Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

femme1308
19. nov 2017

@sarah275 ani mi nehovor ja dufam ze to videnie sa zlepší lebo musím šoférovať a je to veľmi nepríjemne na blízko vidím dobre na diaľku akoby neviem zaostriť. A po akej dlhej dobe ti vymenil AD?

femme1308
19. nov 2017

@kamajka tak pár dni este vydrž a potom zvýš zhoršenie došlo aj u mna ako píšem.

femme1308
19. nov 2017

@eliska13 spala som dobre posledné dni ale včera cely den som mala negatívne myšlienky este som sa s malým do kina vybrala tam som len pretrpela a keď som prišla domov som si dala 0,5tbl 5mg oxazepam ten zabral tak si vravím xanax ten mam užívať vecer s postupným uvolnovanim si nedávam tak som si nedala no v noci sa to uz nedalo vydržať. Zle je ze ja som cely den unavená ospalá uz viac ako týžden. A neviem ci su to lieky slebo ta zvýšená uzkost. No posledný týžden pred začatím užívania liekov som bola tiez veľmi unavená. A myslim ze mna osobne trápi veľmi aj otázka nástupu do prace ci ano ci nie. Ja uz sa cítim ako blázon

sarah275
19. nov 2017

@femme1308 no ked mi meškal menzes asi polroka tak prisli nato ze aha asi to je z toho tak mi to hned menil cize po polroku ale kazde AD su ine tvoje mozu byt viac šetrne hlavne kazdy organizmus reaguje inak cize je to tazko posúdiť budem držať palce !

femme1308
19. nov 2017

@sarah275 dakujem tak verím ze záberu čím skôr. Aj tebe nech sa darí.

ivka185
19. nov 2017

@eliska13 dobre ranko ano syn je zatial v pohode zvlada skolu, nema niejake vecsie problemy, ale aj tak ma to trapi lebo viem co ta choroba obnasa, No zas na druhej strane si myslim ze on to ma podchytene skor ,ze to nezaslo az daleko ako u mna. Pritom nikto u nas v rodine tym netrpel ani stary rodicia, ani rodicia az mna to naslo.Pritom som mala dobre detstvo, pubertu neviem o nicom co mi to mohlo sposobit. Mam pocit ze sa to spustilo po smrti mojej babky, bola mi velmi blizka.A najhorsie na tom je ze syn ma moju povahu, vsetko rozobera, analyzuje, citlivy, nebude sa hadat radsej ustupi.A ja tak isto stale otazky preco, zaco, co bude, ako to bude a dookola to iste.

femme1308
19. nov 2017

@eliska13 toto som robila aj ja so svojim lebo to bolo hlboko zakorenené u mna no potom som si povedala dost musí zistiť sám co je vhodne a co nie
S tym strachom mas pravdu najpr ti prebehne len myšlienka ze mas strach o dieťa a to sa začne potom nabaľovať a nabaľovať až sa začneme bat samé seba a to vyvoláva uzkost.
Ja sa snažím hovoriť si keď pride uzkost ze veď je to len uzkost moja stará uzkost sko prišla tak odíde niekedy to funguje no teraz vobec nie asi aj preto ze pozornosť a sústredenie u mna teraz nefunguje asi tou únavou.

femme1308
19. nov 2017

@ivka185 nechcem byt múdra je mladý dá sa to este podchytiť u dobrého psychológa psychoterapiou este zatial nema rodinu a je muž myslim ze by mu to mohlo pomôct posunúť sa inde ako sme my. Ja mam tiez o svojho obavu a je maly este preto sa snažím nech je viac s mužom ak sa to dá ma iný pohľad na vela veci ako ja. Aj tak je taký bojko ale to je asi povaha nieje nejak priebojný.

kamajka
19. nov 2017

@sarah275 to Trittico je samo o seba uspávacie, mám k tomu ešte frontin polovičku... ale neúčinkuje to veľmi. Ja zaspím, ale zobudím sa pp dvoch hodinách, potom zas zaspím a zobudím sa o stvrtej rano. No des. Bez tých AD som síce spala na nič a zobudila som sa aj 6x za noc, ale asi to bolo aj tak lepšie....

kamajka
19. nov 2017

@femme1308 v pondelok mám zvýsiť podľa doktora ale mám z toho strach lebo decká do školy, učenie, a všetko možné aj nemožné mi treba riešiť.

