Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sovidzka
20. feb 2017

@sandra2308
@janka_banka ano dievky, ten pocit poznam.. ze z pretazenia neviem rozmyslat, v hlave ciste vakuum, az mam pocit ze sa zblaznim, ze mi prepne.. Ale to prejde, urcite.. Vtedy treba oddych, nevsimat si to, akoby sa nejak povzniest a prejde to, urcite.. Ked sme sa dotraz nezblaznili tak sa urcitevani nezblaznime, a keby nahodou ano, sak aj blazni mozu byt stastni :D

sovidzka
20. feb 2017

@janka_banka ahoj janka, ako sa ti prosim prejavuje ta hranicna porucha.. mne moj terapeut vravel, ze nieco take mam, ci nejake prvky, ale ja som ho ignorovala, lebo on je typ ze len diagnozy hladal na mne... Moj problem co mam su emocionalne vykyvy suvisiace najma s menzesom. Som vtedy podrazdena, placliva, depresivna.. Ale ja som celkovo strasne precitlivela, vsetko strasne prezivam, najma osudy druhych ludi, placem od lutosti ked niekto trpi napr, alebo sa strasne strachujem o blizkych, mam proste strasne hlboke prezivanie a vidim vela veci aj suvislosti, co ini nevidia, co je ale dost vycerpavajuce pre moju hlavu... Preto som zvedava ako sa ta hranicna prejavuje u teba..

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sovidzka
20. feb 2017

@eliska13 ja som prave z tohto na nervy, ze moj psycholog mi povedal, ze nie som empaticka a taketo hovadiny, a ja pritom revem uz len ked bezdomovca vidim, lebo si hned predstavujem milion pribehov.. Ked ma kolegyna robotu, ze nestiha, vzdy sa jej ponuknem, nikdy by som neodisla domov a nechala ju v stychu.. A tak celkovo, dost sucitim s ludmi..A bojim sa aj o seba, ale aj o blizkych.. Muz ked cestuje na sluzobku, idem sa zblaznit, bojim sa o neho jak sibnuta, nespim, cakam kym mi zavola, ze priletel. To iste mama, sestra..

sovidzka
20. feb 2017

@eliska13 aky smer ma tvoja psychologicka?

myska_lili
20. feb 2017

@slnecnica333
Nie vzdy to bez tabl. Ide ale. Snazim sa.
Volavam mm kazdu chvilu.. a uistujem sa u nehoo.. ze bude vsetko v poriadku..
Ako ono to znie mozno blbo. Ale ja sa otazkou - vsak sa mi nic nestane?? Ukludnim troska.. lebo mi vsetci povedia..ze nie nestane. Vse bude ok...
Ale ked je to na nevydrzanie. Tak si neurol dam. Hlavne ked idem na druhy den do prace pretoze sa musim vyspat
Pamatam si raz na taky stav.. ze on bol v praci. Ja s malou doma.. a musela ku mne prist svagrinka.. a normalne ze musela u nas spat.. lebo ja som samu seba vystrasila ze mne sa nieco stane a ze kto sa do rana postara o malu. Keby sa nahodou zobudila..
A samozrejme ze mi pomaha aj cigareta.. 🙄😉

Dnes je to vcelku ok.. asi aj preto ze som kludna ze zajtra mam volno. 😁 a tiez mi uz dnes blbo bolo.. tak si vravim ze hadam mi nebude dva krat za den ....

