Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

elissa88
19. aug 2017

@tslobik podľa mňa mozes vyhodit ta nemôžu.Drzim palceky a napis ako si dopadla.

mia002
20. aug 2017

dievčatá poraďte pri ako ste sa cítili pri vysadzovani ad? a ako dlho ste brali menšiu dávku.

sarah275
20. aug 2017

Dobrý deň,
bola mi diagnostikovaná ťažká depresia a schizoafektívna porucha.
Už rok sa liečim antidepresívami, chodím aj na terapie ale zatiaľ mi nič nezaberá. Trpím absolútnou emočnou plochosťou, nepociťujem radosť, lásku, smútok ani žiadny iný pocit. Samozrejme ma rodina podporuje v liečbe no nevedia sa zmieriť s mojím stavom. Som absolútne izolovaná od okolia, práve kvóli tým pocitom. Je tu niekto kto má podobný problém. Ja sa už rok takto trápim a je to začarovaný kolotoč s ktorého nie sa dostať von. Mám len 24 rokov a vždy som bola usmiata žena plná energie. Ďakujem

anamis3
20. aug 2017

@mia002 ahoj.Ja som vysadzala postupne,pod dohľadom mojej lekárky.Zacinala som tak, že som brala najprv každý druhý deň 75 mg, keď mi došlo balenie tak mi napísala 32,5mg, tiež som brala každý druhý deň.A potom som už vysadila úplne.Pri vysadzovani som sa cítila normálne, žiadne nejaké divné stavy.

anamis3
20. aug 2017

@sarah275 mám inú diagnózu ako ty,ale jedno máme spoločné.Tieto choroby sú behom na dlhé trate.Drzim ti palce aby ti čím skôr bolo lepšie a treba veriť, že to aj tak bude.

sarah275
20. aug 2017

@anamis3 ďakujem krásne za odpoveď. držím palce pri liečení.

najkusko1111
20. aug 2017

Ahojte.vcera som pisala ten prispevok ze mame ist s muzom na svadbu vecer.nakoniec som to dala..a bolo super.az skoro do druhej sme boli a ked sme tancovali v noci vravim muzovi toto som ja taka stastna a vesela.dokonca som sa tam aj super najedla.uz sa mi aj smial ze nech tolko nejem.ten smutok co byva,to je ta choroba..ma to aj on so mnou tazke niekedy.ale hadam to dame spolu

mm103
20. aug 2017

@sarah275 ahoj neboj určite sa to upraví čítala som že oproti schizofrénii je tento stav ľahšie liečiteľny len treba byť trpezlivý..ono celkovo lieky zaberajú vo všetkých prípadoch postupne a pomalšie a u každého Inak...ako sa ti táto diagnóza prejavovala?

ivka185
20. aug 2017

@najkusko1111 tesim sa s tebou ze si to dala aspon niekto zvitazil nad tou chorobou a prajem ti aby si mala vsetky dni take dobre.

sarah275
20. aug 2017

@mm103 moja diagnóza sa prejavuje hlavne tým že nemám žiadne pocity. Prestala som vnímať lásku, šťastie , smútok a všetko proste. Ja užívam lieky už rok naposledy mi bol pridaný ešte jeden liek ktorý by mi mal pomôcť, inak mi zatiaľ nezaberajú ja viem že je to hlavne o trpezlivosti, ale je strašne ťažké takto fungovať. Verím že sa postupom času môj stav zlepší ja mám jedno šťastie a to je moja rodina, to čo mi oni dávajú by som chcela dopriať každému človeku na svete, keby nie oni už dávno tu nie som.

mm103
20. aug 2017

@sarah275 ja tiež bojujem od 20tich rokov v podstate... tieto naše diagnózy sú veľmi náročné... človek sa musí nejako stotožniť a žiť..ja ti veľmi prajem aby sa ti polepšilo...

