Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

simka1454
21. okt 2017

@natalienka12 aj mňa pridaj prosím

ivka185
21. okt 2017

@natalienka aj ja poprosim pridat do skupiy,

esselte
21. okt 2017

@natalienka12 ano,kľudne ma pridaj do sukromnej,dik

natalienka12
21. okt 2017

@ivka185
@esselte máte pozvánky

ivcam2
21. okt 2017

@esselte jani a ako sa ti.podarilo vysadit helex. Ja stale beriem xanax a uz nechcem. Skusila by som ho prepolit, ale neda sa a neviem ci ju vobec mozem.prepolit.

matag
21. okt 2017

@natalienka12 aj ja poprosim pridat do skupiny 🙂

eliska13
21. okt 2017

@sindy30 nie nedarí sa mi vysadiť, lebo som od detstva úzkostliva a depresie.mame v rodine a, keď tak rozmýšľam vždy som zle prežívala maturitu, novú prácu ...potom pred 30 tkou sa stálo pár zlých veci pohreby v rodine, autonehoda, pôrod a vtedy som sa prvý x zosypala dostala som paničky záchvat. ..dostala som Seroxat 5 rokov bolo výborných potom som sa snažila znížiť na polku a už som časom cítila, že má oblieva pot som vystrašenejsia len ja aj neventilujem stres, dosť sa presilujem podľa slov psychologicky vraj neviem oddychovať
Potom som úplne vysadila a do pol roka úplne zle prvá depresia....psychiatrická aj psychologička tvrdia, že som typ, ktorý liek potrebuje a už ho nemám vysádzať a brat celý život mám taku povahu samu seba zneistujem čo nikto v okolí by ani nepovedal nevyzeram na to mám rada ľudí, spoločnosť, len všetko moc prežívam vnútorné a mám strach
Chodila som dlho na terapie nevidím zmenu v mojom myslení či správaní
Ja sa tak zlaknem úzkosti a zlých myšlienok, že už neviem spať, chudnem trasu sa mi nohy viem fungovať navariť, ale nie som OK
Mám diagnostikovanu úzkostno depresívnu poruchu, ja často riešim sama v hlave veci, ktoré iných ľudí ani nenapadnú🙂
Napr.co, ak muža vyhodia z práce, koľko budú žiť moji rodičia, ako by som fungovala, keby som žila s dieťaťom sama s depresiou proste sama sebe naháňam strach nezmyselnými úvahami a potom sa bojím.Ja to reálne chápem, že si to robím sama, ale jedného dňa mi asi tak klesne serotonín, že začnem premýšľať úplne inak.A vtedy viem, že je to zase tu.Skratka mne je dobré len s 20 mg Seroxatu iný liek som nikdy nejedla
Ak ich potrebuješ budeš ich jesť tak či tak a 3x sa cítiť zle za pár rokov je dosť.Niekomu stačí brat rok, dva a nikdy ich už nepotrebuje.Ja mám asi veľa stresu a príliš negat.myslenie:(alebo fakt tie gen.predispozicie

eliska13
21. okt 2017

@esselte To máš super prváčikov to sú tie milé vystrašené tváričky😀budú Ťa zbožňovať oni vedia byť ešte veľmi vďačni a usilovni ziaci.dakujem ja nechcem ísť do súkromnej neprispievam až toľko a som tu len z času na čas
Beriete niektorá vyššie dávky magne b 6, vapnika, d vitamínu tie klasické vitamíny čo sa dávajú pri tetanii?
Trocha som o tom čítala, že často úzkosti a depresie strachy robí malo magnézia ja mávam v tých zlých chvíľach také mravencenie do rúk, nôhtrás mávate to niektorá?

