Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipal
11. dec 2009

jaaaj, este mi neda! 😀 😀 predstavujem si to vkusne pyzamo! 😀 ja si idem dat moju pohodlnu nocnu koselu... 😔 😵

andy.a
11. dec 2009

Alli,myslím,že ten typ tumoru,čo si mala,býva vždy benígny 😉
tak sa drž 🙂 😉 a zasa som mimo obraz-čo študuješ ?? Aj ostatné,ako napr.,Soňa a spol. ?? 😕
zasa som to prehliadla 😒 😕

MM si šiel ľahnúť s malou,poslednú dobu sa mooooc pokazila,zuby jej idú posledné a do toho hysáky v rámci obdobia vzdoru 😕 ☹ 😒 už mesiac skoro nič neje,ja prakticky keď prídem z roboty,tak strávim väčšinu času pri kŕmení..ale už som o tom písala ☹ 😒 len teraz je to horšie,lebo pri tých hysákoch sa často aj dovracká/napr.ked si MM s ňou nejde ľahnúť-...zaspávala sama už dlho bez problémov,pred 20.hod.som ju uložila,aby som mala kľud a pozrela si telku a pod.../ takže to čo horko -ťažko do nej dostanem/napr.dnes jedla na olovrant,keď som prišla z práce, hodinu a trištvrte 2 malých Monťákov 😕 😔 ☹ / mi ešte často potom pri hysterickom plači vyvráti,takže ďalšia robota -čistenie,pranie,žehlenie a pod...to už fakt nič nestíham 😒

Srdcko a spol.,ktoré ešte nemáte detičky,užívajte si to 🙂 😀 😝 niekedy vám fakt závidím 🙂 😉 😝

Peťa,už ste bez plienok ?? 😕 my ešte stále nie a to sú vraj dievky šikovné 😉 😀 😝 teda šikovenjščie ako chalani 😝 malý mal do 3 rokov 😝 😕 😒

kamilka.c
11. dec 2009

okej takze ides haji filipal ? no kebyze ma vidis mozno sa aj za hlavu chutis ale vypoveda to o mojej nalade ale apson som sa teraz na tom zasmiala ked som sa na seba pozrela

kubaka
11. dec 2009

neé - pořád máme plínu - za dva měsíce jde do školky - snad ho něco osvítí. Je paličatý jako osel a má taky záchvaty vzdoru- ale ne hysáky, to vůbec. Ale umane si a nic s ním nepohne. Když řeknu, že u telky se jíst nebude, tak třeba celý den nejí a večer sežere půl litru kaše 😅 Takže taky žádný pořádný režim. Když něco NE , tak přes to vlak nejede.
zrovna jako plínky: "NE, mám čistou a budu do píny". Naprosto nezájem o WC. Ani neoznámí, že kaká nebo čůrá - zapře všechno.
Ale do školky s plínou nemůže - nevím, jak to s ním bude

andy.a
11. dec 2009

sorry za preklepy,ale už som toho dnes mala fakt dosť 😝 😕 😕 teda roboty,nie iného,aby ste si nemysleli 😀 😀 😔 😕

Sheherezada,pokiaľ mu Trittico robí dobre,ponechala by som pôvodnú dávku a ráno prikombinovala nejaké iné AD...veď ich je teraz kvantum na výber 😕 😕 😕 Trittico sa môže užívať dlhodobe ,aj roky,návyk tam nevzniká...mnohí pac.sa mi občas priznajú,že Trittico si dajú len niekedy podľa potreby,keď nemôžu spať,resp.keď vedia,že ich čaká ťažký deň,tak aby sa vyspali 😕 pri AD by sa to nemalo...ale pri Tritticu to nerobí nejaký výraznejší problém,keď sa občas vynechá...akurát,že spánok je asi horší 😕

pokiaľ by tvoj manžel potreboval vyslovene iba liek na noc-skúsila by som Valdoxan 😉 je dobre znášaný,nerobí sexuálne dysfunkcie,ani sa po ňom nepriberá a môže sa kombinovať so všetkými liekomi okrem Fevarinu/to je AD/ a istého cefalosporínového ATB 😉

u nás je registrovaný iba od 1.10.,takže veľa ohlasov zatiaľ nie je,ale zopár pacientov,ktorí ho užívajú,sa má fajn...
😕 a práve jeden má kombináciu citalopram/teda Seropram/ ráno a Valdoxan večer 😉

