Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

filipal
5. jan 2010

Momin, ano, vyborne, chod k lekarovi a napis nam
ako pokracujes....
neboj bude lepsie... 🙂

monca007
5. jan 2010

ahojte kocky ja sa hlasim uz v ad zacali ucinkovat uz je to lepsie a lepsie no nechcem to zakriknut prisli sme akurat z chaty boli sme tam 3dni chalani sa tam vyblaznili na snehu my z muzom tiez vo stvrtok idem k doktorovi tak uvidim Momin dobre si sa rozhodla cim skor tym lepsie ja som to odkladala 6tyzdnov a banujem ze som nesla hned v jednom casopise som citala o Janovi Kronerovi krory tiez trpel depresiou vravel ze nase telo je ako chemicka tovaren pride v nej k skratu a dojde k depresi a uskosti potom ju treba doplnit len chemiov 😉

emsi
5. jan 2010

Ahojte želám Vám všetkým lepší nový rok ako bol ten predtým, hlavne veľa slnka - pre nás je to to najlepšie, pochopenia a kopec lásky.
Už som tu dávno nebola, lebo niet kedy. Stále chodím do práce, a po sviatkoch sa nejako n eviem dostať do "pôvodného rytmu". Som unvená a trochu sa musím premáhať na bežný pracovný deň. A to v práci sa zavádza nový produkt, tak nervy do pozoru....
Je mi ľúto Inkinka čo sa ti prihodilo, mne zomrel otec pred 6timi rokmi mesiac pred Vianocami, mala som vtedy 4 mesačnú dcérku, a ju si užil ako prvé vnúča len 2 mesiace, lebo zvyšok bol v nemocnici. Tak viem, aké to je.
Najviac mi je ľúto, že si malú neužil dlhšie. Chce to len čas. Uvidíš.
Na budúci týždeň idem na kontrolu k lekárke a asi jej navrhnem, aby mi zvýšila dávku dennú na 75mg. Necítim sa nejako vo svojej koži už asi týždeň. Možno je to len prechodne, ale veď uvidím do buduceho týždňa ako to so mnou bude.
Sviatky prebehli v pohode, celkom aj stačilo, lebo ručička na váhe sa povážlivo posunula o niečo ďalej smerom hore., uf. Ale na diéty nemám vlohy, tak len trocha obmedzím sladké a možno si kúpim väčšie nohavice. 😀
Tak sa zatiaľ majte fajn, zdravím Vás všetky dámy...

srdcko81
5. jan 2010

Ahojte kocky-tak vsetko dobre v novom roku a hlavne vela pozitivneho myslenia 🙂 🙂 🙂
no mne sa akosi nechce ani na net chodit-normalne som si odvykla 😉 A uz som opat v pracovnom kolotoci len akosi sa nemozem teraz dokopat ku skladu-boze asi ma trafi-zase to budem co najdlhsie odkladat a potom budem pred danovým zurit ako pitbull 😝
No ja som tiez mala akusi krizu cez sviatky-nebolo mi akosi dobre-ale neboli to ani stavy paniky-len akosi ma chytali uzkosti a viem aj z coho.Mame v rodine problémy a ja si to az moc pripustam-hoci sa ma to az tak netýka-no alwe to uz je moja povaha-a potom samo ze sa mi to odrazi aj na psychike.
Inkinka-to mi je luto-co sa stalo s ocinom-no ale ver ze aj keby sa to stalo v oktobri tak by Ta to cez sviatky bolelo viac-pretoze by si spominala na tie predosle este s nim.
mne otec zomrel v auguste 2001-prve vianoce boli hrozne a odtvedy ma to akosi ani nebavi-a stale ratám a uz sme mali vianoce deviate co sme bez neho-a este stale spominam na tie ked este bol s nami a vsetko bolo ine....No to je ale zivot-aj ked niekedy to dost dobre nechapem preco to tak musi byt-a zamýslam sa na tým akoby som to mohla zmenit-ale k nicomu to fakt nevedie. 😔

