Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

janefonda
18. nov 2017

@grepka205 ono väčšinou pri silnych osobach, ktoré boli vždy kazdemu po ruke zvyknu rupnut nervy. U mna to tiez zacalo rýchlo, vzdy som všetko stihala, ale aj robila rada... Az raz bum, telo povedalo toto tempo sa neda udržať. Hanba, nehanba išla som k dr. Teraz beriem lieky, citim sa relatívne dobre, väcsinou uplne v poriadku.
Rodina chápe, že je to choroba ako každá iná. Stoja pri mne a to si cením.
Venuj sa viacej sama sebe a rob pre seba niečo čo ťa naoazaj bavi, ale aj rozvíja.
Drz sa!

lusinda28
18. nov 2017

@sarah275 dakujem, no to som si aj myslela, žiaľ moja psychologicka nemá zmluvy tak nič mi iné neostáva..po 2 rokov meniť psychologicku to nechcem..😕 ach už som sa potesila..

sarah275
18. nov 2017

@lusinda28 to by si sa vratila naspäť ak by si zmenila psychológa a opäť opakovať ten istý proces ,,spoznávania,, je podľa mňa aj dosť náročné 🙂 ak si s ňou spokojná tak určite vyše !

femme1308
18. nov 2017

@sarah275 nehadz flintu do žita si mladá ja som sa v tvojom veku s manželom este ani nezoznamila a o dieťati ani paru som nemala ak si nájdeš niekoho normálneho budeš mat aj ty rodinku hlavne tomu ver!
A tieto neurozi sa nededia takze nemaj obavu može mat povahu po tebe ale výchovou to vieš troska ovplyvniť.
Keď som bola minule u dr a pýtala som sa ho ci to len ja mam taku diagnózu ze proste každý okolo je štastný on sa zasmial a povedal mi z psychiatr diagnóz mam tu najmenšiu a keby toho nebolo maju prázdne čakárne a ohľadom prace ze možem v akejkoľvek sfére pracovať tak vravel ze keby to bolo obmedzujúce tak 1/3 ľudí nerobí v politike, školstve, polícii, ci riaditelia firiem, proste všade tak ma to troska tak ukludnilo ze niesom sama aj doktorky maju tieto diagnózy

sarah275
18. nov 2017

@femme1308 dakujem za povzbudivé slova, ja len nechcem byť naivná a mať ružové okuliare, mať pri sebe partnera by bolo skvelé len neviem či by to on zvládol 🙂 ale dakujem velmi aj tak veď všetko sa uvidi casom

femme1308
18. nov 2017

@sarah275 nemusíš mat očakávania ale vieru ano. Ty mas akú diagnózu?

ivka185
18. nov 2017

femme1308 no to su krasne slova ktore tusim ,tu ukludnia kazdeho. Je to pravda toto sa nededi.

sarah275
18. nov 2017

@femme1308 ja mam ťažkú depresiu a k tomu ešte mám ako keby deficit emócií čo je spojené s tou depresiou 🙂 ja už som sa to raz pokúsila vzdať nebudem rozoberať ako každému to asi dôjde no urobilo to viac škody rodine a aj mne samotnej, ale hej verím že raz sa z toho dostanem 🙂 a naozaj ďakujem veľmi za oporu vážim si to !!!

femme1308
18. nov 2017

@sarah275 veľmi ti držím palce bola si aj hospitalizovaná?

sarah275
18. nov 2017

@femme1308 zatial nie ale už dvakrát ma to len tak lizlo 🙂 a dakujem idem ja uz off tak sa tu majte krasne 😘

grepka205
18. nov 2017

@janefonda ďakujem ja už som to raz porazila tak to dám aj teraz , len človek si myslí, že už je fakt v pohode a ejhla padne zrazu ako kabela, u mňa to bolo poslednou dobou bez oddychu tak asi sa telo vzbúrilo. Dievčatá podporujte sa ono to veľmi pomáha

sarah275
19. nov 2017

Krásnu nedeľu prajem zienky 😉 dúfam že sa dnes máte čo najlepšie, ja už som stihla pripraviť čo to na obed a chystám sa variť, noc bola v skutku ok len mám svoje dni tak som také klbko precitlivene 😔 užívajte nedeľu pekný dni k prajem

eliska13
19. nov 2017

@kamajka užívam Seroxat 20 mg celé roky s prestávkami nič iné
Pohoršilo sa mi ano, ale je rozdiel či si úplne nič nebrala či len znížené.Ja som od jari bola na polke 2,3 x do týždňa až v septembri som už cítila, že idem dole vodou už som sa ráno skoro budila, myšlienky ...strach zo všetkého ako bude, choroby, dieťa.... pár dní som brala polku a po týždni celú a tiež som mala zlý začiatok,nespavost ale zase omnoho lepší ako pred 3 r to som pol roka nebrala vôbec nic

