Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

hroska
19. jan 2010

Caute kocky,

dnes sa neozyvate ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ , dufam, ze vsetky fungujete 😉 😉 😉 😉

Alika, Ty si ranne vtaca, to mne teda nehrozi, byt o 6,10 na PC 😝 😝 😀 a ani na depresiu sa to "nehodi", takze uz ju asi nemas 😉 😨 😵 😀

Stella, uz si nasla niekoho? 😨 😨 😨 😨 Na nette je ich dost, tak skusaj obvolavat a uvidis, kto je ochotny Ta zobrat najskor.

Srdcko, ta ma este hardisk asi na Sibiri vo vlaku, no Srdcko neviem neviem........, ak Ti Rusi zamenili lokomotivu za vodku, ci ten hardisk vobec este dorazi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

A ostane kocky ako sa dari? 😕 😨 😨 😨 😨 Andy, Kubaka, Lenka ...... davno ste tu neboli 😨 😨 ☹

alika54
19. jan 2010

Hroska mna vecer skoro lame tak preto rano som skor hore 😅 ,,,ale aj tak cez tyzden musim o siestej vstavat pochystat desiatu,deti,seba 😀 ako sa drzis???

lowike
19. jan 2010

ahojte babulky!
skusila som zbezne pozriet diskusiu, aby som sa otravne nepytala na nieco, co ste uz spominali, ale tych 144 stran som vsetkych nestihla.
chcela by som sa opytat, ci ste skusili aj nejake vitaminy a ak ano, ake?
vsimla som si na zaciatku B6, ale dalej som nic nenasla a chcela by som pomoct jednej kamoske ...
velmi pekne dakujem za radu a posielam objatie
drzte sa!

filipal
19. jan 2010

ahojte dievcatka 🙂 🙂 🙂 🙂

Lowike, ja mozem doporucit pangamin vo velkej davke a od firmy Jamieson Stessease. to je multivitamin s velkou davkou B-cka a mineralov potrebnych pri stresoch.

paaaa a napiste nieco 😉

alika54
19. jan 2010

Lowike ja tiez len B6 alebo homeopatika no to je len taka barlicka,,,,dnes rano ma moj syn potesil,,,som ho skoro zabila- ze mami a zastruhaj mi prosim ta aj ceruzku a zbal pravitko lebo v polrocnej pisomke z matiky bude aj geometria,,,no som nevedela ci sa mam rozplakat alebo ho rovno zabit 😠 ,,,vcera ani slovkom nespomenul ze bude pisomka tak sme sa len tak klasika ucili ,,,no a poobede prisiel vyteseny ze z polrocnej pisomky dostal 1 😀 mno zadarilo sa,,,a zajtra nas caka slovencina,,,, 😝 to bude asi horsie,,,,teraz som si na hlavu nagebzila zabal bo mam stale problemy s pokozkou na hlve,,,vraj ze zo stresov 😅 -no verili by ste??? 😅 😅 😅 a co vy nove???

alika54
19. jan 2010

hlve 😀 ,,,myslela som hlave 😝 😅

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lowike
19. jan 2010

ahojte 🙂
dakujem pekne za radu, skusim jej teda kupit koncentrovany b-komplex, persen + lubovnikovy caj (nie je mamina, je "len" v depresii).

a inak alika: po dnesnom doslednom studiu ucinkov b-vitraminov som zistila, ze su tam aj problemy s pokozkou, depresie, ... pri nedostatku Bvit
+ stella: uzivanie antikoncepcie znizuje hladinu niektoreho B ....tak to moze mat tiez mozno tam ciastocne povod (a tiez som mala pri jednom druhu antikoncepcie tke divne stavy ...no rychlo som vysadila 🙂
este raz dakujem a drzte sa!!!

filipal
19. jan 2010

Lowike, precitaj si este raz moju radu.....neviem naco sa pytas, ked si aj tak urobis po svojom....
nepisala som koncentrovany B-komplex ale pangamin.....ma ine ucinky....

kamilka.c
20. jan 2010
lowike
20. jan 2010

prepac filipal
ale ked som citala o pangamine, vsade sa oslavovali hlavne B-vitaminy v nom, a mimochodom som zatial nikde nenasla, kolko becok a inych latok obsahuju
jasne, ze tam boli spominane aj ine latky ...no pochopila som to tak, ze hlavne tie b-cka mozu za pomoc pri depresiach, ale teda asi som to pochopila zle

aku davku pangaminu teda odporucas?

