Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janefonda
24. sep 2017

@sandra2308 beriem ich druhý raz, mala som jeden pokus o vysadenie. Liečba trvá tretí rok už. V začiatkoch (asi mesiac) keď sa sertralin nasadzal som brala na vecer aj mirtazapin 15mg.

rennn
25. sep 2017

@domi1313 ahoj prosím ta ako dlho trvalo u teba kým si sa dala do normalu po vysadeni trittica? Ja ho neberiem už asi mesiac ale stále citim ešte tie neziaduce účinky..je to síce omnoho lepšie ako bolo ale aj tak ešte stále citim hlavne ráno, potom cez deň to už prejde ale proste ešte to nie je ono...asi to chvilu trvá kým tie lieky vyjdu z tela 😒

domi1313
25. sep 2017

@rennn ahoj a kolko si brala trittico?ja no tie rana mi po vysadeni ten mesiac trvali urcite.potom to pomaly utichalo..a teraz neberies vobec nic?

rennn
25. sep 2017

@domi1313 neberiem nic...brala som to niečo vyše roka ešte zo začiatku sa celkom dalo ale doposledy mi to už zle robilo preto som aj vysadila...aj u mňa už je to oveľa lepšie konečne viem normalne fungovať a mampocit "cistej hlavy" len ešte to nie je úplne ono, hlavne rano

domi1313
25. sep 2017

@rennn a mas nejaku barlicku?lexaurin,neurolalebo tak.jamamfrontin iba podla potreby.tie rana to postupne prejde kedy si ho vysadila?

rennn
25. sep 2017

Mesiac je to už asi co neberiem....nemam žiadne lieky a momentálne ani nepotrebujem....dufam že to prejde už je to lepšie oveľa tak hádam to prejde celkom

domi1313
25. sep 2017

@rennn prejde,musime byt proste silne.zo dna na den to neprejde.chce to cas..ja mam vseliake stavy hlavne tie vnutorne myslienky su take co ma trapi.neviem ci to mas aj ty,stale taky strach z niecoho..ale je to vdaka bohu zvladnutelne..s velmi si prejem sby to tak bolo navzdy.namotala som sa na medovkovy caj a magnezium kzde rano..no a musim sa dokopat cvicit bopriberam a nejak somsa od toho upustila

rennn
25. sep 2017

@domi1313 ake myšlienky myslis ? Ja nemam nič také teraz. Viem že to neprejde zo dna na deň len už by to mohlo....a cez deň si vtedy vedela spat?lebo ja neviem

domi1313
25. sep 2017

@rennn ja radsej cez den nespim.bo potom v noci neviem spat a budim sa ked si cez den lahnem ako sto certov nervozna😊take myslienky ten strach,co ked..alebo neviem ci to spravne vysvetlim ale ja mam alergiu na rozne veci,byliny,plesen,vlazske orechy atd.a stale sa bojim ked mam nejaky flak ze to je reakcia á hned rozmyslam ci som si dala zodac co beriem a stres chytim.a tiez v praci citim ze som labilna na stres ked mame viac ludi.to su take tie veci ktore na sebe citime,ale nepovieme..alebo taka vnutorna nervozita...

rennn
25. sep 2017

@domi1313 to pozorovanie sa poznam, aj ja mam s tým problém ale v poslednej dobe to už neberiem tak vážne...predtym som mala vnutornu nervozitu aj neklud no teraz už nemam, citim sa oveľa kludnejsia...myslim že tie lieky mi aj pomohli len škoda že potom už robili tak zle...ešte sa chcem opýtať mala si aj ty z nich tocenie hlavy a taký pocit ako by si bola mimo?

domi1313
25. sep 2017

@rennn tocenie hlavy ano..vacsinou ked som v strese,ono je to take ze raz som ok,potom mam vykyv ze som v strese uplnom,potom nervozita vnutorna,stale dokola nieco..-laj sa bojim povedat ze som v poriadku..no tie lieky mne pomohli na chvilku,a potom bum zrazu zhorsili stav

rennn
25. sep 2017

@domi1313 ja som teraz v oveľa lepšom stave ako som bola, keď som zscinala brat lieky bola som v hroznom stave nemohla som vôbec spat, z toho som už plakala, uzkosti, vnútorný nepokoj a nevedela som sa nijako ukludnit...zacala som brat tie lieky a celý čas len 1tretinu co som citala že nemá ani antidepresivny účinok ale viac som si povedala že brat nebudem...snazila som sa aj sportovat ale nie vždy bol čas...dufam že už bude dobre a prejde to úplne lebo toto je hrozna choroba

domi1313
25. sep 2017

@rennn jezis je hrozna😒a najhorsie je ze aj ked som v pohode uz aj to som v strese kedy zas v pohode nebudem.kolitoc bludny.ale nechcem brat ad aj pri nich su vykyvy..skutocne sa im chcem vyhnut kymmozem.neboj tie rsna to sa zmenipostupne to bude odchadzat mala som toaj som sa strasne skorobudila

rennn
25. sep 2017

@domi1313 ja tiež nechcem už lieky po tejto skúsenosti, bojím sa toho už, keby som nemala problémy so spankom ani ich nezacnem brat....a keď chodis do práce nie je ti lepšie ? Lebo najhoršie je byt doma a rozmýšľať len.