eliska13
19. nov 2017

@grepka205 ani môj to nechápe vobec.Nikdy také niečo nezažil aké myšlienky, úzkosť a to ako vyzerá, veď máme čo jesť kde bývať čoho sa bojíš?
Magne je malý zázrak len treba dlhodobo.Aj ja som bývala veľmi často chora

femme1308
19. nov 2017

@sarah275 peknú nedeľu aj tebe ja hrozná noc vkuse som sa budila s úzkosťou hrozná neviem ci ma vplyv aj to ze od štvrtku som zvýšila na 1tbl a ci ma nato vplyv veď by sa zvýšením malo zlepšovať.
Inak od jedy beriem AD tak vidím akoby rozmazane do diaľky. A ráno mam oči zalepene. Stretli ste sa uz niekedy s niečim podobným?
@eliska13

femme1308
19. nov 2017

@grepka205 prvý krat si to zvládla sama? Bez liekov? Alebo si chodila na psychoterapie?

kamajka
19. nov 2017

@eliska13 nebrala som vôbec nič, som sa snažila to nejak poraziť silou vôle, ako zomrel ocino, bola som silné dievča, zariaďovala som veci, držala som sa hlavne kvoli deťom ale aj kvoli sestrám, ale posledný polrok stále horšie a horšie, a to správanie horor..cynizmus zo mňa sršal... neviem si zvyknúť na to Tritrico, cítim sa ako iný človek a celkovo som spomalená...

kamajka
19. nov 2017

@femme1308 ahoj aj ja vidím rozmazane

kamajka
19. nov 2017

@sarah275 ahoj, aj Tebe peknu nedeľu, super že si mala pokojnú noc. Ja už hore od 3:53 ...neviem či sa mám smiať či plakať ... :D

femme1308
19. nov 2017

@kamajka takze to bude asi vedľajší účinok ktorý by mal odozniet. Teda aspon dufam. A ty ktorý den uzivas? A vyššiu dávku? Ja dnes 13den a 4 na plnej dávke ale stav sa zhoršil

femme1308
19. nov 2017

@kamajka ja som išla spať okolo 21:30 dlho trvalo kým som zaspala a o 23:30 uz som bola hore nenormálna uzkost išla som do obývačky tam som otvorila okno ľahla a vkuse som sa prehadzovala o 6tej som prišla do spálne a do pol 8 som este zdriemla od včera to nieje dobre

eliska13
19. nov 2017

@ivka185 a tohto sa ja bojím, že syn má moju povahu, moju výchovu, že tu citlivosť pre dobro a zlo, očakávania od iných, empatiu bude mať po mne a bude taký istý:(strašne si dávam pozor na reči to ako hovorím o druhých, to ako hovorím o zivote, problémoch...mňa dosť ovplyvnili rodičia a ich myslenie opatrnosť zodpovednosť všetko naplánované premyslené...az teraz, keď mám 40 desať som si uvedomila ako je dôležitá psychika ako všetci ideme v koľajach ako naši rodičia, ako sme naozaj všetko nasávali od detstva, ja som celá moja mama len s rozdielom, že nemá úzkosti, depresie, ale ten zmysel pre rodinu, o všetkých sa starať ...to som ja.je zaujímavé čítať ako každá z nás to prežíva po svojom jedna sa boji toho, druhá choroby, ďalšia budúcnosti, ja si zase neverím vo veľa veciach len sranda je, že v očiach druhých ma vidia ako vysmiatu silnú ženu.Nikto nevie koľko mám v sebe pochybnosti.Teraz sa to upravilo, ale pred časom mi stačilo, keď mi suseda hovorila nič nestiham, v robote to je zle, nemám čas na deti, sú drzá a ja už hneď hrča v krku a myšlienky aký je ten život ťažký a čo má všetko čaká a ako to zvládnem.Ja som bola dlho na polovičnom lieku a evidentne mi nestačil neboli to denne úzkosti či depresie, ale taká vahavost, častý strach, až to prišlo vždy ku kolapsu.
S tým súhlasím ja som prvé veľké zrútenie zažila pol roka, keď som sa odsťahovala od rodičov.Dovtedy som bola citlivá, ale nikdy to neprešlo tak ďaleko, aby som pociťovala nejaké fyzickej či psychickej veľké príznaky.Aj moja psychologička mi povedala, že môj problém je čo, ak to nezvládnem?kto už zažil zrútenie vždy sa toho boji a ja pri veľkej zmene takto zareagujem tak sa toho bojím a možno si to sama privolam ktovie?
Ale veď syn musí byť šikovný, keď študuje ver tomu, že úzkosti dnes má veľa ľudí veď ten tlak či ich nevyhodia z práce, hypo, deti, škola učenie... človek toho musí veľa zvládať ja som zhrozená, že polka synovych spolužiakov si kuse nechty:(

