Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

srdcko81
29. dec 2009

Ahojte kocandy-mne tiez neni dvakrat super-teda dnes mi bolo 🙂 akosi divoko-aj tlakomer som vytiahla ale v pohode 110 na 60 ako mávam a tep 63.Myslim skor ze sa zase hlasi PMS+blizi sa spln a tiez som tuto noc zle spala a rano hned behacky po notaroch a obchodnom registri a postu povytahovat-asi stresom ale bola som na pokec u babky a nejak mi to preslo 🙂
No polarka tazko Ti radit-ja som asi skusila vsetko na prirodnej baze a ucinok nulový 😝 davala som si miesat vseliake caje a tak a aj tinkturi som uzivala-a aj tak mám nakoniec AD a keby som nebola sprostá na zaciatku a neskusala mohlo byt lepsie skor ☹ Ale ja si myslim ze v prirodnej medicine -ide o to ci tomu veris.Inak persen som skusala a nic-nula bodov-asi som Ta nepotesila ☹
Zdravim vsetky kocky 🙂

polarka
29. dec 2009

dakujem za kazde pismenko

clovek vstava s tym,ze mu je biedne i liha...

vdaka - chcela som to zvladnut ako mohohokrat predtym sama...no uz ma telo bojkotuje...
nepomaha ani hudba,ani citrusy,ani sprcha,ani parfemy a vonne oleje na prebratie k zivotu,ani cokolada - alkohol neskusam...

ktore antidepresiva sa teraz davaju?

tuto noc som vobec nespala...ked ma byt spln tak som 3 noci mimo

paralizuje ma strach z neuspechu a nedostatocnej viery v seba

stale verim,ze rano snad mi uz bude lepsie,blizsie k jari a slnku,v praci som dnes stala 7 min v okne a trcila tvar k slnku,vraj pomaha biele a ostre svetlo...inak vzdy pod neonmi...

ten mozog a serotonin je das,to uz fakt nemohli vymysliet nieco speci na to?

koenzymQ10 fakt nikto neskusal na podporu vitality?

viem,depka potrebuje cas na odoznenie,
keby ma netlacili terminy...v najnevhodnejsiu dobu,ked potrebujem makat na 130%...

a uz zase pisem ako workoholik,az zle citat...

vdaka za vsetko

alika54
29. dec 2009

caute,,,tak dnes som si musela zas fronin dat 😝 ,,,,je mi blbo zo seba 😔 ,,,neviem co sa zas deje,,,,alesnad bude lepsie,,,dnes sme boli v ZA kuknut starku tak bolo celkom fajn ale az ku veceru,,,inak aj tam mi bolo blbo 😝 ,,,polarka ja som skusala vsetko mozne,,,,homeopatika,caje,magnezium no nic nepomohlo,,,,az AD,,, bez nich to uz neslo nedokazala som vobec existovat,,,, a co ostatne???? ako sa mavate???

filipal
29. dec 2009

Polarka, chod za psychiatrom, ulavi sa ti...
naco sa takto trapit?
ja som tiez bojovala, skusala vsetko mozne, ale ked mas malo serotoninu, ucinnejsie ti pomozu
AD. davaju sa dnes moderne serotoninove AD, SSRI...
po zalieceni sa ti bude jednoduchsie bojovat s depresiou, pomocou zivotospravy 😉

srdcko81
29. dec 2009

Polarka-ozaj ja som Ti neodpovedala na ten koenzymQ10-to mi kazala kupit moja obvodna ked som za nou prvýkrat prisla-a to som si ani nepripustala ze ja mám nieco so psychikou-a asi Ta sklamen-skoda penez-radsej si kup ciste magnezium-to zevraj pomáha aj na spanie-ja ho mam teda doporucene k liecbe-uzivam kazdý den vecer jednu 500mg.Tak neviem-ale ten koenzým so mnou nic nerobil a to som ho brala asi pol roka ☹A inak s tým splnom mám aj ja problem-a to beriem aj AD-nie ze by som nespala-spím ale sa zobudim aj kazdu polhodinu.Uz aby bol piatok a bude zase chvilôu klud-blaznivý mesiac-este sa vyt naucim 😀 😝
alika54-Ty si bola v ZA -si sa mala ozvat 🙂