sarah275
20. aug 2017

@mm103 ďakujem ti veľmi pekne aj ja ti prajem hlavne šťastný život a ďakujem za povzbudivé slová

qidko
20. aug 2017

Ahoj dievcata konecne po 6.mesiacoch som si nasla cas sadnut a napisat vam.Vidim ze znova pribudli nove niky a je mi to hrozne luto.Ja len som chcela aby ste vedeli ze som uplne fit po psychickej stranke. Mam sa dobre a dari sa mi.Prajem Vam vsetkym skore uzdravenie a drzte sa . Myslim na vas a drzim palce

ivka185
20. aug 2017

@gidko ked sa smiem opytat ako si sa k tomu dopracovala ze si uplne fit nie zeby som ti to nepriala ale tiez by som chcela byt uplne v poriadku a prepac ze som si dovolila tykat.

ivka185
20. aug 2017

@qidko ked sa smiem opytat ako si sa k tomu dopracovala ze si uplne fit nie zeby som ti to nepriala ale tiez by som chcela byt uplne v poriadku a prepac ze som si dovolila tykat ti.

tslobik
20. aug 2017

@elissa88 Bola som dnes dve hodiny pred cestou k moru. Pichli mi apaurin, tak dúfam, že v aute zaspím

najkusko1111
20. aug 2017

@ivka185 a tak zas moje vecery byvaju vacsinou dobre..to sa citim uplne fit..len rana a doobedia..ved klasicka depresia.ale vcera to bolo ozaj fajn.som rada ze ma muz videl aj stastnu a nie len revajuce klbko nestastia.😲

najkusko1111
21. aug 2017

@mikimavka ahoj.no co skusas tu bezkofeinovu kavu?ja sice nie presne tu co nam bola odporucana.ale taku nescafe mi nasiel muz.a chut je super..druhy den skusam len bezkofeinovu.sice ma dost hlava pobolieva..ale hadam vydrzim..citala som na tych svojich liekoch ze ucinkuju horsie s kofeinom.bo kofein ta nabudi a lieky trochu maju tlmit.a ze to spolu zvysuje nervozitu .a to som presne aj ja ..taka nervozna a nepokojna..tak vyskusam aky tobude mat efekt.

anamis3
21. aug 2017

@najkusko1111 to bolenie hlavy som mala aj ja,ale potom prešlo a v pohode.Presne ako píšeš a ako som písala aj ja - lieky ťa majú ukľudniť a ty sa z kofeínom nabudzujes.Moja lekárka mi to hneď zatrhla, myslím pitie tej kávy presne pre tie účinky.

najkusko1111
21. aug 2017

@anamis3 mne to lekar nepovedal veru.ale som citala tak podrobne ten letak.tak som to tam vycitala..a ved ja som obe tehotenstva nemohla kavu ani zaliat.tak ma z nej napinalo..a dala som to..tak pre svoje zdravie to tiez vydrzim....kolko ta bolela ta hlava?nepamatas presne?

ivka185
21. aug 2017

@najkusko 1111 pridam sa k vam myslite ze pri ad sa nesmie kava mne to lekar tiez nikdy nespominal a to beriem ad 12 rokov ale kavu nescu pijem dve na den a hlava ma nejak extra neboli nehovorim ze nikdy ale zas neni to kazdy den.

najkusko1111
21. aug 2017

@ivka185 ja som to vycitala v mojich ad v tom letaciku.neviem ci je to pri vsetkych.mna hlava praveze teraz boli druhy den.zato ze tu kavicku nepijem.ale vyskusam..

mia002
21. aug 2017

@anamis3 môžem sa ťa ešte opýtať.keď si znižovala dávku ako dlho si brala menšiu dávku.

