Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

alika54
11. jan 2010

ako tak citam mozem byt rada ze mam deti este v relativne malom veku co??? juj sa puberty uz teraz desim a to maly je drzi uz teraz 😝 😅 ,,,ale zatial ked na neho zvriesknem tak posluchne a na chvilu to pomoze 😅 ,,,aky ste mali den??? ja dnes fofri 😝 ,,,a stale som neni vo svojej kozi,,uz lepsie bolo no a je to stale o nicom 😝 ,,,inak opraval zo sociologie som spravila a zabudla som sa vam pochvalit 😀 ,,,este filozofia.ekonomia a obcianske pravo a semester ukonceny 😝 😅 ,,,,

alika54
11. jan 2010

a som rada ze sa to tu opat rozkecava 😉

ercinka
11. jan 2010

ako ste sa rozpísali 😀
Jaj tí puberťáci, ešte že môj má len šesť, ale príde aj na nás 😝
Keď ste sa o tých puberťákoch tak rozpísali, tak vám napíšem minulotýždňový šok.
Kamarátkyn syn má čerstvých 14 a nejak sa jej nezdal, mal veľa peňazí stále, nejak zmeny nálad, bol agresívny, zhoršili sa mu známky, stále by doma len spal a jedno ráno mu vraví, že jej prišlo predvolanie, že mu má zobrať moč k doktorke a tam našli, že fajčí marišku. Je to len ôsmak na ZŠ. Ja som len civela. Kam to spejeme 😢 😢 😢 veď to je hrozné, že také malé deti. No ja som to nikdy neskúšala a takéto malé deti 🙄 A on asi predáva, že má toľko peňazí 😖 , no úplne je z toho mimo a nečudujem sa jej veru, aj ja by som bola. A to ani poradiť nemám čo, no strašné je to.
Alika,tak gratulujem, tak ešte tri a je to v suchu, ja ešte dve, ale už sa mi nechce, ja mám so sociológie na bud. týždeň 😝 . Tak to nejako dobojuj 🙂
A pozdravujem aj ostatné kočky, srdcko, ja som už rozmýšľala, čo je s tebou a ty máš problémy s technikou 😵

filipal
11. jan 2010

teda Ercinka, chudera matka! 😔

Inkinka, veru ucitelia zufali, volaju nam rodicom, aby sme nieco s tymi deckami robili.... nevedia si s nimi rady!
jaaaj, moj syn ma uz nebude pocuvat, povie:" mama, prosim ta! "on si diskuruje na nete (ako ja 😀 ) a bloguje
a vsetko mu je jasne....
no aj ja som si myslela, ze moji rodicia su trapni.... a ze moje nazory su najspravnejsie. len sme si nemohli tolko dovolit...

Alika, Maria 🙂 🙂

soniada
11. jan 2010

ahooojte 🙂
zdravim vsetky, asi ma porazííí, mate nejaky liek na to ako zo seba dostat zlost? 😠 😠 😠 😠
som veeelmi nahenevana a myslim ze to nedavam najavo a potom sa to vo mne usadza a no prose je to tam 😠
potrebujem sa toho nejako zbavit ale ked dnes som sa zas tak vytocila ze som myslela ze odpadnem aj sa mi hned v hlave zatocilo a zahmlilo pred ocami...wrr 😠
ervci no tak to je este asi pozadu chlapec 😨 , lebo tato doba to je des, som len ja zvedava co nase deti..ked teraz sa aj snažíš vychovaš, ale stačía skvelí spolužiaci a kamošši a je to 😒