Kamilka,držím palce na utorok 🙂 😉 😵

ale pokiaľ manželovi vyhovuje Trittico,určite by som ho nemenila za Esprital,skôr pridala niečo iné na ráno 😉

sheherazada
11. dec 2009

andy...podle dr. je manžel hodně citlivý na SSRI,zkoušel zoloft,citalec,teď seropram a po všech měl dost GIT potíže,jiný doktor ještě doporučoval cipralex,začít na minimální dávce a mnohem pomaleji zvyšovat dávku,tak nevím.Jen doufam že mu nebude takhle až jednou to trittico bude úplně vysazovat.Máš takové zkušenosti,že by měl někdo takové problémy při vysazování toho trittica?

kamilka.c
11. dec 2009

andy vdaka moc
ja by som si sla na tvojom mieste lazkat sudim ze toho mas fakt dost a kolko ma dietatko tvoje ? 🙂
ak budes mat niekedy cas rada by som si s tebou popisala i viac ak by ta to netazilo
toho utorka sa trolilinku bojim neviem co mam ocakavat ako to bude a ako odtial odidem a co bude nasledovat

andy.a
11. dec 2009

Sheherezada,nie,s Tritticom nemám nejaké negatívne skúsenosit,je veľmi dobre znášaný,aj satršími ĽUdmi,čo užívajú kvantá iných liekov...veľmi si chvália,že sa vyspia po tej 1/3 tabletky 😝
pri vysadzovaní by nemal byť problém,jednoducho ak sa chce liečba zmeniť/na nocP,tak sa Trittico prehodí z jedného dňa na druhý na iné AD/napr.ten Esprital,u nás na SK skôr Mirzaten.,alebo Calixta-to je to isté../ 😝
odpovedala som ti aj vyššie 😉

pokiaľ tvoj manžel je citlivý na SSRI,možno by bol ráno dobrý Wellbutrin...ale ten sa užíva 2x denne,teda mal by sa tak brať 😝
a Cipralex je atypické SSRI,možno by tiež stál za pokus,ako píšeš,opatrne zvyšovať dávku,začať možno 1/4 tabl. 😕 😉

Peťa,u nás by bez telky malá nezjedla nič 😒 ☹ takže stále dokola pozeráme Mickey Mouse Klubík,Bambuľku,Spievankovo a čo ma dosť teší aj klipy Madonny..krpatá si sama vyberá,že chce " s tým levom" teda Like a Virgin,alebo Tlu Blu/True Blue/,Oug/Vouge/ a pod .. 😕 😝
kedysi stačili reklamy,teraz musia byť DVD- čka 😝

a malý detto 😕
obaja strašní jedáci,čo si s nimi užujeme,to by človek ani neveril 😝

sheherazada
11. dec 2009

andy....ještě sem se chtěla zeptat...manžel také stále ještě bere neurol 3x denně 0,25mg kvůli zhoršení úzkostného stavu dr. tvrdí že se ještě nemusí bát závislosti,bere ho od srpna takže 4 měsíce,ale všude čtu jak sou tyhle léky návykové tak mám strach,aby se na nich nestal závislý...navíc mám pocit že poslední dobou už mu vůbec nepomáhají.Jinak ti mnohokrát děkuji,si zlatíčko 🙂

andy.a
11. dec 2009

Kamilka,ja som už zvyknutá menej spať,ale zajtra potiahnem snáď dlhšie a decká nechám ráno na krku MM 😝 😝 😀 len to ma štve ,že veľká chyba je aj v ňom,čo sa týka výchovy detí,on ich totiž príšerne rozmaznáva,podľa neho nemusia ani jesť,ani spať,kúpi im,čo si zmyslia a pod...ja som prísnejšia a jasné,že tá "horšia" 😕 😔 😝 😀

a utorka sa nemusíš báť,neboj,dobre to dopadne,veď ide o to,aby sa ti pomohlo,nie ?? 😕 😅 🙂

andy.a
11. dec 2009

posledný príspevok na dnes -pre Sherezadu-zmeniť psychiatra !!!! -4 mesiace 3xdenne brať Neurol ..i keď najnižšiu gramáž ..no comment,žiaľ závislosť tam už je a aj znížená odpoveď na liečbu,keďže mu toto dávkovanie už neúčinkuje-čo je pochopiteľné pri dennom užívaní 😝 🙄 😲

kamilka.c
11. dec 2009

no kiez by som si to aj ja takto mohla povedat andy, lenze ja ked uz sa zobudim tak nemozem tak tuhsie zaspata to sa priznavam spinkam strasne rada teda tesim sa ked lahnem total zlomena a zaspim hned nemam rada ranne vstavania 🙄
no to tak byva andy ja som si vzdy myslela ze v idealnej rodine to ma fungovat tak ze mama je ta tutut mutu pre deti a otecko je na vhychovu ked treba cosi riesit a vysvetlit detom 😀 ale zial ono sa to dako meni v dnesnej dobe lebo kebyze nezasahujes do vychovy pomerne ty ako zena tak ako si napisala pomaly nemusia ani papat lebo ked som napriklad ja dosla domov a pytala sa a co papala mala ? a to bolo pol 8mej a od obeda nic nejedla..odpoved bola keksik cokoladka a ja ze a normalna vecera ?? 😲 no nepytala si tak nejedla 😅 no povedz toto normalne nie je vsak 😉