filipal
20. jan 2010

ospravedlnujem sa Lowike, ze som vcera tak vyletela....
len som v zhone utekala opisat presne ten nazov toho multivitaminu, lebo ma naozaj zlozenie vhodne
pri stresoch...a je prirodny, nie synteticky...
potom ma to nejako podrazdilo, ze zbytocne som sa nahanala....
je to skor moj problem...
pangamin je tiez prirodny.... ja tieto nove balenia teraz nemam prestudovane, kedysi tam pisali, co vsetko obsahuje....su aj s laktobacilmi a pod.
lekarka mi doporucovala vysoku davku prve dni - aj 15 ks 3x denne, postupne mozes trochu znizit, ale ked to dokazes hltat (je trochu nechutny) taka vyssia davka len prospeje.... asi 2-3 tyzdne.
uzivat sa da aj dlhodobo.

filipal
20. jan 2010

aj tak som v tom multivitamine zabudla R..... Stressease. 🙂
ten Persen je slabucky.... lubovnikovy caj moze skusit...
ale vsetky tieto pripravky pomozu, len ked ma clovek problemy z nedostatku vitaminov, mineralov...pri rekonvalescencii a pod.
pri depresii bude musiet ist aj tak k lekarke....
drzim palce 😵

maria62
20. jan 2010

Ahojte dievčatá.
Tak ako sa darí? Ja som na tom mizerne pre problémy s tou školou zase nemôžem spať a ťažko sa mi dýcha a zasa beriem frontin. Nakoniec podáme o prerušenie štúdia, lebo s tou jeho triednou je na nevydržanie. Dokonca aj riaditeľovi nakecala nezmysly a urobila z neho najhoršieho žiaka školy a dokonca ked som vybavovala inú školu tak aj tomu riaditeľovi nahovorili všelijaké hlúposti pritom s praxou nemal žiadne problémy ani s účením akurát si to pokazil tým, že vynechával teoriu a nemá známky tak ho nemôžu klasifikovať. Už som sa pomaly s tým zmierila, že zamešká ten jeden rok ale čo už. Keďže už mal aj 18 rokov tak je zodpovedný sám za seba tak mi to bolo povedané že aj on sám si ospravedlňuje vymeškané hodiny a tak podľa mňa je to najväčšia hlúposť ked rodič mu to všetko platí a oni im dali také práva. Ale zajtra ešte chcem ísť za tým riaditeľom aby aj môj názor si vypočul ked ma prijme, lebo aj triedna urobila chybu ked mi nič nedala vedieť o tom že nechodí do školy. Ale v dnešnej dobe to je taká nespravodlivosť že už je mi z toho naozaj zle. Tak sa snažím, aby som bola v poriadku no uvidíme.
Tak vás všetky pozdravujem a držte sa pa 🙂

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
srdcko81
21. jan 2010

Ahojte kocky-vitam aj nove babenky.
Hroska-hardisk dorazil konecne v piatok-to sa celý den instalovalo a vyberali dokumernty-ktore mi tam opstali a tak 😀 😀 😀 😀 Ale obavam sa ze mne zamrzol moj osobný hardisk 😀 😀 😀 Akosi sa mi vobec nechce chodit na net 😝 😝 Som si od toho odvykla 😠 Musim sa zase naladit ab ysom Vás nezanedbavala. 🙂
Vsetky zdravim-filipal,hroska,povuma,maria62,kamilka,soniada a vsetky na ktore si v rýchlosti nemozem spomenut a bezim pracovat-ahojte 🙂

filipal
21. jan 2010

ahojte vsetky 🙂 🙂 🙂

no, veru riadne vedia rozhodit taketo problemy s detmi!
ja som vecer tiez chytila taku rozladu, lebo syn prisiel s tym, ze bude mat same jednotky a 3 z matiky! 😝
mal mat 2, ale zbabral poslednu pisomku, chudak, v pondelok mali prvu hodinu matiku a kedze v Ba bola kalamita, prisiel o 15 minut neskor, samozrejme ze ju nemohol napisat dobre.... ina vec je, ze sa mal tej matike viac venovat... 🙄 kym bol mladsi, zhanala som mu doucovanie, ale uz sa musi postavit na vlastne nohy...
ja viem, ze je to aj tak dobre vysvedcenie, ale nebude vyznamenany a mozno mu to stazi prijatie na vysku.
Maria, ty to mas omnoho tazsie....kludne ber Frontin, uvidis, ze sa ti po case zase zlepsi...
chce to cas. asi by som reagovala podobne! najhorsie je, ze kym su deti male, mas nato este dosah, ale ked vyrastu, velmi im nepomozes... Alika 😉 uz nepomoze ani zastruhat ceruzku 😝 😅