soniada
11. jan 2010

jejda erci , že prepačis , preklepík 😀

hroska
11. jan 2010

ahojte dievcata, 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂,

ja som sice stara konzerva, ale v tejto veci som dost liberal, myslim tych vasich adolescentov resp. postadolescentov, ono je to podla mna tazko odhadnut, ze co bude pre dieta lepsie, ci ucit sa a spravit si nejaku tu VS, alebo sa neucit, postavit sa na vlastne nohy a pracovat. A ani nevieme co bude o 5, 10 rokov v tejto spolocnosti, pripadne v Europe, vo svete "v kurze". Mam 6 sesternic v zahranici, zhruba plus minus vo veku okolo mna, my dve so segrou sme obidve studovali VS, nie ze by sme sa mali zle, ale tie co ste studovali viete kolko to stoji namahy, prebdenych noci, sil - fyzickych aj dusevnych, proste ja by som sa uz na to znova nedala. A mile sesternicky v cudzine tie si spravili len stredne skoly, potom si "zobrali jeden dva kurzy" a dnes maju vsetky super fleky, kazda po 3 deti,proste vsetko stihli, aj rodinu, aj dobre miesta maju, aj peniaze zarabaju, maju domy, v nich upratovacky a pestunky...... okrem jednej, ta jedina si urobila doktorat, dnes ma vsak 4 deti, je doma, nepracuje a museli predat dom, lebo nestacili platit hypoteku......

Tak Maria neboj, ved synacik uz je plnolety 😉 , uz len mierne usmernuj 😉 a on si tu cesticku v zivote najde, ci uz so skolou alebo bez nej, ved kvalita cloveka sa predsa nesudi podla toho, ci mame alebo nemame VS, ale podla uplne inych kriterii 😕 😕

Teraz ma tu sprdnu vsetci zastanci onoho znameho - "najlepsia investicia je investicia do vzdelania", 😀 😀 😀..... aj na tom je kus pravdy, ale tiez by sa dalo o tom hovorit z viacerych uhlov pohladu.

Ali, gratulujem ku skuske...... a uz si si kupila ten zen sen- skus to, urcite pomoze.... 😉 😉

Filipal to aj ja som si v pubi myslela, ze rodicia su trapni, a ze ja nikdy nechcem zit taky zivot ako oni 😀 😀 😀, boze aka som bola mimo 😀 😀 😝 😝

Inak ja som celkom O.K., len som nenormaaaaaaaalne leniva 😝 😝 😝 😝 😝, len by som polihovala, spala, nic nerobila, vsetko mam na haku.... aj Ty Maria si este taka spava??? 😨 😨 😨 😨

hroska
11. jan 2010

Jejo Soni, to ja by som potrebovala sa tak vytocit...... 😀 😀 😀 😀 , ja zas naopak- vsetko v pazi 🙄 😵
Skus nabuchat tychto smajlikov 100 krat za sebou, mozno to pomoze .... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 .................u mna nic 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 .....stale nic 😀

ercinka
12. jan 2010

🙂 Hroska pobavila si ma 😀 😀 😀 ja by som týchto 😀 😀 😀 ,aj 200x, písali ste tu, že sa vám myslím nepáči, no mne zase veľmi 😀 😀 😀
Aj ja som nejak lenivá, ale musím sa dokopať niečo robiť, čo už s nami... a s tou školou niečo vravíš. Ja končím tento rok, ale len Bc a nejdem meniť robotu, som spokojná, ale v dnešnej dobe si ani nenavyberáme.
A ty máš toľko sesterníc? Paráda, ja len dve a dvoch bratrancov, my sme malá rodina, ale to by som brala toľko.Aj MM má toľko. Je to super, keď sa stretneme, ledva viem kto je kto a ku komu patrí 😵 😵 😵
Môj malý mi povedal, že nech mu nedávam pusinku pred škôlkou, lebo je potom trápni 😝 No tak ja sa pridávam ku trápnym matkám, len som nemyslela, že to príde už tak skoro 😝 😝 😝

hroska
12. jan 2010

Ercinka jaaaj a ides aj dalej na Mgr. 😨 , ci Bc Ti staci 😨 😨 Ja mam 9 sestrenic a 2 bratrancov 😀 , baby su u nas dominantne 😀 😀 😀 😀

inkinka
12. jan 2010

Hroska pekne si to napisala, kolko sme sa nanervacili po tych skolach 😝 ja som prave vtedy zistila, ze prepinat psychicke sily je nebezpecne a zbytocne 😒 a aj tak väcsinu veci som sa potom musela naucit sama v robote, vsak my sme este programovali na pocitacoch velkych ako izba 😝 😀 , na diernych stitkoch
Maria, moja kamaratka uci takych chlapcov a ked zacne niektory robit blbosti, povie : chalan ma problemy a patra u jeho spoluziakov, ci sa nerozisiel s babou, alebo co ma za problem, lebo to je casto volanie o pomoc, ked "su zli"! Ale to je Pani ucitelka, ktora vie, ze na ziakoch sa nema sediet, ako triedna na Tvojom synovi, ale pomahat pri ich vychove...snad to do maturity nejako vydrzite
Kocky co mate male deti teste sa, uzivajte si ich, moja velka je uz na internate, len chodim po byte a hladam ani neviem co, tak je pusto.

