Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mm103
23. jún 2017

@layla1 a dôvod ti povedala? však slniečko je vitamín d... fúha...

mikimavka
24. jún 2017

Mne prisiel pred par dnami mail od Dovery, kedze som ich poistenec a bolo to ohladom liekov, ktore sa neznasaju so slnkom, a boli tam antibiotika, antidepresiva, ale aj lieky na cholesterol, na bolesti, ... takze to by sa asi nemohol opalovat nikto. Ja mam este aj alergiu na slnko a kazdy rok chodime s detmi na dovolenku, nie pri more, ale na Slovensko na kupaliska a nijako sa pred slnkom neschovavam. Nelezim na lehatku a neopalujem sa, lebo to sa pri detoch neda, ale stale sme vo vode, a tam sa samozrejme opalim. Mavam potom drobne vyrazky na rukach, ale nebolia ani nesvrbia, tak to neriesim.

layla1
24. jún 2017

@mm103 nie iba to, že do solárka by si nemala chodiť ak berieš AD, a aj na slnko si treba dávať pozor.

saryova21061974
25. jún 2017

Ahojte,začala som brať alventu,za aký čas mi zaberie?

matag
25. jún 2017

@saryova21061974 ahoj ja ju beriem 21 den, davku 225 mg, rana su este horsie a dost sa mi zvysil tep, ale pocas dna to uz je lepsie. A aku davku mas? Ja som bola doteraz PN ale od zajtra uz nastupujem do prace tak sa obavam ako to dopadne 😒

saryova21061974
25. jún 2017

@matag Ahoj,som rada,že si odpísala,mne psychiater dal 2x denne 75mg,beriem ju od piatka.

matag
25. jún 2017

@saryova21061974 a chodis aj do prace? Ja som mala rano 150 mg a poobede 75 mg ale nemzem spavat, tak mi dal celu davku rano.

saryova21061974
25. jún 2017

@matag Ty máš riadne velkú dávku,ja na tep beriem lieky.Mala som ho vysoký aj predtým. Rana sú strašné to sa mi nechce ani žiť.

saryova21061974
25. jún 2017

@matag momentálne som doma,som zamestnaná u manžela,ale už budem musieť nastúpiť o týždeň do práce.

saryova21061974
25. jún 2017

@matag a z toho mám veľký strach,že ako to zvládnem.

matag
25. jún 2017

@saryova21061974 ja Alventu beriem uz treti krat, vzdy po vysadeni sa mi uzkosti po nejakom case vratili. Tie prve dva -tri tyzdne je horsie potom sa to pomaly zlepsuje. No ja som z tej uzkosti zacala mat uplne pocity derealizacie a to bolo pre mna najhorsie. Este to trochu pocitujem ale je to lepsie.

saryova21061974
25. jún 2017

Ja som predtým brala Velaxin a tiež sa mi po vysadení všetko vrátilo,už som si povedala,že nikdy viac nevysadím.Tak ta derealizacia to musi byť fakt zle,hlavne,že ti lieky zabrali,dúfam,že aj mne čim skor zaberu.

saryova21061974
25. jún 2017

@matag Po akom období sa ti to vrátilo? Čo tomu predchádzalo? Mne sa to vrátilo asi po 8 mesiacoch,ale ja som zažila strašný stres,tak si myslím,že aj ten k tomu dopomohol.☹

matag
25. jún 2017

@saryova21061974 prvy krat som dostala uzkosti a paniku pocas vysokej, potom som rok bola 2 roky bola bez, potom po porode a teraz opat 😢

saryova21061974
25. jún 2017

@matag Tak to máš asi tak ako ja.A ako zvládaš domacnosť? Ja som predtým rada varila a piekla a teraz to neznášam,o upratovaní ani nehovorím.

matag
25. jún 2017

@saryova21061974 no ja som rozvedena, ale zaciatky boli tazke, este an teraz rano sa musim do vsetkeho nutit a predtym mi to nerobilo ziaden problem. Prve dva tyzdne sa mi uzkosti zintenzivneli, tlaky v hlave som mala, rano som bola ako opita, to bolo dost tazke, uz sa to pomaly zlepsuje. A ty mas nejake neziaduce ucinky?

saryova21061974
25. jún 2017

@matag Do všetkého sa musí nútiť,všetko robím nasilu.

saryova21061974
25. jún 2017

@matag zatiaľ nie,ale ako som pisala beriem alventu len od piatku.Dúfam,že ani žiadne nepridu.

