Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
25. dec 2009

No kocky,

Monci, jooooj 11. den 😝 😝 😝 😝, mojenko, no nezavidim, ale aj tak Ti dik za reakciu 😉 😉 😉

Alika tak myslis, ze az na buduci mesiac??? Ja som tiez tak rozmyslala 😨 😨 , len dufam, ze sa z toho aj tentokrat vyhrabem a nejako to dotiahnem do toho buduceho mesiaca 😝 😝. Dakujem Ti

Soniada, tak Ty super ides 😵 😵 😵 , vies, ja som z toho vsetkeho este cela doka....., proste este nie som schopna nejako si s tymi AD manipulovat 😝 😝 😝 😝 , ale musim si z Teba zobrat priklad 😉

A dakujem Vam za Vasu ochotu a rychlu reakciu, ste zlatucke velmi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂, pa,pa

kamilka.c
25. dec 2009

ahojte tak som vas nestihla ked ste tu boli dnes
alika cosi podobneho mam dnes ja 😒 ☹ neni mi dobre..

kamilka.c
25. dec 2009

este chvilocku pockam ci sa tu niektora z vas nezjavi a tak som sa snazila dnes drzat a ono to ta hmla cierna pride pride a chce ma hltit nemam to rada a doma sa kazdy tvari tak vazne sleduju tv a ja sa citim ako niekde inde.. 😔

a filipalke dakujem za par viet dnes, chybala mi komunikacia uz zufalo...vdaka

maria62
26. dec 2009

Ahojte babenky 🙂
Tak už máme skoro po sivatkoch a ja som si dajako neoddýchla.
Hroška aj mne je dajako blbo ale dala som si polku frontinu tak mi to trošku pomohlo už som ho nebrala asi týždeň alebo viac ale necítila som sa tak dobre tak mi bolo smutno a tak trošku aj taky strach no neviem asi som dosť precitlivená a nemám doma MM je v robote a zvlášť tie sviatky tak človeka rozcítia.
Pozdravujem všetky dievčatá držte sa 🙂

filipal
27. dec 2009

ahojte vsetky 🙂 🙂 🙂
asi ste pekne sviatkovali, kedze ste nepisali...
Maria, necudujem sa, ze si si neoddychla, ved si toho dost vyvarala! 😝

ani mne nebolo idealne, ja v podstate take vybocenia nemam rada...horsi vsak bude Silvester...
vsetci sa chcu veselit...no, brrrr, nemam to rada. 🙄

pod stromcek som dostala domacu pekaren, uz som aj piekla chlebik....dobry bol...

a vy? ako sa mate? 😵

soniada
27. dec 2009

hrosi ale manipulovat len do hora 🙂 zas si neuberam az tak sama,lebo ked odjem dr po dvoch mesiacoch a spýta sa ma ci potrebujem predpísat aja ze nie este mam , tak ona hned vie ktora bije 😀 ja som len mylslela ze ak ti je spatne urcite nie je na skodu zvysit tak na cas...uz som zabudla ako dlho beries ale ked budes niekolko rokov tak uz budes vediet co a ako 🙂
kamii ahoooj, ako?? nepises neozyvas sa...
filipal.. domaca pekaren...mnami a tie naplne kupujes hotove alebo miesas? zevraj to vyjde dost draho 😒
no ja som sviatkovala na dedine a net sa mi ani nechcelo zapinat ale zajtra nastupujem do prace a vsetko po starom, 4 dni mali moje sviatky...tak sa tesim ze som si ,,oddychla,,
vela sil dievcence..

monca007
27. dec 2009

ahojte filipal ta pekaren je dobra vec ja ju mam uz rok tiez sme ju dostali pod stromcek ako sa mam no bolo aj lepsie ale dufam ze uz bude len dobre ako sa povie cas je najlepsi lekar 😉

kubaka
27. dec 2009

filipe - tak dostalas jí, co? Já taky peču, každý den, ten chleba se všechen sní. Zkouším různé recepty, dneska se fakt vyvedl Dědečkům pšeničko žitný. Ňamka. 😵

filipal
27. dec 2009

fiha, vidim, ze pekaren je celkom rozsirena!
Kubaka, myslela som na teba, fakt bol dobry chlebik... o 5 hodine, 1. sviatok som vstala, nastudovala a upiekla som prvy chlebik... trochu huci, pri mieseni, ale neskor je tichsia.... ty mas asi lepsi typ! to sa tesim, ze budem skusat rozne recepty! 🙂