alika54
5. jan 2010

ahojte,,,vsetky vas chcem len pozdravit 😉 ,,,,dufam ze sa mate fajn,,,ja ani ne no koncom mesiaca idem na kontrolu tak uvidim co mi doky povie a ci mi nezvysi davku radsej 😝 ,,,, inak nic nove,,,deticky si uzivaju sneh, chodime na lyze takze ason nieco pozitivne 🙂 ,,, a ako ostatne??? Andy,Filipal, Hroska,Kamilka kdeze ste? 😉 Srdcko takze to mas perne v praci co? drzte sa vsetky,,,pa 🙂

zazvorka
6. jan 2010

Ahojte,aj u vas tak krasne nasnezilo?Asi dnes oprasime sanky a pojdeme von 😵

zazvorka
6. jan 2010

Momin a kamilka ako vam je?Lepsie?

kamilka.c
6. jan 2010

ahojte
ahoj zazvorka 😉
no sniezik ako aj prisiel tak aj postupne odchadza na sanky to veru nie je tu v okoli ale na Kolibe by to slo 😉 alebo taka Pezinska Baba....ale nemame sanky a mala kasle uz ako chronicky ale este mame 5 dni volna od pondelka praca, skola... ako iste aj vy mozno ja viac 😅 zlenivela som pocas toho ako sme doma ved uz od 23tieho....tak som zvedava ako sa vratim do toho bezneho kolobehu tyzdenneho snnad to nebude prilis krute
a bude mat okolie trpezlivost so mnou
buduci tyzden mam kontrolu.....ako sa citim ?? unavena stale by som spala hruuza
kazdopadne nie som taka nervozna a nepremyslam tak precitlivelo nad vecami ale mysel i tak stale pracuje a vsetko chce isty cas tak sa snazim byt trpezliva apson, doma maju so mnou strpenie aj v rodine tak aspon ze tak mi to ulahcuju aby som sa necitila nejako neschopne.Valame sa v trojici 😝 🙂
pekny zbytok dna prajem vvsetkym

a vam je ako ako sa citite ?
ja vas chodim citat ale nejako nie som v tej faze vediet reagovat ci napisat cosi zaujimave tak ani neprispievam chyba mi to pisomne "crevo" asi 😀

maria62
6. jan 2010

Ahojte kočky 🙂
Ako sa darí nejako to tu ubúda čo oddychujete či ako? Dnes u nás riadne nasnežilo a teraz večer aj taky dážd no to bude zajtra zase horor na tých cestách ale ináč v pohode voľno už prešlo a zajtra zasa práca.
Kamilka ty učíš, že si mala toľko voľna či čo robíš? To si si naozaj oddychla ale nezávidím ten začiatok práce po takej dobe ale nech sa darí hlavne zdravie.
Hroška ty čo nepíšeš ?
Pozdravujem všetky babenky držte sa 🙂

tygra
6. jan 2010

ahoj babulky,ja som tu nova...precitala som si vela prispevkov o vasich skusenostiach s antidepresivami,ja patrim tiez medzi vas 🙂 pred 4rokmy,som zacala pocitovat busenie srdca bolo mi stale na vracanie a nemohla som jest,triaslo sa mi cele telo a stale mi bola zima,moja obv.lekarka mi predpisala xanax a citalec,citalec som vobec nebrala a zostala som len na xanaxe,bolo mi dobre,postupne som si xanax dala obcas,ale pred rokom sa mi to vratilo,tak som navstivila psychiatricku.predpisala mi spitomin 3krat5mg a obcas xanan0,5mg sr,ale zacala som si ho davat denne,pretoze som mala hrozny stres.teraz som zacala novu liecbu antidep,coaxinom.a spitominom,citala som prispevky od andy,je nam oporou.prosim nikto z vas nema skusenosti s coaxinom?dufam ze moja liecba bude uspesna a ja sa budem citit dobre ☹