soniada
29. dec 2009

ali, to je najlepsie kupit si stroj a potom sa nanho pozerat to poznam ..ja som chodila aj do posilky ale mi tam bola zima a ja rada velke teplo tak som prestala 😀 dobra vyhovorka vsak? 😀 😀 a preco ti je blbo zo seba za to ze si das frontin? ved ale ja nechapem, ved to je uplne normalne, nie je ciel tabletky nasilu nejest a potom sa z toho tesit ze ,,jupíí nedala som si,, ( to nemyslim na teba osobne ) ked sa proste citime blbo tak ta barla je na to..a postupne to prejde, s telom sa bojovat neda..ono si povie... 😒 a nie je hanba alebo zlyhanie si tu tabletku dat, preco sa trapit celý den..dame si tabletku a na druhy den bude lepsie lebo bude slniecko lepsi tlak a hladina sa v hlavke ustali a ptoom si ju netreba dat..ono to kolise este dost dlho..mne aj teraz po troch rokoch...len neurol si uz dat nemozem lebo on je navykovy a musi sa nasadzovat postupne..grciavam po nom a je mi este horsie ak si ho dam teraz , nie preto ze by som nechcela..
kami skore uzdravenie...
ahoj zazvorka
srdcko ahoooj, no ja som uz druhu noc po sebe spala zle ja neviem co to je, celý den sa tesim do postele a potom sa len prevalujem a nie a nie zaspat a rano mam velke problemy so vstavanim..neviem sa vykopat z postele 😠

polarka ja som tiez skusala vselico ale bohuzial to preslo do takeho stadia ze mi nic ine nepomohlo iba dr.ale kazdy clovek je iny tak mozno tebe nieco pomoze apspon, len je otazne na ako dlho a aku mas vlastne diagnozu..ale nie som si ista ci to tu my posudime..ak pojdes odbornikovi staci sa s nim porozpravat ak nechces brat ad tak ti povie ake su moznosti a je na tebe, nutit ta predsa nikto nemoze...len je dobre vediet moznosti a lekar ti ich ponukne viac ako my tu 🙂 prezila si si toho dost tak urcite si silna zena aj tvoje motto o tom svedci tak drzim palce a daj vediet ako sa dari ... 🙂

zazvorka
29. dec 2009

Ahojte,prisla som sem mrknut aj takto vecer,co nove 😉 Boli sme teraz navecer u nas v auparku,ja som si kupila nove slapky a muz mobil.Tak sa s nim hraje jak maly 😀

zazvorka
29. dec 2009

Inak je tu niekto aj z petrzalky ako ja?

soniada
29. dec 2009

zazvor ja sa hlasim 😎

soniada
29. dec 2009

v auparku vela ludi? uz su vypredaje?? 😕

zazvorka
29. dec 2009

No my sme tam sli vlastne kvoli tomu mobilu,co muz chcel a ludi............no dalo sa,ale parkovisko natrieskane 😖

zazvorka
29. dec 2009

Ja vas tu este moc nepoznam,kedze malo sem pisem,zato sa pytam,kto je Ba 😉

soniada
29. dec 2009

ani ja neviem ci je niekto iny z ba 🙂
tam sa nikdy neda zaparkovat, nerada tam chodim...aj tak tam nic nemaju 😉

zazvorka
29. dec 2009

Ja tam len raz za cas,inak mam radsej palace 😉

zazvorka
29. dec 2009

Vonku krasne snezi 😵

andy.a
29. dec 2009

čaute 😎 😎 😎

Zázvorka a Polárka vás si budem mýliť,máte podobné nicky a ešte aj fotky v pase 😕 😅 😀

až teraz som si všimla,že sneží ,keď som si to tuná prečítala 😕 😕 😝 😝 😀 😀 nevšímavec 😝 😝 😔 😀

