Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

tslobik
24. apr 2017

@enusko tak máš aspon väčšie deti, a invalidný nemáš, resp. nezvažuješ???? Ja som sa aj na to chcela spýtať, ale Dr.,.....že vraj všetci by len invalidný brali, a vraj kde sa chcem zamestnať.....Ou jééééj .....a bola som ticho radšej.....Je mi hrozne teraz, ešte k tomu aj to , že nezarábam....otca mám onkologicky chorého, maminu chorú......a potom ako má človeka život baviť? Tak ak dobre chápem ty si bola na psych. hospitaliz. 3x?

tslobik
24. apr 2017

@zltyslonik moje, tých penazí mať viac....to by určite čiastočne pomohlo...🙂 Ja čítam večer miesto tv knihy - klasické detektívky typu Agata Chr. alebo Mary Higg. Clarková......Teraz som na pn, žijeme 4-ria z jedného príjmu.....Ach jo....

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
24. apr 2017

@enusko takže si bola hospitalizovaná prvý krát ako ja....A ako to je s tým ID, koľko musím byť hospitalizovaná, alebo na PN, alebo sa liečiť u psychiatričky?????? Za každé info ďakujem

tslobik
24. apr 2017

Ja sa liečim osmy rok, ale hospitalizovaná som bola prvýkrát - 3 týždne.......PN-ku mám druhýkrát....

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
24. apr 2017

Babule, máte podporu svojich partnerov pri vašej diagnoze? Ak ano, je to veľké plus a prajem vám to z celého srdiečka......Ak nie, je táto dg. o to náročnejšia.....

tslobik
24. apr 2017

@enusko fúha, takže celý rok..... Ja som bola raz mesiac, terza už 2 mesiace a neviem čo bude....

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
24. apr 2017

@enusko A koľko môžem byť na pn s psychiatri. dg. Mne prvýkrát Mudr. povedala, že 3 mesiace, ale to som vtedy nebola hospitalizovaná na psychiatrií. Teraz idem na kontrolu - budú to 2 mesiace ale je mi nanič......Môže ma nechať doma ešte?

iva160
24. apr 2017

@tslobik Ja som doma uz od augusta na pnke nevie ma nastavit na lieky.stale som rooztrasena mam uzkosti neviem co mi teraz povie som z toho zufala..

tslobik
24. apr 2017

@iva160 takže ako počítam, je to cca trištvrte roka......A to máš odporučenie od psychiatričky a písala ti pn-ku obvodná, ako mne????? Moja, je mi ľúto, je to hrozná dg......kedysi boli psych. dg. s neobmedzenými vychádzkami , teraz ma ovalili,že to hlavný psychiater zatrhol a vychádzky ako ostatní pacienti 2 hodky doobeda, 2 poobede,.....a ja mám okrem iného aj dg. z miesta bydliska, akože som si tu nezvykla a pôsobí mi to stres okrem iného teda, (že sa stará o onkolog. chorého otca, chorú maminu a pod.). Ale kašlem ja na vychádzky, mám fobiu tuná z bytu, keď somzavretá.......Fakt mi bolo lepšie v nemocnici.....Môj muž mi to vyčíta, že akože sa snažím zbaviť problémov, ale on nechápe, že ja to beriem inak ako zdravá osoba.....Proste ako niečo neprekonateľné.....ťaživé.....bez liekov nula bodov. Zdravá žena to zvládne síce možno so strachom, obavou....ale ja celé noci nespím, potím sa, mám hrozné sny.....

tslobik
24. apr 2017

Ozaj babule, nepostrehli ste, že máte z AD-čiek ťaživé sny?

tslobik
24. apr 2017

Bože ženy......ja mám pocit,že nech beriem akékolvek lieky,nič nezaberá....len benzáky.....(ale to sa nedá brať večne,a ja sa k tomu staviam s rešpektom....fakt, len ked je najhoršie....inak odmietam vo vlastnom záujme, radšej trpím.....). Ja osobne mám takú skúsenosť, ked je dobre lieky nepotrebujem, keď nie je dobre, ani lieky nepomáhajú....čiže aj psychiatrička sa vyjadrila, že lieky v mojom prípade nie sú to "gro" Ale psyhoterapia....proste hovoriť, hovoriť, a hovoriť......Lenže ked ma psychoter. objednala na august???????Dovtedy sa človek aj môže obesiť.......Už neviem ako dalej. Podla mna tiež lieky v mojom prípade sú málo produktívne, skôr tie rozhovory......ale zase ako, ak sú obsadené????? Bože dobrý......V tých amerických filmoch je to ukážkové....každý má svojho psychoterapeuta........ok, filmy sú filmy🙂

savanas
24. apr 2017

@zltyslonik

Je pre mňa veľmi príjemné vedomie tvojej materinskej💃🐝 lásky. Je to veľmi príjemné.
Ja veľmi ďakujem. Fakt ti zltyslonik ďakujem.
Vážim si veľmi tvoj prístup. Len ja mám poznanie, že aj keď urobíš všetko preto, aby si cítila kontrolovateľnú dokonalú vnútornú pohodu, tak telo prestaneš čiastočne kontrolovať.
Cítil som v sebe pokoj, ale telo si začalo robiť svoje.
A aj preto som sa dal v minulosti na cestu poznania, kde je strach. Potreboval som spoznať miesta, ktorým sa vyhýbame kvôli strachu a bolestí.
Potreboval som mnohostranne informácie a spoznať nielen limity, ale aj vedieť sa naučiť prehrávať. A byť ten, ktorý miluje sa učiť vzájomnej láske, pretože som spoznal asi príliš vecí, ako byť mrzutý.
Keď ukončíme prirodzene túto pozemskú púť, tak chcem byť plnou nádobou radosti, šťastia, pokoja a najmä Lásky.
Ďakujem zltyslonik za tvoj príjemný prístup.
Ďakujem.
A prajem všetkým príjemný🌞 čas.