matag
25. jún 2017

@saryova21061974 a manzel ta podporuje?

saryova21061974
25. jún 2017

Manžel je fajn,prave on ma odviedol k psychiatrovi,lebo už som mu povedala,že nech ma radšej zabije,keď mám takto žiť.Strašné mi pomáha,keď sa spolu rozprávame.Ty sa maš ským porozprávať? Rodičia alebo detí ti pomáhajú?

matag
25. jún 2017

@saryova21061974 dcera ma len 7 rokov tak ta vidi na mne ze mi nie je dobre. Tata uz nemam ale mama ta ma podporuje. Ja sa stale zaoberam myslienkami, ze sa z toho nedostanem, ze som blazon ked musim jest lieky, a ze uz sa toho nikdy nezbavim, aj ked viem ze to je najhorsie na taketo stavy.

saryova21061974
25. jún 2017

@matag Také isté myšlienky mám aj ja,ale skús čitať na forách koľko je takých ľudi ako my. Myslíš,že sú všetci blázni? Depresie a úzkosti z nás nerobia bláznov,veď mi normálne fungujeme a to blázni nedokážu.

bernusha
27. jún 2017

Ahojteee....niekto kto berie Sertralin? Kedy ste citili zmenu? Vdaka...🌸🍀

mikimavka
27. jún 2017

@bernusha ahoj ja, mam to poznacene na 24. den to uz bolo uplne OK, ze presli vsetky priznaky, neziaduce ucinky a uz som dokazala uplne normalne fungovat, tesit sa z dna, a normalne jest

mikimavka
27. jún 2017

Ahojte, pisala som to aj vyssie ako odpoved Bernushi, ze beriem Sertralin a na 24. den zacali uplne ucinkovat tabletky. Uz je to tri tyzdne odvtedy, a bolo mi odvtedy uz uplne super, zacalo mi chutit jest, prestali telesne priznaky depresie, vsetky NU sa stratili a konecne som normalne fungovala... az do dnes. Zobudila som sa na to ze som dostala kramy, a zase som sa zobudila spotena, potom zimnica, prehnalo ma, a tak som si dala k AD aj polku Lexaurinu... lebo opat sa nedokazem najest... a napadlo ma, ze som si vcera zabudla dat tabletku a teraz neviem ci je mi naprd z tych kramov alebo mi to mohlo sposobit to, ze som si zabudla dat vcera tu tabletku. Mate nejake skusenosti s tym prosim?

saryova21061974
27. jún 2017

@mikimavka to bude skor tymi kramamy,AD podľa mňa učinkuje dlhšie,to že si včera zabudla zobrať by nemalo taky vplyv.

mikimavka
28. jún 2017

@bernusha ahoj uz pocitujes zmenu pri tom sertraline? Kolko ho beries?

mikimavka
28. jún 2017

@saryova21061974 dakujem za odpoved. No ani neviem co je horsie ci lepsie. Ci to ze by mi to spravila jedna zabudnuta tabletka alebo kramy...lebo ak mam takto prezivat kazde kramy tak konec...vcera som nic nezjedla, co mi bolo cely den zle a nechutilo jest a dnes som zase od 6 hore, navaly tepla neskutocne a zle od zaludka tak urcite zase do seba nic nedostanem. A to mi bolo uz tri tyzdne uplne super.

A chcela som ti napisat k tomu upratovaniu a vareniu, ze si to predtym mala rada a teraz to neznasas, tak ked ti zaberu uplne tabletky tak sa ti aj chut na taketo veci urcite vrati. Ja som to tiez tak mala, mesiac som nebola schopna doma nieco spravit, upratat, varit uz vobec, kedze mi nechutilo jest, ale ako zacali ucinkovat tabletky, tak sa mi vratila aj chut na vsetko.

sardinka336
28. jún 2017

@mikimavka vynechanie jednej tabletky nema vplyv....učinnu latku mas stale v krvi.
Hormonalne zmeny často sposobuju vykyvy nalad, smutok, depresiu...čiže tvoj stav davam do suvisu skor s cyklom.

mikimavka
28. jún 2017

@sardinka336 Dakujem za odpoved. No len dufam ze to odteraz nebudem mat takto kazdy mesiac. Ste tu niektora s tymto problemom? Ze je vam uplne super pri uzivani AD ale pride cyklus a je vam na h....?