ercinka
6. jan 2010

Ahojte.
Vitaj Tygra 🙂 No v týchto liekoch ti ja neporadím, ja mám Ixel. A liečba bude určite úspešná, to je jasné, pozri sa na nás ostatné. 🙂 Veď to ale asi poznáš, ten úžasný pocit, keď ráno vstaneš a "nič" ti nie je, je neopísateľný. A tak ti potom bude, len nech lieky zaberú, tie začiatky sú nanič.
Ja som po kontrole a znížili mi dávku 😀 na polovicu, tak som spokojná a bavil sa so mnou ako s človekom 😅 😅 😅
A musím sa pochváliť prekvapením od môjho manžela 😎 , za štátnice si mám vybrať dovolenku, kam by sme išli. No váham medzi Tureckom a Egyptom, ale tak sa teším ako malé decko. No nečakala som to 😅 L A môj syn tam chce tobogány, takže Filipal, nasledujem ťa v cvičení 😀
Dávno tu nebola ani Andy, Hroska...
Tak vás všetky pozdravujem a pracujúcim pekný deň v práci

momin
7. jan 2010

zazvorka diky ze se ptas... jeste sme se neodhodlala nikam jit... takze tak nejak porad stejne..
Jinak snehu je tady taky hromada... a porad nechce prestat padat.....

tygra
7. jan 2010

ercinka ahoj,dakujem za privitanie 🙂 ty sa mas,ze ta caka dovolenka,aspon si oddychnes a budes mat plnu hlavu uzastnych zazitkou 😀 mas pravdu,ze ten pocit pohody poznam,ale momentalne som na tom opacne ☹ zacala som liecbu,mam zavrate a je mi stale na zvracanie,uz ani neviem ci z liekov,alebo mi stale pracuje psychyka zle 😨 ,ale ja stale verim,ze to bude o.k,nemozem sa predsa citit hned fit,ked som zacala liecbu len 4.1.ale ja by som to brala 😀.kocky ktora ma skusenisti so spitomininom a coaxilom?Andy prosim ak mate skusenosti od pacientov,dajte mi vediet.dakujem

zazvorka
7. jan 2010

Dobre rano.Tygra ahoj 🙂
Ako sa dnes mate?U nas je take pocasie nijake,chyba mi slniecko 😒

zazvorka
7. jan 2010

Momin posielam ti vela sily 😉

sasilinka
7. jan 2010

Ahoj holky,
zdravim Vas vsechny.

Ercinka,
chtela jsem se zeptat, po jake dobe Ti snizili IXEl na polovinu. ja ho taky beru a snizila jsem si sama po 10 mesících na 2x25 mg.

tygra
7. jan 2010

zazvorka naozaj dnes mame krasne pocasie 😀 slniecko nam krasne svieti,keby nam tak svietilo stale a aj bolo o nieco teplejsie...

ercinka
7. jan 2010

sasilka, ja som brala 1,5 mesiaca 2x50mg a teraz mi znížil na 1x50mg. Toto mi povedal, že už budem brať dlhodobo, že uvidíme ako budem, podľa toho záleží do kedy. Ale ani nechcem vysadiť, už som sa poučila.
10 mesiacov to ešte neberieš dlho, baby by ti tu povedali ako dlho berú, ja som brala predtým Cipralex 10 mesiacov, po vysadení sa mi depresie vrátili a oveľa horšie, takže už nebudem riskovať.
Poradila by ti Andy, len tu už dávno nebola.
Momin tak ti prajem veľa síl a veľa oddychuj ak sa dá. Aj to pomáha, aspoň mne.
Tygra, ja som prvé dni vracala a chudla, aj som to tu spomínala, hrozne mi bolo zle, len som spala. Ale už po dvoch týždňoch sa to zmenilo. Len vydržať musíš a prejde to.

