Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

sarah275
18. nov 2017

@grepka205 presne základ je zistiť z čoho to vzniklo jedine tak sa to dá prekonať ,budem silno držať palce pri uzdravení nech je to čo najskôr !!!

grepka205
18. nov 2017

@eliska13 Presne, ako píšeš všetko sa to pridruží, ide to jedno z druhým, len sa bojím že takýmto štýlom Bvlgari si tu chorobu privolam. Som taká citlivka. Najhoršie je že môj muž to nechápe. On nie je zlý len mi povie preboha veď si zdravá nič ti nechýba tak na čo sa stresujes, nevie to pochopiť a potom má toho veľa a keď mi je zle radšej mlcim a pretrpim to. Je to pre mňa tak trochu aj hanba, lebo som bývala silná žena a zrazu nič. Magnézium je inak pre mňa ak malý zázrak a všimla som si že ak popri dávam selén, D vitamín, zinok a E vitamín cítim sa lepšie, keď som napätá aj imunita ide dolu vodou, stále chytím sople od malej zo škôlky a takto keď to beriem som v pohode. Keď má trápi žalúdok zo stresu pridám psyllium a probiotiká tiež zaberá

grepka205
18. nov 2017

@sarah275 ďakujem ti aj ja držím palce a hádam sa všetky stretneme najbližšie pri prijemnejsej téme 😉

femme1308
18. nov 2017

@grepka205 negoogli z vlastnej skúsenosti je to to najhoršie co môžeš urobiť.

femme1308
18. nov 2017

@grepka205 ja si myslim ze ty to potrebuješ továrňach dostať vonku psychoterspiou. Mne vtedy pomohla bola mi diagnostikovane ochorenie a vďaka psychoterapii sa teraz pozerám troska z nadhľadu

femme1308
18. nov 2017

@grepka205 manžela skus vziať so sebou k psychiatrovi a keď mu povieš co ti je nech to vysvetli mužovi ze to nieje len vymysel ale ze to je ochorenie.
Ja som sa AD zdráhala nechcela som ich a psychologická mi povedala ze keby mi zistili cukrovku ci by som si odmietla pichat inzulín. Ze nemám riešiť žiadne lieky nič nechať to plynúť. A upozornila ma ze žiadne zavazne rozhodnutia teraz nemám robiť.

femme1308
18. nov 2017

@sarah275 niekedy to trvá roky kým prídeš nato z čoho to je niekedy to korení hlboko v nás a možno aj samé odmietame tomu uveriť. A čítala som ze úzkosti sa spúšťajú nevedomo vtedy keď odchádzame od rodičov. U mna by to trocha aj sedelo. V podstate asi pôjde o to neodputanie sa neprestrihnutie pupočnej šnúry aj preto sa snažím viac učiť svoje dieťa samostatnosti nech netrpí tak ako ja

sarah275
18. nov 2017

@femme1308 áno s tým suhlasim mne sa to spustilo keď som odišla z domu do zahraničia čiže istý súvis tam môže byť no u každého to je iné a s tými liekmi súhlasím netreba sa zdrahat aj keď lieky sú len taká barlicka chemická dôležitejšia je podľa mňa psychoterapia a riešenie dôvodov z akých úzkosť vyplyva inak to nepochopenie blízkych poznám až veľmi dobre a nechcem si ani predstaviť aké to musi byť keď vlastný manžel to nedokáže pochopiť, čo už musime s tým bojovať 🙂 je to klišé ale v dnešnej dobe sú preplnené psychiatrické ambulancie a psychologovia sú vyťažení až až ja som na termín čakala 3 mesiace 😔 a keď to ma človek akútne vie to dosť odradiť a odobrať sily

femme1308
18. nov 2017

@sarah275 to mas pravdu zhodou okolnosti je môj dr manželov kamoš a on mu vysvetlil ze to nieje moja lenivosť ani vymysel ale to to neurozu diagnoza. Ono niekedy ta nerovnováha v mozgu sa nikdy neupraví a su ľudia ktorý do konca života s prestávkami musia užívať AD dufam ze ja ten prípad nebudem.
Môj muž ma našťastie chápe podporuje aj sa o mna boji som Bohu vďačná ze aspon u neho mam oporu. Bavili sme sa o deťoch ze nech nemám len jedno ze lepsie je viac súrodencov. Ja mam viac súrodencov a co z toho keď by to vedeli iba by ma vysmiali a odsúdili.
Takze aspon niekoho si najst aby ta podporoval a keď je najhoršie rozprávať o tom s blízkou osobou.
Je to veľmi tažké. ludia ta odsúdia zato ze sa liecis lebo chodíš k psychiatrovi dôležité je uznať si ze tu pomoc potrebuješ a chceš silou vôle byt spolu s rodinou šťastná.
Niekedy sa príčina úzkosti ani nenájde každý sme ina povaha každý mame ine rodiny iných ľudí pri sebe. Toto je ochorenie tohto storočia mam pocit len mi je ľúto ze ľudia o tom nemôžu verejne rozprávať lebo sa boja odsúdenia

