Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

mandy29
17. sep 2017

@janefonda tie samovrazedne myslienky boli pred 3.5 rokom odvtedy sa uz nezopakovali... U neurologa som bola, ten mi dal dg. Cervikranalny syndrom a to bolo vsetko... Obvodacka mi odporucila guarakujan ci ako sa to spravne pise... Nemam pocit zeby to nejak ucinkovalo, teda popravde pravidelne ich neuzivam... Myslis ze vsetky tieto fyzicke tazkosti mozu mat suvis s depresiou?

ivka185
17. sep 2017

@mandy29 Ahoj ano to vsetko co popisujes su psychicke problemy ,mala by si co najskor vyhliadat odbornika-psychiatra, nieje to hanba dnes tam chodi mozno kazdy druhy clovek a urcite ti pomoze ten tlak na hrudi je jeden z priznakov uzkosti-depresie. Samozrejme je ich viac. Treba cim skor vyhliadat lekara lebo bez pomoci sa to bude len zhorsovat.Hovorim to z vlastnej skusenosti sama sa na to liecim.

mandy29
17. sep 2017

@ivka185 no viem ze psychiatra nie je hanba vyhladat, chodila ku nej aj moja mamka a chodi ku nej aj sestra... Len tuto psychiatricku nechcem lebo ja mam pocit ze sa potrebujem vyrozpravat a ona je taka ze nepocuva lebo len rychlo rychlo vybavit pacienta a sup von... A dalsia vec je ta ze moj muz je strasne skepticky k psychiatrom nakolko jeho rodicia sa liecili u neho, teda svokra este sa lueci, svokor pred 5 rokmi spachal samovrazdu... Nejak vsetko na mna dolieha... Od oktobra nastupujem do novej prace tak dufam ze pobyt medzi ludmi mi pomoze... Je nejaky prirodny liek na volno predaj ktory by mi pomohol?

ivka185
17. sep 2017

@mandy29 Je na prirodnej baze Persen co poznam je volno predajny skus neposkodi. A KED SA POTREBUJES VYROZPRAVAT SKUS NAJPRV VYHLIADAT PSYCHOLOGA ten by sa mal s tebou porozpravat mozno aj to pomoze. Drzim palce nech sa mas cim skor lepsie.

mandy29
17. sep 2017

@ivka185 dakujem 🙂

kk77
17. sep 2017

@majka2211993 ak mas dobry vztah s obvodnym, tak sa zdover jemu, ale kludne mozes ist rovno ku psychiatrovi bez vymenneho listka. Netreba sa bat a mozes byt uplne otvorena, dobre je si dopredu zistit, ktory ludom sadol. On zhodnoti, ci potrebujes liecbu a moze ti predpisat aj sedenia u psychologa. Prajem skore uzdravenie!

janefonda
17. sep 2017

@mandy29 to co popisujes je psychika. No od toho tu nie sme, diagnozu určí lrn lekár. A ako je vyššie písané vyhladaj psychológa, ten ta vypočuje, naučí ako zvládať stresové situacie.... Ideálne kombinacia psychiatra a psychológa. Drz sa! Návštevu lekára neodkladaj.

katka2808
17. sep 2017

Ahojte. Je tu niekto, kto mával uz pred branim AD palpitácie (búšenie srdca zo strachu, či liekov)? Nebáli ste sa potom brať AD, ze sa vam to este zhorsi? Ze bude busenie prilis caste a prilis silné? Ja si to neviem predstavit... brat zo zaciatku aj AD, aj Lexaurin (kedze zo zaciatku sa objavia silne uzkosti) a k tomu este aj betablokatory na znizenie toho silneho busenia srdca? Akosi vela toho je... bojim sa brať AD práve kvoli tym neziaducim ucinkom.
Je tu niekto taky kto mávsl busenie srdca a napriek tomu isiel do toho? Viem, jasne, aj to busenie suvisi práve s uzkostami.

ariadna08
17. sep 2017

@katka2808 Ahoj ja uzivam betablokator aj AD. Betablokator uzivam asi 4 roky a AD asi 17 mesiacov, v pohode sa mozu spolu uzivat. V tomto smere som ziadne neziaduce ucinky nemala, busenie sa nezhorsilo ved prave betablokator to udrziava v norme.

domi1313
18. sep 2017

@majka2211993 ahoj,obrat sa na obvodnu doktorku a ona ti odporuci psychiatra.ver mi,uz ked sa zdoveris obvodnej ti odlahne ataktiez u psychiatra.nemusis sa hanbit,kazdy druhy clovek ma psychicke problemy,nie kazdy sa odvazi ist k odbornikovi.ja mam panicku poruchu,mam 32 rokov,som casnicka,nehanbim sa o tom hovorit.do toho,uvidis,odlahne ti.

myska_lili
18. sep 2017

@mandy29 z vlastnej skusenosti odporucam skor psychologicku...
U psychiatra bol bola raz... a posledny.. tiez nepocuval len milion liekov...som si povedala a dost...
A klopklopklop... ide to aj bez liekov aj ked neurol stale poruke...
To psychologicka mi dost pomohla..tym ze ma pocuvala a mala zaujem...

katka2808
18. sep 2017

@ariadna08
Dakujem.