domi1313
25. sep 2017

@rennn noje to vpraci lepsie..clovek sa tak nesleduje ked ma robotu,keca s ludmi..napriklad vikend som zostala doma sama,kolega potreboval zobrat nedelu a tym ze som tu bola sama mi zacinali zas mitanice v hlave,som mu cinkla ze mu to vezmem.treba stale nejeku cinnost veru.a ty mas deti?kolko mas rokov?

evak12
25. sep 2017

ahojte,prosim vas ktory liek je lepsi,rivotril alebo xanax,lebo dnes som mala hrozny den a nejak ani rivo mi nepomohol,potrebujem sa ukludnit ...dakujem

domi1313
25. sep 2017

@evak12 ja mampodla potreby frontin ale ten pomaly zabera ,lexaurin je rychlejsi a ta ukludní...

evak12
25. sep 2017

@domi1313 ja beriem rivotril,ale ten mi dnes nejak nepomohol,susedka mi vravela,ze ten xanax je dobry,dala som si ho teraz vecer,dufam,ze som spravila dobre😔

domi1313
25. sep 2017

@evak12 rivotril bola prva volba mojho doktora ked sa mi prejavila panicka porucha spolu so psychoterapiami nechcel mi dat AD.len mne sa z neho tocila hlava akoopita a nepomahal.xanax nepoznam len je to vraj to iste co mam teraz frontin na ukludnenie a je dobry.trosku trva nastup ucinku ale pomaha.len si nanho nesmies zvyknut.xanax myslim.dobry skuha ale zly pan.niekedy je dobre iba sa dostat do kludu,zamestnat si myslienky niecim peknym a spravit si medovku s medim caj..ale chapemze su chvile kedy to je prilis slsby "liek"..drzim palce

evak12
25. sep 2017

@domi1313 dakujem pekne,ked dnes ma akoby vsetko prevalcovalo ...som osem mesiacov doma,mam nastupit do prace,len som velmi nerozhodna,bojim sa,ze co ked to nezvladnem ...no je toho viacej😔

domi1313
25. sep 2017

@evak12 zvladnes,neboj.zo zaciatku to bude tazke ale bude ti lepsie a lepsie.dostanes sa do kolobehu kde si nebudes iba seba vsimat.mne je horsie ked som sama.hlavu hore,povedz si ze to das,pozbieraj sily,uvidis bude to stat za to!

rennn
26. sep 2017

@domi1313 ano, mam deti...musim to zvládať kvôli nim aj keď niekedy je to tazke

domi1313
26. sep 2017

@rennn je,veru..ale nedame sa,zvladneme to..ja vychovavam dcerku po sestre,zomrela mi minuly rok na leukemiu.a musimtu byt pre nu ako ty pre svoje deticky proste bojovat🙏🏻

matulik12321
26. sep 2017

Ahojte dievcata, tak mne uz je podstatne lepsie, zlepsila sa mi chut do jedla, nalada, zavrate este trochu mam ale chvalabohu uz viem fungovat 🙂 tesim sa strasne 🙂

ivett311
26. sep 2017

Ahojte. Pred mesiacom som dostala nové Ad Brintellix, a mam postupne vysadiť tianeptin mylan (coaxil). Už viac ako týždeň mám iba pol tabl na večer z Tianeptinu. Druhý deň sa cítim tak zvláštne. Neviem či to súvisí s nižšou dávkou lebo predtým som necítila nič, žiadne nežiaduce účinky. Ale som nervózna, unavená. Ďakujem za odpoveď

ada134
26. sep 2017

@matulik12321 co beres

matulik12321
26. sep 2017

@ada134 seroxat 20 mg

rennn
26. sep 2017

@domi1313 to mi je ľúto...musime to zvládnuť len niekedy je to tazke ☹

domi1313
26. sep 2017

@rennn ani v najhorsom sne som netusila ze ludia malu taketo bolave psychicke problemy..naozaj si treba vazit sdravie najviac sa sanovat a hlavne po tej psychickej stranke sa setrit

rennn
26. sep 2017

@domi1313 ani ja som netusila že také niečo existuje...je to hrozne takto trpieť a lutujem všetkých ľudí co toto zazivaju, najhoršie je že tieto choroby neprejdu zo dna na deň ale vlecu sa dlho a u niekoho aj celý život, kým to človek nezazije tak nepochopi co to je a ani neuveri.