Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janka_banka
22. feb 2017

@layla1 áno pri AD je mať zo začiatku zápchu normálne...časom sa to upraví 😉

janka_banka
22. feb 2017

@timea179 Ja som brala Dulseviu a na fyzicku depku zabrala...teraz ju už nemusim brať,takže mne pomohla 😉

timea179
22. feb 2017

@janka_bankaako mam chapat fyzicku depku? 🙂 vysadila si ked uz bolo dobre?

janka_banka
22. feb 2017

@timea179 bolelo ma telo, žalúdok, svaly, krčná chrbtica ... bola to vlastne psychosomatika ... na toto je vlastne ten liek určený ... a teraz ho už neberiem, síce depka stále je, ale táto časť depresie chvalabohu je preč ...

timea179
22. feb 2017

@janka_banka presne to co si opisala tak nemam ale mam ine telesne prejavy

sandra2308
22. feb 2017

@janka_banka prosim ta, co je to za liek? Je to AD?

sovidzka
22. feb 2017

@eliska13 boze eliska, to akoby som o mne citala.. Presne viem ako sa citis.. Ja som tiez utrusila nejaku chobotinu na terapii a potom hned bola kauza a podsuvanie mi nazorov s ktorymi ked som nesuhlasila tak som bola narocna a vzdorovita, tak som potom dokola rozmyslala nad vecami az som sa zlakla ze mam psychozu, lebo zrazu som si nebola ista nicim co bolo doteraz. Rozmyslala som v dimenziach strasnych, nahovarala som si veci. Ze a co ked to je naozaj tak ako hovori on a nie ako si to myslim ja? Ciste motovidlo. Akoze pre mna bola hlbinna terapia narocna.

mia002
22. feb 2017

berie niekto amitriptylin?

sovidzka
22. feb 2017

@janka_banka ahoj janka, tak tu povahu mame podobnu. Ale ja som myslela ze to nie je porucha ale ze som iba taka typicka precitlivela sem tam vybusna zenska.. To potom blaznive temperamentne talianky spanielky maju tuto poruchu kazda druha :D ja som to skor pripisovala inym veciam, som umelecky nadana, kreslenie,spev,hra na hudobne nastroje.. Architektka..cize umelecky svicnuta. A okrem toho, za co sa dost hanbim.. Som v mense, mam iq nad 140, co nechcem aby teraz blbo vyznelo.. Lebo fakt to myslim tak, ze mi to vobec nepridava.Ale ja stale rozmyslam, analyzujem..potom depky, uzkosti..takze tak...

janka_banka
22. feb 2017

@sovidzka no a vieš co je typicke pre našu poruchu???😁...vysoké IQ...ja mám 132...skús si niečo prečítať o HPO ...ono v podstate ja by som to nenazvala poruchou ale charakteristické crtu osobnosti a vraj až 30% psychiatrických pacientov má bud hranicnu alebo emocionalnu poruchu...poznám aj v mojej rodine ľudí čo sa "vymykaju" normalu čo sa týka temperamentu...ale nikto tomu nepripusuje dôležitosť a tie osoby tak žijú...ale ja hľadám a hlavne som prestala hľadať chybu v druhych ale snažím sa "opravit" samu seba 😉...lebo tie depky,úzkosti nie sú normálne stavy a aj ten pocit nespokojnosti....
V podstate na materskej bolo dobre ale teraz keď som sa mala zaradiť do práce som narazila na problém,lebo moja HPO,uzkosti ma 2x vyradili z práce a tak sa teraz venujem sama sebe a snažím sa usporiadat si vnútorný život a nájsť tu spokojnosť ☺...
Tiež som si v poslednej dobe uvedomila že príliš analyzujem druhých,ich správanie voči mne,že ma ľudia rozculuju a pod. ... A keď som to povedala manželovi,on hovorí,že však on je on a druhý sú druhý...a toto je znak našej vnútornej nestalosti...a to,že nas tak druhý ovplyvňujú tiez o tom svedčí...
Inak mala si niekedy pocit takej vnútornej spokojnosti a vyrovnanosti? Ja teda málokedy😂...teraz som vysadila všetky benzace a idem na to tak že tie pocity co ma kvária netlmim liekmi ale patram v podvedomi odkiaľ sa berú...a je to dosť v detstve zakopané...a ono naozaj ak si uvedomím niektore veci,tak tie uzkosti sa úplne ale úplne rozplynú 👍...
Da sa to naozaj!!!

janka_banka
22. feb 2017

@sandra2308 je to Dulsevia ale viacej som o tom nestudovala,bola som vtedy happy že zabral 😂

eliska13
23. feb 2017

@janka_banka idiot sa nezblazni,lebo je hlupy a nerozmysla co bude dalej🙂my nad tym uvazujeme az moc mne tiez povedala psyvhol.ze to je choroba zodpovednych citlivych inteligentnyvh ludi

@sovidzka ano som zneistena este viac a bojim sa ci nerobim tie isty chyby vo vychove ako moja mama:(

ivcam2
23. feb 2017

@eliska13 presne idiot nebude analyzovat coby-keby. Tomu je to fuk.

ivett311
23. feb 2017

U nás zase blbé hnusné počasie😞 zase závraty ach 😭

sandra2308
23. feb 2017

@ivett311 myslis ze to je z pocasia? Lebo ja mam dnes strasne tocaky, uz davno som take nemala😕

ivett311
23. feb 2017

@sandra2308 neviem 😞 tak isto dávno som nemala závraty..

