Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

tygra
7. jan 2010

andy spitomin beriem uz vyse pol roka 1-1-2 vecer5mg a coaxil 1/2-0-1/2 prvy tyz.na buduci uz budem brat 1-0-1,ale davam si kazdy druhy den ten xanax 0,5sr a mam take stavy,ako su zavrat,triaska,pocit na zvracanie ☹ aach tak ja uz fakt neviem,ale asi som zavislacka na xanaxe 😖som asi velmi uskostliva a niekedy naozaj sa zbytocne stresujem ☹

momin
7. jan 2010

Holky jaky mate nazor na Neurol ? ?

majacska
7. jan 2010

ahoj tygra...pisete tu vela o tom xanaxe...tak ja som ho brala asi pred piatimi rokmi, a bolo mi od toho zle, tak som potom brala Citalec, a dnes som vyliecena....tak drzim Vam vsetkym palce.... 🙂

maria62
7. jan 2010

Ahoj momin, neurol je taky liek ako frontin a xanax takže kľudne ho môžeš brať ja som brala frontin a zabral mi a k tomu ešte aj AD a potom ten neurol pomaly vysadzať ked začnú AD učinkovať tak neboj bude to lepšie drž sa

hroska
7. jan 2010

Ahoj dievcata, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Tygra vitaj medzi nami, drzim palce, aby Ti AD cim skor zabrali, ano Andy ma s nami trpezlivost, je to obetavy clovek, ved kto by dnes nieco taketo robil len tak, pre nase modre oci, dajme si ruku na srdce, ktora z nas by vykonavala svoje povolanie bez naroku na odmenu 😨 😨 😨 Tygra neboj, urcite sa skonsolidujes 😉 , mas toho teraz vela - nove AD 😝 a do toho vysadzanie Xanaxu 😝 - takze tie potiaze to je jedno s druhym, coskoro to prejde, len si to nepripustaj a ked Ta mozem posmelit, tak presli sme tym vsetky baby co sme tu 😨

Sasilinka, dlho si tu nebola 😨 😨 😨 co s Tebou bolo 😨 😨 😨

Andy gratulujem k tej 10 - ke 🙂 🙂 😨 , to uz je teda celkom slusne dlhe partnerstvo 😨 , mna desinka caka teraz v marci, ale MM nie je moc pozorny, tak tajne dufam, ze si aspon spomenie 😝 😝

Inak ja som celkom O.K........., obcas sa vyrovnavam s tym, ze co sa to vlastne so mnou stalo 😨 😨 😨 , akosi si to stale neviem dat dohromady, ze som sa mohla az tak zdekompenzovat 😝 😝 😝 😝 😝, asi to bola nejaka zivotna kriza alebo co 😨 :-

Moja mladsia je chora - hnisava angina, tak som dnes cucala len doma, mala uz nema zaujem o citanie knih, hranie, zobrala si mobil a cely den hrala na nom hry, tak som aspon poutierala prach, povysavala a oprala 😝
Starsia isla s MM lyzovat. Aspon teraz vecer som sa bola na 1/2 hod prevetrat, aj som si zabehla 🙂 . Ten sport je fakt vyborny dievcata na nasu diagnozu........len dokopat sa k nejakym sportovym vykonom je trosku horsie 😝 😝 😝

andy.a
7. jan 2010

Momin,Neurol=Xanax=Frontin a pod...je to sedatívum,anxiolytikum,teda liek na úzkosť 😉
pri dlhodobejšom dennom užívaní je návykový ako všetky lieky podobného typu/benzodiazepíny/ 😝

Tygra a prečo si kombinovala Spitomin a Xanax ?? 😕 😕 😕
ten Spitomin sám osebe nestačil ??
ak nie,tak si mala brať nejaké slabšie SSRI ako napr.citalopram-ako píše Majka,nie rovno návykový Xanax...to si vlastne užívala 2 sedatíva súčasne
😕 😕 😕

povuma
7. jan 2010

pekny večer, ahoj andy..........hroska, ja sa premaham k sportu, tie zimne mam radsej 🙂 dcerke skore uzdravenie, nie je nic horsie, ako chore dieta, aspon mna to vzdy velmi rozhodi 😒 ....nemam nejako naladu na vypisovanie, tak vam aspon posielam pozdrav, objatie a vela energie 😵 😵 😵 ..dobru noc...a sladke sny 😵

