Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lentilka1234567890
23. jan 2017

Baby citim nadmernú únavu som slabá mám závraty hlava ma bolí..robí to počasie alebo je mi niečo? 😞😞

1257
23. jan 2017

@janefonda AHOJ DAKUJEM TI za radu ja som bola tiež tak plná energie a teras troska ja sa nehymbím byť chorá ,ale ja sa bpjím jesť lieky a to je najhoršia kombinácia pri tomto ochorení.

ametyst123
23. jan 2017

@iva160 Ahojky Ivka, neviem, kolko mate rôčkov, ja som Vam tykala, ale dufam, že to nevadí.....😉.... ja sa snazim poradiť hlavne vtedy, ak si niečo sama osobne vyskusam, ale takisto aj rada posuniem informacie, ktoré sa dozviem, a ked viem, že môžu pomôcť aj druhým, som rada, že to má zmysel.... Ja som brala Tianeptin mylan, a je to jeden zo "slabších liekov" a ja som ho v pohode zvladala, ... brala som polku tabletky 3x denne,... a k tomu Rivotril teda benzáč tiež 3x denne polku tabletky, ale medzi benzačom a adčkom som si vždy nechala 2-hodinový odstup, nebrala som ich naraz..... Tiež som mala vysoký tlak, ale ten bol vyvolaný panickou poruchou a neustálymi atakmi a uzkostami, takže ten vysoký tlak bol vlastne dôsledkom tychto mojich psych. problemov..... a hlavne vsetko toto vyvolal stres, zo vsetkeho, čo som v tom obdobi zažívala...... Zaujímalo by ma, či máte vysoký tlak už skôr , ako ste začali mať tieto psych. problémy, alebo sa to prejavilo až na zaklade týchto problémov..... Lebo ak ten vysoký tlak máte "vďaka" psych. problemom, je velka šanca, že ak vyriešite psych. problémy, aj tlak pôjde do normálu.... U mna to tak bolo... dokonca aj benzáč mi sčasti znižoval tlak, čo bolo dobré..... a k tomu ten Nebilet....na tlak.....
Avsak chcem napisat, že môj manžel bral Tianeptin mylan, a berie ho aj teraz, ale berie celú tabletku 3x denne a k tomu Rivotril.... ale cití sa oťapený, a akokeby opitý.... ale na druhej strane si myslim, že nanho dobre vplýva..... pretože je kludnejší a menej nervoznejší, a aj menej depresívnejší.... čo je super....tak som mu povedala, nech radsej zníži o trošku dávky adčka, alebo benzáču.....aby sa necitil oťapene... a tak berie trošku menej, a je to ok..... Ten Tianeptin nie je vôbec zlý liek, práve naopak, aj ked je z tých "slabších" liekov , účinkuje, ale na druhej strane nemá takmer ziadne vedlajšie učinky.....
Ešte ma napadla jedna vec, dali ste si robiť testy na histamínovú intoleranciu?.... Lebo ak máte laktozovu intoleranciu, možno že by nebolo odveci zistiť aj toto.... občas niekedy sa vysledku ukažu ako negatívne, takže by som si ja osobne dala urobiť testy dva-krát.... vlastne som si aj dala urobiť testy dva-krát....🙂.....a to raz u gastroenterologa, a raz u alergologičky..... a nastastie mi to nezistili.... ale ked tak opisujete, aké máte problémy, aj toto vám môže spôsobovať tieto bolesti hlavy.... ale samozrejme to môže byť aj kopec dalších vecí.....napriklad bolesti hlavy od chrbtice, od zalúdka, od stitnej zlazy, a podobne.... možno by bolo dobré, keby ste skusili napisať , na akých vyšetreniach ste boli....
Ja som bola na kopec vyšetrení, až potom som vedela a bola som si istá, že mám psych. poruchu.... proste som bola ako "neveriaci Tomáš".... nemohla som proste tomu uveriť, že mám psych. problém..... 😕. Teraz to už viem.... ale predtým som to nevedela.....

