Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

savanas
29. apr 2017

Milé dámy 🌹a maminy🌷. Keď vás čítam, mám pocit ľútosti z vašich stavov. Vaše stavy som nikdy nemal možnosť zažiť hnusne tak veľmi ťažko. To všetko by som asi nezvládol, tak ako vy všetky.
Ako 6-7 ročný chalan som si začal všímať keď boli nezhody medzi maminou a druhým otcom, a občas krv na zemi, oprskaná stena alebo raz oprskaná krvou povala v kuchyni. Môj mladší braško vtedy plakával, keď boli tie nezhody a teraz pred 14 rokmi to vzdal a 14 rokov berie Leponex 100mg. Ja som v tom detskom veku neplakával, alebo nemal tie stavy, pretože moje vedomie sa naučilo blokovať niektoré časti vnemov. Preto z odstupom času si uvedomujem, že som bol menej citlivý a v škole v prvých ročníkoch som mal problém kontrolovať seba samého, až do tretieho ročníka ZŠ. Ale zmenilo sa to najmä vtedy, keď nastali u nás násilnosti tretieho otca, ktorý si občas udrel aj do mňa a nielen do maminy. Pár krát bol kvôli násilnostiam v base, ale vždy sa vrátil. Vlastne bolo to obdobie, ktoré má naučilo vnímať niektoré vecí inak. Začal som byť citlivkou. V treťom ročníku SOU sme od neho utiekli a konečne nastalo ticho. V tej dobe som každý druhý deň trénoval bojové umenie a najmä cviky pre vnútornú pohodu v Matke Prírode. Vlastne vtedy sa mi prestali občas triasť nekontrolovateľne nohy. A taktiež začali mi ustupovať niektoré trhnutia svalstva na tele.
Matka príroda mi dávala možnosť sa povzniesť nad samovražednými myšlienkami, keď som stál na železničnom moste a trúbiaci vlak preletel popri mne len pár desiatok centimetrov. Mal som aj iné spôsoby, ktoré ma ťahali, ale predsa bolo niečo, čo mi nedovolilo skočiť. Niekedy boli stavy najmä v staršom veku, keď môžete mať naštudované niečo z náboženstva, zo psychológie a predsa pud smrti je v tej chvíli jediným riešením, len aby konečne nastalo ticho a pokoj. Áno, pokoj a ticho. Je to chvíľa, keď fyzicky svet sa stane zlou rozprávkou a duchovný svet vnímate ako skutočne reálne jediný, kde úž bude ticho a pokoj.
Keď som pracoval v Žiline a žil som sám, kde som mal prenajatý dom, tak som po prvý krát zažil ten stav keď príde večer, nikoho tam nepoznáte a nik s vami neprehodí slovko, pretože som bol introvert a hlava sa dostane do stavu napätosti, jak keby ju išlo roztrhnúť a nezaberá žiadny liek proti bolesti a nemôžte zaspať a konečne príde ráno a idem do práce unavený telom, ale zato už hlava a hruď je v poriadku a je pokoj.
Milé dámy, ani najmenej vám nezávidím vaše stavy, pretože vy ste silnejšie než ako ja.
Ja som bol niekedy už príliš unavený z toho, keď viac ako 20 rokov príde vždy nejaká vnútorná nepohoda, ktorá vás dostane do situácie, keď smrť sa vám stane vykúpením.
Mojimi učiteľkami sú ženy, ktoré boli znásilňovane a predsa aj keď žijú z hlbokými jazvami, tak žijú. A majú svoju rodinu, aj keď nie je dokonalá. Ale je. Aj keď manželia nikdy nepochopia ich vnútro, pretože to nikdy nezažili to čo oni. Ale dúfam, že sa naučia rešpektovať tie svoje manželky, pretože tie ženy si zaslúžia ich oporou, aj keď svojim manželkám nerozumejú.
Aj keď som nebral nikdy lieky na psychiku, pretože som sa bál, ak by som sa dostal do nekontrolovateľného stavu, bol labilný, tak som sa bál samého seba. Zažil som psychické stavy, ktoré by som nezvládol, keby som nebol pri plnom vedomí.
Každá z vás prežila, alebo prežíva niečo, na čo vám neodpovie s úplnosťou asi žiadne náboženstvo alebo veda.
A mám radosť, aj keď nie vždy sa dá nájsť to najlepšie rozhodnutie na váš nepokoj, tak vy dámy a maminy sa snažíte fungovať a byť silné nie na sto percent, ale na tisíc percent. A to je niečo, čomu my muži nie vždy rozumieme, ale je to predsa vaša sila a krása. Vaša materinská láska❤.
A preto vám patrí vďaka.
Ďakujeme vám dámy a maminy. Ďakujeme.