Polárka,ja som Koenzym Q10 skúšala,ale robil mi neskutočne zle,mala som palpitácie,tachykardiu,až ma motalo,tak som to nemohla užívať 😕 😕 😕 na únavu a výkonnosť,sústredenie je vhodné Gingko biloba 😉

a tie čajíky a pod....to je slabunké....Persen je pre škôlkarov,divím sa,že dospelému to môže účinkovať 😕 😕 😅
takže predsa len by som navštívila psychiatra na tvojom mieste 😉
AD návykové ani škodlivé nie sú,nemusíš sa ich báť 😕 ☹ je ich teraz obrovský výber,všetko moderné a účinné molekuly,len aby zabrali,treba istý čas...takže v tvojom prípade asi "už včera bolo neskoro",ako sa hovorí 😕 😉

Soni,presne 😵 😵 🙂 🙂 veľmi ma irituje,keď tu baby píšu,že "bolo mi hrozne zle,ale nejako som sa premohla a nedala som si napr.Frontin,Xanax a pod..." 🙄 🙄 🙄
pseudohrdinstvo neznášam,kočky 😝 😝 😀 😀
veď na to tie lieky máte-myslím sedatíva-aby ste si ich dali podľa potreby,nie ?? 😕 😕 😕 nemyslím užívať 3x denne,ale raz-dva razy do mesiaca,to predsa nie je žiadna hanba a ani krok ku závislosti 😕 😕 😕

a ak má byť teraz spln,tak jasné,že sa horšie cítite...aj zmeny počasia....cez deň bolo krásne slnečno a teraz sneží 😝 😝 😉

tak nech sa vám polepší,babuľky a zatím páčko 😵 😵 😵
všetky vás pozdravujem 🙂 🙂 🙂

jáj ešte na Soni-z Neurolu ti býva zle ?? 😕 😕 práve naopak,dáva sa aj na žalúdočnú nervozitu 😕 😕 😕
tak si potom vypýtaj u psych.iné aniolytikum/Lexaurin,Oxazepam,Rivotril alebo trebárs Elenium-to je úplne najslabšie,vôbec neutlmuje,len mierne skľudní 😉 /

alika54
30. dec 2009

ahojte,,,Srdcko sme len u starkej boli takze nabuduce ked pojdeme ti dam vediet 😉 ,,,Andy ked ja som myslela ze uz ked som tak dlho bola v poho ze bude len lepsie a nieze sa mi zle dni vratia 😔 ,,,ale jasne ked treba tak frontin dam,,,na hrdinku sa nehram 😔 😖 ,,,,vsetky zdravim,,,,inak hrosku som tu nevidela 😕 ,, a aj u nas je pekne bielo,,,idem deti nahnat do kombinez a pojdeme na postu sa prejst,,,uz tyzden tam mam zasielku a nie a nie sa tam dokopat 😉

zazvorka
30. dec 2009

Ahojte baby,ja som bola vonku so psom a take nijake pocasie je 😖 a po snehu ani stopy.

kamilka.c
30. dec 2009

Ahojte hlasim sa ze som ziva 🙂 nejak mi nefunguje mozog neviem ani co vam napisat ale citam vas nakukavam ake ste rozkecane perfektne... ja beriem lieciky a tag od zajtra zvysenie davky AD vsetko ide tak pomalicky aj cas
a vysporiadavam sa zo zivotom 😝 😉
inak trcim doma, stale kaslem ako babka , malinka sla na vandrovku k starim rodicom tak kaprujem 🙂 stale by som spala cez den a v noci to nechce ist 🙄