janefonda
23. jan 2017

@1257 ja som nikdy nebola typ co by mal lieky v oblube. No na druhej strane som.si uvedomila, ze lieky mi velmi pomahaju. Nic na tom nie je....su to tabletky ktore ma naplnaju optimizmom , pretoze viem ze s ich pomocou to zvladnem.
Som z lekarskej rodiny a kazdy jeden mi povedal, ze to je velka pomoc. Takže som do toho išla. Tiež som si musela zvyknúť na tú myšlienku, že ich už možno nikdy nevysadim. Odkedy som to prijala cítim sa oveľa lepšie.

mariavrabcekova
23. jan 2017

ahojte preco prave lieky skuste inu alternatyvu tak ako ja mne poradila znama mind master je to vyborne na depke stres unava na vselico a pomohlo mi to ...odporucam vyskusat

ametyst123
23. jan 2017

@mariavrabcekova Ahoj Mária, jasné, pre to, aby sme sa citili zdravo, potrebujeme aj vitamíny, ktoré, ked ich je nedostatok, môžu vyvolať aj psychické problémy, ..... ale to je len časť z toho, čo môže vyvolať alebo spôsobiť to, že zrazu sme sa dopracovali k psych. problémom, a niekedy už proste nestačí len telo dopovať vitamínmi, vtedy, ak už má človek napríklad ataky, alebo ťažšie stavy depresie, alebo uzkosti, a podobne, vtedy už proste nezaberú iba vitamíny, vtedy je už potrebná liečba liekmi, a to antidepresívami, ktoré davajú telu to, čo v organizme chýba, a to je serotonín, a serotonín sa bohužial vitamínmi nahradiť nedá,..... ALE na druhej strane, ak sa človek začne starať o svoj imunitný systém, ktorý je v takýchto prípadoch dosť oslabený, (dovolím si tvrdiť, že takmer všetky dievčence, čo sme tu, sme niečo zanedbali, svoju vlastnú dobrú životosprávu,.... ale len toto nám nespôsobilo problémy psych. rázu....bola to aj kombinácia iných vecí, udalostí, situácií, ktoré na človeka negatívne vplývali, a ktoré sa na človeku a jeho psychike podpísali....), tak ked sa začneme "o seba starať".... myslím tým, že zlepšíme aj svoju životosprávu, a doplníme vitamíny do svojho jedálnička, máme väčšiu sancu rýchlejšie poraziť naše psych. problémy..... Ako sa hovorí.... v zdravom tele, zdravý duch...... doslovne..... Takže doplnať vitamíny na škodu rozhodne nie je, je to potrebné a nutné, ale nenahradí to to, čo v takýchto prípadoch chýba....Ale sú ludia, a ktorí majú môj obdiv, a sú aj na tomto fore, ktorí tieto psych. problémy zvládajú aj bez liekov.... a je to velke plus, ked clovek nemusi brať adčka a benzáče, ale pokial je to potrebné, a vo väčšine prípadov to tak aj je, tak lieky sú proste na začiatku nevyhnutné.... Ja osobne som tiež dlho vahala na začiatku, či adčka brať alebo nie, ale kedže mi bývalo tak hrozne zle, že som niekolkokrát skončila na pohotovosti a v nemocniciach, kde netušili čo mi vlastne je, tak potom ked na to prišli, som sa rozhodla, že nemám vlastne čo stratiť, lebo som dosiahla svoje dno, a dalej sa už ist nedalo..... bola som tak fyzicky vyčerpaná, a aj psychicky, že mi lieky doslovne zachránili život....
Takže si nemysli, že tu zastavame iba lieky, to rozhodne nie, ale vo väčšine prípadov nepomôže brať takéto produkty, a je nutné začať s liečbou liekmi.....ved predsa na to ich vymysleli, tak ako vymysleli kopec liekov na iné choroby, tak aj na psych. problémy našli lieky, tak prečo by ich človek nemal brať ?.... Inak chcela by som sa opýtať, ako sa u Teba prejavovala depka, a aké si mala príznaky?....