maria62
7. jan 2010

Ahojte pozdravujem všetky dievčatá aj tie nové 🙂
Tak u nás dnes hmla a trošku sneží aj s daždom takže nič moc a strašne sa šmýka.
Tygra prajem ti dobrý štart do liečby je to ťažké ale treba vydržať všetko sa dá len treba chcieť a ked príde tu Andy tak určite napíše alebo ostatné dievčatá.
A kde ste všetky nejako sa strácate 🙂
Držte sa pa

zazvorka
7. jan 2010

Tak mi sme boli dnes sa trocha posankovat a asi pojdeme aj ked dojde muz.Treba si uzit ten sneh kym je,lebo ma sa vraj uz zacat topit.Ale ja aj tak mam najradsej leto a slniecko 😵

monca007
7. jan 2010

zdravim vsetky kocky dnes som bola na kontrole zvysil mi z mirzaten z 30mg na 45mg a spitomin mi zostal na 5mg 3x1 o mesiac na kontrolu 😉 Tygra zdravim Ta ten spitomin beriem skoro mesiac vyhoda je v tom ze nie je navykovy sice dlhsie trva kym zaberie ale tiez aj ako komu 😝

sasilinka
7. jan 2010

Ercinka,
dekuji Ti za odpoved.To jsi teda nebrala dlouho plnou davku. Ja brala 10 mesicu 100 mg a potom jsem to snizila sama na 50, to uz beru 2 mesice. K tomu mam ale jeste Deniban. To snizeni jsi pocitila? Staci tech 50? Me leky nevadi. ale zpovcatku jsem jeste brala Esprital a hodne jsem pribrala. Puvodne jsem mela podvahu a ted jsem tlusta. Nevim, jestli to muze byt i po IXELu, protoze Esprital uz dloiho neberu a nemuzu porad zhubnout.

andy.a
7. jan 2010

čaute,bola som tu naposledy ešte minulý rok 😝 😝 😝

tak vás opäť všetky zdravím v Novom roku 😵 😵 😵 a želám hodne zdravia a šťastia a aby sa táto téma podľa Hrošky premenovala čo najskôr na "Veselé dievčatá " 😀 😀 😝

Tygra,Coaxil je úplne najslabšie AD,povedala by som,že je skôr anxiolytikum ako AD,lebo sa dáva zväčša na úplne najľahšie depresívne stavy,skôr teda na úzkosti 😉 ale zaraďuje sa medzi AD 😉
mnohým pacientom takáto liečba stačí,ale naozaj len na ľahké prechodné úzkostne-depresívne stavy 😕

Sas,tých 50 mg Ixel/2x25 mg/ je iba úvodná dávka,terapeutická je 100 mg,resp.aspoň 75 mg 😉
po Ixele by si nejako extra priberať nemala 😕

Monča,ty si po Mirzatene 30 mg nespávala,či prečo ti to zvýšili na 45 mg ?? 😕 😝 😅

Moni,šup-šup k Dr.,lebo ma fakt naštveš 😀 😀 😀 😠 😅 😕

Ercinka,ja som za štátnice dostala zlaté náušnice od našich 😉 😀 ty máš podstatne bohatší výber 😅 😕 😵 😵
o MM som vtedy ešte nechyrovala 😝 😝 😝 ktovie čo by mi dal,on si na takéto veci potrpí,i keD na naše 10.výročie sobáša akosi zabudol 😒 ☹ je stále totiž v práci,aj na Štedrý deň,Silvestra robil,takže my sme v podstate akoby ani nemali,lebo len ja s deckami,to sa mi akosi neráta...i keď som mala dovol.,bolo to o ničom 🙄 🙄 😝

maria62
7. jan 2010

Ahojte
Andy aj ja som bola bez manžela on je v zahraničí takže tiež to bolo o ničom ani som nevnímala, že sú sviatky až na ten zhon v robote. A ty už pracuješ takže po dovolenke asi ani neoddychnutá však? Ja som na tom dá sa povedať lepšie beriem seroxat ráno 20mg a frontin som vysadila iba niekedy ked mi je tak ťažko raz za týždeň si dám polku ale niekedy aj sa snažím bez neho, môj brat berie už viac ako 6rokov xanax aj seratlin či neviem presne ako sa tie AD volajú ale ten xanax berie každý deň už si naňho navykol ja som mu vravela či ho nevysadí ale zatiaľ to ešte neskúšal tak neviem ale lekárka mu vravela nech ho užíva ale že ho môže vysadiť .
Tak Vás všetky pozdravujem a držte sa 🙂

monca007
7. jan 2010

ahojte andy ano kvoli spanku mi zvisil na 45mg?