ivka185
19. nov 2017

femme1308 ano ako hovoris tiez si myslim ze unho to nie je take strasne, len preto ze sme to podchytili na zaciatku, chodil jaj k psychologicke myslim ze aj to mu pomohlo. Keby bol na tom tak ako ja ,tak by nestudoval a nezvladal by to ja to sudim podla seba ze ja by som to nedala. Ale ta povaha neviem ci sa da zmenit, tiez je taky neprebojny.Ale verim ze sa bude mat raz dobre.

eliska13
19. nov 2017

@ivka185 chápem každá chceme deťom dobre a najviac sa pre neho trápime máš 2 deti? a aj môj je taký.Doma hrdina vonku či v škole si na môj vkus nechá skákať po hlave.dnes má ísť ku kamošovi a už mi tu robil scénu, že lepšie by bolo, keby on prišiel k nám, lebo on bol u nich iba raz a....hovorím mu a čo?veď jeho rodičov poznáš buď rád, že máš kamošov zabavíte sa...on je celá ja:(už dopredu lamentuje a pritom viem, že sa tam bude tak baviť, že nebude chcieť ísť domov.som taká istá:(je to pravda, že deti zrkadlia svojich rodičov.Ine deti by meter skákali,že môžu ísť k susedom, pokým iné deti stále niečo chcú, nášho sme museli vždy posúvať pomaly manipulovať psychologicky presviedčať.
Ale, keď vidím seba môjho muža nie je o čom.On nemá byť po kom hrrr
Príklad kamoška mu chcela kúpiť darček na narodeniny hovorím mu môžeš si vybrať malé Lego sedí nad katalógom a mami ty by si si ktoré vybrala?máš si vybrať sám neviem po čom túžiš?no jedno z týchto dvoch čo myslíš?neviem vyber si sám....tak toto. ...alebo ja neviem vyber mi ty🙂))
Vždy bol taký od malička s mamou, pri mame a nech mama stojí opodiaľ a pozoruje ma a nech mám oporu.Nie je úplný tutko, ale vidím, že bezo mňa je často bezradný a ja si myslím,že to je veľmi zle, alebo mám veľké očakávania neviem??na druhej strane dobre sa učí, vie si zohriať jedlo, bordelar je veľký nič si neodkladajte veď načo mama bola dlho doma všetko spravila...keď sa rozprávam s kamoškami čo majú tak starých chlapcov každá povie to isté nič nechcú pomôcť, to máš super, že tvoj syn už vie byť chvíľu sám doma on si zohreje jedlo??uvarí Ti kávu no super a mne je to smiešne, lebo ja si práveže myslím, že by deti v tom veku mali už robiť ooovela viac.Hyckame si ich našich chlapcov celkovo mne je smiešne, že dnes sa prežíva, že 13 r dievča už vie ísť samé do mesta a zvládne to.Je iná doba všade ich vložíme, skaceme okolo nič a potom sa sťažujeme, že sú nesamostatna a nevedia sa sami rozhodovať
A to je alfa omega môjho problému čo povedala psychologička, že neviem vziať zodpovednosť do svojich rúk a stať si za svojimi rozhodnutiami.
A tam smerujem k tomu, že som sa 2 roky trápila tým či mám mať druhé dieťa či to zvládnem a,že čo keď budem nešťastná, že som sa inakšie rozhodla
Vraj ja veľmi škatuľkujem podľa psychologicky.a najhoršie je,že takého mám aj muža ja musím všetko riadiť a rozhodovať a ten tlak na mňa ta zodpovednosť ma ničí.Jasne, že syn je tvarny a nevie si stát za svojim slovom nie je tvrdohlavý a nevie si dupnúť a povedať takto to chcem, keď jeho otec je taký istý.

@femme1308 na 99%to máš z toho, že sa MUSIS rozhodnúť a necítis sa na to tak isto to bolo s tým mojím dieťaťom:(
Ale iste lieky tej úzkosti napomáhajú teraz je všetko znasobene a horšie...