ano andy len ono to trva uz tak strasne dlho ze vobec nechapem ze som sa az takto dokopala citim sa z toho tak zvlastne a neviem si inak pomoct

sheherazada
11. dec 2009

andy...to sou špatný zprávy ☹ ....ale děkuju moc a přeju krásnou dobrou noc

soniada
11. dec 2009

caute baby,
ali aj ja som mala nador v palci..no dalsia vec co mame spolocnu 😀

soniada
11. dec 2009

inak dobru noc, zdravim vsetky...andy tak ti este aj v paitok vecer ordinujes ako vidim 🙂 si poklad
ucim sa do skoly tak som si precitala kustik a idem pokracovat..papa

alika54
12. dec 2009

bre ranko,,,,tak ja uz som opat pri knihach,,,skusku mam az o desiatej 😅 ,,,,Andy socialnu pracu studujem 😉 ako citam mas to tiez rusne doma ale snad sa papanie drobcom ryyyychlo upravy 😉 ,,,nasi maju zas take obdobie ze by zjedli aj mna 😅 ,,,,soniada vidis ale skoda ze ide o take hnustne spolocne veci 😝 ,,,depka a nador-snad aj dobre cosi potom bude 😉 tak babule pekny den a ja idem co to dohnat,,,papa poobede sa ozvem ako som dopadla 🙂

bubo551
12. dec 2009

ahojte, prosím vás je možné, že keď som začala užívať Seroxat, môže mi meškať menštruácia? tehotenský test mi vyšiel negatívne, ja si spomínam, že keď som ho užívala pre 2 rokmi, tiež mi to spôsobilo a potom sa to upravilo, má s tým niekto skúsenosť?

srdcko81
12. dec 2009

Ahojte krasky-ja si idem dat akurat spravit hlavu(farba a ostrihat)Skoda ze sa neda vymenit aj mozog u kadernicky 😀 😀 😀 Prijemnú sobotku zatial

monca007
12. dec 2009

dobre ranko uz od piatej nemozem spat som rada ze nie som sama v tejto zlej a zlozitej situacii mam dobreho manzela 2krasne zdrave deti a niekedy to cloveku nestaci depresia je hnusna vec zasiahne cloveka kedy to najmenej caka myslela som si ze to dokazem sama ale opak je pravdov musim cim skor vyhladat odbornu pomoc berem iba lieky na spanie a uz mi dochadzaju a co bude potom takto sa zit neda v pondelok idem k obvodnemu

bubo551
12. dec 2009

mešká niekomu menzes keď začal užívať AD?

filipal
12. dec 2009

Bubo, nikto to tu nespominal...

Monca, dobre rozhodnutie! ale nemusis ist k obvodnej, mozes sa rovno objednam k psychiatrovi. nepotrebujes ani doporucenku, ani zdr. kartu...nic 😉

hroska
12. dec 2009

bubo, aj ja mam tiez Seroxat a cyklus som mavala 28 dnovy pravidelny a teraz mam aj 33, 34 dni, ale vidis to ma nenapadlo, ze to je z AD, myslela som si , ze to uz asi "starobou" 😀 😀 😀

srdcko, Ty si "zviře" som sa zabavila na tej kadernicke 😀 😀 😀

andy, no vcera to tu fakt frcalo, asi vzdy musis dat avizo kedy prides 😉 , vcera decka vliezli ku mne do postele, mame take pravidlo, ze v piatok mozu zaspat pri mne v manz. posteli ( a to uz maju 9 a 7 r. 😨 😝 ) a potom ich ako taka chora vrana prenasam do deckej, hlavne so starsou je to uz problem, uz ju neunesiem.... 😝 😝. Tak som vcera s nimi pridriemkala, skoda, lebo vcera v noci to blo zaujimave. Andy ja viem, ze prof. Traubner je neurolog, ale ta znama vravela, ze ju operoval, je to takych 6 rokov do zadu, ona na tom bola vtedy velmi zle a on jej mal zachranit zivot. 😕 😨

kamilka.c
12. dec 2009

ahojte babulky 🙂 srdcko s tou kadernickou si ma rozosmiala ja som akurat vcera mm hovorila ze kebyze sa to da tak si hlavu odsroubujem a polozim na nocny stolik a ked sa neumudri nech si tam lezi sisnuta jedna strasne ma ale trapila dva dni migrena uz to bolo zufale pojedla som liekov trochu to pomohlo ale citila som sa ako nafetovana, dnes hlavka neboli aka som rada nechcem to zakriknut ale konecne sa hlava umudrila apson v tom ze neboli...hovori sa ze prazdna hlava neboli.... 😕 ale co to znamena a co v nej mam ja to netusim 🙄 😀