mm103
21. okt 2017

Aj ja poprosím do skupinky ďakujem 😉

najkusko1111
22. okt 2017

@ivcam2
Ahoj.mozem sa ta tiez nieco opytat?ako dlho beries ten xanax?ja beriem tiez helex..jednu tabletku 0.5ku vecer..tiez sa uz citim lepsie a myslela som ze mi uz povie psychos ze vysadzovat..ale ze este nie..beriem ho tri mesiace kazdy vecer..ze tak o dva mesiace ho zacneme vysadzovat..tak dufam ze ho neberiem dlho

lusinda28
22. okt 2017

@eliska13 Nedá mi nereagovať, pretože úplne akoby som citala o sebe...,presne s takými pocitmi bojujem aj ja...tiež spolupracujem aj so psychol. aj psychiatr. niekedy je super obdobie, inokedy horšie..Nemyslím si, že si to privolavas sama, je to proste v tebe/ v nás. Toto mi stále prízvukuje moja psychol. Tiež som mala (niekedy aj mám) tendenciu sa obviňovať, že je to mojou vinou, sama si to nahovaram, ale nie je to tak, je to choroba, za ktorú mi nemôžeme. Držím prsty, aby bolo len dobre.

sindy30
22. okt 2017

@eliska13 ci pana s tymi myslienkami presne to iste, co ak nebudem schopna chodit do prace, co ak sa nebudem v buducnosti vediet postarat o dieta ak ho budem mat a bude mi takto zle, co bude ked zomrieme, co ak ma necha priatel, co ak ma nikto nebude chciet ked budem brat lieky, a proste hlupostiiii co ja pritom tiez som taka mam rada ludi vsetko a nikto by namna nikdy nepovedal ze mam take myslienky alebo nieco podobne, a tiez moja mama ma pp ale mne psychologicka povedala ze pp sa nededi, dedia sa len diagnozy ako je schizofrenia a take, co ma tiez napadlo ci uz aj schizu nahodou nemam proste uz som nevedela ze co a uz si nahovaram chujoviny a tak mi zle vtedy prislo busenie srdca dychat som nevedela proste otras, ze to je len vychovou bud a aj tym ze ja som citliva velmi, co pritom moja mama beha hore dole keca s, kazdym vobecnikto by tiez nanu nepovedal ze take daco ma, ale ked ja som bola mensia a bola.som s nou niekde, tak jej prislo zle a ja som to videla a nikdy som jej neverila myslela som stale ze si vymysla :/

ivcam2
22. okt 2017

@najkusko1111 ani sa nepytaj ja ho beriem dlho. Dr ma stale ubezpecuje ze nevznika navyk ked som pod kontrolou ze nebude problem vysadit postupne

eliska13
22. okt 2017

@sindy30 áno je to des, nededí sa choroba dedi sa povaha, máme odpozorovane prežívanie stresových situácii pritom moja mama je silná žena len po babke a v jej rodine boli úzkosti depresie aj boli na lieceni
@lusinda28 ano to sú úzkostné myšlienky a neviem im povedať stop som vystrašená z nemocnice z TN, keď vidím, že sa stalo niečo zle, niekomu zomrie dieťa.mne tie myšlienky skáču automaticky, keď som v strese.Ja si práveže myslím, že sama tým myslením čo ak ...upadam do úzkosti a samu seba zneistujem

eliska13
22. okt 2017

A tak som to aj čítala, že negatívnym myslením a očakávaním vždy zlého si robíme zle a ideme do úzkosti strachu.ja som veľmi chcela druhé dieťa asi pred 3 r zrovna, keď ma chytila depresia čo som pol roka nebrala lieky.Zrazu má napadli veci ako čo, keď už nebudem šťastná, že budeme banovat že už budeme takí sami syn mal vtedy 8 r.V Tom čo, ak sa zosypem, čo ak to nezvládnem, keď náhodou otehotnieť ako sa mi zmení život prebdete noci, ľuďom som závidela, že fíha ti su, ale silní majú 2,3 deti.Myslim, že toto nemám v sebe spracované na jednej strane túžba to ešte raz zažiť na druhej mega obavy.
Čo ak....aj sme sa pár mesiacov nechranili, ale vzdala som to.dodnes na napadne nemala som viac zabojovať prečo som slaboch.psychologicka mi povedala, že si myslím, že všetci sú silní a super a ja som chudatko, ktoré nič nezvláda.asi mám o sebe skreslený dojem, ale kto raz zažil úzkosti depresie stále to v ňom je ten hnusný pocit, ktorý neviem kedy zase zautoci

lusinda28
22. okt 2017

@eliska13 veru tak.. velmi pekne napísané. Tie myšlienky veľmi dobre poznám..ja zatiaľ dieťatko nemám, ale aj napriek tomu na lomcujú myšlienky, co ak sa nebudem vedieť postarať, nebude šťastné pri mne..a podobne..🙄 ach ja verím, ze tých zlych myšlienok sa raz zbavíme..Možno vyznie to blbo,ale som rada, že viem, že s takými myšlienkami nebojujem sama..tak by s om chcela sa ich konečne zbaviť..ak sa môžem spýtať, ako prebieha u vás také sedenie so psychologičkou?