filipal
12. jan 2010

ahojte kocky 😎 😎 😎

jaaaj, veru Inkinka ma pravdu, teste sa kym su vase deticky male a uzivajte si s nimi!
strasne rychlo to vsak prejde....

ale baby, zase, ja viem, ze skola vlastne nic nenauci, ale prosim vas, co bude robit chalan s gymplom?
a hlavne ked je nadany....ved on by sa neuspokojil v zivote, keby robil niekde nejakeho pomocnika! a skoda jeho potencialu! skoro vsade sa vyzaduje doklad o vzdelani. jasne, ze prerazit mozete aj bez diplomu, ale musite byt omnoho sikovnejsi!
vraj buducnost maju remeselnici. to verim, lebo ked je niekto sikovny, zarobi slusne a este je o neho bitka.
ale dnes aj na to musite mat schopnosti a nie lave ruky...

Hroska, ty nie si spokojna v svojej profesii? a ty Inkinka?

Soni a cvicis uz? no, to je ta dobra metoda na zlost! 😅

maria62
12. jan 2010

Ahojte babenky. Ďakujem za podporu a tiež by som si priala aby deti boli ešte malé ale čas rýchlo letí a sú zrazu dospelí a väčšie starosti.Už som sa trochu uspokojila a dnes som volala triednej, že zatra by som chcela prísť k nej sa porozprávať a ona sa ma pýta, že prečo nechodí do školy a ja jej nato, že neviem a ona ta ked ja neviem ta kto má vediež a ja jej nato, že skade som to mala vedieť ked on z domu oddíde akože do školy a neide tam až ked mi teraz poslala oznámenie o vymeškaných hodinách tak som zvedavá jak dopadnem zajtra lebo neviem či podľa nej asi ho mám každé ráno vodiť do školy ako malé dieťa či ako to myslela.Viem, že ja ho neustrážim ale aj učitelia by mali spolupracovať, najlepšie povedať že dieťa je zlé a oni tiež preto by mali niečo robiť ved v škole zastupujú rodičov ale dávajú deťom veľku voľnosť a ked si neviedia rady tak potom sú ostatní zlí. Už fakt neviem, čo si mam o tom myslieť.
Hroška ja som čim dalej tym viac ospanlivá ráno sa mi vôbec nechce vstávať a cez víkend mám problém vstať z postele ráno o deviatej čo predtým som bola už o šiestej hore asi to dospávam.Ináč aj ja mám veľkú rodinu presne povedané 18bratrancov a 15 sesternice ale jedna sesternica mi zomrela ako 11ročná na leukémiu pred27 rokmi bola to vtedy moja najlepšia aj kamarátka veľmi sme si rozumeli.
Filipal takže máme problémy s tými fešákmi už dajko to prežijeme ved chceme im to najlepšie ale ked oni to neskôr až pochopia tak ako aj my ale za našich čias to bolo iné musela som študovať kde mi prikázali rodičia ja som chcela na odevnú ale mamka nie na ekonomickú tak som šla tam a teraz je iná doba a oveľa horšia a veru aj bude ešte horšie až mám z toho strach.
Tak vás všetky pozdravujem držte sa pa 🙂

hroska
12. jan 2010

Ano Inkinka, ja som tiez na skole prepinala ako sa dalo 😠 😠 , ale vtedy je clovek mlady a absolutne si neuvedomuje, ze ide uz na rezerve, vidi len to, aby urobil skusku, nezaujima ho ze nespi aj 3 noci, nalieva sa v noci kofeinom, ......... a potom prides do veku a zistis, ze tie nervy uz nie su ako za starych cias 😕 😨 😝 a ten zivot nie ze by Ti pomohol nejako tie nerviky zreparovat, ale este Ta bije, bije a bije az kym sa nedostnanes na podlahu 😝 😝 😝 😝 😝 😝 ......... a potom zasa sa len musis pozbierat z tej podlahy ☹ ☹ a ist dalej a nechat sa znova bit a bit - ale aspon uz vies, niekedy sa uz da aj unhut 😨 😉 ........