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
24. apr 2017

veľká vďaka, takže dá sa aj dlhodobejšie.....Ja som totiž nikdy nečerpala pn zbytočne, chodila som chorá aj do práce.....ale toto ma položilo, hnevá ma, že okolie to nechápe.....akoby som bola nejaký fluktuant alebo čo....Je mi smutno z toho....Ok, že muž ma nechápe, ale rada by som bola v kontakte s nejakou konkrétnou osobou...možno v budúc. kamarátkou....ktorá mi chýba. V nemocnici boli nimi všetky....ale čo keď vzdialené....

tslobik
24. apr 2017

Viem, že psychiatrické dg. sa nedotýkajú len osoby chorej samotnej ale aj celého jej okolia......Pozornosť je sústredená na nás, ale aj okolie trpí.....Preto som chcela aby sa môj porozprával s Dr. o mojom stave......jeho verzia.....vraj netreba, on vie....Ale je to celý kolotoč. Mrzí ma táto dg. nielen kvôli sebe, ale aj kvôli najbližším, a trápi ma, že môj manžel nechcel byť tejto problematike bližšie.......Hovorí mi neustále , že trpí aj on, ale keby som mala onkolog. ochor. povedal by to????? Že tým trpí?????? Možno ano, možno nie.......Ja riešim onkolog. chorého otca, onkol. chorú babku som mala, mám pozoruhodné vyhliadky.....chcem tak veľa????? Ak sa to neda,....nechcem nikoho trápiť a možno rozvod nie je tak vzdialený pojem....Ja nechcem aby moje okolie trpelo....Ja by som sa možno rada dostala do nejakej skupiny,,,,,,proste ktorá rieši niečo podobné....Nechcem sa vzdať....ale chýba mi opora...sociálna, akákoľvek, proste ju nemám....

slnecnica333
24. apr 2017

@savanas ak sa nemusím máš dnes narodeniny.tsk ti prajem veľa zdravia aby tvoje dní boli pre žiarenie 🌞

slnecnica333
24. apr 2017

@savanas ak sa nemylim malo byt

savanas
24. apr 2017

Ďakujem veľmi pekne @slnecnica333.
Áno mám dnes 42 rokov. Je to veľmi milé prianie. Ďakujem.
Ospravedlňujem sa, pretože v posledných rokoch sa učím mať pozitívny vzťah k oslave narodenín.
Čas nám tak rýchlo uteká a mi sa stále učíme jak ten čas využívať čo najviac najzmysluplnejšie.
Keď som bol včera s mojím synom, tak som sa musel venovať druhej práci, ktorá už mala byť dávno hotová, a hneval som sa na to, že aj keď som sa snažil častejšie pristaviť pri ňom a mať pocit, že ho nemôžem nechať napokoji, tak neviem sa naučiť poriadne si vždy užiť tie chvíle, pokým nedospeje na dospelého muža.
Keď som bol malý, tak bolo viac času na rodinu a chýba mi to.
Pamätám si maminu keď som mal 18 rokov a prišla za mnou s ospravedlnením, že neoslavujeme to kvôli situácií doma, ale nech si to užijem aspoň sám. Dala mi 20 korún a ja som si vtedy u nás v Tvrdošíne v cukrárni kúpil krabicu zákuskov, ktoré som nesmel doniesť domov. Ale užil som si to. Vlastne si to užívam dodnes s mojím synom skoro každý mesiac.
Je zaujímavé, jak nás vedia zmeniť detí, a vraciame sa do detstva vďaka ním a snažíme sa o to aby bolo tých slnečných dní čo najviac.
Prajem všetkým príjemný 🌞deň, aj keď som si musel otvoriť svoj chemický batôžtek a potlačiť nezbednú migrénu, beťarku jednu.
Je príjemné, že vás dámy🌹💃 a maminy🌷🤰 máme, pretože bez vás by to fakt nešlo. Ste stále dôležitou💎 súčasťou života. Ďakujem Vám za vašu prítomnosť.

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matag
24. apr 2017

@timea179 ahoj ako sa mas, vymenil ti nakoniec doktor Dulseviu?

timea179
24. apr 2017

@matag nevymenila ale mam vyssiu davku tak skusim ci nepomoze.Nieje velmi nadsena ze mi ma menit kazdu chvilu.Tebe je lepsie alebo este nepocitujes ucinok?

matag
24. apr 2017

@timea179 dnes ich mam 11 den. ale mam od soboty velke uzkosti ☹, dnes som odisla z prace, citim sa uplne zvlastne ako keby som uplne mimo 😒. Neviem ci tie neziaduce ucinky zacinaju pri kazdom AD od zaciatku ale uz som zufala. A ty sa ako citis po zvysenej davke?

timea179
24. apr 2017

@matag vyssiu davku mam len treti den,zatial necitim ale je mi celkom ok az na hnusne telesne priznaky ktore mam vzdy.Lekarka mi povedala ze uz nevie ako mi ma pomoct,ze mam taku povahu,skoro som spadla z noh😀 Cize ludia ktori maju taku povahu ako ja sa neda vyliecit👍

timea179
24. apr 2017

@matag a inac mas moj obdiv ked sa takto citis a este aj pracujes

evak12
24. apr 2017

@savanas vsetko najlepsie prajem🎂