timea179
21. feb 2017

Dobre rano dievcata 😉 ako? Ja uz fungujem sa mozrejme z benzakom,chystam sa do mesta kupit nieco na seba 😀 ked uz ma ta pliaga navsivila tak som sa nastvala zas a idem si urobit radost...inac mne terapeutka povedala ze cigarety zvysuju uzkost,ze to len my si namyslame ze ukludnuju 😀

bulica
21. feb 2017

@sandra2308 nie ja neberiem AD, aj keď ich mám predpísané. Brala som občas lexaurin na ukľudnenie, keď už ozaj bolo veľmi zle, to bolo na začiatku tak raz za dva tri týždne, ale mala som napríklad aj taký týždeň, že som ho mala trikrát. Potom som stavy skúšala zvládať bez lexaurinu a už som ho nemala dva mesiace. Klopem. Ten strach mávam aj ja, nie som predsa robot, ale človek. Tiež sa bojím čo bude dnes alebo zajtra a keď mi je slabšie, tiež sa zľaknem, ale potom si to tak nejak zdôvodním, že ak bude zle bude sa to riešiť a snažím sa zamestnať a nemyslieť na to. Ono je toto zaujímavá choroba, ona neprejde zo dňa na deň a ani z mesiaca na mesiac. Je to beh na dlhé trate a skúšanie našej psychickej a aj fyzickej sily, ale musíme to zvládnuť. Ja zvládam zatiaľ bez liekov a dúfam, že aj budem. Ako sa však hovorí nikdy nehovor nikdy, a ak by bolo oveľa horšie ADčkam sa nebránim. Len som si povedala, že aj žienky, ktoré berú AD majú zlé dni tak isto ako ja, tak prečo to neskúsiť bez nich? Tak uvidíme. 🙂😉

sovidzka
21. feb 2017

@bulica detto, to iste.. ked som mala AD, tak som tiez mavala zle dni, brala som ich rok.. tak som si povedala, ze ked mi je s nimi takto, mozno mi bude tak aj bez nich.. beriem to tak, ze to najvacsie peklo mam za sebou. i ked strach tu este stale je, ale to bol aj s liekmi. chce to vela casu, nech sa spamatame..

sovidzka
21. feb 2017

@bulica aku mas diagnozu..

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bulica
21. feb 2017

@sovidzka ja mám diagnostikovanú panickú poruchu s úzkostnými stavmi a fakt teraz nepreháňam, ale na začiatku, teda na jeseň v 2015, keď mi začali prejavy PP, som si myslela, že je to moje posledné a je koniec, také hrozné fyzické prejavy som mala. Asi tri štyri mesiace som trpela, pochodila rôzne vyšetrenia, až mi jeden kamarát hovorí, skús neurologičku či nemám PP, lebo ja som mal toto isté pred štyrmi rokmi a tak som skončila u neurologičky, ktorá mi PP a úzkostné stavy potvrdila a vysvetlila dopodrobna o čo vlastne ide. Musím sa priznať, že som to tušila už pred vyšetrením u nej, že to bude psychika. Bola som taká nesvoja, točáky hlavy, depersonalizácia ako sviňa, proste des. Mala som 60 kíl a behom pol roka 52, totálny odpor k jedlu a napriek tomu preháňanie, už som ani nechápala či dačo zo mňa môže ísť. Po diagnostikovaní som začala študovať ako besná, čítala možné aj nemožné a prišla na to, že AD podľa príspevkov sú len jedna možnosť, rýchlejšie riešenie, ale mnohí to zvládli aj bez nich, aj keď to určite trvá dlhšie. Títo ľudia však boli pre mňa veľkou inšpiráciou a povzbudením a povedala som si, že ja to dám takisto. A dúfam teda, že je to na dobrej ceste. Jasné, veľa som vo svojom živote zmenila, pokúšam sa neriešiť veci až tak prehnane, aj keď je to nesmierne ťažké. Takisto som ako mnohé baby tu strašne zaťažená na poriadok (niekedy to už preháňam), všetko musí mať svoje miesto, lebo som potom nervózna a jasné, že toto vyžadujem aj od ostatných a nie vždy sa to stretne s pochopením a úspechom.🙂 Snažím sa však nad to povzniesť, veď nie všetci sme rovnakí. Každý deň si nájdem pre seba aspoň chvíľku - čítam, vyrábam rôzne doplnky do nášho bytíku, dám si kúpeľ, cvičím, chodím na masáže a hlavne medzi ľudí, aj keď sa mi veľakrát veľmi nechce. Ale snažím sa prekonať samú seba, lebo najlepší liek je podľa mňa perfektná partia kamarátov a blízkych a spoločný smiech a toho je teda naozaj dosť, keď sa stretneme. Mnohokrát idem vonka s pocitmi na zomretie, ale idem a vždy to nakoniec skončí superácky. Ja si uvedomujem, že z najhoršieho nie som vonku, že toto nie je asi konečná, ale teším sa, lebo keď aj úzkosť príde, viem čo to je a snažím sa ju nevšímať, pracovať s ňou. Stavy už nemám také náročné a intenzívne ako som mala a môžem povedať, že druhý mesiac som ako "starý" človek s občasnými ťažkosťami, ale tie boli aj predtým, len som si ich až tak nepripúšťala a neriešila. No a aby som nezabudla, veľmi mi pomohlo aj toto fórum. Aj tu sú baby, ktoré to zvládajú aj bez AD, ale samozrejme inšpirujúce sú tu všetky kočky bez rozdielu, obdivujem všetky do jedného. Možno sem už nepotrebujem chodiť až tak často, ale ešte prednedávnom som potrebovala a priam som dychtivo čakala, ktorá čo napíše. Baby ste úžasné! Úžasne silné a inšpirujúce a to nielen kvôli týmto našim stavom. Proste preto, že ste. Baby nezúfajte, ani ja nezúfam. Oplatí sa bojovať, tak bojujte. Ok už vám dám pokoj, aj tak som sa na môj vkus dáko rozpísala. 🙂😅 Prajem vám krásny deň.