tygra
7. jan 2010

hroska ahoj 🙂 uplne suhlasim s tebou,ze nam andy velmi pomaha a je tu pre nas 🙂 dava mi silu ked viem,ze su ludia,co prechadzaju podobnymi problemami,ako ja a nie som sama,lebo kto nezazil take stavy,tak nevie pochopit cim clovek prechadza robia z neho hypochondra 😠 andy,tak som mala lieky naordinovane,tak som ich brala,mala som xanax vysadzat,aj sa mi darilo,ale prislo velmi zle obdobie a ja som ho brala stale.dr,mi vravela,ze ak si dam xanax len obcas,2-3xdo mesiaca vraj to nevadi,ale ja som ho potom zas zacala brat mesiac vkuse 😖

momin
8. jan 2010

Dekuju.. to sem, netusila. 😔 A asi ybch nemela brat bez predpisu ze?!

alika54
8. jan 2010

ahojte,,,vitam nove babule,,,,akosi nestiham bo bud sme prec z domu alebo sa musim ucit 😝 ,,,ako sa drzkate??? Andy chcem sa spytat myslis ze mi mozu byt AD slabe???najprv v poho zabrali a teraz sa to pohorsilo a od sviatkou mi je opat na figu,,,,ku mojej dr idem 25.1 tak som zvedava co mi ona povie,,,, pekny den vsetkym 😉 no nemohli tie sviatky az teraz zacat ked nam tak pekne snezi??? 😅

hroska
8. jan 2010

Povuma dakujem 😉 , mala uz je O.K., ten penicilin je uzasny na hnisave anginy, prilepsilo sa jej hned po 1. davke 😨 😨 , dnes som ju zobrala aj na 20 min. von, pekne na saniach som ju povozila.... trosku mi to pripomenulo moje detstvo 🙂 🙂 🙂 . Ja tie detske choroby celkom dobre znasam, az na tu domacu izolaciu 😝 😝 😝 , a pravdu povediac niekedy sa "potesim", ze aspon vtedy lezia v posteli a nekmitaju 😀. Inak, co mas nove uz si davno nepisala. 😨 😨

Momin a Ty papkas ten Neurol len tak, ze si ho navolno kupujes, ci ako?? 😨 😨 😨 😝 Ved si pisala, ze si sa pred porodom liecila na depresiu, tak vies ze sa to neda len tak Neurolom dat doporiadku. Mysim si, ze ak sa necitis O.K. a mas priznaky depresie, urcite to neodkladaj, ved vies, ze cim skor tym lepsie..... 😨 Neurol nie je riesenie 😝 😝 😝 , je to len docasna, pripadne momentalna "pomoc". 😝

Alika, a neodvazis sa sama zdvihnut, ked Ti je blbo 😨 😨 😨 Sviatky su zaberacka pre kazdeho, a nie len pre nas, to kludne mozes mat preto zhorsenie. Ja mam tiez dvihat, ked mam PMS a tiez sa na to nemozem nejako zmoct..... 😝

Majacska, ako to pekne znie - "dnes som vyliecena" 🙂 🙂 🙂. Urcite by si to chcela povedat kazda z nas 😔 😔 😔 . Ak Ti to nevadi, tak napis kolko Ti trvalo, kym ti tieto pekne slova suverenne vysli z ust bez zavahania. Na liekoch uz asi teraz nie si , pravda 😨 😨 😨 😨 Azo srdca Ti gratulujem k tomu vitaznemu koncu 🙂 🙂 😵 😵 😵

momin
8. jan 2010

hroska me zbylo doma jedno plato jeste z predtim...... 😒
vim ze to nic nevyresi,chtela sem ho vzit jen abych mohla v klidu usnout....
jenze sem pak nebyla schopna v noci vstavat k malemu... nejak me to uplne oblblo...

hroska
8. jan 2010

Momin, no jasne, to oblbuje.... a dost....., ked je najhorsie, tak jasne ze si ho zober, predsa nebudes trpiet.... 😝 😝 😝 , ale treba aj perspektivne do buducnosti poriesit 😉 😉 ....a maleho este kojis? Moja strasia, bola do 2,5 roka hore kazdu noc aj 5 krat, to bol horor, to som ja zasa ale zvladla a depresia ma chytila, az ked su decka v skolskom veku 😝

sasilinka
8. jan 2010

Andy,
dekuji za odpoved. Vysadit bych chtela az v lete.