eliska13
19. nov 2017

@kamajka zvýšila by som raz k tomu musí prísť ja viem, že je to ťažké.Toto je malá dávka takto prídeš k lepšiemu o 2 m
Ja som si každou tbl hovorila, že aký paradox viem, že mi bude horšie, ale ak chcem, aby mi bolo lepšie musím....
Niekto tu písal o tom, že kto je vlastne dnes normálny a každý má nieco baby ja som skoro odpadla, keď som išla k psychiatrické ukázať syna mal asi mesiac a ona mi hovorí, že ona, keď mala malé deti, tak im ogumickovala ponožky na nohách, aby sa im z dupaciek nesmykali ja som vyšla von a hovorím si čistý blázon🙂)to by ma nikdy nenapadlo, takže toľko k normálnosti každý má iné prežívanie a možno je 100x úzkostlivejsia ako ja.
Prišla ku mne a synovi tie ponožky nápravala a ukazovala mi to.

femme1308
19. nov 2017

@kamajka verím ti no keď nezvýšia nebudeš vediet ci zo zaberá ci nie.

ivka185
19. nov 2017

@eliska13 presne ako pises nema po kom byt priebojny bo ani ja ani muz nie sme. Ato skakanie okolo zadku je cisto pravda ja si to teraz uvedomujem, ale uz je neskoro a tak mu skacem doteraz a to ma 26 rokov. Mam este dceru ma 22 ta tiez studuje na vyske 4 rocnik. Ta je zatial v pohode, dufam ze aj bude. A pri tom rozhodovani to je ako u vas vyber mi . porad mi kolko krat uz mu poviem si dospely rozhodni sa sam. ale nabuduce aj tak pride zasa za mnou. Bezo mna je strateny ale ked je doma. na internate funguje sam.ale zas je tam aj dcera tak uz ked je kriza ide za nou. A dupnut si nohou to ani nahodou, ale zas to nevie ani muz.

femme1308
19. nov 2017

@ivka185 co ine ostava iba veriť pozri teraz je prec z domu uz 4roky vieš koľko nepriebojnych chalanov poznám su poväčšine IT maju sa fajn žijú si svoj život netreba ho ovplyvňovať. Nech si ide svojim životom

eliska13
19. nov 2017

@ivka185 hovoríte mi z duše obidve.Aj môj je taký iný chlapec snáď v živote neliezol po strome, zvieratká, kreslí si, modeluje skôr pokojná rozvážna povaha.Psychologicka mi vynadala, keď som jej povedala, že musí byť silný, lebo bude ako ja.Ze ho nemám škatuľkovat každý je iný, že to,že rád číta či má rád svoj kľud neznamená, že je trkvas alebo, že trpí.Ja som jej stále vyplakavala, že mali by sme mať druhé dieta,aby nebol taký sám, že určite nie je šťastný, že deti by sa mali jasit hrať...ja som môjmu synovi aj mama, otec aj súrodenec všetko v jednom.muz nemá naňho toľko času a tiež chcem nech mu dá taký mužský pohľad.Ale to ťažko zahrá si s ním futbal, vezme ho do lesa, ale všetko očakávajú, že budem robiť s nimi.Moj muž je taký tichší skôr introvert moc sa neotvorí a u nás je také ticho aj, keď je doma syn sa vo všetkom obracia na mňa, so mnou rieši školu kamošov.....my ako by sme žili sami.ja, keby som teraz povedala mužovi choďte rúbať drevo oni idú, ale potrebujú sa nasmerovať a niekto im musí povedať a mňa to už unavuje:(

ivka185
19. nov 2017

femme1308 to vsetko si myslim aj ja. ale vies s tou nasou diagnozou to prezivame horsie. a este s tou materinskou laskou to zaklincujeme. No snad sa z toho dostane a bude sa mat dobre.

femme1308
19. nov 2017

@eliska13 tak aspon viem. Inak to akoby si o mne hovorila so synom. Ale ja som si povedala dost nechám ho rozhodovat za seba samého ma skoro 7r keď od teraz nebude trocha samostatnejši tak to nebude dobre. Ja som síce v jeho veku musela robiť co povedali rodičia ale nebolo a nieje to dobre preto sa neviem teraz rozhodovat lebo stále za mna niekto rozhodoval a preto to vypuklo vsetko lebo podvedome po odchode som to uz vedela co budem robiť ako bude len vedome este nie a tak to vsetko vypuklo. Deti nemôžu a nemali by mat vsetko nalinajkované nech sa snažíš svoj život organizovať uz aj sami samozrejme odtiaľ potiaľ. Ale vyber raňajok oblečenia zodpovednost za iste veci tak si myslim ze v tom veku je to Ok
No naše úzkosti s obavy a strach ich hyckame.
Ruku na srdce nepomysleli ste co bude ak opustia naše hniezda? Lebo ja uz 1000x a nerobí mi to dobre možno preto aj ta túžba po druhom dieťati. Nieje to dobre zmýšľanie. Ale neviem a nedokážem to ani sama v sebe teraz zmeniť možno ti chce cas a mozog zo prehodnotí inak. Netuším ale štve ma to hrozne