sovidzka
23. jan 2017

Ja suhlasim s ametyst123. Ked ma naozaj clovek tazke uzkosti, depresiu a pp tak lieky potrebuje. Aspon na nastartovanie. A cim skor ich prijme a uvedomi si, ze ano ja tie lieky potrebujem (a pripadne aj psychoterapiu), ked prestane mat uzkost z toho, ze lieky uziva, tak to je prvy krok k uzdraveniu. Odmietanie totizto moze spravit vacsiu sarapatu. A to, ci clovek pri liekoch zostane, alebo sa rozhodne vysadit, je na kazdom, ako sa citi. Ale ked nema clovek strach z liekov, tak jedneho dna najde aj silu vysadit ich. Mozno za rok, mozno za pat. Samozrejme su diagnozy, ako napr endogenna depresia, kde sa odporuca lieky brat dlhodobo. Nechcem nic zlahcovat.

iva160
24. jan 2017

@ametyst123 Kludne mi mozes tikat mam len 42 rokov ja mam vysoky tlak uz skor ako som mala psychicke problemy.Kazdy mesiac chodim psychiatricke ale dorazima ma stym ked mi v decembri povedala ze ci nesimulujem lebo ma nevie nastavit .a som na PNke.Tak som jej povedala nech ma vypise aby si nemyslela ze simulujem a nech ma z tohto dostane a teraz ked sombola na posledy u nej tak som jej povedala ze od augusta som na pnke a nevidim ziadny efekt u nej zlepsenie a ona hned ze vyskusame este tento liek ze mi musi najst liek ktory mi pomoze odvtedy ako mi to povedala nerada k nej chodim rozmyslam o zmene psychiatricky.vzivote som nesimulovala.bola som aj na gastre dnes idem na kolonoskopiu stale chodim po lekaroch a vsetko mam vporiadku takneviem uvidim co na kolonoskopii lebo som bola na pohotovosti bolelo ma hrube crevo zapal a predpokladaju ze mam divertikulitidu tak neviem mam normalny strach..kludne mi mozes tykat ja sa nehnevam som rada ze mi pises veci ktore si beriem k srdcu..

eliska13
24. jan 2017

Tie čo chodíte na terapie ako často chodíte raz či 2x mesačne?
Dnes som od 03:00 hore:(strašne mi rezonujú slová psychologicky v hlave

slavkasobanska
24. jan 2017

@eliska13 ahoj ja chodim 2 x do mesiaca ale som uplne vyštavena po sedeniach

fivulinka
24. jan 2017

@eliska13 raz za mesiac...zatial som bola 2x a idem este na jedno /snad posledne/ sedenie ☺

apolka77
24. jan 2017

@eliska13 na zaciatku sa snazila mi davat sedenia vzdy po tyzdni ci dvoch neskor tak 2xdo mesiaca. Ja chodim uz 8mesiacov k nej a nechystam sa prestat. Praveze mne je po terapiach dobre akoby mi padol kamen zo srdca. Zrejme ti zasiahla citlive miesto. Aj ja o tom premyslam co povie ale netrapim sa.

sovidzka
24. jan 2017

@eliska13 na zaciatku 2 krat za tyzden, potom raz za tyzden. davalo to zabrat niekedy. vela som o vsetkom rozmyslala. chodila som rok, skoncila som teraz pred dvoma tyzdnami. sama. psycholog mi stale hovoril, ze este mi to neodporuca, ze este nie som vyrovnana, ale akoze neriesim. to je jeho nazor.

slnecnica333
24. jan 2017

@daniela123321 no vidis a tak si sa bala byt sama a nakoniec v pohode😀 neboj aj to auto nejak zvladnes len to chce trosku cas😉 ale pojde to a das to👍 dakujem ja dobre ale zaciatok minuleho tyzdna bol blby ale ze vraj to viaceri sa mali zle.drz sa❤🌹🌷

ivka1302
24. jan 2017

❤️😘🌺🌺🌺❤️😘

ivka1302
24. jan 2017

Dievcata pozdravujem vsetky❤️😘😘🌺🌺mala som problem s pc a internetom potom som zabudla heslo tak ma to nechcelo pustit na forum dufam ze uz je to dobre ❤️😘😘🌺

iva160
24. jan 2017

@slavkasobanska to chodis psychoterapeutke aj ti dala nejake lieky alebo ta len vypocuje.a poradi ti co by si mala lebo ja sa budem musiet tiez objednat k nej po prvy krat ..