Maria, to mas peknu familiu 😀 😀 😀 😀 😀 . Joooooj to si dobra, ja cez vikend aj do 10,30 hod potiahnem 😔 😔 😔 😔 😔 . Tak mlady blicuje 😨 😨 😨 😨 😨 , no to je horsie, to by nemalo byt......., to musis s nim vaznu rec hodit.... 😨 😨 😕

maria62
12. jan 2010

Ahoj hroška 🙂 Tak vidiš čoho sa to dožijeme, vieš on bol od mala chorľavý aj teraz má problémy so srdiečkom a teraz s tlakom má vysoký tak sme ho tak trošku šetrili ale teraz jak prišla zla partia tak to tak vyzera doma v pohode a vonku do zblaznenia ale musím to napraviť a hlavne on takže tak dúfam, že bude všetko ok.
Pa a dobrú noc

srdcko81
12. jan 2010

Ahojte kocky-furt mobilne-dnes mal prist hardisk a nicto 😠 A ze do 24 hodin a objednaný vcera rano 😠 Hadi jedny 😠
Sonaida-hnev zo seba dostat-no bud plakat alebo ziapat alebo rozbijat 😀 tak mne bolo povedane 🙂
No babenky tak tie decka v pubertálnom veku nezávidim-mate to tazke a radit nemozem kedze vlastne nemám 😔 ale držím prstíky.
S tými skolami to je tazke-poznám veru aj takých co maju len trojrocku a to s odretými usami a perfektne sa im dari-lebo vedia remeslá a zarábaju super 🙂 To je individuálne asi ako sa clovek narodi pod akou hviezdou.Je to ako aj s nami-preco to máme my a iný nie?myslim psychi-problémy.
maria62-bud rada ze si nesla na odevnu-to je za skola-mam ju za sebou a poviem Ti ze mi moc nedala a bolo nas v triede 30 a asi 1 sa tomu venuje na plno a potom asi 4 robía vo fachu a ostatne uplne iné veci 😝 Ja zase lutujem ze som nesla na tu ekonomicku-sice mam kurz a viem toho dost vela ale predsa v tej skole by som asi toho vedela viac.
Tak zatial ahojte babenky

filipal
13. jan 2010

Maria, dokelu! teraz bude mat tvoj syn neospravedlnene hodiny a znizenu znamku zo spravania.... 😝
a teraz pred maturitou! 😝
v synovej skole rodicia zatlkaju a pisu ospravedlnenky, ze bol chory a podobne....kryju si deticky....
asi by mal teraz pomoct aj tvoj m. kedy pride? lebo to blicovanie musi mat nejake dovody a neviem ci si s tym sama poradis. zisla by sa psychologicka. na ich skole nie je? ak nie, skus nejaku zohnat a syna tam dostat.
este by mohlo v skole pomoct nejake vyjadrenie psychologa, ze mal nejake problemy s ktorymi si nevedel rady....
drzim palce, napis ako dopadol rozhovor v skole.

Hroska, vidim, ze mas prebytok emocii! 😀 😀 😀
klavesnica to vydrzi! 😀
a zvysila si si davku? nie ze zase neposluchnes.... naozaj sa vobec nemusis bat.
a coho sa vlastne bojis? ze ti bude horsie?

Srdcko, hlavne ze si taka zivotaschopna a nasla si si pracu, ktoru robis dobre a ta naplna.
nakoniec naozaj nezalezi na skole. 😵