monca007
30. dec 2009

ahojte kamilka ani mna mozog neposlucha robi si co chce ale musime vydrzat ja idem na buduci tyzden po troch tyznov na kontrolu tak uvidim v noci tiez zle spim a rano by som spala a spala ☹

soniada
30. dec 2009

andy, lebo ja som neurol velmi dlho nemala, aj rok asi ...ale predtým ked som si dala tak raz za tri mesiace tak mi vobec nesadol..aj ked som nanho nabiehala tak mi bolo len spatne,neviem ci z neho alebo celkovo z adciek brala som to naraz... teraz ho uz vobec neberiem...ale keby bolo treba tak hej , na zaciatku som brala podla potreby, vies ty co , ja som mal 19 vtedy mna ti vobec nenapadlo ze nejake tabletky mozu aj nesadnut a ja som to brala ako dr povedala a povedala ze to prejde tak som brala dalej a preslo ..ja som netusila ze nejake tabletky nesadnu😀 😀

ali tak to si asi vedela co je v tom baliku, lebo ja ked mam nieco na psote tak ja zvedavec na to myslim, kto mi len co moze posielat, lebo mi nema kto čo .. 🙂 jasne verim ti ze si si myslela ze uz bude len ok, aj ja si myslim ze uz bude ok a si predstav ze umna pol roka bolo a zrazu idem autom a prislo mi tak spatne ze som myslela ze sa do minuty zblaznim a ze vyletim s autom na pole 🙂 tiez som tomu nechapala..ale tak ..postupne sa bude ten cas co ti bude lepsie predlzovat a casovy rozdiel medzi uzitim barlicky bude dlhsi a dlhsi 😉

kami spi kolko len sa ti chce a kolko potrebujes a nemaj z toho vycitky ze nic nerobis, proste spi vela vela..je to fajn...mozes aj za mna lebo ja chodim stale do prace 🙂 lieciky nech rýchlo zaberu...

no ja uz som tu nespavost hodila na spln, doteraz som pomaly ani nevedela ze nejaky spln je ale ked uz ste napisali tak ja to rada hodim na spln a nie na depku..lebo ju uz nemam, teda necitim 😉 😉 takze to bduem sledovat ci aj buduci spln bude rovnaky 🙂

no veru vonku je pekna hmla ledva som trafila z prace aj to len tak popamati 😀 😀 😀
zajtra idem zas do prace ach jaj ..asi iba ja vsak? nevadi...

zazvorka
30. dec 2009

Ahojte takto vecer.Este sa mi nechce spat,tak som dosla sem nakuknut.Veru aj mna taha cez den na spanok a bars kedy s mojou 2 rocnou dcerkou pospim na obed 😝

zazvorka
30. dec 2009

Mala mi dnes na obed nechcela spat tak vecer zalomila v momente 😵

adapo
30. dec 2009

Ahojte kočky, som tu po dlhom......... čase. Ja sa mám ok, len to točenie hlavy ma štve. A som strašne unavená, lebo malý sa zobúdza v noci každé dve hodiny na papanie a asi mu pôjdu aj zúbky. Všetky vás pozdravujem a prajem všetko naj do nového roku.

soniada
30. dec 2009

zazvorka , cez obed sa spí najlepsie..mmm...to som zrovna v praci po obede tak ledva vidim na pc co sa mi chce spat 😀
adapo, my sa nepozname asi...ale aj tak zdravim..tak to ti verim ze si unavena...cez den spavas s nim? uf zubky tak to buderusne obdobie..pevne nervy a vela sil..