ivcam2
22. okt 2017

@eliska13
Citam o sebe. Ja mam sice dve deti. A keby neberiem lieky tak by som.mala tri. Kukam na inych kolko asi maju rokov a deti. Ja uz mam 40, ale vek dnes nie je podstatny. Obavy ako ho donosit, ako to zvladnem....bude ma to stale trapit ale musim sa zmierit.

eliska13
22. okt 2017

@ivcam2 ja som zašla ešte ďalej.Zacala som rátať, že fíha to budem mať 65 rokov, keď dokončí to imaginárne dieťa vysokú skolu budem už na dôchodku možno sa ani nedozijem....samu seba strážim neg.pribehmi.Velmi veľmi obdivujem ľudí, ktorí sa pre niečo rozhodnú a idú si za tým.Ja všetko premyslim z každej strany a potom sa uvidí však niekedy....som zodpovedná až príliš a muž tiež len si to nechce priznať🙂
Chlapa mám takého, že ho musíš postaviť pred hotovú vec to mi aj psychologička povedala, že čo čakám, že dobre ho poznám a viem,že to tak medzi nami je.Ja som samu seba uhanala bože musím sa rozhodnúť pre dieťa veď mám 37 rokov pokým otehotniem, pokým porodim ....a už som bola v tom po uši.Bolo to moje najťažšie rozhodnutie a tak som aj psychicky dopadla.Ako sa môže niekto rozhodnúť pre dieťa, keď si sám neverí??Zaútočila som sama na seba v tom, čo mi je srdcu najbližšie a čím si najviac môžem spraviť zle.A vždy, keď vidím tie malé deti, rodinku poviem si malo to tak byť možno by som neotehotnie ani v 30 tke aj tak syn vôbec netúži po súrodencovi, muž ani ryba ani rak, keď som mu minule povedala, že som veľmi potrebovala, aby ma potiahol a uistil, že sú to len moje pochybnosti a, že prečo to druhé dieťa nechcel vybehol na mňa, že to nikdy nepovedal,že ho nechce.Pritom sme obaja typy čo deti milujú a čo z toho...skrátka motam sa v tom potrebujem urobiť pomyslenu čiaru a tešiť sa, že mám jedno super vydarené dieťa.
Pred mesiacom sa mi zase snívalo o novorodencovi chlapcovi ako som ho držala v náručí a predstavte si, že nemal dobre vyvinutu jednu nohu normálne od kolena dole kyptik.zobudila som sa zo sna so strašným strachom a odvtedy mi zase bolo horšie.este moja mama bola v tom sne a povedala mi, že veď to mu tu nohu dorobiť a nič nebude vidieť
Keď som chodila pred rokom k psychologičke mala som podobný sen male dieťa sa topilo povedala mi, že to moje podvedomie sa s ním rozlúčilo
Hľadám si novú psychologičku tu moju chcem po dlhých 13 r vymeniť z času na čas po 2,3 rokoch som k nej zašla, ale tento rok na jar má nahnevala a uz som k nej viac nešla🙂)
Prepáčte, že píšem také hrôzostrašné príbehy, ale ani to nemám komu povedať muž to moc nechápe on mi povie, že vieš koľko je ľudí čo nemajú ani jedno dieťa?a moja mama tá už ani nevie čo chcem a vlastne ani ja sama.
Len si tak nejako myslím, že mi môj strach pokazil život a chcem konečne zhodiť zo seba tu tiaž a stále za niečím nebanovat a netruchlit, ale žiť bez obáv, že sa zle rozhodnem, či som sa zle rozhodla a chcem byť už stastna

ivcam2
22. okt 2017

@eliska13 vies ja som potratila preto ten strach a tuzba zaroven

najkusko1111
22. okt 2017

@ivcam2
No ja tie tri mesiace beriem...a tiez mi akurat teraz doktor hovoril ze sa nemusim bat..ze po vianociach skusime vysadit

esselte
22. okt 2017

@ivcam2 polila som,stvrtila a potomuz som nevzala,ja mam taky polic na polenie z lekarne,taky plastovy

ivcam2
22. okt 2017

@esselte tak ho zajtra kupim. Dakujem.