janka_banka
21. feb 2017

@sovidzka ahojki,no čo si mi písala ohľadom diagnozy...tak ako čítam tak črty máme podobné...ale ci je to skutocne hranicna porucha to určí určite len skúsený lekár...u mňa sa to prejavuje najmä tým,ze všetko si strašne pripúšťam,hneď si pripustim myšlienku a zaoberam sa ňou (ak je negatívna tak prídu úzkosti)...veľmi ma ovplyvnuju ľudia...pozitívny človek ma dokáže úplne nakopnut,kdezto negativny prenesie na mňa všetku svoju negatívnu energiu...a jemu sa uvoľní a ja to mám na chrbte😉...ale aj napr.striedanie emócií...voči ľuďom...ak ma niekto nahneva tak mi trvá aj pár dní kým to "strávim",t.j. polarizujem človeka do dobrej stránky alebo zlej stránky,nič medzi...zdravý človek toto nerobí...on si vie povedať,ze ten človek je taký a basta a viacej sa tým nezaobera....
Je to "umenie uvedomenia"...
Dalsim znakom je naozaj "prepalena hlava" a prilisne rozmýšľanie nad všetkým.Ja tento stav veľmi dobre poznam☺...a keď sa človek nemá kedy regenerovat vacsinou prichádza depresia z vyčerpania..
A u mňa je aj poznavacim znamenim že všetko robím na 100% a ak ide aj na viac 😂... A ak to neurobím na tych 100% tak som nespokojna,proste všetko-alebo nič...svet je buď biely,krásny...alebo čierny,skaredy...
A tiež mávam také dni,že cítim také prazdno...
No som toho napísala asi dosť☺...vraj ľudia s touto chorobou funguju aj bez liekov tým že si cibria uvedomenie a rokmi sa táto choroba stráca...a je to pravda, v 20-tke som reagovala inak a teraz som iná...