umabell
29. apr 2017

@junova Ahooj ja sa mam dobre vysadzam rivo a pomaly aj sulpirid co uzivam,,, Cakam konečne na teplučko .. Sem tam to tu prečítam len je tu dost nových babeniek tak to mam mierny chaos.. Som rada že sa máš dobre a ze si to zvladla bez liekov..🙂

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
junova
29. apr 2017

@umabell Som rada, ze aj Ty sa mas dobre. Ja viem, ze ked pridu stresove situacie moze sa to zase vratit ale radcej budem verit, ze sa to uz nevrati. Veru, pomenila sa tu particka oproti minulemu roku. Nevies ako sa ma domka?

umabell
29. apr 2017

@junova domka vobec neviem ona akoby zmizla ale dufam že sa má dobre... Jeej co by som ja zato dala, keby nemusim jest ad, ale pevne verím ze príde ten den a vysadím.. Všetko je v hlave len clovek sa to musí aj naučit..A urobila som správnu vec, že som zmenila lekárku lebo keby mám tu predtým tak amen tma 🙂 ale ako sa vraví všetko je tak, ako má byť,,,Pre niečo sa nám deje aj toto..

eliska13
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
junova
29. apr 2017

@umabell Neboj, ty do dáš 😃 Aj keby si ostala na mini dávkach ad nič sa nedeje. Hlavne je dôležité nebrať dlho benzace. U ad je problém to, že po čase prestanú účinkovať a treba ich meniť a zvyšovať dávky.

umabell
29. apr 2017

@eliska13 Ahoj ja sa vobec nebránim užívaniu kdežee len ma napadne myšlienka že dokedy? beriem to uz 10 rok vlastne odkedy som otehotnela a moja vtedajsia lekarka mi vravela ze len na rok ,,, z roka boli tri roky potom styri, pať.. davky zvysovala nidky mi neznižila.. teraz odkedy som u tejto mojej novej lekarky som zistila ze sa da byt a existovať aj na mini davkach a ide to a hlavne lieky su 50 percent a 50 sme my,,, Ja praveže dakujem Boju že su lieky lebo by som tu uz určite nebola 🙂 tie stavy beznadeje a lutovania su dufam uz navzdy prec... Ja sa praveže čudujem niektorým kočkam ze nechcu ad ked im je velmi zle cest vynimkam co to zvladnu aj bez ale ked to inač nejde tak to nejde...

umabell
29. apr 2017

@junova myslís ze ad prestanu po čase ucinkovat?

junova
29. apr 2017

@umabell To mi povedala psychiatricka, ktorá sa nám privydala do rodiny. Vraj ad po čase neviem ako dlhom prestanú účinkovať, respektíve treba ich navýšiť.

umabell
29. apr 2017

@junova ahaa🙂 no uvidíme casom ... ja som brala alventu tri a pol roka v kuse a ucinkovala ok len ked som prestupila k novej lekarke a ja som sa z nej veeeeelmi ale ze veeeelmi potila zmenila mi lieky a chcela som aj schudnut lebo som pribrala vela vtedy a aj som schudla na povodnu vahu,,, ale ja som bola dlho na nej a pred nou valaxin co je to iste co alventa takze ja neviem ci fakt prestanu ucinkovat ale uvidime casom... ved oni s tym maju skusenoosti no nerada by som uz menila...

junova
29. apr 2017

@umabell Neboj, ani doktori nevedia všetko. Keď Ti liek sedí, tak možno už nebudeš musieť meniť. Niektorým dievčatám prestali po čase účinkovať. Alebo keď ich nasadzovali druhý krát. Treba myslieť pozitívne 😀

zafir1
29. apr 2017

@enusko nitra ale na tom nezalezi ak poznate odbornika aj v inom meste

enusko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ada134
1. máj 2017

Baby meskal vam cyklus pri brani paretinu?

slavkasobanska
1. máj 2017

Ahojte,mne je už druhý deň tak zle,strašne ma bolí hlava, nevládzem,keď neviem zjem hneď ma preženie,vôbec nechápem čo to môže byť..A tak je pekné vonku,to by mi ☹malo byť fajn...

matag
1. máj 2017

@slavkasobanska mne je tak isto beriem nove AD 18 den a hrozne bolesti a tlaky do hlavy, prehana ma, toci sa hlava, mam pocit ze uz to nikdy neprejde ☹

slavkasobanska
1. máj 2017

@matag no ja neberiem nič nové a mám aké stavy,dúfam že to prejde,som úplne neschopná niečo urobiť..

slavkasobanska
1. máj 2017

@enusko aj ja chodím stále do Mikuláša a som veľmi spokojná,nastavia ma na nové lieky,prípadne upravia,na začiatku je to ťažké ,ale postupne sa to upraví...