mikimavka
21. aug 2017

@najkusko1111
@ivka185
Ja som pila vzdy dve kavy denne, konkretne Jacobs Velvet, akurat teraz ked som zacala mat problemy so spanim, tak som prestala pit druhu, a pijem len jednu rano. A uz sa mi to upravuje, nemala som odvtedy take stavy, ze by som nemohla spat celu noc. Mne moja psychiatricka nikdy nepovedala, ze sa nesmie pit s AD kava a ked som jej povedala o tom nespani, tak mne praveze povedala, ze konkretne moje Lieky, teda Sertraline maju povzbudivy ucinok, nie ukludnujuci. Ukludnujuce su benzace ako Neurol, Lexaurin, ked vam busi srdce, mate vysoky tep,... ale depresia kedze sa najcastejsie prejavuje aj unavou, neschopnostou sa donutit vstat z postele a nieco robit, nechutenstvom, tak mne povedala ze AD maju praveze povzbudivy ucinok, aby ma nabudili, a bola som schopna normalne fungovat bez unavy. Tak ze mozno ked si dam neskoro kavu, tak v kombinacii s AD ma nabudi az moc, ze potom nemozem zaspat. Ale odkedy pijem len rano, v pohode zaspim. Ale chcem si kupit tu bezkofeinovu, lebo to mam taky ritual poobede spravit si kavu a chvilu oddychovat ked deti spia. Ale kazde AD asi funguju inak, na mojich nie je pisane nic o kave ze sa nesmie.

janefonda
21. aug 2017

@mikimavka ja mam tiež sertralin a pijem kavu. Ale je pravda, že keď som pila dve silné denne nerobilo mi to dobre. Teraz už pijem len jednu rannu kavu a aj to slabu a cítim sa fajn. Predtým som mávala problém zaspať, teraz už nie. Takže podľa mňa káva áno, ale s mierou.

mikimavka
21. aug 2017

@janefonda presne tak ☺

anamis3
21. aug 2017

@mia002 myslím, že to bolo tak mesiac.Nepamätam si presne.

anamis3
21. aug 2017

Každý to musí sám na sebe odpozorovať ako to je s tou kávou.Ja som nemohla spávať, čo pre mňa bolo strašné,tak som jednoducho tú kávu vysadila a hotovo.

tained
21. aug 2017

Bachove kvety

lucia_9
21. aug 2017

@sarah275 Ahoj.🙂 ak ti môžem poradiť.S depresiou a úzkosťou sa stretávam cca každé 3 roky. Trpela som pol roka nespavosťou.Bolo to hrozné.A je to hrozné vždy a za každým.Ale niekedy je to len v našej hlave.Niekedy nás niečo brzdí v tom šťastí...inokedy sa nám možno podvedomie snaží niečo naznačiť.Možno zmeniť stereotyp v živote...Aspoň mne to pomáha.V hlave sa mi už premietli všelijaké filozofické myšlienky.Pol roka cezomňa neprešla emòcia.Myslím taká vnútorná.Poväčšine to bol strach...ani neviem z čoho.Neužívam nikdy žiadne tabletky a nevyhľadávam žiadnu odbornú pomoc.Pretože už od mala mám sklony všetko rozoberať aj čo sa týka psychològie.Je to ťažké obdobie.Mne sa to opakuje dookola keď sa ocitnem sama a tým myslím sama (sama)!!!! Proste taká neopísateľná bublina kde vidím radosť ale necítim ju prečo..nedáva to zmysel.A potom sa nájde človek ktorý ma z toho dostane ani neviem jak.Zaberie mi čas kopa starostí až nemám čas myslieť nato čo somnou je.A zrazu sa teším,cítim,vnímam,riešim prkotiny ako bežný človek.Nič sa nedeje ,že máš 24.Prvý krát som to zažila v 12...potom v 16.A teraz znovu len už viem ako sa z toho pomaly dostávať 🙂 Určite sa nie je začo hanbiť.Viem ,že ťa to ničí.Ale musíš žiť ďalej.Zmeň nejak niečo...iná spoločnosť ľudí ...dobre naladených.Nejaké koníčky..aj keď je možné ,že ťa teraz nič nebaví ale skúšaj 🙂