mirks32
23. okt 2017

Dobre rano ..

katka2808
23. okt 2017

Ahojte dievčatá,
mozno mi hrozia lieky, prosim vas, mohli by ste ma trochu povzbudit ohladne liekov? Bojim sa ich brat, nikdy som ich nebrala, ale tiez mam pocit, ze dalej to asi uz dlho takto nepojde...
Ale ak ma mate vystrasit, to radsej nie, nic hororove prosim nepiste, nemam depresiu, ale uzkosti... Su tie prve 3-4 tyzdne zvladnutelne? Je tu niekto, kto ich bral a chodil vtedy aj do práce a zvladol to? Ako sa to dá zvládnut?
Dakujem.

eliska13
23. okt 2017

@katka2808 jasné, že dá.Lieky proti úzkosti nemajú také než.ucinky ako AD to pri AD sa zvykne stav zhoršiť.
Lieky na úzkosť Tá trocha utlmia, skludnia Ti žalúdok, ak máš hnačku, nebude sa Ti točiť hlava, ak to pociťujes.Bude sa Ti lepšie spať a celkovo sa skludnis.mne to lekár obvodný odporučil, keď som mala letieť lietadlom a mala som veľký strach
Do práce môžeš chodiť vieš dnes je tak na figu doma a ľudia sú tak vystresovaní, že ani by si neverila koľko ľudí berie lieky na uskladnenie
Môžeš byť z nich viac unavená a mať nízky tlak, ale zbavis sa napätia a strachu neboj sa🙂

eliska13
23. okt 2017

@katka2808 mne ich dokonca odporúčal gynekológ na predmenstruačný syndrom.Treba ukľudniť nervový systém aj si skús dávať dlhodobo magne B6
Alebo milgammu

ritter
23. okt 2017

@katka2808 Ahoj ja mám takýto istý problém ako ty, úzkosti, lieky doma na policke AD a stále váham či začat alebo radšej sa prekonávať, lebo chodím do práce a ked som si dala prvý krát jednu tabletku tak som s tým aj prestala. nebudem ta strasit co mi to robilo.teraz mám horčik b komplex rybi olej ale myslim si ze to je nic na úzkosti.

domi1313
23. okt 2017

@ritter ja som tiez skusila ad a bohuzial som natrafila na zle tak som bez liekov iba frontin ked je uplne zle.baby aj medovkovy cajik s medom je fajn,magnezium si aj ja davam.stale si vravim ze sj babam co beru ad je sem tam zle ze lieky nechcem radsej tie zle chvile pretrpim

ritter
23. okt 2017

@domi1313 Presne tak ja si hovorím ako to prišlo musí to aj odísť, a keď už fakt totálne zle dam rýchly liek na ukludnenie. Aj ja pijem medovkovy caj a lubovnikovy na noc.

montemotherone
23. okt 2017

@katka2808 skúšala si Persen? Je to na báze byliniek. Je v tom medovka, valeriana, mäta... Upokojí ta aj pamajoran (ľudovo Dobrá myseľ 🙂, a top je Ľubovník bodkovaný. Najlepšie šálku večer. Ľubovník sa na západe už reálne používa na liečbu depresie. Treba si to ale naštudovať, ako ho piť. Pri predávkovaní môže spôsobiť svetloplachost. A deti do 15 rokov ho nesmú...
Inak lieky na upokojenie sú v pohode, dajú sa postupne pekne vysadiť, bez závislosti. Pýtaj si ale od lekára psychoterapiu, je veľa uvoľňujúcich techník, cvičení, ktoré ti pomôžu aj bez liekov. Treba sa ale otvoriť a nájsť príčinu stresu, úzkosti 😔