sarah275
19. nov 2017

@femme1308 s tým rozmazanym videnim som to aj ja tak mala to prejde časom hlavne si davaj pozor na menzes mne sa stalo že raz sa mi z AD spustilo mlieko a z druhých mi odstavili menzes na pol roka☹ darmo pomáhajú ale je to svinstvo pre organizmus

sarah275
19. nov 2017

@kamajka hahaha to si si teda že riadne privstala, neboj dnešná noc bude možno lepšia musí byť !

eliska13
19. nov 2017

@grepka205 áno aj ja idem často na doraz, ale ja si to moc neuvedomujem, až psychologička mi otvorila oči.

@sarah275 ty si ešte veľmi mladá tiež som nemala ešte deti v tvojom veku, ver tomu, že dieťaťom príde iný zmysel života, radosť.Ty nie si schizofrénicka s bludmi, či maniodepresia z extrému do extrému...tvoje city súvisia s chorobou a tvoja choroba sa dá liečiť, takže buď bez obáv len ja viem aké to je... doktori skúšajú tie lieky hore dole takú gramáž takú...podľa mňa ani sami nevedia čo komu🙂)niekedy si myslím či ja by som sa nemala lepšie pri inom lieku, ale to je už asi zase moja uzkostlivost a spochybnovanie🙂)

@femme1308 nemala som rozmazané videnie ja som mala len zhoršenie úzkosti, ráno preháňanie ešte väčšie ako predtým zo strachu, a únavu strašnú, liek možno na 4,5 h ma naštartoval a potom útlm, a taká ranná roztrasenost.
My čo čítam máme všetky ten istý základ strach zo strachu,čo keď, príliš veľká fantázia, myslenie do budúcna, strach zo zlyhania,strach o blízkych, pozorovanie fyz.symptomov typické hysterky neuroticky🙂 srandujem neurazte sa.Az potom príde mierna či stredná depresia.
Ja mám kamarátku s ktorou som včera bola v lese s deťmi jej syn mladší od môjho je od nej strašne limitovaný to nesmieš, lebo budeš chorý, nechoď k vode spadnes utopis sa, nechcem začať šoférovať bojím sa, že sa zabijem a čo moje deti...nelez tam čo, keď spadne...vidím na nej aká je úzkostliva a už aj syn je taký neistý pýta sa jej či môže ísť na šmykľavku a má 7 r normálne jej závidím, že u nej to neprejde až do depky:(že neberie lieky, že hoci synovi robí týmito rečami medveďiu službu vie sa s tým strachom a všetkým popasovať sama

kamajka
19. nov 2017

@femme1308 ja beriem 2/3 tabletky bojím sa dat si celú že co to so mnou spraví... a neviem koľký deň... asi 9 alebo 10

kamajka
19. nov 2017

@sarah275 no už po tri dni vstávam cím dalej tým skôr takže ppchybujem že zajtra bude lepšie :D

eliska13
19. nov 2017

@femme1308 ale spiš už lepsie či nie?len včera horšie a nepomáhaju Ti tie benzaky na noc?
Idem variť, ideme sa učiť, neviem sa dnes zobudiť pár dní som išla neskoro spať a už som ako mechom prastena
U nás je veľmi škaredé pochmúrne pocasie

sarah275
19. nov 2017

@eliska13 ďakujem len ja mám trochu blbsie okolie každá moja kamarátka už je vydatá a majú aj detičky 🙂 aj včera keď som s nimi bola tak boli také plné života a elánu a fakt majú ich životy zmysel napĺňajú ich partneri a detičky ja som už aj partnera mala no boli to skôr tragické vzťahy, ja som žiaľ na všetko sama a trápim sa s chorobou sama , doma zaťažovať rodinku nechcem lebo by sa zbytočne trápili tak sa trápim sama so sebou a dusim to všetko vnútri :( cítim sa prázdna a sama ale možno sa to raz zlepší verím v to

sarah275
19. nov 2017

@kamajka a lieky na spanie náhodou neuzivas ? Lebo ja áno tak mám poistku že zaspim, ja ak by som nespala tak som na tom horšie ako som