eliska13
19. nov 2017

@ivka185 to je milé
Vieš asi máme fakt iné zmýšľanie a očakávania.Vedela by si si predstavit, že by bol svojhlavy tvrdohlavý a išiel si za svojim hlava nehlava?Mňa psychologička iba zneistila vo veľa veciach začala mi rozprávať, že 10 r chlapec už vie sám navariť malý obed, praženicu, že má upratať povysávať celý dom, že spravím z neho neschopného to má strašne ranilo a zuzkostnievala som sa ešte viac, že ani ako mama nie som dobrá.Ocisti mi zemiaky, pomôže s koláčom, utrie prach ja ho viac nezaťažuje čas ukáže či to bola chyba.Ja nebudem robiť veci len preto, že psych.povedala, keď raz cítim, že mu tie jablká pokrájam a dám na tanier k TV, tak to spravím a nechcem myslieť na to ,že toto by som nemala a ....je veľký musí si sam.
Možno ona mala chladnejšiu výchovu bola iná doba....neviem čo je to správne a kto vlastne vie??

femme1308
19. nov 2017

@ivka185
@eliska13 aj tu je ten strach co bude s deťmi obava uzkost. Kocky mna ztesuje iba jedna vec môj muž mal doma vsetko nalinajkované veci mu do 20rokov chystala mama jedlo na stol vsetko tip top dobre ze posteľ mu neurobila keď vstal. Otec mal slabé slovo doma. A čuduj sa svete nieje trkvas nieje chmulo je vyrovnaná odobnost zvláda vsetko co pride a vie podržať aj mna.

ivka185
19. nov 2017

eliska13 presne ako u nas muz je taky isty . tichy on sa neotvori tiez je taky akoby ponoreny do seba. nehovorim bo pomahal s nimi od malicka. ucil sa s nimi ked boli mensie. ale oni aj naprik tomu so vsetkym chodia za mnou. ci sa uz skoly tyka. alebo kamosov.Teraz ked su dospeli uz aj s tymi intimnejsimi problemami a stale za mnou. Uz par krat som im aj povedala. vsak vy mate aj otca spytajte sa jeho. No a to vsetko sa mi nabaluje az mam pocit ze to nezvladnem.On pride zo skoly, muz v obyvacke a jeho prva otazka mama je kde.

femme1308
19. nov 2017

@eliska13 myslim ze taký nejaký stred raz doniesť urobiť pripraviť inokedy nech prípravy syn aj pre vas s manželom nech ma zážitok to mu dá pocit samostatnosti zadosťučinenia, a tiez ze urobil niecopre rodičov

femme1308
19. nov 2017

@ivka185 ale to je prirodzene ty si išla ta kým s problémom za mamou ci ocinom? Asi ideál je sadnúť si a riešiť to spolu mama oco. Veľakrát muži maju na vec triezvejši pohľad ako my ženy.

eliska13
19. nov 2017

@femme1308 milión x a hlavne teraz, keď je už väčší, že Bože príde puberta bude chcieť chodiť s chalanmi von, flakat sa, už akoby som ho stratila.Vsetko som oplakala🙂asi aj preto som chcela druhé bábo a v Tom veď už nebudem mat nanho cas, aké to bude, zase som sa ten trápila.Vies on sa už mení až teraz ho chytili hry na mobile, Xbox a ten malý chlapček čo bol pri mame sa odpútava a asi to ťažko nesiem.Muz to zaklincuje o pár rokov má frajerku, ani domov nepríde to je život a čo čakáš, že bude stále pri tebe sedieť?až mi hrdlo stisne.
Darmo mama a syn je zvláštne puto.

femme1308
19. nov 2017

@eliska13 ano je preto som chcela stále dievca a boom mam chlapca. Asi ostava veriť a utešovať sa ze si nájdu svoj život šťastne manželstvo a my budeme radi ako sme ich vychovali. Nieje to jednoduche nechcem zľahčovať no co ine nám ostava?

