Aj to je fajn, kazdy rok vymyslame nieco nove. Skuste si nieco take zorganizovat. Zamestnat telo i mysel. 😉❤ pretoze zit v neustalom strachu je des. 😒 kazda mame isto nieco, co nas naplna robi nam radost. Objavme to v sebe!

janka_banka
7. dec 2016

@bulica áno áno presne tak ako ja ... nechutný pocit ... a tiež ráno ako zbitá ... a potom som totálne vyčerpaná ... veľmi ma toto trápi ... hovorila ti niečo na tieto stavy lekárka? Ja som sa ešte nepýtala, som zvedavá, čo by mi povedala .. 😒

daniela123321
7. dec 2016

@esselte Až o 4 týždne?a zlepšenie bolo v tom že si už nemala úzkosti?neviem čo mám od toho očakávať 🙂 beriem ich iba 5 deň+Neurol 0,25.Keď som ich začala brať (paretin) tak ma cely deň prehánalo..potom v pohode a teraz mám takú vnutornu nervozitu v sebe..ze ako keby mi vnutrajškom triaslo..snad to bude tým kým mi zaberú lieky.