Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

domi1313
19. okt 2017

@sindy30 ten saframyl su ad?poculasomo tomlen niesom si ista

mirks32
19. okt 2017

@simka1454 prepac. Preco si mala dvoje ad? Alventa a citalipram? Ja mam escitalopram accord

simka1454
19. okt 2017

@mirks32 na ja som mala od začiatku vela liekov a brala som ešte aj tritico no som rada že doktor ktorý mi to predpísal odišiel a prišiel nový a ten mi postupne vysadil trritico aj spitomin a teraz aj citalopram a tianeptin lebo tie lieky mi moc nezberali tak mám teraz tú alventu no uvidím ako to pôjde aj keď naozaj ako som ju začala brať tak to bola katastrofa

mirks32
19. okt 2017

@simka1454 ako dlho uz beries alventu? Takto fakt si mala dost liekov fuha

simka1454
19. okt 2017

beriem ju teraz druhý mesiac @mirks32

mirks32
19. okt 2017

@simka1454 a pomaha uz?

eliska13
19. okt 2017

@lilitela to sama musíš cítiť, že sa Ti uľavilo, že Ta v niečom povzbudila že Ti svitla nádej,že predsa len môže byť dobre.Neviem čo Ťa trápi depresie?úzkosti, soc.fobia?niekedy sa nepríde na nič len to, že si taká povaha, máš predispozície, moc si sa presilovala a musíš ubrať, zmeniť prácu, partnera....niekto je moc zodpovedný perfekcionista a stresuje sám seba🙂všetko musí byť dokonale vypracované nemôžem zlyhať....k psychológovi sa chodí dlho od poisťovne máš nárok na 25 tuším sedení zadarmo.Ja k nej chodím dlho roky rokúce vzdy po zlomových pre mňa ťažkých situáciách zmena zamestnania, pôrod ...vždy sa úplne vystavim a zosypem , lebo vysadim AD a dodnes neviem ako s tým bojovať jedine brat celý život lieky vtedy sa mi to nestane.zial ja mám aj predispozície mali sme v rodine úzkosti depresie liečenia a moja empatia a citlivosť k tomu len napomáhajú
Psychológ len na základe tvojich reči hľadá kde môže byť problém u mňa sme prešli otázkami na detstvo, partnerov,ambície či som nežila ako dieťa v hádkach nezhodách,,nerozviedli sa mi rodičia. ..nič nenasvedčuje tomu, že prečo mám úzkosti a zle znášajú zmeny a stres a prečo si neverim

esselte
20. okt 2017

@mm103 každý odchod blízkeho človeka je ťažký,ale nemôžeš sa v tom smútku utapat,ver,že babka by určite nemala radosť,že si v takom stave,ak si veriaca,vieš,že o čom je nebo,neboj sa,ona je tam šťastná,ale trapis ju ty,lebo ta vidi,ako sa trapis,musíš brat smrť ako súčasť života,ak chceš,rozpravaj sa s ňou,akoby žila,ak si sama,postazuj sa,čo ta trapi,ale ber život s úsmevom,jej je tam fajn,pozri si film Nebo nie je výmysel,alebo Chatrč,mna taketo filmy povzbudzuju,drz sa🙂

mirks32
20. okt 2017

Dobre ranko baby

eliska13
20. okt 2017

@esselte ako sa máš?čo chvíľa prázdniny sa určite tešíš😁syn ako už sa mu chce viac učiť?

adzy
20. okt 2017

@simka1454 a ten tianeptin ste brala ako dlho a hned zrazu ste ho vysadili?tak ono ze vam aspon nieco dali zs nahradu mne nic preto som vysadzanie nezvladla tak nech je vam len uz dobre to chce cas este

mm103
20. okt 2017

@esselte Ďakujem za tvoje slová 💗 viem,že babka sa má lepšie,len teraz moja viera v Tom,že sa stretneme dostáva veľmi zabrať... viem že po smrti ma to trápiť už nebude ale nechcem aby sa smrťou skončilo to že sa už neuvidíme možno keďže Predsa je to iný svet.... chcem veriť že raz sa tam stretneme všetci čo sme sa mali radi....