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
umabell
1. máj 2017

@zltyslonik a tebe dal kto pravo rozhodovat kto sem patrí a kto nie? ty si myslis ze sem patrís ved ty ani netusis ako je niektorým kočkam ake oblbnutie??? myslis ze joga nas vsetkych postaví na nohy??? keby to je take jednoduche zacvicim su ju aj pat krat za den aby som sa vyliečila... nevravím ze joga je zla ale ty zjavne vobec netusis o com je pp depresia a uzkosti tak nerozhoduj o tom kto sa sem hodí a kto nie....

umabell
1. máj 2017

@zltyslonik a este nieco to zobanie liekov nam mnohym doslova zachranilo zivot .. nechapem skoro v kazdom príspevku naražaš na to ake sme my asi blbe ze sa napchavame nejakými liekmi ale nemas ani najmensie pravo niekoho posudzovat a odsudzovať pokial si nebola v našej koži.. ty nechces pomoct ty rypeš a to je rozdiel.. zobete lieky oblbnute sme atd... my žijeme plnohodnotny zivot ako ostatní ludia len sme na ad a asi z nejakého dovodu nie ze sme blbe .... ked sa tomuto nerozumies a nechces naozaj pomoct tak si to nechaj pre seba... dakujem

junova
1. máj 2017

@umabell Presne, ja som ad nikdy nebrala ale nikdy som neurazala ľudí, ktorí ich užívajú. Keby im nebolo zle, tak ich do úst nestrcia. Keď ma bolí hlava, tiez si dám tabletku. O ad sa hovorí, že sú návykové, menia osobnosť človeka. Väčšinou to píšu ľudia, ktorí ich nikdy neuzivali. Keby dostali depresiu, tiež by ich zobali ako napísala pani vyššie.

bambulka05
1. máj 2017

@zltyslonik Dovolim si tvrdit ze najvacsi problem z nas tu mas prave ty. Musis byt riadne zakomplexovana. Ked si tu cit tvoje prispevky je mi ta velmi luto. Si clovek bez kusku citu asertivity a empatie. Radsej budem do konca zivota brat lieky ako zit s hnevom z niecoho a rozsievat to medzi ludi v podobe trapnych komentaroch. Mam pocit ze si budujes ego na nestasti inych to je fakt ubohe.

adzy
1. máj 2017

Ahojte prosim vas chcem sa opytat mam priserne uzkosti a vsiml som si ale aj ostatny znamy ze ked dostanem uzkost mam vzdy vtedy oci ako blazon mavate to aj vy?alebo som sa uz naozaj zblaznila.....🙂

slavkasobanska
1. máj 2017

@adzy ahoj nie si blázon,aj ja mám úzkosti a je to strašný stav,ako každý iný,neviem či sa na to liecis alebo nie,ale určite to povedz lekárke..Držím palce

adzy
1. máj 2017

Dakujem jasom si uz myslela ze som sa zblaznila aspon moj priatel my tvrdi ze mam prepnute blaznive oci no bohuzial on nikdy uzkosti nezazil tak si nevie predstavit cosu to za hrozne stavy ano liecim sa isla som ku velkou hanbou lebo som si domyslal ze to nemoze byt zo psychiky ale ze mam daky iny zdravotny problem no po castych a uz kazdodennych atakoch som si to musela priznat a uvedomit si ze takto to dalej nepojde berem lyxit uz 4 mesiac ale nezabera na zaciatku ano a uz teraz sa citim zase ako na zaciatku priserne tlaky na hrudi problemy z vnimanim a sustredenim a navali tlaky do hlavy zajtra mam ist doktorke no neviem niesom schopna ist z domu ani ja zahradu nieto este do mesta

esselte
1. máj 2017

@umabell myslim si o tej babe presne to isté,nepatri sem,stale naraza na lieky,my sme naopak vďačne za lieky,za to ,ze existuju a pomáhajú nám prekonať tie hnusne stavy ,oba určite nic také nezažila

sandra2308
1. máj 2017

@adzy skus este vydrzat, myslim, ze ked ti bolo uz dobre, tak toto bude iba prechodna kriza. Mne takto bolo, ked som zacala brat seroxat, po 4. alebo 5. mesiaci mi zacalo byt ako na zaciatku. Tiez som myslela, ze prestali ucinkovat, trvalo to asi mesiac a potom mi bolo uz super. A viem aj od inych dievcat, ze mali takuto krizu. Neboj, bude zase dob