Stella, tak asi ta kriza s priatelom ta tak rozhodila! 😝 😝 skus relaxaciu s plnym jogovym dychom.
moja sestra je stale na pangamine. tvrdi, ze jej velmi pomaha. potom napis, ci aj ty mas ten pocit.
aj napis, ako dopadol ten rozhovor... drzim palce 😉

Kamilka, dakujeme za pesnicku....srdieckovu 🙂

lowike
21. jan 2010

ahojte
filipal, velmi pekne dakujem za odpoved, ten pangamin jej teda kupim a pozriem aj Stressease od jamieson.
snad pomoze - dam potom vediet 🙂
pekny den a drzte sa!

hroska
21. jan 2010

Ahojte dievcata 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,

Lowike, pekne od Teba ze takto chces pomoct kamoske 🙂 🙂 🙂, a myslis, ze kamoska ma depresiu?? 😨 😨 😕 Ono je ta tazko posudit laikovi a niekedy aj nam, co mame s depresiou osobnu skusenost. Filipal Ti vyborne poradila, tie vitaminy budu velmi prospesne, ale ak ma kamoska "naozajstnu depresiu", na to jej nepomozu !! Musi uzivat antidepresiva, inak sa to neda a hlavne treba navstivit lekara, aby si bola na istom. Inak ja som pisala na s. 139 o GINSENG ROYAL JELLY, je to zen sen, je dobry skoro na vsetko, ale treba to uzivat dlhodobejsie, aj Aloe Vera je vyborna vec, tak skuste 😵 😵 😵 😵 😵 😵

Stella, juuuuuuj, ja som vobec nemohla antikoncepciu - ziadnu (okrem tej klasickej - acylpirin medzi kolena 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ), take depky ma uz na 4. den chytali, ze som rano vstala a revala, revala a revala, musela som okamzite vysadit. 😝 😝 😝 😝. To pozor 😨 😨 😨 😨 😨 , moze mat z toho take stavy, podla mna by si mala okamzite vysadit!! 😨 , radsej cyklus rozhadzany ako rozhadzana psychika 😝 😝 😝 😝 😝 a radsej sa zatial zaisti nejakou inou formou antikoncepcie ako hormonalnou.

No Srdcko, hura 😉 😉 😉 😉

Maria, nic si z toho nerob, ved ten Frontin na to mas, aby si sem tam pomohla, hlavna vec ze to zvladas hrdinsky a bojujes s tou cvoknutou uckou......nechapem co z toho tie ucky maju, ked si sadnu na niekoho a tlacia a tlacia..... 😝 🙄 , ved su to decka, mladi ludia a pokial to nie je nejaky recidivista, vzdy sa da nejaky kompromis najst 😨

Filipal si zlatucka, kazdemu sa snazis pomoct a poradit, dakujeme 😉 😉 😉 😉 , ja som inak uvazovala tiez o tom Pangamine, ale nebudem z neho tuci, tuci??? 😨

filipal
21. jan 2010

Hroska 🙂 ked nemas nabeh, tak nie. a ked sa tak na teba pozeram....ty kludne mozes.
moja sestra z neho nepribera. chuti z neho vyborne jest.... 😅