Soni, kupila som aj zmesy dve, do zasoby, ale piekla som teraz priamo z muky a dalsich surovin...
chuti, tak nejako prirodnejsie, lebo som tam nedala ziadne konzervanty, co sa pridavaju bezne do chlebov v obchode...
Monca a ako casto na nej peciete?

alika54
27. dec 2009

caute,,,,,jej tak domaci chlebik peciete,,,mnam asi je dobry co??? ako inak sa mate?? ja treti den neako blbo,,,,fuj snad to prejde,,,,a to pocasie tiez nic-moc,,,,, ako inak ste sviatkovali? vsetky doma? a co silvester??? idete niekam???

soniada
27. dec 2009

aha tak z domacich, ale mnam..teplucky chlebik je najlepsi ..
ali a coze blbo? nalada odisla so snehom? 🙂 hadam bude vsetko ok.. ja som sviatkovala doma a neuveris silvester tak isto ...ja vacsinou spim 🙂 spim rada a vela, spanok dava vela sil a na silvestra este viac 😀 😀

alika54
27. dec 2009

soniada ani ti neviem co u mna blbne zas 😝 ,,,,inak ja tiez len domka,,,teda presnejsie u rodicov sme a pohoda,,,, 🙂

ercinka
28. dec 2009

Ahojte
Tak domáca pekáreň. Pozerám, že takmer všetky ju máte. Aj ja som chcela, ale sa bojím, že by som pribrala ešte viac 😝 😝 Tak som si to teda rozmyslela.
Baby, chcem sa vás spýtať, ako spíte pri AD? Ja som hore aj 5x za noc, ale len posledný týždeň. Je to normálne? Zo začiatku som tak spala, ale teraz? No katastrofa. Beriem ich 6 týždňov.

monca007
28. dec 2009

ahojte filipal peciem v nej casto skoro kazdy den aj dnes budem robit pizzu ercinka ja bebiem AD2 tyzdne ja tiez zle spim beriem aj spitomin po tom ze vraj by som mala spat ale nespim cakam kym mi zaberu ad dufam ze budem spat

kubaka
28. dec 2009

filipe - mám DOMO B3650, celokovovou a ty jsou prý nejtišší - nemám ovšem srovnání. ALe když mísí, je slyšet, ale nic, co by rušilo - spíš takové šoupání. Pak už je ticho až do konce. Když kyne a peče - neruší 😀 Mixer je teda mnohem hlučnější a myčka taky. Peču fakt denně a nijak neobtěžuje.
Ercinka - jo, s tím přibíráním po dobrém pečivu máš pravdu - taky už si dávám bacha. Když on je tak dobrý 😅 Ale už jsem se ovládla. První syn je ve věku, kdy spase všechno, takže ta pekárna se doma fakt vyplatí - nelítáme pro hromady pečiva , které věčně docházelo.

soniada
28. dec 2009

erci ja som zo zaciatku brala este aj neurol na spanie pred spankom lebo som nemohla spavat, a casto sa aj teraz v noci budim, ked nie som poriadne unavena tak mi hlava pracuje a ne a ne zaspat, keby mi tak v skole pracovala radsej 😀 😀
no veru teplý chlebik to je zaberak ..ale raz za cas neuskodi 🙂
no mne sa dnes opat po mesiaci spravil jacmen v oku a to sa mi ani poriadne nezahojil ten co je tri milimetre vedla 😠 jasmen by mal rast na poli a nie v oku! 😠 😠

filipal
28. dec 2009

ahojte dievcatka 🙂 🙂 🙂
chlebik tu zase rozvoniava....veru, to priberanie 😝 je hrozne!
ja tiez posledny tyzden zle spim!. zobudim sa skoro rano a uz nemozem zaspat.... ☹
neviem co s tym.... mojej mame zatial nezabralo ani to trititico, uz ho berie 3 tyzdne...neviem...
som nejaka nervozna, bola som totiz pred sviatkami 2 x chora, tak som necvicila a teraz mam v sebe nakopenych plno negativnych emocii... 😢
nuz co, po sviatkoch sa znova vratime do normalnych kolaji, snad sa to zlepsi... 😉
viacere pisete, ze sa necitite vo svojej kozi...

monca007
28. dec 2009

ahojte filipal teba obdivujem ze vobec cvicis ja mam doma stroj na cvicenie a nemozem sa k tomu dokopat len mi zapada prachom mne poradil psychiater aby som cvicila Ze to odburava stres

soniada
28. dec 2009

filipal a co to cvicis? tu jogu?