ivka185
19. nov 2017

femme1308@eliska13 no zeny ja som si tym uz presla a este aj prechadzam ,nie jednu ani dve noci som bola nalepena na okne ze este nie su doma, raz jedno raz druhe. Ci nahodou nepride opite. hoci nepiju .ale clovek nikdy nevie, ci ich niekto nezbil. neznasilnil a vselijake mozne scenare sa premietali hlavou.A ze sa odcudzuju to je fakt,ale zvladnete to .jednoducho to patri k zivotu a takto to je. A ze ta nebude potrebovat syn nie je pravda pre nych budete vzdy na prvom mieste. ver tomu viem o com hovorim.A pri dcere by ste sa tak isto bali mozno este viac ci nepride tehotna, atd....,dcera ma priatela tiez mam strach ci nieco nevymysli, bolo by dobre keby dokoncila skolu ale to je len moje zelanie a co bude tak to len panboh vie. A potom nestresuj a nemaj z toho uzkost. Ako sa da byt kludni. lebo ja to neviem.

femme1308
19. nov 2017

@ivka185 tak to by som aj ja rada vedela, ja neviem co sa to teraz za posledné roky so ženami deje. Ale aj muži maju úzkosti len to prekryjú alkoholom česť výnimkám. Veď ja sa k psychiatrovi neviem niekedy objednať aké ma dlhe čakacie doby. To pride raz strach a uz sa to ťahá a nabaľuje až je toho tak vela ze je z toho neurozu.
@eliska13

femme1308
19. nov 2017

Keby som mala zlý život, zlého manžela choré dieťa alebo tretina nejakú traumu tak to pochopím no nič v živote strašne sa mi nestalo. Tak kde je teda problém nato som zatial neprišla. Pritom sko píšete ľudia z okolia si myslia aka som šťastná, aka dom priebojna, ako vsetko zvládam ľavou zadnou, aky mam super život a prd makový je pravda.
No zas vieme my aké lieky užívajú susedia kamaráti spolupracujúci? Nevieme

eliska13
19. nov 2017

@ivka185 moja psychologička má dcéru jedináčika a povedala, že 3 noci takmer nespala a fajčila jednu od druhej, keď išla dcéra ako 20 r do Paríža so skolou🙂
Závidím ľuďom, ktorí jedným uchom druhým von, nič neriešia, ja mám až moc veľkú zodpovednosť a baby mne od malička mama hovorila musíš byť zodpovedná a toto počujem stale nemali na mňa vysoké nároky mám rodičov kamarátov, ale ja som zase sama chcela sa dobre učiť, doma pomáhať,ani v puberte som nevystraší.V 24 r som sa rozišla s frajerom po 4 r a rumazgala som, že kde sa s kým zoznamom a všetci už majú deti a ja to nestihnem no tragéd🙂 nie som perfekcionistka kam ma chcela stále dostať psychologička ona mi tvrdí, že netreba prežívať to,že či som dobre navarila,, alebo,že prečo každý deň teplé jedlo no preto, lebo sa stravujeme doma syn mi nechodí na obedy... ja si nepotrpim na vylešteny dom, ale zase nedokážem ráno neskontrolovat syna ci má tielko, či má čapicu a tak;))
Minule som si povedala, že teda idem si vyhradiť čas pre seba a objednala som sa na masáž ja ju poznám už roky tie taký typ ako ja len ma 2 synov v približne veku jeden má dokonca 13 r a hovorí mi,že ona si nevie predstaviť, že by ráno mala ísť skôr z domu ako synovia, lebo kto by skontroloval či vypili čaj, majú desiatu, a či im náhodou netreba teplejšiu bundu🙂)povedala, že v sobotu večer si vždy spoločne pozrú nejaký film viete ja im nakrájam ovocie, mrkvu, veď sú bledi len sa učia ani von nechodia, chudiatka🙂..hneď som vedela koľká bije, že to je taká starostlivá mama ako ja...
Sme také a je nás veľa.....pre jedny sme opicie mamy, pre druhé divné úzkostlive...podľa mňa rovné ako cítime.Mam praktizovať doma chladnú výchovu, len aby syn nebol rozmaznané či kde je tá miera?
My máme v rodine chlapa čo mu do 22r mama chystala slipy tielko síce dnes má po 50 tke, ale dobrá práca, má rodinu a nevyzerá, že sa nevie sám obliecť, ale ktovie možno po mame prebrala štafetu žena a chystala mu to ona😂