sarah275
18. nov 2017

@femme1308 som veľmi rada, že máš manžela ktorý ťa chápe to je veľmi dôležité mať tú oporu 🙂 moja teta má podobné problémy a jej manžel s ňou doslova odmietal chodiť k lekárovi keď mala úzkosti v noci čo až musela vstať a ísť sa vyvetrat uplne ju odignoroval aspoň čo vravela je to smutné ale opora od blízkych chýba niekedy ☹ ja mám našťastie úžasnú rodinu čo to chápe čiže za to som vďačná ale neviem to inak posúdiť lebo ako som už spomínala vlastnú rodinku ešte nemám a je otázne či aj bude necháme sa prekvapiť, tak držím palce a posielam veľa sily drž sa !!! Všetko dobré

femme1308
18. nov 2017

@sarah275 tebe tiez s ver ze bude aj vlastná rodina aj deti. Pracuješ? A koľko mas rokov? Vaz si to ze ta rodina drzí s ze sa na teba nepozerajú opovrhujuco. Mas veľké stastie. Vieš koľko báb by zato dalo čokoľvek. Všade sa pise ze rodinne zázemie ma na úspechu liečby veľkú účasť. Keď ho nemáš tak sa riadne vytrápis.

sarah275
18. nov 2017

@femme1308 no ja mam 24 do 23 som bola uplne ok, posledny rok ma to len chytilo ano rodina ma na tom velku ucast no moja moze trosku aj za to ze u mna choroba vypukla ale inak som vďačná ze pri mne stoja 🙂 a momentalne nepracujem ale chystám sa od noveho roku pomaly aj zacat pracovat, tak snad mi to vyjde 🙂 a dakujem

femme1308
18. nov 2017

@sarah275 tak ty si mladučká deti mas este pred sebou s nič nemáš stratené. Na deti kopec času. A v akej sfére chceš robiť? Držím ti palce

sarah275
18. nov 2017

@femme1308 ja som niekedy no už dva roky pracovala ako recepcna po hoteloch tak snad sa mi podari sa do toho vratit 🙂 a dakujem aj ja v to dufam

femme1308
18. nov 2017

Neviem co je horšie ci nespavosť alebo nonstop pocit ze chceš spať čím teraz trpim ja. V noci spím max 1-2x sa zobudím vstanem ráno a o 9tej katastrofa a takto cely den 😬🙁

ivka185
18. nov 2017

sarah275 ty si fakt este mladucka snad sa z toho dostanes, vies pisem ti to preto ze aj moj syn trpi zmenou nalad-uzkostou a ma 26 rokov som z toho zufala.Nestaci ze to mam ja. ale naslo to aj jeho. Ma to takmer 4 roky. ale zatial to zvlada chodi do skoly 4 rok na vysku. Ale neviem jak to bude s partnerkou ci si vobec najde niekoho a ci ho neodsudi pre jeho diagnozu. Mam s problem sa vyrovnat.

sarah275
18. nov 2017

@ivka185 to ma veľmi mrzí, ak mám byť úprimná ja som sa zmierila s tým že budem už sama 🙂 nechcela by som nikomu znepríjemniť život mojou chorobou a či chcem či nie každý dá človeku hneď nálepku že je psychicky chorý a je odpisany zo spoločnosti to su hlúpe predsudky !!! Velmi obdivujem tvojho syna nech sa mu nadalej takto dari !