lili23113
21. feb 2017

@janka_banka tieto stavy dobre poznám,,,,,,

esselte
21. feb 2017

@timea179 máš pravdu,mne tiež pomáha,ak som nervózna,že si idem niečo na seba kúpiť,alebo nakupim cez net,potom sa aspoň trocha potesim,ja idem zajtra zmenit uces k novej kadernicke,som zvedava,ako potom budem nadávať,dufam,ze nie,lebo sa tesim na zmenu,teraz nosim vlasy len zopnute,chcela som.ich nechat nárast aby som si potom mohla dat nejaky strih,tak sa tesim ale aj bojim,aby to bolo ok,tu kadernicku mi odpurucila známa,ze je dobra,tak som zvedava

sovidzka
21. feb 2017

@eliska13 eliska uplne chapem.. je to tak, ako to citis ty, nie psychologicka. oni maju svoje predstavy o nas, nasich zivotoch a bohuzial vela krat su vedla lebo pocuju iba to, co chcu pocut a co im zapada do ich konceptu. to je profesionalna deformacia, za tie roky praxe si vytvorili prototypy, aj ked si to podla mna neuvedomuju. 9 rocne dieta v dnesnej dobe nema co chodit samo kade tade, a akoze vysavat? To tazko. A ta zavislost na rodicoch.. Ja neviem, ale to uz je tiez prehnane. Mas vyborne vztahy s matkou-si zavisla.mas zle vztahy-v detstve si trpela nedostatkom lasky. Nic im neni dobre. Prepac ale strasne mi to pripomenulo mojho byv. terapeuta 🙂

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janka_banka
22. feb 2017

@eliska13 eliška ja si myslim že sa motas v zacarovanom kruhu...skús najskôr doriesit samu seba,kde sa v tebe berú tie pocity,prečo sa vlastne bojis a čoho sa bojis...je to na hodiny premýšľania,psychológ Ta môže naviest na správnu cestu ale tá najdolezitejsia úloha je na Tebe...a potom pôjde všetko ľahšie,rozhodovanie a sama budeš vedieť s čistou mysľou povedať,že ci babinko áno alebo nie... Bijú sa v tebe dva protipoly a preto si "dezorientovana"...poznám ten pocit a bojujem s ním aj ja...napln najskôr samu seba,svoje potreby...a nehladaj svoje naplnenie v ďalšom dietati alebo v niekom/niečom inom 😉...držím Ti palce...

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
layla1
22. feb 2017

Dievčatá ktoré beriete AD ked ste ich začínali brať nemali ste zápchu ???

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
srnkaknm1
22. feb 2017

Baby prosim vas mam dnes zas blby den chyta ma uzkost nic sa mi nedari k doktorke neviem kedy sa dostanem neurol si obcas dam ked mam taketo dni ale neda sa to nejak riesit. Som nervozna mam pocit ze buchnem.

slavkasobanska
22. feb 2017

@srnkaknm1 a nemôžeš zavolať lekárke,aby ti poradila?Ja keď mám zlé stavy tak mi aj po telefóne poradí...

myska_lili
22. feb 2017

@srnkaknm1 ahoj
Presne. Skus zavolat doktorke. Mne je tiez dnes fest blbo. Hlava..triaska..stavy.tocaky.
A som v praci.. ale v piatok idem ku dokine tak sa ukludnujem ze je len nizky tlak. Kava nezabrala. Mam len pocit ze mi z nej trase ruky..

ivett311
22. feb 2017

Ja zase cítim mravcenie po celom tele😞 aj také pichanie svrbenie neviem to opísať😏

esselte
22. feb 2017

Baby,nečudujte sa ,že vam je tak blbo,počasie je na figu,čistá depka,aj mňa stale pobolieva hlava

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sandra2308
22. feb 2017

Baby aj mne je dnes na prd, vcera po dlllhej dobe som sa citila skvele, dnes na nic😕 A kavu si davam tiez len jednu, po druhej mi je vacsinou zle.

timea179
22. feb 2017

Dievcata nepamatam si ktore beriete dulseviu ste spokojne? Zabera dobre? Viem ze je to u kazdeho inac.Pytam sa len pre info 🙂