sovidzka
23. feb 2017

@janka_banka ahoj janka, no.. Vnutorny pokoj som mala do vypuknutia choroby. Cize do 30tky. Nikdy som nemala uzkost, bola som uplne vpohode, veci som vedela riesit velmi promptne. I ked vzdy som bola precitlivela, ale to som brala ako moju sucast,povahu. No a potom bum-uzkostna porucha a s nou vsetky tie priznaky, ta povaha sa znasobila 10 krat.

sandra2308
23. feb 2017

@ivett311 tak urcite pocasie😆 Ja ti vzdy vsetkonhodim na pocasie a je to. Mas este ah nieco ine okrem tocakov?

mia002
23. feb 2017

@ivett311 čo vám pomáha na zavraty

eliska13
23. feb 2017

@sovidzka
prislo to,ked si porodila ci mala uz dieta?vacsinou to chyti zeny zodpovednostou za rodinu.Je nizky tlak uz mam v sebe druhu kavu.Ja nie som vybusna len neviem vypnut hlavu stale nad vserkym rozmyslam.

ivett311
23. feb 2017

@sandra2308 no mám tocaky a ešte mravcenie pichanie v končatinách..ty?

@mia002 Ad mi celkom dobre zaberajú, a už neberiem magnézium všimla si že strašne mi zničil tlak..aj vy máte závraty?

janka_banka
23. feb 2017

@sovidzka no ja ten vnútorný pokoj stále hľadám, takú rovnováhu v živote ... 🙊 ... proste usporiadať si tie hodnoty tak, aby som bola sama so sebou spokojná ... ale to je na dlhé roky práce, ono niečo nám dali do vienka rodičia, niečo je vrodené ... a ja som vždy robila väčšinou čo chceli druhý a na základe ich spokojnosti som bola spokojná aj ja ... a teraz mi to trklo, v 34-rokoch 🙈 ... že však ja nie som spokojná, vyrovnaná, nemám dobité baterky ... a nevenujem sa sama sebe poriadne ... a to je potom len krok ku depke a vyčerpaniu ... a teraz si prečo nespokojná?

sandra2308
23. feb 2017

@ivett311 ja dnes tocaky a straaaasne sa potim, no to pripisujem PMS. Ja som si dala neurol, aj na tie tocaky mi pomaha celkom

timea179
23. feb 2017

Dievcata tocaky ste mali od zaciatku uzivania ad? Ja ked som to povedala lekarke ze mam prvykrat tak mi hned zmenila ad ale aj kvoli tomu ze mi nezabrali nic moc

sovidzka
23. feb 2017

@eliska13 eliska, prislo to ked mal maly rok.

sovidzka
23. feb 2017

@janka_banka no, to ani ja neviem. zrazu mam pocit, po tych 32 rokoch zivota, ze som zila iba taky polovicny zivot, ze som mala dve tvare. jedna ta verejna, usmiata, spokojna, vzdy pre vsetkych, vsetkym vyhoviet, 1000 kamaratov, byt vzdy najlepsia, alebo aspon medzi nimi.. vsetko som chcela mat pod kontrolou. takto som si seba vysnila a tak som zila a bola aj spokojna. proste verila som si, tomu co zijem. a moju precitlivelost som dokazala verejne celkom dobre maskovat, aj moje vybuchy. no a teraz po tej chorobe mam pocit, ze ta precitlivelost a s tym spojene vlastnosti, ktore sme uz rozoberali, su x krat silnejsie. ze sa to proste prevalilo, a ze sa musim opat nejak upratat, robit s tym nieco.

momi1_1
23. feb 2017

@sovidzka ja som napríklad človek, ktorý má problém si veriť a to je veľká chyba ktorú robím. No snažím sa pracovať na tom. Nie je dobré byť ani perfekcionalistka, lebo sa to niekedy nedá. Všetko aby bolo úžastné a super.

janka_banka
23. feb 2017

@sovidzka píšeš mi presne z duše ... viem, čo sa odohráva v Tvojom vnútri ... človek s dvomi tvárami 🙈 ... ja som sa vždy snažila byť dobrá, milá, spoločenská ... jedným slovom ústretová ku všetkým a hlavne ku spokojnosti všetkým ... ale dospela som do štádia, že som si položila otázku, že či naozaj toto čo je navonok je aj v mojom vnútri ... a tiež mi prišlo na um, že si to musím usporiadať, lebo idem proti sebe a vnútorne to nie je ono ...
Ja som dospela k tej myšlienke keď som nastúpila do práce po materskej dovolenke. Mám dve deti, prácu, ale vnútorne som nenaplnená ... že som zabudla na samu seba, na svoje záujmy ... a potom prišla depresia, vyčerpanie, nestačila som dobíjať baterky ... a baterky sa mi vybili z toho , že som sa rozdávala a išla proti sebe, svojim pocitom ... trošku dopletené, ale je to začarovaný kruh a niekto sa v nom točí celý život, ale ja sa nechcem 🙂 ... a možno je tá moja depka aj "dar" ako sa naštartovať a začať nový lepší vnútorný život ... i keď som stále taká nejaká zmätená ... neviem kde mám začať ale však nato sú terapie 🙂 ...
Viem, že lieky v depke pomôžu, ale naše vnútro určite lieky neporiešia, je to len o hľadaní samej seba, lebo sme sa "kdesi stratili" a zabudli na rozvíjanie toho vlastného ja ...

esselte
23. feb 2017

@timea179 urcite mas tocaky z počasia ,ajja mam

timea179
23. feb 2017

@esselte to by som ich mala uz davno.Minuly tyzden som to mala prvykrat.Ale ako to uz byva moze to byt z hocicoho.Tocaky mas od zaciatku?