ahoj filipalka 🙂ahoj hroska m monci aj bubo ahojte vsetky

este som nezacala varit.... 😝 v kuchyni mm stierkuje tak budeme mat obed mozno aj s prisadami
co dobre budete varit o vikende ?ja by som dnes cosi rychle jednoduche nech sa dlho nezdrzujem v kuchyni bo je tam brr zima mame otvorene okno

a premyslam kto uprace tento tank 😕 😕 😕 😕 a kto operie.....
susedia su od rana uz prec s deckami... takato asi nikdy nebudem som slimak spomaleny nie som schopna sa pomaly nikam vychystat okrem tyzdna do prace a aj to za adrenalinovych podmienok

srdcko81
12. dec 2009

No ahojte-tak som spat s novou hlavou ale tým istým mozgom-ze to nerobi mi povedala ☹ a ja by som tak chcela ☹
no ja som tu vcera vecer tiez nebola-klasika-vsak ako vzdy-manzel sa bavkal na pc a mne uz sa aj tak nechcelo.tak som hybala tym svojim mozgom a lustila sudoku.
dnes tu tiez vecer nebudem idem na flam-po sto rokoch-ani sa mi nechce-alé idem vencit kamosku-co ma dve male deti.Tak aj mne to hadam prospeje. 🙂

kamilka.c
12. dec 2009

ahoj srdcko no som rada ze sa tesis svojmu new imagu a s mozockom bud spokojna ja sudoku som nikdy nelustila 🙂... 😕
a uzi si to dnes snad aj ja budem cohosi takeho niekedy schopna... ist von 🙂

srdcko81
12. dec 2009

Neboj Kamilka budes schopna 🙂 🙂 🙂 Chce to len cas a dokyho 😉 Pre mna ist von bez manzela tak pred dvomi rokmi bol nadludský výkon 😔 A ked som sla tak plne vrecko prvej pomoci-flasa vody,frontin a sumive magnezium-bez toho som sa nehla 😅 No a donedavna aj ked mi bolo fajn a frontin som nezobrala vyse roka tak som tu pohotovost nosila zo sebou vsade 😢 Ale teraz uz nie uz je lepsie-uz si viac verim-ale ku svokre prevencne beriem-kdyby náhodou 😠 Lebo tam sa viem rozfucat ako býk ked mu robia toro 😠 😀 😝

filipal
12. dec 2009

ahojte dievcatka! 🙂 🙂 🙂

uz je asi neskoro Kamilka na tipy ohladom obeda...ak si uz doteraz nenavarila, zacni rovno s vecerou... 😅
my sme sa az teraz vratili. boli sme sa prejst na Zeleznej studnicke. dnes tam konecne nebolo vela ludi, lebo nebolo pekne pocasie...ale ja som sa tesila, ze je klud. mozno aj vsetci blazneju v nakupnych centrach....
vcera som uvarila kuraci paprikas ( ahoj Pomuma 🙂 inspirovala si ma minule) a ten je na dva dni, takze som dnes nemusela vymyslat.
syn to aj tak ofrflal, vraj zase?! aj vcera sme to mali.... to je take zimne jedlo, v lete robim ovela viac lahsich, zeleninovych jedal. a zajtra budem robit prirodne kuracie prsia, salatik a zemiaky.
o chvilu pojdem zamiesit na medovniky, lebo zajtra ich budem piect. cesto musi do zajtra odstat...

takze vas zdravi gazdinka Filipa, v cervenej zastere 😀

povuma
12. dec 2009

ahojte devuchy 🙂 filipal, tak super, ze som ta inspirovala...kto tu robil tie rezne naopak? mam na zajtra kare, dajte recept 😅 aj ja idem piect, ale asi linecke, takze dnes take kucharske okienko 😀

filiapl, ze gazdinka v cervenej zastere 😀 😀 ..ja mam taku eroticku zasteru, vyzeram v nej ako naha 😀 , tak ju nosim naopak, aby som muza nedrazdila 😀

monca007
12. dec 2009

hladala som na internete psychiatrov aj tel cisla okres povazska bystrica ale neviem sa rozhodnut nakoniec mi poradite niekoho v bratislave bojim sa ze to do vianoc nestihnem a sa zblaznim ☹

povuma
12. dec 2009

monca, ja nikoho nepoznam, nemoze ti niekto pomoct, kto ta objedna, vybavi ti urychlene prve sedenie?
http://www.zzz.sk/?page=hladaj&typ=psychiatricka