inkinka
13. jan 2010

Teda Hroska, Ty si si davala poriadne do tela 😕 no teda...ja som Ta najprv citala, ze:" uz vies, niekedy sa uz da aj SI uhnut " 😀
Srdcko, tak hard disk meska? Dufam, ze Vam to nedorucuje Slovenska posta, oni su straaasne pomali, prave som dostala od znamych z Polska mail, ze dostali list od mojho otca, ktory je uz skoro mesiac mrtvy! 😕
Filipal, nenapisala som , ze vzdelanie je zbytocne, len ze niekedy sa okolo toho vyrabaju zbytocne velke stresy, z mojho odboru skoncilo len nieco vyse polovice, co sme zacinali 😒 ale teraz to uz nie je take krute, ako pocuvam, ja tak v dobrom zavidim dnesnym deckam moznosti , ktore maju, ten vyber, len keby si to uvedomili a vyuzili ich! Tvoj syn je nadany , to ho bude tahat dopredu 🙂

alika54
13. jan 2010

caute caute,,,, hroska ten zazrak zo zensenu nemali 😝 ,,,skusim este obehnut lekarne bo ho isto potrebujem,,,pridem z roboty,cakaju nas kruzky,domacnost a vecer si sadnem k uceniu a v momente zaspim 😝 😔 ,,,,a ako citam o tej skole,,,no podla mna su najprv znamosti potom uplatky a az potom talent,,,maleho zeniem do ucenia uz teraz no uvidime kam to dotiahne,,,je hrozne lenivy co sa tyka ucenia,,,kym nemusi nepohne ani prstom,,,od dnes zacinaju so samymi pisomkami tak dufam ze to na jednotky vytiahne,,zatial mu jedna dvojka hrozy no pri nom clovek nikdy nevie 😝 ,,,,aj ucitelka povedala ze ma velke skryte rezervy no on kym nemusi nezapracuje na sebe 😖 ,,,, vsetky vas moooc pozdravujem 😉 filipal ty kde si vzala tak velkeho syna hm????podla foto vyzeras mladucka 😉

kamilka.c
13. jan 2010

ahojte kocky, tak ja som s malinkou doma, lebo je chorucka, vydrzala den v skole, tak som vcera behala po Kramaroch a zajtra ma to caka zas
Vcera som mala mat kontrolu u doktorky mala mi asi zvysit davku ale nemohla som ist musela som zrusit termin a nahradny neviem kedy budem moct, podla malej.Skusim aspon zavolat ,ak sa bude dat spojit s doktorkou, co s tou davkou, ale ma velmi vela pacientiek tak ani neprebera telefonaty.
Od vcera len vyvolavam kvoli dcerke neviem sa spojit s lekarkou, nikde ju zastihnut triafa ma slak, od rana dnes znova to iste tak asi pojdeme zajtra k nej naslepo alebo ja neviem, ni na vratnici mi nevedia povedat ako tato doktorka ordinuje, v ambulancii nik nedviha na oddeleniach tak isto vedia jedno velke.. no kluud hlavne klud.
Vsetkym vam prajem pevne nerviky 😀 a pekny den s usmevom 🙂

maria62
13. jan 2010

Ahojte kočky, tak dnes mám deň na figu. Bola som v tej škole a tá hrozná triedna ešte na mňa že čo som za rodič, že neviem, či chodí do školy a ja jej nato, že prečo mi ona skôr neposlala niečo o tom ale teraz a či ja mám ho vidiť do školy a ona že ona nemá čas posielať také papiere tak neviem či ja som blázon alebo ona už som fakt z toho hotová.
Filipal on je tretiak na učnovke za stolára na prax chodil iba do školy nie lebo ona za ním stále dobiedzala a hučala doňho ked bol na praxi že prečo nechodí do školy ono mali týžden školu a týždeň prax a bola som aj za majstrom tak ten s ním nemá žiadne problémy je najlepší v obore vyhral v druhom ročníku prvé miesto v práci s drevom to majú školy súťaže aj zo zahraničia ja zo slovenska.A v prvom ročníku bol v Poľsku na súťaži a bol druhý takže v tom nie je problém iba s triednou. Ona je s riaditeľom a jeho ženou dobrá známa ináč už dochodkyňa a sedí na ňom lebo začiatkom seprembra mal skúšky z vodičáku a ja som jej volala že nepríde 1deň do školy tak ona sa na mňa vybľačala že ona mu to neospravedlní že jemu vodičák netreba a ja som tiež je povedala svoje vtedy ma riadne vytočila tak odvtedy ešte viac na nom sedí. Už mi tie známosti a peniaze idú na nervy, lebo ten čo ich nemá tak je chudák a nikde sa nedožiada svojej pravdy a tak je to aj tu ale ked dostanem nervy tak budem sa sťažovať aj vyššie.Zatiaľ sa musím trochu ukľudniť. Nakoniec mi povedali ani nie triedna ale druha profesorka že bud mu dajú robiť komisionálky alebo odložiť ročník a potom znova opakovať tretí tak neviem čo mám robiť .
Držte sa všetky pozdravujem vás 🙂