eliska13
24. jan 2017

@iva160 terapeuti nedávajú lieky mne robila test pred pár rokmi a podľa toho zvolila terapiu, ale ja som jasný prípad🙂

@apolka77 áno ja som to už raz absolvovala pred veľa rokmi aj skupinové terapie je to super casom.Teraz necítim úľavu skôr ešte väčšie výčitky,ale mala som len 2 sedenie.Ked mi niekto povie, že si depresiu a úzkosť vytváram sama a bojujem proti sebe zle sa to počúva.Ale, keď mám už taký naučený blby vzorec správania snáď má naučí myslieť pozitívne😀verím jej, lebo je fakt odborníčka, ale...

iva160
24. jan 2017

@eliska13 Eliska dakkujem ja chcem vediet pravdu az si to vytvaram sama tak by som to chcela nejako zmenit..

1257
24. jan 2017

Ahojte dievčence beriete niektorá elicea 10mg.Viete mi dať radu ako to bude prebiehať?Dakujem

ivcam2
24. jan 2017

@1257 ahoj. Ja beriem uz dlhsiu dobu. Na zaciatku som msla iny liek, takze presup ne eliceu so si ani nevsimla. Ale zaciatky d prvym liekom nebolo bohvieco. Kym zacnu zaberat treba cas. Mne sa teraz pohorsilo ale vela robi hlava a myslienky. Tie neviem zastavit.

1257
24. jan 2017

@ivcam2 to mi chceš povedať že lieky mi na to nepomôžu?Tak načo ich mám potom brať?Dakujem za odpoved

ivcam2
24. jan 2017

Nehovorim ze nepomozu. Ale stavy sa vracaju, vzdy zazivame stres staci pozriet vecer tv noviny. Je to vela aj nasou myslou liek je len barlicka.

sandra2308
24. jan 2017

Dievcata vsimla som si, ze mi je po druhej kave horsie. Myslite ze to moze byt ozaj tou kavou?

olivia77
24. jan 2017

@sandra2308, urcite ano... kava, teda kofein je vyvolavac uzkosti, paniky... teda u ludi, ktori su nato citlivi a ludia, ktori su nachylni na uzkost, tak kofein im to vie velmi lahko vyvolat... ja kavu vobec nepijem, iba bezkofeinovu... akonahle si dam kofeinovu, hned panika...

janefonda
24. jan 2017

@olivia77
@sandra2308 tiez nesmiem viac ako jednu kavu a aj to si davam len slabu. Potom uz pijem caro.
Bolo mi horšie po väcsom množstve kofeínu.

olivia77
24. jan 2017

@janefonda, ano, kofein je svina, pre nas citlive, a fakt ludom s pp a uzkostami by som ho vobec neodporucala, ja viem, ze zvyk na kavu je velky, aj chut, no tiez som sa s nou musela rozlucit, aj ked to nebolo lahke... a teraz, ako pijem bezkofeinovu, nemam taky ten "abstak" na kavu, ze musim si dat... to nejak postupne zmizlo...

mm103
24. jan 2017

@sandra2308 sandrus myslím si že áno...Ja pôjdem veľmi málo skoro vôbec...ako sa inak máš?

bambulka05
24. jan 2017

@sandra2308 aj ja som prestala pit kavu ked som ochorela. Aj psychiater mi odporucil nepit lebo ze to pri tychto diagnozach nie je dobre.

ametyst123
24. jan 2017

@sandra2308 Ahojky Sandra, aj ja som prešla radšej na bezkofeinovu kavu, pretože aj Nesca mi robila problém... odkedy kavu nepijem, iba nahradu, tak je to ovela lepsie.... Ale nie na kazdeho to ma taký vplyv, viem že sú tu na fore aj dievčence, ktorým káva nerobí nič....

Ja však zastavam názor, že pokial človek má napríklad uzkosti a paniku, a berie na to lieky ...adčka a benzáče, ktoré vlastne majú človeka akokeby ukludnit, uvolniť napätie, a na to si dá človek kávu, ktorá pôsobí presne naopak, človeka nabudzuje, tak táto kombinácia podla mna je kontraproduktívna........ lebo síce lieky možno ukludnia, ale káva zase nabudí.... a to k sebe nepasuje..... Ale to len môj názor....