UUUfff, silne lieky aj jedny aj druhe. Ale ked to inak nejde ...

Dakujem ti za odpoved. 🙂

domi1313
18. sep 2017

@myska_lili ano ano mas pravdu,samozrejme ja som tiez proti liekom.ja osobne som mojmu psych.po skuseni AD povedala ze to chcem skusit bez liekov a chodim k nemu na psychoterapie a frontin stale pri sebe podla potreby.nic via

katka2808
18. sep 2017

&ariadna08
A na zaciatku, kym ti zabrali AD, si brala navyse aj anxiolitiká, ako neurol, lexaurin? Ked prisli uzkosti? Lebo tohto sa ja bojim, ze vsetko naraz, ci to uz nebude pre organizmus velka davka silnej chémie. AD, anxiolitiká a este aj betablokátory...

katka2808
18. sep 2017

@ariadna08
A na zaciatku, kym ti zabrali AD, si brala navyse aj anxiolitiká, ako neurol, lexaurin? Ked prisli uzkosti? Lebo tohto sa ja bojim, ze vsetko naraz, ci to uz nebude pre organizmus velka davka silnej chémie. AD, anxiolitiká a este aj betablokátory...

domi1313
18. sep 2017

@katka2808 presne tych zaciatkov sa bojim aj ja

katka2808
18. sep 2017

@domi1313
Domi, a čo hnačky? Mňa preháňa niekedy aj každý deň kvôli obavám a stresu, to tiež nie je dobré, podľa mňa...

domi1313
18. sep 2017

@katka2808 no napriklad nejaky cas s tym nemam vobec problem.ale napriklad dnes,som sa zobudila so strasnou bolestou hlavy,cudnym pocitom v zaludku a aj ma prehnalo.meska mi menzes,neviem ci z toho ale posledne dni sa stale sledujem,kazdej hluposti na sebe sa zlaknem,nejako stresujem,sa mi pritazilo.uz sa citim ako hypochonder😔Tebe sa nezhorsuju stavy pred ms?

ada134
18. sep 2017

bral niekto parentin a nepribral z neho? daskujem

ariadna08
18. sep 2017

@katka2808 nie nebrala som. Mala som predpisany Xanax, raz som si dala polku ale bala som sa neziaducich ucinkov, tak som to pretrpela bez toho.

ariadna08
18. sep 2017

@katka2808 joj a tiez ma prehanalo pri kazdom strese, uz len ked som mala vyjst z domu som musela parkrat na wc, potom som sa bala aby to na mna neprislo aj vonku, no bol to zacarovany kruh.

ada134
19. sep 2017

@ariadna08 a uz si von z toho? co beres? necitala som vsetko. vdaka

mirks32
19. sep 2017

Ahojte ma niekto skusenost s ad. Brintelix 10 mg?

ivett311
19. sep 2017

@mirks32 ahoj. Beriem ho tretí týždeň

mirks32
19. sep 2017

Ivett311....a ako sa citis?

mirks32
19. sep 2017

Kedy mas cas na chatovanie ? 🙂

ivett311
19. sep 2017

@mirks32 trochu lepšie 😊 celý deň mám čas 😁

domi1313
19. sep 2017

Baby nemáte skúsenosť s liekmi duphaston?na spustenie menzesu mi ho dal gynekológ len je tam napísané v letáčiku že nebrať keď žena trpí depresiami.ja mám úzkosťou poruchu.ci to volali nezhorší stav,AD neberiem

sandra2308
19. sep 2017

@domi1313 ja som ich brala , keď mi už bolo zle, ale ešte som nebrala AD. A pamätám si to presne, že tieto lieky mi moje stavy strojnasobili, bolo mi po nich hrozne, strašne depresivne stavy som mala po nich.

domi1313
19. sep 2017

@sandra2308 ďakujem za odpoved sandry.to fakt?mna snáď porazí😒Tak čo mám teraz už robiť to netusim😒Menzes mi skoro vôbec nechodi' a tie stavy pred to je neúnosné.tak si ho aj vysadila?