alika54
13. jan 2010

kamilka a co je malej???nech sa rychlo vylieci drobec 😉 maria povedala by som ze jediny problem je v triednej a ani ne v synovy,,,,,bohuzial natrafil na total kravu 😝 ,,,ja mam sice syna len tretiaka na zs no podobny problem s triednou detto,,,,dva rocniky super a teraz ked ho schytala tato ucka same problemy akoby bol najvacsi delikvent na skole,,,,riesila len spravanie a tak vytocila mojho mangela ze bol s nou par teplych slov prehodit a snad bude pokoj,,,,este jej nezabudol na konci povedat ze snad su dospely ludia a nebute to mat dopad na simona a ze si snad na neho nezasadne,,,,tak uvidime zatial je pokoj,,,,aj dnes ma potesil doniesol jednotku z diktatu,,,,normalne som mu aj odpustila ze ciapku stratil-co u nas nic nove 😅

maria62
13. jan 2010

Ahoj Alika dakujem za podporu viem že chyba je v triednej ale jasnee že aj môj syn keby mi povedal čo ho trápi ale on je taky tvrdohlavy aj taký tichy radšej mi nič nepovie ale taji to v sebe ale taka korupcia to je hrozne ešte horšie jak bolo dakedy už mi to lezie na nervy uvidím čo z toho bude ale nenechám to tak držte sa

filipal
13. jan 2010

Maria a co na to tvoj muz? ta triedna asi nie je k tvojmu synovi prijemna, ale ked nechodil do skoly,
neuvedomil si, ze bude mat neospravedlnene hodiny? to je tak, vsetci musime vychadzat aj s neprijemnymi ludmi. 😝 aj decka sa to musia naucit. ja som dost chranila syna, kym bol mensi, ale zase musi si uvedomit aj svoju zodpovednost za svoje ciny. minuly rok som tiez mala s nim incident. dal si urobit kluc od ich triedy a este ho aj rozmnozil pre spoluziakov. prislo sa na to a predvolali si nas do skoly k riaditelke, ze bude mat 2 zo spravania.riadne sme mu vycistili zaludok, aj ked som mozno mala trochu iny nazor, ale drzala som s pedagogmi, lebo viem,
ze to nemaju lahke... a pravidla musia ziaci dodrziavat....nakoniec ucitelia prehlasovali na pedagogickej rade tu 2 zo spravania a dostal "iba" riaditelske pokarhanie.... 😖 ale teda, bola som dost pokorna, nesla som do konfliktu, skor som uznala jeho vinu...

vcera som zabudla napisat, ze som bola na kontrole a moja diagnoza znie uzkostne-depresivna porucha, cize nemam depresiu , ale skor neurozu....
a na jar mi uz chce zacat znizovat davky.
bolo tam strasne vela ludi, lutovala som tu lekarku, bola uplne vypluta, mna vzala o 18.10 hodine!!!! ze od rana ordinuje. 25 pacientov a este 4 akutne!!! to asi tie sviatky tak spustili...
drzte sa!

maria62
13. jan 2010

Ahoj Filipal. ja viem že mal mi povedať pravdu lenže on to všetko v sebe tajil a teraz už si to uvedomil ale dosť neskoro mu to zaplo aj tá triedna mu ešte robí horšie ja len som zhrozená z toho že za celý polrok mi nič neposlala až teraz ked je koniec 1polroka a povedala mi že ona nemá čas mi niečo vypisovať že mi to mal syn povedať ta neviem ktorý by povedal ked flákal školu dcera čo chodí do školy tak tam hned posielajú oznamenie alebo volajú rodičom a tato nič takže aj toto ma hnevalo ja som aj po synovi v poslednej dobe videla že je taky divný nič neprehovorí a ked som sa ho opytala či ma nejaké problémy tak vravel že všetko je v poriadku tak čo som mala robiť , je to ťažké ale teraz mám aj strach o neho aby nevyviedol ešte nejakú hlúposť alebo aby z toho neochorel no fakt neviem

filipal
13. jan 2010

moze mat chudak aj nejake problemy, ktore sa mame nehovoria. netlac na neho.... a co ta psychologicka? a manzel? ta ucitelka zjavne nechcela spolupracovat.... 😒
take decka, v tomto veku maju vselijake trapenia a nevedia si s nimi rady...