sarah275
18. nov 2017

@ivka185 ale musim ta povzbudiť ze poznám veľa ľudí mladých čo majú oveľa horšie choroby a majú svoju rodinku pripadne partnera takže nezúfaj !!! Určite aj tvoj syn si nájdi len to už nieje v našich rukách ale tam hore 🙂 aspoň podľa mňa a keď študuje ešte ma super príležitosť si niekoho nájsť ,držím prsty

sarah275
18. nov 2017

Ja osobne poznám prípad mladuckej schizofrenicky, ktora sa z toho dostala a ma partnera a študuje ďalej výšku ! To len pre povzbudenie, že sú aj závažnejšie diagnózy ale nejak sa to vždy zachrániť dá treba veriť 🙂

ivka185
18. nov 2017

sarah275 ja verim ze nebudes sama. len treba takeho cloveka ktory pochopi ze nie si blazon, len jednoducho mas chorobu ktoru moze dostat ktokolvek z nas. A tie predsudky ma trapia najviac , a to ani nemozme nikomu povedat ze chodime k psychiatrovi bo hned sme za blaznov, a to mi je velmi luto ,odpisat cloveka a nedat mu sancu ho spoznat.A osobne si myslim ze aj taky ludia maju pravo na normalny zivot , len im treba dat sancu. Mame to tazke na tomto svete, ako keby sme mohli za to ze nas to postihlo. Drz sa a nevesaj hlavu raz budes stastna aj ty, verim tomu.

sarah275
18. nov 2017

@ivka185 presne to poznám že tajiť to je najhoršie stále len zatlkat a zatlkat pričom sme bežní ludia len s určitým problémom naviac s ktorým sa dá aj normálne žiť no ostatní to nechápu :( je to smutné že v dnešnej dobe sme takto pozadu že ešte sú tu vždy predsudky.... a ďakujem veľmi pekne za povzbudenie 🙂 potešilo veľmi

ivka185
18. nov 2017

sarah275 proti predsudkom budeme bojovat vzdy s tym sa neda nic robit, ale je to smutne. Dakovat za povzbudenie nemusis, je to samozrejme ked sa neurazis si ako moje deti a tie budem povzbudzovat vzdy pokym tu budem.Ale vsetko to co som ti napisala ti prajem z uprimneho srdca.

femme1308
18. nov 2017

@ivka185 tvoj syn sa može dat dokopy
@sarah275 rozumeli by si co sa ochorenia týka
Jaj baby je to boj na dlho veľmi dlho

eliska13
18. nov 2017

@sarah275 ja som chodila k súkromnej, ale cez poisťovňu

eliska13
18. nov 2017

@sarah275 ja som so psychologičkou na nič neprišla čo je u mňa spúšťač.A chodila som k nej roky a mala som 3 také zrútenia.vacsinou sa mi to stalo, že po zmene práce, sťahovaní to prišlo do mesiaca to mi povedala, že som prešla veľkým stresom a po prekonaní pre mňa najhoršieho prišlo zrútenie, že som precenila svoje sily a išla na doraz
Sú typy, ktoré sa zrútia ešte predtým.

sarah275
18. nov 2017

@eliska13 mne pomohla psychologicka jediné pri bežnej depresii porozchodovej a keď som mala depresie z prace 🙂 vtedy môžem povedať že ma z toho dostala,no všetko sa potom nakopilo a ja som vybuchla 🙂 s momentálnou lekárkou sa uz ani o zaciatku / spustaci choroby nebavime proste ze sa mam zmieriť s momentálnym stavom a od toho sa odraziť ze inak to ani nepôjde :(

sarah275
18. nov 2017

@femme1308 hahaha uz love story vznikajú 😎 ja si osobne myslim ze je najlepšie ak jeden z partnerov je uplne bez diagnózy lebo predsa je tam aj ten dedičný predpoklad 🙂

lusinda28
18. nov 2017

Dievcata, mám otázočku, dajú sa psychoterapie preplácať poisťovňou? Ako sa v tomto prípade postupuje..pokiaľ mám súkromnú psychologicku ktorá nemá zmluvy s poisťovňami, tak asi sa to nebude dať, že? Každý týždeň 30€ je dosť..😥

sarah275
18. nov 2017

Ak sa Vám tu môžem zdôverit neskutočne si vazte svoje polovicky, najvacsie stastie v zivote je zalozit si rodinku a mat krasne deti ved o tom aj tento cely web je, píšem to so slzami v očiach lebo to bol moj životný sen a pravdepodobne sa nikdy nesplní 🙂 a to sa neľutujem len niekedy mi pride tak strašne smutno ze jaj

sarah275
18. nov 2017

@lusinda28 áno dajú sa =) stačí ti výmenný lístok od obvodného lekára alebo psychiatra, 25 sedení máš zdarma len musí mať samozrejme daný psychológ zmluvu s tvojou poisťovňou 🙂 držím prsty