ercinka
31. dec 2009

Ahojte kočky 🙂
Neviem spať, robím seminárky, tak som nakukla 😀
Adapo, ani my sa nepoznáme, myslím, alebo ani som nevnímala, keď mi bolo úplne nanič 😝 , ale ešte som nezabudla, keď malému išli zúbky, tak to si potom ľahni cez deň, no mne sa radí, ako keby som to ja bola robila 😀 😀 😀 Zázvorka správne, tak to má byť, aj maminky si zaslúžia odpočinok...
No dnes máme Silvester, ja som kúpila sebe a malému detský šampus, normálne sa naň teším, no viac ako synátor 😅. Ako budete silvestrovať? My ideme ku sestre, tá má dve deťúrence, tak to bude bengal, len nech sa zabavia. Veď o to ide na silvestra 🙂

zazvorka
31. dec 2009

Vsetkym krasneho silvestra a stastny novy rok bez depiek!!!

kamilka.c
31. dec 2009

Nech sa starost vsetka zrusi a nech vladne pokoj v dusi.Co bolelo nech sa zhoji,co tesilo nech sa zdvoji.Aby boli v Novom roku iba slzy stastia v oku.Stastny Novy rok 2010, vela lasky, zdravia, splnenych snov zo srdca zelam!

hroska
31. dec 2009

Ahoj kocky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

tu soooooooom, 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
zasa som bola u rodicov, tentokrat, ale nie na navsteve, ale na pohrebe 😢 😢 ☹ , umrela mi teta, bola to vlastne mamina sesternica, ale ked umrela moja starka, tak ona nam ju plne nahradila. Takze nic moc Sviatky 🙄 🙄 , bola som z toho 2 dni mimo a este aj PMS do toho, no depka jak vysita. 🙄 🙄 ☹
Teraz som Vas precitala, dost som zameskala.....

Mam fofr 😨 😨 😨 i, ale este sa dnes ozvem a mam skvely typ na podporu aktivity a proti stresu..... tak sa teste..... 😉 😉 😉 😉

Zatial pa, pa 😎

hroska
31. dec 2009

Soniada, dakujem, za poucenie s tym zvysovanim a znizovanim AD, vidno, ze uz mas velke prakticke skusenosti 😉 😉 😉 😉 😅, ja beriem 5 mesiacov. Lepsie mi zacalo byt az po 3 mesiacoch, ale PMS ma vzdy polozi na podlahu 😝 😝 😝 😝 😝

No kocky, takze ten slubeny typ je .................. GINSENG ROYAL JELLY - je to nieco ako vyzivovy doplnok, ktory obsahuje zensen a matersku kasicku, dostat ho bezne v lekarni, su to ampulky, ktore rano nalacno vypijete, teda 1 denne, je ich tam 10 ampuliek, cena okolo 3,50 eur (105 Skk). Pomaha to zvysit koncentraciu, presnost, fyzicku vydrz, znizuje unavu, spomaluje proces starnutia 😨 😨 😨 😨, upravuje cinnost criev, znizuje hladinu cholestrolu. Navyse funguje aj ako afrodiziakum 😨 😨 😨 😵, co pri tych nasich SSRI moze byt uzitocne 😀 😀 😀 😀 😝 😝 : 😝. Je to fakt bombaaaaaaa, a navyse prirodne, ale ucinne, mozem potvrdit, behala som jak raketa, ked som to uzivala. Uz som si to zasa kupila, ale uzivam teraz Aloe Vera (inak tiez super) a ked skoncim nastupujem na zensen. Ale neodporuca sa tehotnym,dojciacim, astmatikom, ludom s vysokym krvnym tlakom a alergikom na matersku kasicku a pel. 😨 😨 😕

Andy, aj Tebe ho odporucam na vykonnost 🙂 🙂 😉 😉 , lebo Ty to potrebujes, byt ready kazdy den 😵 . Inak dakujeme za vysvetlenie toho "pseudohrdinstva", ale ja som si fakt myslela, ze ked mi je blbo a nedam si Frontaka, tak som vitaz 😨 , ale mate pravdu, je to blbost takto uvazovat 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 . Niekedy proste potrebujem, aby mi niekto rovno z mosta do prosta povedal, ze moj postup je blby a da sa to aj tak, ci onak.....