simka1454
20. okt 2017

@mirks32 neviem to porovnať lebo teraz mám ešte aj pms tak mi je zle asi dokopy dnes cítim trasenie rúk a je mi zle,no chýba mi aj domáca podpora takže je to asi na dlho

simka1454
20. okt 2017

@adzy brala som ho skoro rok a vysadil mi ho hneď kázal mi ho nebrať

mirks32
20. okt 2017

@simka1454 domaca podpora a laska napomaha v lieceni ❤

sindy30
20. okt 2017

No ja som mala prvy paroxetin a po tej tabletke mi prislo tak zle ze som povedala ze nic take uz do ust nezoberiem, potom mi zmenila sertralin ten som zobrala vecer lebo povedala mi ze ako chcem ci rano ci vecer a v noci som myslela ze si zavolam sanitku pulz som mala 160, potom som prestupila k mojmu profesorovi psychatrie on mi dal alventu styri dni super az som bola prekvapena a rada a na piaty den co prislo bolo nieco neskutocne neviem to opisat proste hroza,takze som sekla aj s tym, takze tak sa bojim ze som strateny pripad kedze neviem vydrzat ale jednoducho tie stavy pri AD boli neznesitelne...co pritom bez AD sa snazim fungovat nic namne nevidno ale vo vnutri mam take stavy este no ved to poznate...

sindy30
20. okt 2017

A ten saframyl ano prirodne AD safran+l-tryptofan+vitaminb6, jedna krabicka na mesiac 24€...

mirks32
20. okt 2017

@sindy30 a to ti pomaha?

sindy30
20. okt 2017

@mirks32 vies co ze ani neviem, ale snazim sa nejako s nim uvidime raz je lepsie a raz zas horsie

mirks32
20. okt 2017

@sindy30 to je ako prirodne ad ...

esselte
20. okt 2017

@eliska13 mam sa výborne,všetko je ok,učím prvakov,syn lepsie😉

mirks32
21. okt 2017

Dobre rano 💃

esselte
21. okt 2017

@sindy30 musíš chvíľu vydržať,kým zaberú ad,je to aj 4 týždne,u niekoho viac,aj ha som na zaciatku mala divne stavy,ale brala som k ad xanax,kym nezačali poriadne účinkovať,lepšie je brať aj benzaky na zaciatku,teraz som uz len na ad a polke rivotrilu a možno ani ten bysom uz nemusela,musíš vydrzat,kym lieky zaberu a dat si aj nejaky pridavny liek,ktorý ucinkuje okamzite,ja som k tomu pila aj čaj melaton a aj ten mi pomáhal a samozrejme terapia,aby si sa to naučila zvládať,liečim sa už 7 rokov,tak viem ,ze treba počkať😉

sindy30
21. okt 2017

@esselte no ved ja viem ze treba pockat len ci nato mam... ja som uz aj predtym semtam zobrala neurol ale fakt ze asi dvakrat za pol roka, ale ked prislo najhorsie obdobie co bolo twraz pred tromi mesiacmi a zobrala som neurol ta niekedy aj 0,5ka nezabrala a bolo mi zle, neurol teraz neberiem ani nikdy som ho pravidelne nebrala, mam len 24r. a strasne sa bojim liekov, urcite je to aj tym, a ku ad mi dali benzak neurol ale ajtak mi tak bolo :/

eliska13
21. okt 2017

@sindy30 začiatok je veľmi ťažký všetky úzkosti a depresie sa ešte znasobia preto treba brať xanax lexaurin vo vyšších davkach.Cca po 2,3 t príde zlepsenie.Pre mňa je vždy lepšie pretrpieť ten začiatok ako tie stavy bez AD beriem Seroxat roky a roky vysadim a znova bum úzkosti strach obviňovanie

natalienka12
21. okt 2017

@esselte @eliska13 nechcete sa pridať do našej súkromnej skupiny, predsa len tu ťažko odhadnúť, kto vás môže čítať. Nikoho nenútim, to je len môj návrh.

sindy30
21. okt 2017

No ja som to mala prvykrat pred dvoma rokmi, potom pred rokom a teraz treti krat ale asi v najvacsej intenzite

sindy30
21. okt 2017

@eliska13 a podari sa ti vysadit? Ja sa este toho strasne bojim ze to potom nebudem vediet vysadit

ivett311
21. okt 2017

@natalienka12 pridajte aj mňa prosím🙂

ivka185
21. okt 2017

Ahojte baby ako sa dnes mate. Ja nic moc strasne ma boli hlava, neviem ci budem chora, alebo pocasie ale aj pokaslujem. Je to na h...o tak bolo dobre pri peknom pocasi ale co uz asi to treba rozdychat.