tygra
7. jan 2010

andy dakujem 🙂 za ten coaxil,doktorka mi ho nasadila podla mna preto,aby som si odvyklla od xanaxu0,5sr uz pred tym som si ho davala obcas preventivne,ked ma cakal tazky den,ale posledny mesiac som si ho davala kazdy den ☹ako dlho potrva kym coaxil zaberie?ale asi je to individualne,beriem ho len od4.1 a to pol tabl.rano a vecer ktomu spitomin5mg 3krat denne,ale uz vyse pol roka od buduceho tyzdna mam zacat brat coaxil cely rano a vecer,mam obavy ci to pomoze,ale asi doktorka vie aku mam diagnozu 😝

sasilinka
7. jan 2010

andy,
dekuji za odpoved, mam tomu rozumet tak, ze 50 mg. Ixelu nestaci a nezabira? Mela bych tedy brat zase 100 mg? Uplne na pocatku jsem brala 125 mg.

andy.a
7. jan 2010

Tygra,Coaxil zaberie niekedy aj skôr ako za ten týždeň-dva ako iné AD 😕 😝
ale pozor...užívanie je hnedď 3x1 tabl.alebo 3x2 tabl....tá 1/2 ráno a večer je akoby si nič nebrala 😕 😕 😕
dáva sa to na úzkostné ľahšie stavy,psychosomatické problémy a starším ľuďom s úzkosťami,lebo je bezpečný a dobre tolerovaný 😕

na odvykanie od sedatív sa dáva väčšinou Tiapridal/ten sa dáva aj alkoholikom pri odvykaní od alkoholu/...divím sa,že ti Dr.dala Coaxil 😕 😕 😕 ale zrejme chcela ten Xanax SR niečím nahradiť 😕 😕 😕 -aby si nebola úzkostlivá,tak zrejme zato...len to dávkovanie sa mi nepáči 😨 😨 😨

Sas,ak vysadzuješ Ixel,tak je to OK,ale teraz v zime by som neredukovala ani nevysadzovala AD 😉

Mária,hej,len ty máš veľké deti a ja batoľa a hyperaktívneho škôlkara,ty si už bola na stužkovej...tak u nás boli tie Vianoce bez tatina trocha iné 😕 😕 😕 keď som im denne vysvetľovala,že MM je v robote... 😝 😝 😝

Moni-to malo byť Momin adresované 😉 😉

Ercinka,ty si brala 1 a pol mesiaca normálnu dávku 100 mg a potom ti znížil na 50 mg ?? 😕 😕 😕
či som to nejako zle prečítala ?? 😕 😕

tygra
7. jan 2010

andy ty si tu naozaj pre nas velkou oporou 🙂 a hlavne pre nas zaciatocnicky,ktore sa citime ustrachane z tych novych tabletiek a citime sa zle ☹ som uplne zmetena s tych liekov,doktorke som vravela,ze sa bojim silnych ad,tak mozno preto mi dala coaxil,co mam teraz robit s tym davkovanim?chcem byt v pohode ☹ si zlata,ze mas s nami taku trpezlivost 🙂

andy.a
7. jan 2010

Tygra,užíva minimálne 1-0-1 ,prípadne aj 1-1-1 😕
tie závrate a pod.,čo popisuješ ,by ani nemali byť po Coaxile resp.Spitomine,ale skôr ako abstinenčné príznaky,keď si náhle prestala brať ten Xanax....keď si ho užívala dlhšie,tak by sa mal vysadzovať postupne... 😕 😅

a Spitomin...tam sa dávka postupen zvyšuje,to máš brať hneď 3x5 mg ??????? 😕 😕 😕

nemáš to brať náhodou naopak-Coaxil 3x denne 1 tabl.a Spitomin 1/2 ráno a večer ???????
lebo tak by to malo byť 😝 😝 😕 😕 😨 😨