Hroska,
dekuji za optani. Je mi celkem dobre, snizila jsem si Ixel na polovinu, ale jsem porad nejaka lina a nevim proc. jestli je to tou zimou, nevim.Jak se dari Tobe?

momin
8. jan 2010

hroska nekojim... jinak bych si to asi nevzala... To my mame s maly porad nejake problemy... A celou noc nam neprospi snad nikdy v zivote... ☹

kamilka.c
9. jan 2010

ahojte zdravim vsetky tu aj nove co k nam pribudli 🙂
rano mi nebolo dobre....dostavam take zavrate tocenie hlavy a navaly az mi je zle od zaludku a trasiem sa strasne sa mi trasu ruky, moze to byt nasledok brania AD? 😕 je to velmi neprijemne, musim si sadnut vtedy vypijem pohr vody ktory sa mi trasie v rukach no hruza.Ale teraz mi je ok, preslo to.
Od pondelka nastupujem do robotky, dcerka do skoly.V utorok mam kontrolu u doktorky.
Pozdravujem este raz a prajem pekny vikendik

kamilka.c
9. jan 2010

...navaly ako teplo zima cela sa spotim...

maria62
9. jan 2010

Ahojte všetky kočky.
Tak ako ste natom dnes? U nás je hrozný čas aj prší aj strašná hmla tma ako v noci.
Kamilka neviem či to je po AD možno že ešte tak nezabrali tak preto ale ja som brala aj frontin a to pomahalo a teraz už som frontin vysadila beriem iba AD tak ty beries tiež niečo k AD?
Filipal čo nič nepíšeš si zaneprázdnená?
Pozdravujem všetky pekný zvyšok dňa a ešte krajšiu nedeľu 🙂

kamilka.c
9. jan 2010

ahoj maria,mam k AD Rivotril ale ten si davam iba zbezne vobec nie casto beriem prevazne AD, vcera som si dala polku pred spanim.Inak si ho pocas dna nezvyknem uz davat.

maria62
9. jan 2010

Kamilka a ako dlho berieš AD ak sa pamatam tak asi 2 až 3týždne tak ked toľko tak to je malo tak k tomu ber aj tie druhe na ukľudnenie a potom ich vysaď
Ja som tiež zo začiatku mala také stavy tak skús alebo sa pytaj Andy

kucminka
9. jan 2010

Ahojte.chcem sa spytat ci tu najdem niekoho kto uziva Escitalopram na depresiu.Ak ano,rada by som popisala nieco konkretnejsie o tom.Diky a pekny vecer prajem.

monca007
9. jan 2010

Ahojte no ja som to minule zakrikla ked som vravela ze mi je lepsie som tam kde som aj bola od vcerajska mi je hrozne vo stvrtok mi zvisil davku mirzatenu z 30mg na 45mg moze to bit tym? to by asi skor vedela Andy

alika54
11. jan 2010

bre ranko,,,kdeze ste sa vsetky stratili??? tak nam zacal pracovny tyzden a hura do prace 😝 😅 ,,,,pekny dnik vsetkym prajem 😉

filipal
11. jan 2010

ahojte dievcatka! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ja som sa odmlcala, lebo sme boli na Orave u svokrovcov, svokra mala 70-tku 😝
nemaju internet 😖
nejako som to prezila 😀 , nemam rada, take velke stretnutia, vlastne sa nikto s nikym neporozprava....
prsalo tam, je tam menej snehu ako u nas....
tiez mi uz zacina taky skutocny pracovny tyzden, aj prazdniny sa skoncili...
a este budem musiet nahanat syna ku kniham....uplne si tie decka odvykli.... 🙄 😅
vsak to poznate!
vidim, ze ste sem pribudli aj nove, vitam vas... nebojte, tiez sa budete o chvilu smiat! 😵 😵
Kamilka, Monca, este sa niekto stazoval, ze sa mu zhorsilo....to kolisanie je normalne...aj ja sa mam niekedy horsie,
niekedy lepsie, vsak nas vselico ovplyvnuje...najviac pomaha pohyb. mam to vyskusane!
najtazsie je zacat, prinutit sa, ale potom sa dostavia prijemne pocity...
Monca, u teba to moze byt prechodne zo zvysenia davky.
drzte sa! 🙂 🙂 🙂