lowike
21. jan 2010

no ahojte babenky!
ja som to velmi nechcela rozoberat, lebo ludia maju casto negativny nazor, ked sa niekto chce vyhnut lekarom.... s kamoskou je to tak, ze je priblizne taky maniodepresivny typ - uz si presla vselijakymi stavmi, stravila aj nejaky cas na psychiatrii, vzdy na nu skusali nejake ine lieky, raz tipli jednu diagnozu, dali na to lieky, potom inu, dali na to lieky, potom taku terapiu, potom zase onaku ...
no a ak sa clovek dostane do takehoto kolotoca, tak ho nadzgavaju liekmi, ktore im odporucia farma reprezentanti (za odmenu napr. let balonom nad kaliforniou ;), potom dalsimi ...a bolo jej dlho zle, prisla samozrejme aj o pracu ... bala sa bez liekov ist kdekolvek ...
casom sa jej stav zlepsil, pomaly lieky vysadzala, aj pracu si nasla novu a uz je asi 2 roky bez liekov, no posledne 2 tyzdne citi, ze to na nu znovu lezie, place po veceroch sama v byte, je jej zle z toho, ze si nedokaze ani upratat, ani smeti vyniest, vadi jej to, ale nedokaze to spravit ... a kedze ju mam rada, poznam uz priblizne aj ten priebeh a predtym, ako sa zacne vyhybat aj blizkym ludom a vypinat telefony, ignorovat maily aj pokusy o navstevu, chcem jej pomoct aspon trochu tymi vitaminmi ... ked teda lieky nepomahali ... ja od toho necakam zazraky, len pokus o zmiernenie prejavov
nema bohvieaku zivotospravu a sama uznala, ze vitaminy by jej mohli chybat ...a ze este jej ziaden psychiater vitaminy neodporucal ... preto je to len pokus pomoct, ale je jasne, ze ak sa to bude zhorsovat, znovu vyhlada lekarsku pomoc

andy.a
21. jan 2010

Ahojte 😎 😎 😎

sorry,že vás nestíham,práca a doma 2 nadmerne živé deti 😲 😝 😝 ....

baby,Pangamin=komplex vitamínov B,v podstate kvasnice...osobne doporučujem
pri depke s nechutestvom a MA/ment.anorexii/ na podporu chuti do jedla a pribratie 😝 nevidela som človeka,ktorý by po Pangamine nepribral 😕 😕

Lowike,pri bipolárke treba užívať dlhodobe aspoň thymoprofylaktiká/stabilizátory nálady/,napr.Lithium,Depakine,Orfiril,Timonil a pod....vitamínmi svojej kamoške síce neuškodíš,ale ani nepomôžeš 😕 😕 🙄 a len vitamíny a minerály pri akejkoľvek duševnej poruche brať....no tak jedine pri ľahučkej reaktívnej úzkosti možno... 😝 ale určite nie pri bipolárke 😕 😖

chodia sem baby aj s BAP,určite by ti napísali detto 😕

takže čím skôr by mala kamoška ísť psychiatrovi,lebo potom sa nevyhne hospitalizácii a ak to dospeje do závažnejšieho štádia,tak aj elektrošokom,ktoré sa používajú pri ťažkých formách BAP/veľmi ťažké depresívne fázy,kedy človek nekomunikuje,prestáva jesť z bludného chorobného presvedčeniam,je úplne apatický atď..../

Stella,držím palce 😉

Majka,aj tebe a tvojmu synátorovi 😉 🙂 malé deti -malé starosti/aj keď sa nám to teraz hrozné../,veľké deti-veľké starosti...no uvidíme,čo nám život prinesie 😉 😲 😕

ozaj,čo je s Kubakou ?? 😕 už tu dáááávno nebola 😒 a do incýh tém píše 😉 😕

sheherazada
21. jan 2010

andy nevím jestli si vzpomínáš psala sem kvůli manželovi, má úzkost, možná už i depresy, nevím. Včera změnil konečně lékařku a dneksa už je zas hospitalizován. Jaká bejvá prognoza?Dostane se z toho, nebo to bude pořád takhle na palici? Už se v tom patlá půl roku, zlepšení minimální a už je zase na neschopence, mám pocit, že to nikdy nesnončí☹

filipal
22. jan 2010

jeeej Andy, ahoj 🙂 , ani ty si tu dlho nebola .... ☹ ale viem si to predstavit s dvoma detickami a narocna praca.... 😝
tak my si tu pomahame ako vieme 😵

este raz k tomu pangaminu: ked som po materskej nastupila prvy rok do prace, uz po rozvode, bola som asi 5 x za sebou chora, syn v skolke, psychicky narocny robota, na vsetko sama....no, nevedela som sa zozbierat 😝
vtedy som si urobila tu pangaminovu kuru a fakt som sa pozviechala. cize na taku neurozu, stresy, vycerpanost
mi pomohol (zapijala som tie megadavky kvantami vody 😀 😝 tak mozno aj ten pitny rezim!) ja som vtedy nepribrala.
sestra, neuroticky typ, tiez nerada berie chemiu tvrdi, ze jej pangamin velmi pomaha a tiez nepribera...
ma toho dost, tiez ľ deticky, tak asi vsetko spali...
skoda,ze nemam zlozenie ale okrem mega becok obsahuje aj nejake mineraly, ktore mozu tiez priaznivo posobit na nervovu sustavu.
ja osobne zastavam nazor, ze kym si clovek vie pomoct sam, nemusi za lekarom... 😵 casto je to samozrejme aj autosugescia....ale preco nie? 😉