filipal
28. dec 2009

chodim do fitka, posilnujem a aerobne na bicykli, veslovacom clne... 😒 v januari znova zacnem... 😅
no, co mam robit? musim! 😖 aj kvoli postave, aj kvoli psychike, aj kvoli zdraviu...
proste sa prinutim.... na zaciatku je to tazke, ale ked sa po cviceni vyplavia endorfiny uz som rada.... 🙂
jogu si cvicim doma, ale teraz som aj tu zanedbavala...vsetci sa stale mocu doma, tak nemam klud... 😒

alika54
29. dec 2009

caute,,,,juj aj ja by som mala zacat s cvicenim 😅 ,,,hlavne ze stroj mam doma 😅 ,,,a fakt baby,,,sviaty su, domka som a je mi blbo stale,,,,neviem neaky vnutorny strach ma chyta ze ako bude a tak,,,a pritom uz fajn mi bolo 😖 ,,,inak pekny den vsetkym 😉

kamilka.c
29. dec 2009

ahojte tak som vas precitala konecne co ste tu popisali
vsetky pozdravujem
my sme zase doma vsetci traja chori takze nijaka slava a mna strasne dnes hlava boli och
pekny dnik vam prajem

polarka
29. dec 2009

pridavam sa do klubu paralyzovanych depkou...

urgentne potrebujem nieco do seba hodit a byt vykonna,lebo pokaslem si pracu a dostanem sa do vacsich problemov ako teraz

skusal niekto koenzym Q10 na vitalitu???vit C

persen,medovka lekarska,homeopatika...

Co Vam pomohlo???co viem kupit v lekarni na volno,a citit ulavu co najskor,ale neutlmovat sa,prave naopak Zaktivovat,na smrt unavene a bezvladne telo i mysel...

okrem antidepresiv psychiatra

monca007
29. dec 2009

ahojte polarka ja som najprv skusala tabletky melatonin potom deprim caje lubovnik ale nic nepomohlo vedela som ze musim vyhladat odbornu momoc som 2tyzdne na Ad tie lieky co som pisala su na rastlinnej baze a volnopredajne

zazvorka
29. dec 2009

Ahojte kocky 🙂 ako sa mate?

zazvorka
29. dec 2009

Ja sa mam celkom ok,citavam vas,ale akosi som nepisala.Na sviatky sme boli prec u svokry a chystame sa tam aj na silvestra.Tak vas vsetky pozdravujem 😉

maria62
29. dec 2009

Ahojte 🙂
Tak ako sa darí? Tu u nás je dnes krásny deň ako v jari ani sa mi nevidí, že vianoce.Ako tak tu čítam, tak dobré darčeky ste dostali.Ja tiež oblečenie a kozmetiku aj friťák takže tiež niečo do kuchyne.
Hroška čo sa neozývaš?Máš voľno či pracuješ ja ešte aj na Silvestra do práce no čo už niekto musí aj pracovať.
Filipal aj ja už asi musím cvičiť lebo tie kilka dajako sa zvyšujú neviem či z liekov či teraz z toho jedenia.
Polarka no neviem či ti zaberú tie bylinky ako aj monča písala aj ja z vlastnej skúsenosti ti poviem, že to nezaberá tak radšej zo začiatku vyhľadaj odbornú pomoc.
Kamilka ešte aj chorí ste ta to je smola ale treba vydržať a tie lieky už zaberajú 🙂
Andy ako si na tom asi máš toho veľa či oddychuješ? 🙂
Pozdravujem všetky dievčatá držte sa a pekný zvyšok dňa 🙂

kubaka
29. dec 2009

polarka - To je hodně nejasně napsáno: jestli máš jen blbou náladu, jsi unavená, otrávená, můžeš se naládovat vším tím, co píšeš, přejde to samo. Persen je na spaní, anxiolitika snižují úzkost, ale neaktivizují.
pokud máš klinickou depresi, tak ti nic jiného než antidepresiva od psychiatra nepomohou, i kdyby ses ládovala čímkoliv. 😎

polarka
29. dec 2009

vrucna vdaka za vsetky odpovede -
dlhodobe problemy zdravotne (psorizaza),manzelske (rozvod),financne - dlhy,pracovne,
fyzicka vycerpanost, 4 x po sebe virozy s 38 tt na nohach prechodenych...nechali stopy na dusi

viem,ze keby taka ruzova pilulka existovala,tak by uz davno stastim lietali vsetci...

len ci niekto nevypozoroval,co mu snad rychlo najviac pomohlo?

maria62
29. dec 2009

Ahoj polarka ani sa nečudujem že z toho všetkého ti ne zle a ani ti to nezávidím, ja som chvála bohu nemala aké problémy a chytlo ma to ani neviem ako no čo narobíme treba to vydržať a liečiť sa držím palce 🙂