maria62
11. jan 2010

Ahojte babenky 🙂
Tak ako sa darí v novom týždni u nás je dnes konečne normálne počasie prestalo pršať a trošku sa vyjasnilo a je celkom teplo no neviem ako dlho hlavne že nesneží.
Mne je od včera tak mizerne ale to môj syn ma zlostí tak preto myslí si že ked už mal 18 tak je frajer a treba mu dokončiť školu a on teraz nemá záujem normálne som z toho zúfalá, neviem čo mám robiť. majú nie veľmi dobrú triednu učiteľku sedí na ňom a on nechce ísť do školy tak ja už neviem ale chystám sa tam v stredu tak uvidím.
Tak Vás všetky pozdravujem pekný zvyšok dňa držte sa pa 🙂

srdcko81
11. jan 2010

Ahojte babenky po dlhej dobe zase-som neporiadna-ale mame aj PC v pr.... ☹ Odisiel hardisk a az zajtra nám dovezu druhý-tak som napojena na telefone a moc mi to nejde ale tak som Vás chcela aspon pozdravit 🙂
filipal-suhlasim-ja tiez neznasam taketo ,,rodinné seansy"Neskutocne mi to lezie na nervy.Aj my sme boli cez vikend gratulovat svagrinnej a ma to strasne bavilo 😝
maria62-no nezavidim-puberta no to je zlozite obdobie-ka az niekedy ked vidim nejake deti tak rozmýslam ze ci aj my sme boli takí 😖 No ale snad sa to zlepsi a zajdi do skoly aspon budes vediet aj druju stranu 😉
No a vsetky ostatne pozdravujem-ahojte

tygra
11. jan 2010

ahojte dievcata,ako ste sa vsetky vytratili 🙂zacali nam povinnosti,ako tak citam,deti nam nastupili zas do skoly.toho mojho nezbednika treba hnat,uplne mi zpohodlnel 😀 a mne zacala praca 😝musim sa premahat,lebo sa necitim v pohode ☹ale ved co by som chcela?!ved len teraz som zacala liecbu.kazdy den sa zobudzam s tym,ze verim ,ze bude o.k,ale neni.mam vnutornu triasku,potim sa,ale ruky mam ako lad 😢 andy sa nam stratila ☹ asi ma vela prace....tak sa majte babulky pekny vecer a nech sme vsetky:stastne ,spokojne a vysmiate 😀

filipal
11. jan 2010

jaaaj Maria, sucitim s tebou!
ja mam podobne problemy, to je to, ze tieto decka si uz nedaju povedat, maju svoje nazory, ale samozrejme skusenosti nie.... ☹ a neudedomuju si, ze teraz si ovplyvnuju celu buducnost, ze formalne vzdelanie budu potrebovat, ci sa im to paci, alebo nie....
ani moj syn sa nechce ucit, doteraz bol vyznamenany a teraz kasle na to!
neviem ako to dopadne.... 😖

Srdcko, ved som sa divila, co je s tebou! a ty mas technicke problemy! 😀 tak si to daj do poriadku, nech to tu niekto udrziava,,,, 🙂

inkinka
11. jan 2010

maria, to je teraz taka moda, ze mladi chcu hned zarabat, sami byvat, ze naco skola, to je strata casu a potom sa
im nieco rozlezi v hlave a idu studovat - musia asi dozriet.

Filipal - nejako skoro - decka sa pred maturitou prestanu ucit, ked su uz poprijimane na vysoke skoly - nie je motivacia, uz len nejako prevegetovat do konca 😉, mozno este maturitne predmety - mne bolo tych ucitelov normalne luto

Srdcko, tak zajtra dopises, co si zameskala. 😉

maria62
11. jan 2010

Ahoj Filipal, ďakujem za súcit tak vidiš tí naši pubertiaci sú iní ako my sme rástli iná doba a čím dalej tým horšia ja nechapem, čo to vlastne nacvičuje ked 2a pol roka bolo v poriadku a teraz mu treba skončiť školu tak neviem čo chce robiť už som z neho zúfala aj som naňho najprv tak jemne a slušne ale potom aj s krikom ale on je taká povaha že je ticho a nič mi nepovie tak z toho som nervozna tak dúfam že to dajako zvládem tal mi držte palce. Pozdravujem ostatné babenky 🙂