Srdcko, takze kriza? ved ked vsetko precitas, mozno sa zacnes nudit a nieco napises.

srdcko81
22. jan 2010

Srdcko ani necita ☹ robi sproste skladove hospodarstvo ☹ 😝 a slaktrafuje ho z toh ☹ No ale co si neurobis priebezne tak tak dopadnes potom to mas vsetko naraz-a vecer totu vacsinou obsadzuje pan manzel-tak ja len rano nakuknem-ale myslim na Vás babeny-prijemný den 🙂

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
filipal
22. jan 2010

och Stella, to je mi luto.... ☹
a ako dlho ste spolu chodili?
tieto pauzy malokedy nieco vyriesia...ale zase tazko zit s clovekom, ktory ma nakopenych v sebe vela problemov a nechce ich riesit...

stella03
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hroska
22. jan 2010

Filipal, ja nemam nabeh, nastastie 😉 , a veru asi si ho pojdem kupit, ten nazov je taky sympaticky. Skusim to teraz obmenit s tym Aloe vera, co si davam.Takze dostanem ho v lekarni??? A vola sa to Pangamin 😨 😨 😨 😨 , a kolko je tam davok?? 😨 😨 🙂 🙂

Andy ahooooooj, 🙂 🙂 🙂 , davno si nebola 😢 ☹ , tak Kubaka je nam neverna??? Ja pisem len do tejto temy, iba obcas precitam aj ine. Inak ta BAP to patri medzi psychozy 😨 (lebo predtym sa to volalo M-D psychoza, nie?, viem ze ju mal Milos Kopecky a ma ju aj Riso Muller) alebo je to druh depresie??? 😨 😨 😨 😨 😕 Len tak cisto teoreticky, ak by sa ti chcelo pisat 😅 😅. A aky je rozdiel medzi psychozou a depresiou, viem ze tam rozdiel urcite je.... to len tak pre zaujimavost a rozsirenie obzoru v odvetvi psychiatria 😅 😅 😅 😅 😉 😉

Stella, mozno aj dobre, ze si si dala s priatelom pauzu 😨 😵 , poupratujes si v hlave, das sa doporiadku, nasad nejake vitaminy, co tu furt omielame, vysad tu hormonalku, posportuj trochu a hlavne sa venuj sama sebe a rob to co Ti je prijemne 🙂 😉 😵 😵 😵 , drzim palce a ozvi sa

andy.a
22. jan 2010

čauko 😎 😎 😎

Hroška,BAP patrí spolu s depresiami,manickou poruchou mesti afektívne poruchy...ale môže mať psychotický priebeh-teda keď sú poruchy myslenia-bludy a poruchy vnímania-halucinácie
čisto psychotické poruchy sú schizofrénia,schizoafektáívna porucha,paranoja-t.j.travalá porucha s bludmi,prechodná porucha s bludmi,schizotypová porucha....

aj depresia môže mať psychotické príznaky-ako som písala aj pri BAP-mutizmus/človek mlčí,vôbec nekomunikuje/,halucinácie,bludy-napr.paranoidné,vzťahovačnosť,emulatórne/žiarlivecké/...mala som pac.s ceľmi ťažkou depresiou so psychotickými prízn.-šla hneď na hospitalizáciu,aj keď odmietala...príbuzní ju tam dotlačili-tá nejedla.nepila,málo komunikovala,nespávala ,bola úplne vyčerpaná....bola v nemocnici 4 mesiace a neviem,či aj EŠ nedostávala 😕 🙄
prišla ako úplne nový človek,dobre stabilizovaná odtiaľ 😝

Stella,aj byť single má svoje výhody 😉 i keď teraz je to čerstvé,ťažké,ale neboj,bude lepšie a snáď tá pauza pomôže 😉 🙂