maria62
13. jan 2010

Filipal ved tym problémom je jeho triedna on ju vôbec neznáša a manžel ešte o tom nevie lebo vieš je v zahraničí a nechcem to telefonicky vybavovať lebo by sa trápil má prísť na budúci výkend tak uvidíme.A psychologičku tam nemajú ale uvidíme pytala som sa aj kamaratov že či má dajaké problémy tak aj oni vraveli že iba s tou triednou

filipal
13. jan 2010

Alika, este som ti zabudla podakovat za lichotku.... syna som mala v 24, vtedy to bolo "normalne" 😀

Maria, este mi napadlo, ze ci by sa nedal preradit do inej triedy? skoly asi nie, ze? ked je v tom drevarstve taky dobry.... a keby opakoval rocnik, tak by mal potom inu triednu?

maria62
13. jan 2010

Filipal lenže ten odbor je iba v jednej triede jedine do inej školy len neviem či sa dá od pol roka mám strýka čo robí na inej škole tak musím íst za ním ake sú podmienky a dakujem za všetko aspoň tu sa môžem vykecať v rodine nie iba jedna segra to vie ale moja mama nie a svokrovci zatiaľ tiež nie to by bola hrôza že za všetko môžem ja a také veci že im nezakazujem a podobne ale ved nie sú malé deti tak čo ich mám držať na retiazke ja ked som bola dieťa a už aj študentka tak som nemala nijakú kamarátku a nikde som nesmela isť samé zákazy a teraz sú následky duševné no čo už práve nechem aby aj moje deti takto žili ale nedovoľujem im neviem jak na diskotéky začali od 17.rokov a vonku cez týžden iba do osmej a výkendy do desiatej až po 18.rokoch už chodili dlhšie tak neviem ako ich mám ešte vychovávať a ja som sa s mojou mamou nemohla o ničom rozprávať o ženských veciach už vôbec zato s dcerou sme ako sestry hovoríme o všetkom len môj syn je viacej utiahnutý ale čo už ked má takú povahu.

hroska
13. jan 2010

Ahojte dievcata 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

Filipal - to aj ja mam uzkostne depresivnu poruchu 😝 😝 😝 😝 , neviem ci to je prava neuroza, skor by som povedala, ze sa tu depresia prekryva s uzkostou, teda nemozno jednoznacne povedat, ze sa jedna o cistu depresiu, ale ani ze sa jedna o cistu uzkost (neurozu), 😨 😨 😕, ale to by nam asi Andy najlepsie objasnila......
No, uz sa mi blizi moj PMS, zatial som vpohode, 🙂 🙂 🙂 🙂 , ani neviem preco sa bojim toho zvysenia, mozno preto, ze by som sa z toho nejako zdekompenzovala 😝 😝 😝 😝 😝 😝 a to uz fakt nechcem zazit.... 😲

Inlinka, jaaaaj veru niekedy som SI aj "UHLA", nemyslim ze manzelovi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , ale takeho frtanka som si obcas dala 😀 😀 😵 , ale to len vtedy, ked som bola happy a len do doby, kym som nebola tehotna.Ved viete ako to je - v tehotenstve nemozes, potom kojis......, druhe tehotenstvo, zasa kojis...... a potom si uz obstarsia a uz to zasa len tak lahko netolerujes.... mo chlapi to maju v tomto oooooovela lahsie.

Maria, no dost je to vazne 😒 😨 , ale Filipal Ti dala dobre varianty,a mozno aj mlady by sa skor zdoveril tatovi ako Tebe 😨 😕 ..... drzim Ti palce aby si to zvladla a Tvoj synator tiez 😉